Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПОДАТКІВ

РОТАЦІЯ ЯК ДВИГУН ЕКОНОМІКИ

Ротор - слово іноземного походження від латинського дієслова roto - крутити. Ротор завжди був символом та рушієм прогресу. Згадаймо звичайне колесо, лемах плуга, гончарне коло, роторні екскаватори, водяне колесо, роторні верстати, конвеєр, турбіни, роторні двигуни внутрішнього згоряння, ескалатор метро, грамофонна платівка тощо. Коли Копернік відкрив ротацію планет навколо Сонця, то вплив цього відкриття ми відчуваємо досі. Якщо придивитися, то в якості роторів зараз переважно використовуються неживі предмети: з металу, пластмас, кераміки тощо.

Але в малорозвинутих країнах в якості ротора (на один оберт) використовують живе: ліс (інтенсивна вирубка лісу слугує ротором для екваторіальної Африки, Сибіру тощо), повітря (забруднюючі повітря, забрудники завжди вважають, що вітер принесе його від сусідів чистішим), тварин (при добутку китів, хутряних звірів, у звичайному тваринництві, коли не піклуються про молодняк, породу, корми та тепло), і що найбільш прикро - в якості ротора використовують людей. Питання ротації людей, а мовою кадровиків - ротації кадрів завжди було проблемою для суспільства та економік. І як показує історія, на цій ротації будувалися навіть чуда світу та економіки держав. Наприклад, будівництво єгипетських пірамід було би неможливим без ротації (через виснаження та смерть) рабів. В часи не такі і давні без ротації зеків було неможливим існування архіпелагу ГУЛАГ Сталіна. В часи нафтового буму в СРСР без неї не обійшлося освоєння нафти та газу Сибіру та Крайньої Півночі (вахтовий метод, студентські будзагони тощо), аналогічні міри були прийняті і при освоєнні багатств Перської затоки, де корінне населення тільки керує, а освоєння іде чужинцями. В сучасному світі на ротації "човників" з країн СНД підняли свої економіки Польща, Туреччина, Китай тощо. В часи Великої Вітчизняної війни ротація військових у бойових частинах (через поранення та загибель) вважалося чомусь ознакою боєздатності та героїзму, в той час коли в сучасних арміях загибель солдата є ознакою його беззахисності, слабкого екіпірування або прорахунком командування. Сучасне кіно та спорт також неможливі без ротації. Важливу роль відіграє ротація в органах державної влади (вибори президента, парламенту тощо).

На початку становлення державності України її порівнювали за багатьма позитивними показниками з Італією (кількість населення, площа, співучість мови, гостинність), а зараз настає черга за негативними порівняннями (мафія, корупція в державних органах тощо). І останнім таким показником стала пала перманентна зміна урядів (ротація). Уряд нашої країни очолювали Віталій Масол, Вітольд Фокін, Леонід Кучма, знову Вітольд Фокін, Юхим Зв'ягільський, Павло Лазаренко, Валерій Пустовойтенко і зараз – Віктор Ющенко. Аналогічна ситуація і в Росії, де протягом 18 місяців для підтримки влади Бориса Єльцина змінилося 5 прем’єрів, а Сергію Стєпашину навіть не довелося покерувати стандартних 100 днів, які надаються новачку як фора для показу своїх можливостей.

Коли кожного з них затверджували на цій посаді - здавалося, що це люди, під урядуванням (керуванням) яких почнеться економічне піднесення країни, але не так сталося, як гадалося. Минав рік, і ротація робила свою справу. Така часта зміна уряду припускає думку, що справа не прем'єрах як такових, а в загальному відношенні до людей, що особливо прослідковується на порівнянні по відношенню до тієї самої людини в кріслі прем'єра і тоді, коли вона тільки-но звільнила це крісло і скільки бруду можна тоді почути, адже і прем'єр - теж людина.

