Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПОДАТКІВ

НА УКРАЇНСЬКИХ РИНКАХ ВСІ ПРОДАВЦІ ВИДАЮТЬ (НАВІТЬ НА МОРОЗІ) ВРУЧНУ ВИПИСАНІ ЧЕКИ


Закон України від 01.06.2000 р.№1776-III"Про внесення змін до Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (див. "Документи для роботи" №29/2000, надалі - Закон) з 1 січня 2000 року збільшив розмір санкцій у сфері застосування ЕККА (найчастіше – 1700 грн.); без ЕККА через касу підприємства можна торгувати лише продукцією власного виробництва; кількість контролюючих ЕККА органів скоротилася у два с половиною рази (з 5 до 2: ДПАУ і НБУ); контрольні стрічки ЕККА зберігаються протягом 3 років.

Тепер усі ЕККА, комп'ютерні системи тощо називаються реєстраторами, але для розуміння ситуації продовжимо використання більш зрозумілого і конкретного терміну "ЕККА" (Закон його теж використовує, але лише два рази). Одразу зазначимо, що в Законі явно прослідковується посилення функцій податкової служби з ліквідацією або мінімалізацією впливу Міністерства економіки, НБУ інших органів на регулювання сфери ЕККА. Фактично Закон є симбіозом своєї попередньої редакції, практики його застосування ДПА України та Положенням про порядок реєстрації і застосування електронних контрольно-касових апаратів при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яке затверджено наказом ДПАУ від 18.09.97 р. №343 (надалі - Положення).Право не застосовувати реєстратори (ЕККА тощо) та розрахункові книжки у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням відповідних розрахункових документів здійснюється при торгівлі продукцією лише власного виробництва (стаття 9 Закону). Раніше продукція могла бути і стороннего виробництва. Також законодавці "забули" у цьому разі звільнити підприємства від ведення книги обліку розрахункових операцій, адже для операцій за касою підприємств є своя, касова книга.Тепер при розрахунках з покупцями, відключенні електроенергії, ремонту або виходу з ладу реєстратора (ЕККА) необхідно обов'язково видавати розрахунковий документ (товарний чек, розрахункову квитанцію), але лише протягом 72 годин (так було і раніше відповідно до Положення, але тепер це закріплено Законом). Тепер уявіть ситуацію, поломки ЕККА 31 грудня або в зоні стихійного лиха,де світла може не бути і тиждень. Платити зайві 1700 грн. чи забезпечувати людські потреби ? 

Також статтею 14 Закону на сервісні центри покладено обов'язок ремонту ЕККА протягом 72 годин, але "забуто" прописати фінансові санкції за недотримання цього терміну, але перевищення цього терміну для торговця є аналогом торгівлі без ЕККА та розрахункових книг зі штрафом в 1700 грн.Ліквідовано товарно-касові книги. Підприємців-спрощенців "кинули"них вводятьсяЯкщо Форму товарно-касової книги та Порядок реєстрації та ведення товарно-касової книги при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг було затверджено наказом Міністерства фінансів України, Міністерства статистики України від 25.02.97 р. №48/53, то аналогічний наказ щодо книги обліку розрахункових операцій повинен бути розроблений ДПА України протягом чотирьох місяців, хоча Закон вступить у силу через місяць після опублікування ! Саме вищезгаданим наказом було визначено, що громадяни-підприємці ведуть замість ТКК книгу обліку доходів і витрат за формою №10. Потім ведення книги за ф.№10 було розповсюджено і на реалізаторів підприємця згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 р. №507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. №727" (див. "Документи для роботи" №14/2000). Вочевидь тепер книгам за ф.№10 прийшов кінець, але можливо Кабмін щось і придумає. 

В цьому сенсі дуже гарно дивиться частина друга статті 2 Закону "встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах, окрім цього, не допускається", але не законами такі норми встановлювати дозволяється, зокрема Кабміном відповідно до статті 10 Закону (тоді навіщо про заборону взагалі згадувати в Законі ?!)Раніше перелік окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки із споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг, затверджувався Міністерством економіки України за погодженням з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України і Міністерством фінансів України. Тепер такий перелік затверджуватиме сам Кабінет Міністрів України, що знижує оперативність його підготовки та внесення необхідних змін у зв'язку зі змінами умов торгівлі та запровадженням нових видів торгівлі. Подейкують, що разом з підписанням Закону Президент України направив листа до прем'єр-міністра з проханням включити в зазначений перелік підприємців спрощенців (платників єдиного , фіксованого податку і спеціального торгового патенту). Але Закон вступає в силу через місяць після опублікування, а Кабінету Міністрів Законом дозволено прийняти перелік протягом чотирьох місяців, то що серпень і осінні місяці попсують нерви багатьом спрощенцям. 

Навіть якщо спрощенці не будуть використовувати ЕККА, то ним доведеться використовувати книги обліку розрахункових операцій і розрахункові (чекові) книжки, що є дуже незручно. Адже на кожну операцію, навіть на 20-50 коп. (наприклад, при продажу газети, пиріжка, олівця тощо) треба оформляти окрему квитанцію, а при неоформленні на тебе чекає штраф у 1700 грн., а покупці теж не мають часу на очікування записів (стенографіст – це переважно суміжна професія секретарок, а не продавців), а це черги у прилавків і втрата прибутків... Напевно ті, хто приймав цей Закон ніколи багато не писали, тим більше на морозі. Адже записи в товарних чеках і в квитанціях повинні здійснюватись лише темною пастою кулькових ручок, а вже при –5 градусах за Цельсієм кульковою ручкою фізично неможливо писати, так що, тепер взимку на вулицях або в неопалювальних приміщеннях не торгувати ?Невдовзі перелік звільнених від ЕККА було прийнято. Відповідно до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. №1336 без ЕККА здійснюються роздрібна торгівля, громадське харчування та надання послуг:суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;громадянами-підприємцями, які провадять підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і сплачують фіксований податок шляхом придбання патенту;суб'єктами підприємницької діяльності, які придбали спеціальний торговий патент.

Однак для підприємців-спрощенців фактично запроваджено щомісячну звітність з використання розрахункових книжок (яку необхідно здати до 15 числа місяця, наступного за звітним), а раніше вони (платники єдиного податку) звітувалися лише раз на квартал за єдиним податком і за формою №8-ДР з зарплати найманих працівників. До того же власне розрахункові книжки треба отримувати, шнурувати та реєструвати в ДПА і без черг, втрати часу та нервів це навряд чи відбудеться. Невідомо ще скільки таких книжок видаватимуть на руки, а штраф за її недбале збереження протягом 3 років – ті самі 1700 грн.

Але цей маразм в частині видачі вручну виписаних чеків "спрощенцями" після масових акцій протестів підприємців було виправлено Законом України від 21.12.2000 р.№2156-III "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"".


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв
[an error occurred while processing this directive]


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"