Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

Віталій Мосейчук
Лідеру Народного Руху України
В'ячеславу Чорновілу
присвячується

Енциклопедія українського маразму

ВСТУП

Горе законодавцям несправедливим, та писарям, які пишуть на лихо, щоб від правосуддя усунути бідних, і щоб відняти права від убогих народу Мого, щоб стали вдовиці здобичею їм, і пограбувати сиріт... (Ісая 10:1-2)

Когда множатся приказы и законы, растет число воров и разбойников.
Лао-Цзы

Жаловаться на неприятную вещь - это удваивать зло; смеяться над ней - это уничтожить его.

Конфуций

Нет более верного признака дурного устройства городов, чем обилие в них юристов и врачей.
Платон

Плохие законы – худший вид тирании

Эдмунд Бёрк, английский парламентарий, идейный родоначальник британского консерватизма.

 

То, что невозможно изменить, нужно хотя бы описать.

Райнер Вернер Фасбиндер

Люди, які можуть про найважливіше сказати – можуть разом багато подолати.
Наполеон

Несправедливість - порок, який люди схильні пробачати менше, аніж багато інших. Несправедливість є посяганням на взаємну зобов'язаність людини перед людиною.

Енціклопедія пороков. К.: Наукова думка, 1996.

Від законодавства залежить добробут держави.

Аристотель

Видеть несправедливость и молчать — это значит самому участвовать в ней.

Жан-Жак Руссо

У найбільш зіпсованій державі найбільша кількість законів.
 
Тацит
Догма є ні що інше, як пряма заборона мислити.
 Л. Фейєрбах

Сон розуму породжує потвор.

Дві речі хвилюють мене більше всього - зіркове
небо над головою і моральний закон всередині.
Е.Кант

Сміючись, людство розстається зі своїм минулим.

Карл Маркс

Праведна людина зробить справедливим будь-який несправедливий закон, а неправедна людина зробить несправедливим будь-який справедливий закон.

Конфуцій

Работы сколько угодно. Дела - это ни что иное, как работа. Наоборот, спекуляция с готовыми продуктами не имеет ничего общего с делами – она означает не больше и не меньше, как более пристойный вид воровства, не поддающийся искоренению путем законодательства. Вообще, путем законодательства можно мало чего добиться: оно никогда не бывает конструктивным. Оно неспособно выйти за пределы полицейской власти, и поэтому ждать от наших правительственных инстанций в Вашингтоне или в главных городах штатов того, что они сделать не в силах, значит попусту тратить время. До тех пор, пока мы ждем от законодательства, что оно уврачует бедность и устранит из мира привилегии, нам суждено созерцать, как растет бедность и умножаются привилегии. Мы слишком долго полагались на Вашингтон и у нас слишком много законодателей – хотя все же им не столь привольно у нас, как в других странах – но они приписывают законам силу, им не присущую.

Если внушить стране, например нашей, что Вашингтон является небесами, где поверх облаков восседают на тронах всемогущество и всеведение, то страна начинает подпадать зависимости, не обещающей ничего хорошего в будущем. Помощь придет не из Вашингтона, а от нас самих; более того, мы сами, может быть, в состоянии помочь Вашингтону, как некоему центру, где сосредоточиваются плоды наших трудов для дальнейшего их распределения, на общую пользу. Мы можем помочь правительству, а не правительство нам.

Генри Форд.
"Моя жизнь, мои достижения"

Что характерно - именно практикующие юристы первыми в этой жизни убеждаются,что право (в нашем обществе, по крайней мере) - далеко не самый эффективный социальный регулятор, малодейственное средство разрешения конфликтов и являет собой мизерную ценность в мировоззрении как всего общества, так и большинства индивидуумов . На самом деле - в каком ещё социальном феномене величие и ничтожество сочетаются в одном лице.

