Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПОДАТКІВ

Зразки службових посвідчень працівників ДПС України та податкової міліції ДПС України - велика таємниця?

Згідно пункту 81.1 статті 81 ПКУ посадові особи органу державної податкової служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (об’єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред’явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред’явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

І якщо форму направлення на проведення перевірки ДПС ще можна побачити (з метою встановлення єдиної форми направлення на перевірку ДПС України розроблено зразок направлення, затверджений незареєстрованим в Міністерстві юстиції наказом ДПА України від 14.04.2011 N 213[1]), а для наказів про перевірку існує більш-менш стандартний формуляр, то зі службовим посвідченням співробітників Державної податкової служби інформаційна проблема. Адже пересічний підприємець та бухгалтер не може офіційно ознайомитися з його формою. А тому визначити чи воно справжнє, чи це посвідчення не на застарілому формулярі тощо при перевірці офіційно визначити важко, бо немає з чим порівняти.

Річ в тім, що у зв‘язку з реорганізацією органів державної податкової служби України, виданий наказ ДПС України від 10.01.2012 року № 18 «Про оформлення та видачу службових посвідчень працівникам Державної податкової служби України», який з незрозумілих причин ніде офіційно не оприлюднений і Податковий кодекс прямо не вимагає цього робити. Тому зразки посвідчень податківців є таємними... Відповідно до цього наказу затверджені зразки службових посвідчень працівників ДПС України та податкової міліції ДПС України. Термін дії посвідчення працівника органів ДПС не повинен перевищувати трьох років.

З попередніми зразками посвідчень було не легше. Інструкція про порядок видачі, зберігання і знищення посвідчення посадової особи органів державної, яка затверджена Наказом ДПІ від 21.06.96 р. №55 (до речі, у всіх правових системах цей Наказ є досі чинним, хоча ГДПІУ вже давно немає), лише передбачає порядок їхньої видачі, але форма – невідома.

Цікаво, що крім загальноприйнятих вимог до службового посвідчення, тільки податкова служба України (п. 10 Інструкції №55) встановлювала вимогу щодо фотокарток чоловіків: "Особа, яка зображена на знімку, повинна бути без головного убору, чоловіки - з краваткою". Отже, якщо працівник податкової служба (чоловік) пред'являє службове посвідчення, в яке вклеєна його фотографія, де він без краватки, - для вас це не посвідчення службовця ДПСУ, оскільки воно не відповідає вимогам щодо його заповнення?!

Петро ПАТЛАТИЙ

10.12.2012

Зразок посвідчення працівника міліції - велика таємниця

 

[1] Згідно з п. 1.5 Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 14.04.2011 N 213 (далі - Методичні рекомендації), для проведення документальної планової та позапланової виїзної або фактичної перевірки платника податків виписується направлення на перевірку в 1 примірнику окремо на кожну посадову (службову) особу, що буде проводити перевірку (зразок форми направлення наведено у додатку 1 до Методичних рекомендацій). Направлення на проведення документальної планової або позапланової виїзної або фактичної перевірки підписується керівником (заступником керівника) органу ДПС, який очолює таку перевірку та прийняв рішення (наказ) про проведення, та скріплюється гербовою печаткою цього органу (у тому числі у разі залучення до перевірки працівників інших органів ДПС). Факсимільне відтворення підпису керівника (заступника керівника) на направленні на проведення документальної планової та позапланової виїзної або фактичної перевірки не допускається.

____________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/tax/4_233.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв
[an error occurred while processing this directive]


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"