Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XLІ. МАРАЗМИ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ (СБУ) ТА СЛУЖБИ ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ

СБУ, Збройні Сили та Управління державної служби охорони цілком законно нагороджують військовослужбовців іменною вогнепальною зброєю як відомчими заохочувальними відзнаками, хоча вони відтворюють одну з державних нагород України

Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки, яке затверджено Указом Президента України від 13.02.1997 р. № 134/97, у пункті 3 передбачає, що відомчі заохочувальні відзнаки можуть встановлюватись у вигляді медалей, нагрудних знаків, значків, грамот, вітальних листів. Вони не можуть відтворювати державні нагороди України.

Стаття 44 Закону України від 24.03.1999 р. № 551-XIV “Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України” передбачає, що відзнакою “Іменна вогнепальна зброя” нагороджує Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України. Міністр оборони України, керівники інших центральних органів виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні військові формування, створені відповідно до законів України, нагороджують відомчими відзнаками “Вогнепальна зброя” і “Холодна зброя”. Це — почесна державна нагорода та відомчі заохочувальні відзнаки за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, підтриманні високої бойової готовності військ (сил), зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав та свобод людини і громадянина, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового та службового обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

СБУ в Наказі від 09.01.2008 р. № 4 “Про відомчі заохочувальні відзнаки Служби безпеки України” (зареєстровано у Мін’юсті України 25.01.2008 за № 55/14746) говорить про запровадження відомчих заохочувальних відзнак Служби безпеки України “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя", що суперечити вищезгаданому Указу, який про зброю як відомчі заохочувальні відзнаки мовчить, але не суперечить Дисциплінарному статуту Збройних Сил України, який має більшу вагу. Більш того, відомчі відзнаки у вигляді вогнепальної зброї фактично відтворюють державні нагороди України, що теж заборонено вищезгаданим Указом. Адже Законом України від 16.03.2000 р. № 1549-III “Про державні нагороди України” передбачена відзнака “Іменна вогнепальна зброя". Стаття 9 цього Закону говорить про те, що відзнака “Іменна вогнепальна зброя” встановлюється для нагородження офіцерського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів Міністерства внутрішніх справ України, а також Державної спеціальної служби транспорту та державних службовців, які мають офіцерське звання, за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, підтримці високої бойової готовності військ, зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав і свобод громадян, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового та службового обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

Аналогічна проблема є і в УДО відповідно до  Наказу Управління державної охорони від 18.10.2004 р. № 74 “Про затвердження Положення про нагородження відомчими відзнаками Управління державної охорони України "Вогнепальна зброя" або "Холодна зброя" (зареєстровано у Мін’юсті України 19.10.2004 за № 1332/9931).

Віталій МОСЕЙЧУК

 

Президент України Петро Порошенко вручив іменну вогнепальну зброю президенту ФФУ, головному тренеру і 9 футболістам збірної України з футболу

 

У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки

       ( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента

         N 1055/2000 ( 1055/2000 ) від 09.09.2000

         N 1227/2003 ( 1227/2003 ) від 29.10.2003 )

 

Відповідно до Указу Президента України від 18 листопада 1996 року N 1094 “Про відомчі заохочувальні відзнаки” п о с т а н о в л я ю:

1. Затвердити Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки (додається).

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути свої рішення про встановлення відомчих заохочувальних відзнак з метою приведення їх у відповідність з вимогами пункту 2 зазначеного Примірного положення.

Президент України Л.КУЧМА

 м. Київ, 13 лютого 1997 року

          N 134/97

 

 

                                            ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Указом Президента України

                                  від 13 лютого 1997 року N 134/97

 

                        ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ

                про відомчі заохочувальні відзнаки

 

 

1. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади мають право відповідно до Указу Президента України від 18 листопада 1996 року N 1094 “Про відомчі заохочувальні відзнаки” встановлювати відомчі відзнаки для заохочення працівників за значні трудові досягнення у відповідній галузі чи сфері діяльності.

2. Відомчі заохочувальні відзнаки встановлюються після експертизи і позитивного висновку Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України. (Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 1055/2000 від 09.09.2000)

3. Відомчі заохочувальні відзнаки можуть встановлюватись у вигляді медалей, нагрудних знаків, значків, грамот, вітальних листів. Вони не можуть відтворювати державні нагороди України.

Відомчі заохочувальні відзнаки у вигляді медалей можуть встановлюватися Міністерством оборони України, Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерством внутрішніх справ України, Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Службою безпеки України.

