Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ЩО НАС ЧЕКАЄ...

Що нас чекає в серпні 2014 року

Огляд нормативно-правових актів, які набирають чинності в серпні 2014 року. Події, національні, професійні та міжнародні свята серпня 2014 року.

 

Третій варіант податку на депозити діє з 2 серпня

Платниками податку на депозити тепер визначено всіх вкладників незалежно від розміру вкладу, але сплачує його банк, зменшуючи суму виплачених клієнтам відсотків. Декларувати доходи за вкладами окремо не треба. Базова ставка податку – 15%.

Хоч податок Законом формально запроваджено з 1 серпня, уряд та Верховна Рада знову «пролетіли» (на день), адже оприлюднення Закону відбулося в «Голосі України» 02.08.2014 N 146 та «Урядовосу кур'єрі» 05.08.2014 N 140, тому фактично він діє з 2 серпня.

Чим встановлено. Закон України від 4 липня 2014 року N 1588-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів»

 

Нове в ПДВ та податку на прибуток

— введено електронне адміністрування ПДВ (з 01.01.2015 р.);

— введена обов’язкова реєстрація усіх податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (з 01.01.2015 р.);

— збільшено «поріг» обов’язкової реєстрації платником ПДВ з 300 тис грн до 1 млн грн (з 01.01.2015 р.);

— скасовано оподаткування за нульовою ставкою ПДВ послуг із перевезення пасажирів швидкісними потягами Інтерсіті+;

— скасовано пільгове оподаткування податком на прибуток підприємств прибутку суб’єктів готельної діяльності та підприємств галузі електроенергетики, які виробляють електричну енергію виключно з відновлювальних джерел енергії;

— скасовано оподаткування за зниженою ставкою (10%) прибутку, отриманого від операцій із цінними паперами та деривативами;

— скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій із постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості;

— продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур (встановлено п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ «Прикінцеві положення» ПКУ);

— віднесено до алкогольних напоїв напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% та більше. Також установлено для таких напоїв ставку акцизного податку на рівні горілки — 70,53 грн за 1 літр 100% спирту, з маркуванням таких напоїв марками акцизного податку;

збільшено ставки плати за користування надрами для природного газу, який реалізується не для потреб населення.

Чим встановлено. Закон України від 31.07.2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».

Запроваджено військовий податок

Починаючи з 3 серпня 2014 року запроваджується сплата військового збору. Платниками податку є особи, визначені у п.162.1 ст.162 Податкового кодексу. Це: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

А юридичні особи чомусь військового податку чомусь не сплачують...
Передбачається, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється в порядку, установленому ст. 168 ПКУ за ставкою 1,5%.

Чим встановлено. Закон України від 31.07.2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».

 

Новий Порядок доступу до приміщень і на територію державних архівних установ

Фактично він не відрізняється від попереднього, який діяв з 2008 року. До державного архіву прото так не потрапити навіть за разовими перепусками. Адже разову перепустку замовляє директор архіву, його заступник або працівник відповідного структурного підрозділу архіву особисто. Перелік працівників, які мають право замовляти разові перепустки, затверджується наказом директора архіву. Оформлення разової перепустки здійснюється особами, на яких покладено цей обов'язок.

Чим встановлено. Наказ Мін’юсту від 11.07.2014 р. N 1117/5.

 

З 1 серпня скорочено строки розгляду документів для просталення апостиля та консульської легалізації

Строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля, чи підготовки нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації становить один робочий день.

Строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля, чи підготовки нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації може бути продовжено Міністерством юстиції України:

1) до трьох робочих днів - у зв'язку з поданням кількості документів, що не може бути опрацьована працівниками Міністерства юстиції України, відповідальними за проставлення апостиля чи підготовку нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації, з поважних причин (хвороба, звільнення, довготривала відпустка, технічні причини, для усунення яких необхідний додатковий час, тощо);

2) до двадцяти робочих днів - у зв'язку з необхідністю отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа; додаткової інформації або роз'яснень, у тому числі якщо справжність поданого документа викликає сумнів

Раньше для документів, поданих іншими особами або представником юридичної особи, срок обработки составлял п’ять робочих днів. А строк підготовки документів для подальшої консульської легалізації становив три робочі дні.

Чим встановлено. Наказ Мін’юсту від 21.07.2014 р. №1176/5 «Про внесення змін до Порядку проставлення апостиля в Міністерстві юстиції України на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, та підготовки Міністерством юстиції України нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації».

 

 

державні, національні, професійні, релігійні, регіональні, міжнародні свята та знаменні дати на серпень 2014 року

 

1 серпня, п'ятниця

День інкасатора. Цього дня в 1939 році була створена служба інкасації при Держбанку СРСР.

2 серпня, субота

День Святого пророка Іллі

День аеромобільних військ. Відзначається в Україні щорічно 2 серпня згідно з Указом Президента від 02.08.1999 р. № 937/99.

4 серпня, понеділок

Міжнародний день брата та сестри. Святкують щорічно в першу неділу серпня.

