Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XX. МАРАЗМИ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З БЕЗРОБІТТЯ

Якщо колишній підприємець зареєструється як безробітний, то його "посадять"?

Навіть якщо вам видадуть на руки довідку з Єдиного державного реєстру про припинення підприємницької діяльності, це не означає, що особа може зареєструватися в центрі зайнятості і на законних підставах отримувати допомогу по безробіттю. Торік слідчий відділ Тернопільського міськвідділу УМВСУ порушив кримінальну справу проти одного з колишніх підприємців Тернополя — Оксани Хеміч — за начебто незаконне отримання нею у 2007 і 2009 роках допомоги в місцевому центрі зайнятості на загальну суму 11,5 тис. гривень.

Тернопільський міськрайонний суд скасував постанову про порушення кримінальної справи за «відсутністю достатніх даних, які вказують на наявність у діях пані Хеміч ознак злочину, передбачених ч. 3. ст. 191». Апеляційний суд Тернопільської області залишив вердикт суду першої інстанції в силі. Однак іще раніше Тернопільський міськрайонний центр зайнятості від себе подав до Тернопільського окружного адмінсуду позов про стягнення з жінки вказаної суми допомоги. Заяву ще не розглянуто в суді. Зате вражає невелике бажання державних органів виплачувати різні види соціальної допомоги з бюджету людям, які ще вчора той бюджет наповнювали.

Роман Якель
http://poglyad.te.ua/2011/03/yak-ternopolyanam-akryty-spravu-pryvatnomu-pidpryjemtsevi/

У Бориславському районі до відповідальності притягається приватний підприємець, яка незаконно отримала допомогу з безробіття в міському центрі зайнятості.
Як повідомили ZAXID.NET у ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області, всього жінка отримала 2944 грн.
Кобеляцькі правоохоронці викрили спритника, який незаконно отримав матеріальну допомогу по безробіттю, - повідомили у відділі зв’язків з громадськістю УМВС України в Полтавській області.
З 2005 по 2006 рік 33-річний «непрацюючий» місцевий мешканець перебував на обліку у Кобеляцькому районному центрі зайнятості населення як безробітній. За це він отримував відповідну матеріальну допомогу. Однак чоловік одночасно був зареєстрований в державному реєстрі Кобеляцької районної державної адміністрації як суб'єкт підприємницької діяльності. Але про це забув повідомити до районного центру зайнятості.
На сьогодні по факту шахрайства відносно чоловіка вирішують питання про порушення кримінальної справи. Йому загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.
Що це коїться? В пункті 12 Постанови КМУ от 14.02.2007 № 219 "Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних" сказано: "Для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те (особистим зазначенням!), що він не займається видами діяльності, що визначені частиною третьою статті 1 Закону України "Про зайнятість населення", і не отримує пенсію на пільгових умовах, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер."
Відповідно до підпункту "б" пункту 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення", до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців. Тобто включаючи їх до категорії громадян, які забезпечують себе роботою.

Але це не про колишніх підприємців, які можуть бути безробітними. Відповідно до частини першої статті 4 Закону України від 02.03.2000 р. № 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, включаючи тих, які проходять альтернативну (невійськову) службу, а також тих, які працюють неповний робочий день або неповний робочий тиждень, та на інших підставах, передбачених законодавством про працю, військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи — підприємці.

В єдиному соціальному внеску за ставкою 34,7% підприємці обов’язково сплачують пенсійні внески та соціальні внески на випадок безробіття. Згідно з частиною 11 статті 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
У разі бажання осіб, зазначених в абзаці першому цієї частини, брати участь на добровільних засадах:
у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,6 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску;
у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,21 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску.
У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску.
Таким чином колишіні підприємці мають право на допомогу по безробіттю, навіть якщо через бюрократичні негаразди в базі фонду зайнятості буде помилка про те, що ви ще «підприємець». Таке буває. Але це вже проблема ЦЗ якщо у вас є інформація від держреєстратора що ви вже не підприємець.
Ще виникає інше питання - підприємець не сплачував єдиного соцвнеску, чи може він отримувати допомогу по безробіттю? На мою думку - має право. Адже умова отримання допомоги за умови сплати внесків прописана в Законі "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» лише щодо членів особистого селянського та фермерського господарства: "Члени особистого селянського та фермерського господарства, якщо вони не є найманими працівниками, громадяни України, які працюють за межами України та не застраховані в системі соціального страхування на випадок безробіття країни, в якій вони перебувають, мають право на забезпечення за цим Законом за умови сплати страхових внесків, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України" (частина третя статті 6). А несплачений єдиний внесок нехай стягує Пенсійний фонд, це не привід невидачі допомоги з безробіття (до речі, з отриманих коштів можна погасити і борг, якщо вистачить).

Віталій МОСЕЙЧУК
12.07.2012
 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/strax_bezr/20_23.html


Попередня статтяНаступна статтяNotice: Undefined index: hiddenDir in /home/marazm/domains/marazm.org.ua/public_html/script/show_form.php on line 9

Notice: Undefined index: hiddenField in /home/marazm/domains/marazm.org.ua/public_html/script/show_form.php on line 10

Коментарі

14.08.2012 11:18, 111
О чем статья?!!! "Однак чоловік одночасно був зареєстрований в державному реєстрі Кобеляцької районної державної адміністрації як суб'єкт підприємницької діяльності." Так он будучи СПД получал пособие. Вот за это и ответстенность.Нужно было закрыть СПД сначало.
Ваше ім`я:  Захисний код:  <=>
символів залишилось

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"