4. Положення про відомчі заохочувальні відзнаки затверджуються міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням з відповідними галузевими професійними спілками і мають містити визначення заслуг осіб, які заохочуються.

5. Нагородження відомчими заохочувальними відзнаками провадиться міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.

6. Висунення кандидатур здійснюється гласно, як правило, у трудовому колективі, де працює особа, яку представляють до заохочення.

Подання про нагородження передається в колегію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади для розгляду і прийняття рішення.

В разі потреби для попереднього розгляду подання про нагородження можуть створюватися на громадських засадах комісії по нагородженню відомчими заохочувальними відзнаками.

7. Рішення про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою приймається колегією міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади.

8. Про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою працівників міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади видається наказ міністра, керівника відповідного органу.

9. Вручення відомчої заохочувальної відзнаки провадиться міністром, керівником іншого центрального органу виконавчої влади або за його дорученням членами колегії.

Особі, нагородженій відомчою заохочувальною відзнакою, видається посвідчення за підписом відповідно міністра, керівника іншого центрального органу виконавчої влади.

Відомчі заохочувальні відзнаки вручаються в урочистій обстановці. Вручення відзнак доцільно приурочувати до загальнодержавних свят, галузевих професійних свят, ювілейних дат працівників, підприємств, установ, організацій тощо.

10. У трудовій книжці особи, удостоєної відомчої заохочувальної відзнаки, робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу. Для військовослужбовців робиться відповідний запис в облікових документах.

11. Про вручення відомчої заохочувальної відзнаки складається протокол, який зберігається у справах управління (відділу) кадрів міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади.

12. Відомчі заохочувальні відзнаки у вигляді нагрудних знаків, значків носяться з правого боку грудей і розміщуються нижче знаків державних нагород України.

Відомчі заохочувальні відзнаки у вигляді медалей носяться з лівого боку грудей і розміщуються після знаків державних нагород України. Замість медалей нагороджений може носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України.

13. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації повинні пропагувати досягнення відзначених відомчими заохочувальними відзнаками, в тому числі в засобах масової інформації.

14. Втрачені відомчі заохочувальні відзнаки повторно не видаються.

Глава Адміністрації Президента України Є.КУШНАРЬОВ

 

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

                         09.01.2008  N 4

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      25 січня 2008 р.

                                      за N 55/14746

 

 

                Про відомчі заохочувальні відзнаки

                      Служби безпеки України

 

Відповідно до статті 44 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, Указів Президента України від 18.11.96 N 1094 “Про відомчі заохочувальні відзнаки”, від 13.02.97 N 134 “Про Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки” та від 21.02.2002 N 157 “Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді”, НАКАЗУЮ:

1. Установити відомчі заохочувальні відзнаки Служби безпеки України :

нагрудний знак “Почесна зірка Служби безпеки України";

нагрудний знак “Почесна відзнака Служби безпеки України";

медаль “За мужність і відвагу";

відзнаку “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя";

нагрудний знак “Хрест Доблесті” I, II ступеня;

нагрудний знак “За боротьбу з корупцією та організованою злочинністю";

нагрудний знак “Відзнака Департаменту контррозвідки Служби безпеки України";

нагрудний знак “За особисті заслуги в оперативно-розшуковій діяльності";

нагрудний знак “Відзнака Iнспекторського управління Служби безпеки України";

нагрудний знак “За заслуги в боротьбі з тероризмом";

нагрудний знак “Хрест Пошани";

медаль “Ветеран органів безпеки";

медаль “За відзнаку в службі” I, II, III ступеня.

2. Затвердити (додаються):

Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Служби безпеки України;

Опис нагрудного знака “Почесна зірка Служби безпеки України";

Малюнок нагрудного знака “Почесна зірка Служби безпеки України” ;

Опис нагрудного знака “Почесна відзнака Служби безпеки України";

Малюнок нагрудного знака “Почесна відзнака Служби безпеки України” ;

Опис медалі “За мужність і відвагу";

Малюнок медалі “За мужність і відвагу” ;

Опис нагрудного знака “Хрест Доблесті” I, II ступеня;

Малюнок нагрудного знака “Хрест Доблесті” I ступеня ;

Малюнок нагрудного знака “Хрест Доблесті” II ступеня ;

Опис нагрудного знака “За боротьбу з корупцією та організованою злочинністю";

Малюнок нагрудного знака “За боротьбу з корупцією та організованою злочинністю” ;