День Повітряних Сил Збройних Сил України. Відзначається щороку у першу неділю серпня згідно з Указом Президента від 27.06.2007 р. 579/2007

6 серпня, середа

Міжнародний день "Лікарі миру за мир"

8 серпня, п'ятниця

День військ зв'язку. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 01.02.2000 р. № 154/2000

10 серпня, неділя

День міста Ялта. День міста Ялта відзначається в 2-гу суботу серпня.

11 серпня, понеділок

День будівельника. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 22.07.93 р.№ 273/93 у другу неділю серпня як професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів.

День працівників ветеринарної медицини. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 01.11.2001 р. № 1035/2001 в другу неділю серпня.

12 серпня, вівторок

Міжнародний день молоді. Проводиться за рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді за підтримки Генеральної Асамблеї ООН.

13 серпня, середа

Всесвітній день шульги(лівші)

14 серпня, четвер

Вшанування Хреста Господнього (Перший Спас). Початок Успенського посту. Закінчується Успенський піст 28 серпня.

День фізкультурника. День фізкультурника відзначався в СРСР в другу суботу серпня на підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 № 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні». Це свято отримало широке поширення в перші десятиліття Радянської влади, коли комуністичні пропагандисти впровадили гасло: «В здоровому тілі - здоровий дух». В Україні офіційно не відзначається.

15 серпня, п'ятниця

День археолога. Відзначається щорічно 15 серпня на підставі Указу Президента України від 06.08.2008 р. №694/2008.

19 серпня, вівторок

День пасічника. На підтримку ініціативи Міністерства агропромислового комплексу України та Спілки пасічників України Указом Президента № 815/97 від 15.08.1997 цей день був встановлений офіційним святом України, яке відзначається кожного року 19-го серпня.

Преображення Господнє. Після бесіди про хрест і про славу царства Свого, Ісус Христос, під час перебування Свого в Галілеї, взяв з учнів Своїх трьох свідків воскресіння дочки Яіра, Петра й двох братів, Якова й Івана, і тільки з ними одними пішов на найвищу в тому місці гору - Фавор, щоб там помолитися. Зійшовши на вершину гори, Він став на молитву, а Його учні сіли відпочити й від втоми заснули. Під час цієї-то молитви відбулося дивовижне преображення Ісуса Христа і дотикове Його учням відкрилася Його слава, як Єдинородного від Отця. Вид лиця Його змінився: воно просяяло як сонце. І стала одежа Його біла як сніг, заблищала як світло.

23 серпня, субота

День Державного Прапора України

День міста Харків. День міста Харків відзначає 23 серпня. Харків - великий науковий, індустріальний, транспортний і студентський центр України. Другий, після Києва, культурний центр України.

День міста Луцьк. Луцьк - місто-технопарк, центр Волинської області, відзначає свій День міста 23 серпня. Це дуже гарне, духовно багате місто, що поєднує в собі європейську вишуканість та українську гостинність.

Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації. Відзначається за рекомендацією 150-ї сесії виконавчої ради ЮНЕСКО в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства.

24 серпня, неділя

День незалежності України. 24 серпня 1991 року була прийнята Постанова Верховної Ради України "Про проголошення незалежності України".

День народження картопляних чіпсів. 24 серпня 1853 були вперше виготовлені картопляні чіпси. Розповідають, що історія появи картопляних чіпсів пов’язана з примхою одного відвідувача ресторану шикарного готелю в містечку Саратога-Спрінгс (США). Улітку 1853 року одному клієнту не сподобалася порція смаженої картоплі, приготована шеф-кухарем Джорджем Крамом. Мовляв, скибочки картоплі занадто товсті. Роздратована Крам, індіанець за походженням, насмажив нову порцію з більш тонкими скибочками, але і вона була відкинута примхливим гостем. Тоді Крам, доведений “до сказу”, узяв свій найгостріший ніж і нарізав скибочки паперової товщини. Вони прожарилися настільки, що їх неможливо було наколоти на виделку. Усупереч чеканню, нове блюдо сподобалося вибагливому гурману. Посипалися замовлення і від інших мешканців готелю, новинка одержала назву "саратозькі стружки” (chips — стружки, друзки) і незабаром стала фірмовим блюдом ресторану.

День авіації України. Це професійне свято військових і цивільних авіаторів та працівників авіаційної промисловості і транспорту відзначається щорічно в останню суботу серпня на підставі Указу Президента України від 16.08.93 р. №305/93.

25 серпня, понеділок

День шахтаря. Відзначається щорічно в останню неділю серпня згідно Указу Президента України від 16.08.93 р. №304/93.

День міста Донецьк. Донецьк - місто шахтарів, святкує день міста щорічно також в останню неділю серпня.

День міста Рівне. Рівне - гарне місто і на диво холмисте, святкує свій день щорічно також в останню неділю серпня.

28 серпня, четвер

Успіння Пресвятої Богородиці, Перша Пречиста.

День Тернополя. Файне місто на Заході України (перша згадка в 1540 р.). Тернопіль - місто відпочинку та фестивалів, одне з найзеленіших та найводніших міст України.

31 серпня, неділя

День блогера. Цей день святкується з 2005 року. Його ідея полягає в тому, що в цей день блогери світу публікують в своїх блогах посилання на п’ять інших блогів, и розповідають один про одного.

 

Віталій МОСЕЙЧУК

експерт

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/scho/scho_8_2014.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"