Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXII. МАРАЗМИ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ, ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ(СОЦВНЕСКУ)

Єдиний соціальний внесок тепер стосується цивільно-правових угод, хоча досі соцвнесками договори підряду не обкладалися (крім внеску на безробіття)

Ейфорія від запровадження єдиного соціального внеску тане як лід в спеку. Зокрема це стосується договорів підряду, які тепер є їхнім об'єктом обкладання. Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (точніше це ще законопроект N6525 http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37981), платниками єдиного внеску є роботодавці за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію їх як підприємців). Розробники Закону вочевидь не знають, що в свідоцтвах про державну реєстрацію підприємців немає жодного запису про види діяльності. Такі записи є в свідоцтві про сплату єдиного податку. Але це тема окремого маразму. Ніні розмова про договори підряду.

Таким чином на суму винагороди за цивільно-правовими угодами нараховується єдиний соціальний внесок.  Законом встановлюється єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка винагороди за цивільно-правовими договорами. Нині ж, до 2011 року, діє ставка в 33,2% нарахувань до Пенсійного фонду.

Досі  пунктами 1 та 3 ст. 19 Закону України від 09.07.03 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхові (пенсійні) внески нараховуються на суми виплат винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, які не зменшені відповідно до законодавства про податок на доходи фізичних осіб.

Також Законом від 02.03.2000 р. № 1533-III “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” з 13 січня 2009 року передбачено нарахування страхових внесків щодо безробіття на винагороду за цивільно-правовими-угодами з власним працівником – 1,6%, зі стороннім – 2,2%. В підсумку нині сума ставок внесків з договорів підряду становить 35,4%-34,8% (33,2% + 2,2%(1,6%)), а буде 34,7%. Тобто 2011 року відбудеться ніби зменшення, але вочевидь, це тимчасово, ніхто не заважає трохи підняти ставки (вони у нас більше збільшуються). Крім того факт є фактом - договори підряду всі під єдиним внеском, тобто під всіма соцвнесками та пенсійним внеском.

Законами України від 18.01.01 № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» та від 23.09.99 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» особи, які працюють за цивільно-правовими договорами, не визначені як особи, які підлягають такому виду страхування. Тобто з доходів, нарахованих до виплати фізичним особам за виконання цивільно-правових договорів, згідно із законодавством провадяться відрахування тільки до Пенсійного фонду України та фонду безробіття (13 січня 2009 року), а здійснення відрахувань до інших двох страхових соціальних фондів чинним законодавством України не передбачено. А з 2011 року – передбачено.

Віталій МОСЕЙЧУК

Бланки щодо єдиного соцвнеску скачати, єдиного соціального внеску, Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску

Єдиний соціальний внесок і єдиний податок

Единый социальный налог в России отменили в 2010, а на Украине хотят ввести единый социальный взнос с 2011. А грабли не убрали

Єдиний соцвнесок: запроваджено подвійне нарахування на винагороду підприємцям, які надають послуги

Незважаючи на запровадження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування всі фонди соцстраху залишаються

За несплату єдиного соціального внеску встановлено таку саму кримінальну відповідальність, як за несплату податків

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

ЛИСТ

19.01.2009  N ДЦ-03-227/0/6-09

 

Щодо змін в порядку нарахування

та утримання страхових внесків

на випадок безробіття

У зв’язку з набуттям 13 січня 2009 року (з дня опублікування) чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення” N 799-VI (далі — Закон), Державний центр зайнятості надає роз’яснення щодо застосування деяких норм цього Закону.

1. Змінено розміри страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Так, роботодавці повинні нараховувати страхові внески за розміром 1,6%, а утримувати із заробітної плати своїх працівників — в розмірі 0,6%.

Звертаємо вашу увагу, що страхові внески на випадок безробіття за січень п.р. платники повинні нараховувати та утримувати, застосовуючи різні розміри страхових тарифів. Тобто нарахування страхових внесків за січень роботодавець повинен здійснити двома частками, а саме пропорційно відпрацьованим робочим дням до 13 січня (1,3%, 0,5%) і з 13.01.2009 р. (1,6%, 0,6%).