Опис нагрудного знака “Відзнака Департаменту контррозвідки Служби безпеки України";

Малюнок нагрудного знака “Відзнака Департаменту контррозвідки Служби безпеки України” ;

Опис нагрудного знака “За особисті заслуги в оперативно-розшуковій діяльності";

Малюнок нагрудного знака “За особисті заслуги в оперативно-розшуковій діяльності” ;

Опис нагрудного знака “Відзнака Iнспекторського управління Служби безпеки України";

Малюнок нагрудного знака “Відзнака Iнспекторського управління Служби безпеки України” ;

Опис нагрудного знака “За заслуги в боротьбі з тероризмом";

Малюнок нагрудного знака “За заслуги в боротьбі з тероризмом” ;

Опис нагрудного знака “Хрест Пошани";

Малюнок нагрудного знака “Хрест Пошани” ;

Опис медалі “Ветеран органів безпеки";

Малюнок медалі “Ветеран органів безпеки” ;

Опис медалі “За відзнаку в службі” I, II, III ступеня;

Малюнок медалі “За відзнаку в службі” I ступеня ;

Малюнок медалі “За відзнаку в службі” II ступеня ;

Малюнок медалі “За відзнаку в службі” III ступеня.

3. Департаменту господарського забезпечення забезпечити придбання відомчих заохочувальних відзнак Служби безпеки України і посвідчень до них на підставі заявки Управління роботи з особовим складом на наступний рік, яка подається до Департаменту господарського забезпечення не пізніше 15 грудня поточного року, організувати їх збереження та видачу згідно з наказами про нагородження.

4. Управлінню роботи з особовим складом забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

6. З наказом ознайомити особовий склад Служби безпеки України.

Т.в.о. Голови Служби В.Наливайченко

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Служби безпеки України

                                      09.01.2008  N 4

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      25 січня 2008 р.

                                      за N 55/14746

 

                            ПОЛОЖЕННЯ

                про відомчі заохочувальні відзнаки

                      Служби безпеки України

1. Загальні положення

1.1. Цим Положенням визначається порядок нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Служби безпеки України (далі — відзнаки):

нагрудним знаком “Почесна зірка Служби безпеки України";

нагрудним знаком “Почесна відзнака Служби безпеки України";

медаллю “За мужність і відвагу";

відзнаками “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя";

нагрудним знаком “Хрест Доблесті” I, II ступеня;

нагрудними знаками “За боротьбу з корупцією та організованою злочинністю”, “Відзнака Департаменту контррозвідки Служби безпеки України”, “За особисті заслуги в оперативно-розшуковій діяльності”, “Відзнака Iнспекторського управління Служби безпеки України”, “За заслуги в боротьбі з тероризмом”, “Хрест Пошани";

медаллю “Ветеран органів безпеки";

медаллю “За відзнаку в службі” I, II, III ступеня;

Вищою відзнакою Служби безпеки України є нагрудний знак “Почесна зірка Служби безпеки України”.

1.2. Нагрудним знаком “Почесна зірка Служби безпеки України” нагороджуються співробітники-військовослужбовці і працівники Служби безпеки України:

за визначні заслуги в справі зміцнення державної безпеки України;

за визначні досягнення в організації оперативно-службової діяльності при виконанні завдань, покладених на Службу безпеки України;

за організацію ефективної роботи органів, підрозділів, закладів та установ Служби безпеки України;

за значний особистий внесок у виховання та підготовку кваліфікованих кадрів.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за визначну допомогу і сприяння Службі безпеки України у виконанні покладених на неї завдань.

1.3. Нагрудним знаком “Почесна відзнака Служби безпеки України” нагороджуються

співробітники-військовослужбовці та працівники Служби безпеки України:

за значні досягнення в оперативно-службовій діяльності при виконанні завдань, покладених на Службу безпеки України;

за організацію ефективної роботи підрозділів та органів Служби безпеки України;

за особистий внесок у виховання та підготовку кваліфікованих кадрів для Служби безпеки України.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за значну допомогу і сприяння Службі безпеки України у виконанні покладених на неї завдань.

1.4. Медаллю “За мужність і відвагу” нагороджуються співробітники-військовослужбовці, працівники Служби безпеки України та військовослужбовці (працівники) інших правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за особисту мужність і відвагу, виявлені:

під час захисту державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України;

при попередженні, виявленні, припиненні та розкритті злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності, інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу державним інтересам України.