Одночасно питання ротації людей, вірніше її відсутність серед націй великих країн (проблема старіння націй) посідає не останнє місце в зустрічі 1997 р. керівників країн "великої вісімки" у м. Денвер, шт. Колорадо.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


З іншого боку, нагадаємо про ротацію машин та обладнання в розвинутих країнах. За словами багатьох економістів, відсутність замін машин, обладнання та будівель є ознакою економічної кризи. Особливо це видно на прикладі промислового та житлового будівництва, бо будівництво, крім власне будівництва споруд та будівель, включає в себе монтаж та налагодження нового обладнання та машин. В теорії економічних циклів є навіть аксіома: "якщо темпи оновлення машин та обладнання падають, то через 3-6 місяців почнеться загальна криз виробництва".

З історії відомо, що ротація машин та обладнання допомогла Німеччині та Японії у 50-х роках, адже його було знищено або віддано по репараціям, СРСР відновлювався з повною заміною обладнання як після громадянської війни (Розрухи) в 23-29 рр., так і після Другої Світової в 46-53 рр.

Прискорена заміна обладнання та машин в США в 74-75 рр. та 81-82 рр. під час енергетичних криз виводила країну з менш енергомістким ВНП. Але цього не робиться в Україні 93-97 рр. Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у нас передбачена і прискорена амортизація, і більш скорочені темпи амортизації (взяті з досвіду США 80-х років часів "рейганоміки"), але у нас не передбачено впровадження дійсно нової техніки, адже списувати на валові витрати можна тільки витрати на науково-технічне забезпеченням виробництва, на винахідництво й амортизацію тощо в розмірах малоцінних та швидкозношуючих предметів (ст. 5.4.2 Закону) ! А хто бачив дослідну модель, чи науково-дослідну роботу інші нематеріальні активи вартістю менше 225 грн.? Це є насмішкою над наукою, над мозками України, адже ніколи і ніде наука не коштувала близько 50 доларів США. Крім того, такі витрати дозволені тільки по основній діяльності, але досить часто на дно підприємства тягне саме допоміжне виробництво, наприклад, котельні, які обслуговують і житлові масиви робітників та службовців. І саме такі допоміжні виробництва треба негайно модернізовувати. Складно буде в цьому випадку і диверсифікованим виробництвам та малим підприємствам.

В той же час не передбачено списання витрат на придбання навіть вітчизняних ліцензій та патентів, що знову відштовхує нас на узбіччя прогресу, буде вимивати вітчизняні розробки за кордон, де такі пільги існують навіть при імпорті нових технологій. Ми взяли досвід проведення податкової реформи з США, але не весь. В 81-82 рр. в США був впроваджений диференційований підхід до оподаткування прибутку корпорацій в залежності від його обсягу з трьома ставками оподаткування - 15, 25 і 34%%. Р.Рейган надав право переробним підприємствам скорочувати валову суму прибутку на 7%, якщо термін роботи обладнання = 8 років, 6-8 років - 4,66%, 4-6 років - 2,33%. В зв'язку із кризою 80-82 рр., для оживлення господарства була дозволена знижка в 6% з витрат на закупівлю автомобілів та дослідного обладнання зі строком служби не менше 3 років і 10% знижка з інших капіталовкладень не залежно від "основної" діяльності. У нас таке теж було і знижка доходила до 50% у Декреті КМ "Про оподаткування прибутку підприємств" 1992 р.

Саме з відсутністю оновлення виробничих фондів цукрових заводів зараз зросла ціна на цукор та впроваджено державне регулювання цукрового ринку. І ми зараз пожинанаємо не врожай цукрових буряків, а посуху відсутності промислової політики (див. ст. "Причини високої собівартості цукру - розпорошеність та низька технічна озброєність переробних заводів" у газ. "Галицькі контракти" №25/1997 р.). Саме з відсутністю оновлення житла та обслуговуючого обладнання пов'язане перманентне підвищення цін на житлово-комунальні послуги до 80% їх "собівартості".

Якщо раніше надії про оновленню основних фондів покладалися на ремонти, то зараз, у зв'язку з 5-ти % обмеженням вартості ремонту такий шлях стає закритим. Автори Закону про прибуток покладають всю надію на амортизацію основних фондів, але навіть у часи СРСР вона не була основним джерелом коштів на оновлення, а в умовах хронічної нестачі обігових коштів вітчизняних підприємств фонди амортизації будуть переведеними в них і навряд чи звідти повернуться.


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"