2. Починаючи з 13 січня страхові внески на випадок безробіття нараховують і на суми виплати фізичним особам за виконання робіт (надання послуг), які працюють у юридичних та фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). Слід зазначити, що всі договори ЦПХ на виконання робіт (послуг), які укладені з фізичними особами до 13.01.2009 р., а виплата доходу відбулась з 13 січня включно, підпадають під дію Закону. На нашу думку, до моменту нормативно-правового врегулювання питання нарахування страхових внесків за договорами ЦПХ слід виходити з того, що нарахування та виплата винагороди співпадають у часі, тобто мають здійснюватися одночасно. Звертаємо Вашу увагу, що страхові внески на зазначені виплати тільки нараховуються:

для юридичних та фізичних осіб (роботодавців), які укладали договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з працівником, з яким вони перебувають в трудових відносинах — в розмірі 1,6%;

юридичні та фізичні особи, які укладають договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з іншими фізичними особами, з якими вони не перебувають в трудових відносинах — в розмірі 2,2%. Одночасно повідомляємо, що юридичні та фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок), у разі використання праці фізичних осіб за договорами ЦПХ, повинні також нараховувати та сплачувати страхові внески в розмірі 1,6% (якщо фізична особа перебуває з ними в трудових відносинах) та 2,2% (якщо фізична особа не перебуває з ними в трудових відносинах).

Усі юридичні та фізичні особи, які використовують працю фізичних осіб за договорами ЦПХ, повинні сплачувати страхові внески на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України на ім’я органів державної служби зайнятості для зарахування страхових внесків від роботодавців код 01.

3. Прикінцевими положеннями зазначеного Закону

призупинено до 1 січня 2011 року дію статті 5 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Це означає, що з моменту набрання чинності Законом страхуванню на випадок безробіття підлягають:

працюючі особи, які отримують або мають право на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсію за вислугу років, а також особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку;іноземці та особи без громадянства, які тимчасово працюють за наймом в Україні.

Тобто, з 13 січня із заробітної плати працюючих пенсіонерів та іноземців потрібно утримувати страхові внески в розмірі 0,6% (раніше страхові внески тільки нараховувалися на фонд оплати праці роботодавців).

4. Законом визначено, що військовослужбовці, які були раніше незастрахованими відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, набувають статусу застрахованих осіб в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, тобто із їх грошового забезпечення (заробітної плати) утримуються страхові внески в розмірі 0,6% з моменту набуття чинності Законом, а військові формування, які виплачують грошове забезпечення (заробітну плату) військовослужбовцям, починають сплачувати страхові внески з 1 січня 2010 року, як роботодавці (1,6%).

5. Змінився й розмір страхових внесків для осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, який становить 2,2% до сум оподатковуваного доходу. При цьому слід зазначити, що фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ не відносяться до осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах. Тобто, починаючи з 13 січня базові центри зайнятості повинні повідомити всіх осіб, які працюють за договорами ЦПХ і знаходяться на обліку в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, про обов’язкову участь у страхуванні на випадок безробіття та зняти їх з обліку як добровільно застрахованих осіб. Якщо така фізична особа виконує роботи (надає послуги) юридичним та фізичним особам, то страхові внески платить роботодавець. Якщо фізична особа працює за договором ЦПХ у фізичної особи — суб’єкта підприємницької діяльності або у фізичної особи, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, то такі фізичні особи, у т.ч. фізичні особи — підприємці повинні зареєструватися в центрі зайнятості як платники страхових внесків з дня укладання договору ЦПХ. З цього ж дня така особа набуває статусу платника страхових внесків до Фонду.

Рекомендуємо, до внесення змін до підзаконних актів, брати таких платників на облік відповідно до заяви (зразок додається) та копії Свідоцтва про державну реєстрацію (у разі наявності), договору ЦПХ та паспорту.

6. Також зазначеними змінами врегульовано питання щодо перерахування страхових внесків страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), в тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або з виручки від реалізації товарів (послуг). Тобто юридичні та фізичні особи повинні одночасно при отриманні зазначених коштів сплачувати страхові внески на випадок безробіття пропорційно у відповідних розмірах (1,6%, 2,2%).

Звертаємо вашу увагу, що зведену річну розрахункову відомість до Державного центру зайнятості регіональні центри зайнятості подають за старою формою до 06.02.2009 р.

Починаючи з I кварталу п.р. платники будуть надавати звітність до Фонду за новою формою розрахункової відомості. Після погодження з соціальними партнерами, правлінням Фонду та реєстрації в Мін’юсті вам буде надіслано зміни до наказу Мінпраці від 18.12.2000 N 339 та додатки до них.

Також повідомляємо, що разом із наданням зведеної річної відомості по регіонах необхідно надати річні плани перевірок платників з поквартальною розбивкою.

Директор В.Галицький

 ___________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/strax_all/22_19.html 


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"