1.5. Відзнаками “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя” нагороджуються співробітники-військовослужбовці, працівники Служби безпеки України та військовослужбовці (працівники) інших правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав та свобод людини і громадянина, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового та службового обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

1.5.1. Відзнакою “Вогнепальна зброя” є:

пістолет моделі “Форт-12” калібру 9-мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак;

пістолет моделі “Форт-14” калібру 9-мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак.

1.5.2. Відзнакою “Холодна зброя” є:

шабля стандартного зразка з темляком золотистого кольору.

Зброя має заводське маркування і товарний знак;

кортик стандартного зразка. Зброя має заводське маркування і товарний знак.

1.5.3. Реєстрація, зберігання, носіння, використання і застосування зброї здійснюється у порядку, визначеному законодавством України.

1.6. Нагрудним знаком “Хрест Доблесті”

нагороджуються співробітники-військовослужбовці і працівники Служби безпеки України:

за високі показники в оперативно-службовій діяльності;

за успішне виконання спеціальних завдань;

за доблесть і самовідданість, виявлені при виконанні службового обов’язку;

за заслуги, виявлені під час служби (роботи) в Службі безпеки України.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за допомогу та сприяння Службі безпеки України у виконанні покладених на неї завдань.

1.6.1. Нагрудний знак “Хрест Доблесті” має два ступені:

"Хрест Доблесті” I ступеня;

"Хрест Доблесті” II ступеня.

Вищим ступенем є I ступінь.

1.6.2. Нагородження нагрудним знаком “Хрест Доблесті” здійснюється послідовно, починаючи з II ступеня.

1.6.3. Нагородження нагрудним знаком “Хрест Доблесті” I ступеня може бути здійснене не раніше ніж через рік після нагородження нагрудним знаком II ступеня.

1.7. Нагрудним знаком “За боротьбу з корупцією та організованою злочинністю” нагороджуються співробітники-військовослужбовці та працівники Служби безпеки України зі стажем служби (роботи) не менше 5 років, які мають особисті досягнення у виконанні завдань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за участь та сприяння у виконанні завдань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.8. Нагрудним знаком “Відзнака Департаменту контррозвідки Служби безпеки України” нагороджуються співробітники-військовослужбовці і працівники Департаменту контррозвідки, відділів контррозвідки регіональних органів та органів військової контррозвідки Служби безпеки України зі стажем служби (роботи) не менше 10 років, які мають конкретні здобутки у сфері захисту державної безпеки від розвідувально-підривної діяльності спеціальних служб іноземних держав, організацій, окремих груп та осіб, вагомі результати щодо виконання інших завдань контррозвідки.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших підрозділів Служби безпеки України, правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за безпосереднє виконання завдань контррозвідки, значний особистий внесок у справу розбудови і розвитку підрозділів контррозвідки, активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.9. Нагрудним знаком “За особисті заслуги в оперативно-розшуковій діяльності” нагороджуються співробітники-військовослужбовці та працівники підрозділів оперативного документування Служби безпеки України за особисті здобутки в організації і проведенні заходів оперативного документування, обробці та систематизації отриманої інформації, здійсненні організаційного та методичного забезпечення цих підрозділів.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших підрозділів Служби безпеки України, правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за сприяння підрозділам оперативного документування у виконанні покладених на них завдань, значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності цих підрозділів, активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.10. Нагрудним знаком “Відзнака Iнспекторського управління Служби безпеки України” нагороджуються співробітники-військовослужбовці і працівники інспекторських підрозділів Центрального управління, регіональних органів та органів військової контррозвідки, які мають конкретні результати та вагомі здобутки в роботі, сприяють і беруть участь в організації оперативно-службової діяльності Служби безпеки України.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших підрозділів Служби безпеки України, правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за безпосереднє виконання завдань, покладених на інспекторські підрозділи, значний особистий внесок у справу розбудови і розвитку інспекторських підрозділів, вирішення питань соціального та правового захисту співробітників та членів їх сімей, активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.11. Нагрудним знаком “За заслуги в боротьбі з тероризмом” нагороджуються співробітники-військовослужбовці та працівники підрозділів боротьби з тероризмом і захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України (далі — підрозділи “А") за особисті здобутки в організації і проведенні спеціальних заходів, здійснення організаційного та методичного забезпечення цих підрозділів.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших підрозділів Служби безпеки України, правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за сприяння у вирішенні завдань, покладених на підрозділи “А”, значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності підрозділів “А”, активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.12. Нагрудним знаком “Хрест Пошани”

нагороджуються співробітники-військовослужбовці і працівники Служби безпеки України за особисті здобутки в створенні та підтриманні оптимальних умов для ефективного функціонування й виконання Службою безпеки України її органами, підрозділами, закладами та установами покладених на них завдань у реалізації кадрової політики Служби безпеки України, здійсненні кадрового забезпечення оперативно-службової діяльності, організації ефективної роботи підрозділів кадрового забезпечення, вихованні та підготовці висококваліфікованих кадрів для Служби безпеки України.

