Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПОДАТКІВ

Строк подання повідомлення за ф. № 20-ОПП не визначено, але за її неподання штрафують

Відповідно до пункту 63.3 статті 63 розділу II Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби.

Порядок подання інформації про об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, визначено розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (далі - Порядок обліку платників податків і зборів).

Як зазначає ДПС в Листі від 15.06.2012  № 10112/16/18-3115, враховуючи, що повідомлення за ф. № 20-ОПП запроваджено з 14.01.2011, то платники податків, створені після 14.01.2011, зобов'язані подати до органу ДПС за місцезнаходженням об'єкта оподаткування зазначене повідомлення протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об'єкта (з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження майном тощо).

Для платників податків, створених до 14.01.2011, строк подання повідомлення за ф. № 20-ОПП не визначено. Але оскільки його подання с обов'язковим, то такі платники податків зобов'язані подати зазначене повідомлення з ознакою щодо первинного надання інформації про об'єкти оподаткування. При цьому слід врахувати, що у разі встановлення під час документальної перевірки випадків неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП до платників податків застосовуються штрафні санкції відповідно до статті 117 ПКУ.

Цікаво як можна штрафувати за неподання того, для чого немає терміну подання? Адже її навіть можна законно подати під час перевірки. Фіскальний тиск однак…

Петро ПАТЛАТИЙ

29.08.2012

Крім декларацій, ДПС примушує всіх звітуватися щодо об’єктів, пов’язаних із оподаткуванням. Форму № 20-ОПП намагаються зробити декларацією

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

15.06.2012  № 10112/16/18-3115

Федерації професійних спілок України

майдан Незалежності, 2, м. Київ 01012

 

Про надання консультації

Державна податкова служба України розглянула лист від 14.05.2012 № 03/01-16/849 щодо надання консультації з окремих питань оподаткування та повідомляє таке.

Відповідно до пункту 63.3 статті 63 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби.

Порядок подання інформації про об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, визначено розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (далі - Порядок обліку платників податків і зборів).

Повідомлення про об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП подається всіма платниками податків незалежно від організаційно-правової форми у разі наявності, виникнення, зміни стану об'єктів оподаткування.

Інформація про об'єкти оподаткування, такі як товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) відображається у відповідній податковій звітності платника податків (податкова декларація з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок за ф. № 1ДФ та інші), тому про такі об'єкти оподаткування не потрібно повідомляти у повідомленні за ф. № 20-ОПП.

Враховуючи, що повідомлення за ф. № 20-ОПП запроваджено з 14.01.2011, то платники податків, створені після 14.01.2011, зобов'язані подати до органу ДПС за місцезнаходженням об'єкта оподаткування зазначене повідомлення протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об'єкта (з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження майном тощо).

Для платників податків, створених до 14.01.2011, строк подання повідомлення за ф. № 20-ОПП не визначено. Але оскільки його подання с обов'язковим, то такі платники податків зобов'язані подати зазначене повідомлення з ознакою щодо первинного надання інформації про об'єкти оподаткування. При цьому слід врахувати, що у разі встановлення під час документальної перевірки випадків неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП до платників податків застосовуються штрафні санкції відповідно до статті 117 ПКУ.

Основною метою запровадження повідомлення за ф. № 20-ОПП є отримання від платників податків інформації про наявні в них об'єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, в якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

Додатково повідомляємо, що роз'яснення з питань подання повідомлень про об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, містяться в Єдиній базі податкових знань на офіційному веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua).

Щодо питання податку на доходи фізичних осіб повідомляємо наступне.

Відповідно до пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 Кодексу роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу третього п. 167.1 статті 167 Кодексу, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 п. 169.2 цієї статті;

в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Згідно із пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником.

Враховуючи зазначене вище, перерахунок сум доходів, нарахованих платнику, проводиться роботодавцем для визначення правильності оподаткування і полягає в уточненні виплачуваних протягом року місячних доходів з урахуванням сум, які вже були нараховані безпосередньо за відповідні звітні місяці (відпускні, лікарняні тощо).

Згідно з пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Кодексу до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо.

Тобто вартість профспілкової путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення членів сім'ї віком після 18 років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо, за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 Кодексу (15 % та/або 11 % в залежності від розміру отриманого доходу). Сімейна профспілкова путівка надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення члена сім'ї після 18 років, оподатковується у розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення такого члена сім'ї.

 

Заступник Голови                              А.П. Ігнатов

____________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/tax/4_227.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв
[an error occurred while processing this directive]


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"