Цим нагрудним знаком також нагороджуються військовослужбовці (працівники) інших підрозділів Служби безпеки України, правоохоронних органів, утворених відповідно до закону військових формувань, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за вагомий особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності підрозділів Служби безпеки України, підготовку висококваліфікованих кадрів в галузі забезпечення державної безпеки, вирішення питань соціального та правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей, благодійницьку діяльність, активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.13. Медаллю “Ветеран органів безпеки”

нагороджуються співробітники-військовослужбовці Служби безпеки України, які мають не менш як 25 років військової вислуги в календарному обчисленні і досягли високих показників у бойовій та службовій підготовці, є взірцем вірності присязі та зразково виконують військовий (службовий) обов’язок.

Цією медаллю також нагороджуються особи, звільнені з військової служби в Службі безпеки України і мають не менш як 25 років військової вислуги в календарному обчисленні, за активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.14. Медаллю “За відзнаку в службі”

нагороджуються співробітники-військовослужбовці Служби безпеки України, які досягли високих показників у бойовій та службовій підготовці, є взірцем вірності присязі та зразково виконують військовий (службовий) обов’язок.

1.14.1. Медаль “За відзнаку в службі” має три ступені:

медаль “За відзнаку в службі” I ступеня;

медаль “За відзнаку в службі” II ступеня;

медаль “За відзнаку в службі” III ступеня.

1.14.2. Медаллю “За відзнаку в службі”

нагороджуються:

I ступеня — співробітники-військовослужбовці Служби безпеки України, які мають не менш як 20 років військової вислуги в календарному обчисленні;

II ступеня — співробітники-військовослужбовці Служби безпеки України, які мають не менш як 15 років військової вислуги в календарному обчисленні;

III ступеня — співробітники-військовослужбовці Служби безпеки України, які мають не менш як 10 років військової вислуги в календарному обчисленні.

1.14.3. Нагородження медаллю “За відзнаку в службі” здійснюється послідовно, починаючи з III ступеня.

1.14.4. Цією медаллю також нагороджуються особи, які звільнені з військової служби в Службі безпеки України, мають відповідну військову вислугу у календарному обчисленні, за активну участь у патріотичному вихованні молодих співробітників.

1.15. Нагородження медалями “Ветеран органів безпеки” та “За відзнаку в службі” здійснюється з нагоди Дня Служби безпеки України або при звільненні

співробітника-військовослужбовця Служби безпеки України з військової служби за наявності в нього відповідної військової вислуги в календарному обчисленні.

1.16. Нагородження відзнаками може проводитись посмертно.

2. Порядок представлення до нагородження відзнаками

2.1. Висунення кандидатур до нагородження відзнаками здійснюється гласно у функціональному підрозділі Центрального управління, органі, закладі та установі Служби безпеки України, за результатами чого готується рапорт (клопотання) про нагородження. У рапорті (клопотанні) про нагородження зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання.

2.2. Рапорт (клопотання) погоджується у разі подання до нагородження :

нагрудними знаками “Почесна зірка Служби безпеки України” та “Почесна відзнака Служби безпеки України" — з членами колегії Служби безпеки України;

нагрудним знаком “За боротьбу з корупцією та організованою злочинністю" — з керівництвом Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю;

нагрудним знаком “Відзнака Департаменту контррозвідки Служби безпеки України" — з керівництвом Департаменту контррозвідки;

нагрудним знаком “За особисті заслуги в оперативно-розшуковій діяльності" — з керівництвом Департаменту оперативного документування;

нагрудним знаком “Відзнака Iнспекторського управління Служби безпеки України" — з керівництвом Iнспекторського управління;

нагрудним знаком “За заслуги в боротьбі з тероризмом" — з керівництвом Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів;

нагрудним знаком “Хрест Пошани" — з керівництвом Управління роботи з особовим складом.

2.3. Рапорт (клопотання) про нагородження начальник (керівник) підрозділу Центрального управління, органу, закладу та установи Служби безпеки України подає Голові Служби безпеки України або особі, яка виконує його обов’язки.

2.4. Після прийняття Головою Служби безпеки України або особою, яка виконує його обов’язки, позитивного рішення рапорт (клопотання) про нагородження разом з поданням до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою Служби безпеки України (додаток 1) начальник (керівник) підрозділу Центрального управління, органу, закладу та установи Служби безпеки України передає в установленому порядку до Управління роботи з особовим складом.

2.5. Рапорти (клопотання) про нагородження з нагоди державних, професійних свят, ювілеїв передаються до Управління роботи з особовим складом завчасно, але не пізніше ніж за 2 тижні до дати свята або ювілею, або у термін, визначений керівництвом Служби безпеки України.

2.6. Рапорти (клопотання) про нагородження медалями “Ветеран органів безпеки” та “За відзнаку в службі” надсилаються до 1 лютого кожного року.

2.7. Про нагородження відзнакою видається наказ Голови Служби безпеки України.

3. Порядок вручення відзнак

3.1. Вручення відзнаки здійснюється в урочистій обстановці Головою Служби безпеки України або за його дорученням членами колегії Служби безпеки України, начальниками (керівниками) підрозділів Центрального управління, органів, закладів та установ Служби безпеки України.

3.2. Разом з відзнакою нагородженому вручається посвідчення встановленого зразка, опис якого наведено у додатку 2.

3.3. Про вручення відзнаки та посвідчення до неї складається протокол вручення відомчої заохочувальної відзнаки Служби безпеки України (додаток 3), що підписується особою, яка її вручила. Протокол вручення відомчої заохочувальної відзнаки Служби безпеки України надсилається до Управління роботи з особовим складом не пізніш як через 10 днів після вручення відзнаки.

3.4. Разом з нагородженням відзнаками, за рішенням Голови Служби безпеки України нагородженим

співробітникам-військовослужбовцям (працівникам) Служби безпеки України може бути виплачено одноразову грошову винагороду.

3.5. Повторне нагородження однією й тією самою відзнакою не здійснюється.

3.6. В облікових документах нагородженого співробітника-військовослужбовця або працівника Служби безпеки України (особовій справі, трудовій книжці) робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу про нагородження відзнакою.

3.7. Відзнаки носяться після знаків державних нагород України в такій послідовності:

на лівому боці грудей: медаль “За мужність і відвагу”, нагрудні знаки “Хрест Доблесті” I ступеня, “Хрест Доблесті” II ступеня, “За особисті заслуги в оперативно-розшуковій діяльності”, “За заслуги в боротьбі з тероризмом”, “Хрест Пошани”, медалі “Ветеран органів безпеки”, “За відзнаку в службі” I ступеня, “За відзнаку в службі” II ступеня, “За відзнаку в службі” III ступеня ;

на правому боці грудей: нагрудні знаки “Почесна зірка Служби безпеки України”, “Почесна відзнака Служби безпеки України”, “За боротьбу з корупцією та організованою злочинністю”, “Відзнака Департаменту контррозвідки Служби безпеки України”, “Відзнака Iнспекторського управління Служби безпеки України”.

Замість відомчих заохочувальних відзнак нагороджений має право носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України.

3.8. Втрачені відзнаки повторно не видаються.

Нагородженому можуть бути видані дублікати відзнаки (крім відзнак “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя") або посвідчення до неї якщо Головою Служби безпеки України буде визнано, що втрата відзнаки сталася внаслідок стихійного лиха, бойових дій або з інших причин, що не залежать від нагородженого.

3.9. Позбавлення нагородженого відзнаки може бути здійснено за рішенням Голови Служби безпеки України в разі засудження нагородженого за скоєння злочину згідно з вироком суду, який набрав законної сили. У таких випадках відзнака та посвідчення до неї підлягають поверненню до Служби безпеки України.

3.10. Після смерті нагородженого відзнака (крім відзнак “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя") залишається в сім’ї померлого (загиблого) як пам’ять.

3.11. За згодою спадкоємців відзнаки (крім відзнак “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя") та посвідчення до них можуть бути передані на тимчасове або постійне зберігання музеям України за наявності відповідного клопотання музейного закладу.

Начальник Управління

роботи з особовим складом В.Туріца

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/sbu/42_13.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"