"... вся эта удивительная так называемая наука о праве, в сущности,
величайшая чепуха, придумана и распространяема не с лёгким сердцем, как говорят французы, а с очень определённой и очень нехорошей целью: оправдать дурные поступки, постоянно совершаемые людьми нерабочих сословий... Не могу не советовать как можно скорее, пока голова ваша не совсем запуталась и нравственное чувство не совсем притупилось, бросить это не только пустое и одуряющее, но и вредное и развращающее занятие."
Лев Толстой. Письмо студенту о праве. 27 апреля 1909г, Ясная поляна.

В чем СИЛА, БРАТ

Именно влияние политики правительства на экономические стимулы, а не фундаментальные культурные различия или слабость финансовых учреждений, лежит в основе замедленного роста некоторых экономически развитых стран.

Чтобы понять, что в нашем обществе считают здравым рассудком, полезнее всего посмотреть, как определяют безумие. Ключ к пониманию закона лучше всего, пожалуй, искать в сфере беззакония.
Мишель Фуко
Dreyfus H. L., RabinowP. Michel Foucault: Beyond Structuralism and Herme-neutics. Chicago: Harvester, University of Chicago, 1982. P.211.

Мара́зм (від грец. marasmos — виснаження, згасання) — майже повне згасання психічної діяльності людини внаслідок атрофії кори головного мозку; виснаження організму з поступовим згасанням всіх життєвих процесів.

Виходячи з того, що Україна держава молода (якщо не брати до уваги Київську Русь), то маразм у неї не від старості, а від довготривалої хвороби. Мені важко назвати її, адже це скоріше не одна хвороба, а їхній комплекс, і історики й судді рано чи пізно назвуть його своїм іменем, але факт залишається фактом, Україна впала в маразм, або російською мовою - "беспредел". "За шість років прем'єрства та президентства Леоніда Даниловича економіка України втратила більше, ніж за роки окупації фашистськими загарбниками" (Олександр Ткаченко, Голова Верховної Ради України, газета "Голос України", №153 від 19 серпня 1999 року). 3 травня 1999 року американський Комітет захисту журналістів оголосив Президента України Леоніда Кучму одним із десяти світових ворогів вільної преси. В переліку Комітету Кучма займає шосте місце. Комітет характеризує українського Президента наступним чином: "Використовуючи закони про сплату податків і про кару за наклеп у якості інструментів своєї ворожості по відношенню до преси, Кучма подавляє прояв будь-якої опозиції. Його мовчазна згода з актами насилля проти преси сприяють вибухам бомб, фізичному нападу на репортерів і редакторів, а також створенню в країні атмосфери страху й самоцензури. Його податкова політика примушує друковані і електронні ЗМІ, які не мають іноземної підтримки, звертатися за фінансовою допомогою до бізнесменів і політиків, які отримують із цієї допомоги сприятливу для себе рекламу. За останні декілька місяців три газети вимушені були закритися через накладені на них величезні штрафи".

Є Книга рекордів Гінесса, є Книга рекордів України. В них міститься багато звичайних і незвичайних, але цікавих і дивовижних фактів із життя людей, про явища природи, науки, техніки, мистецтва, спорт тощо, які вказують на світлі сторінки життя людини.

Але є книги, в яких показані й темні сторінки людського життя. Зазвичай ці книги заборонялося читати цензурою: церквою, владою, школою, бо вони не відволікали читачів від поточної й недалекоглядної політики урядів, диктаторів та партій, не прикрашали життя рожевими фарбами, а вказували на несправедливість та маразми життя конкретної країни, на цивілізовані шляхи розвитку. Однак необхідність таких книг в Україні знову зросла, адже за час незалежності маразм у нас "крепчал".

[an error occurred while processing this directive]

Книга маразмів України є збірником помилок, ляпів, ляпсусів, прогалин в нормативно-правових актах, Законах, несправедливостей, принижень людської гідності, порушень прав людини, феодально-рабських економічних відносин тощо (понад 4000 фактів та спостережень), які складають підгрунття сучасної соціально-економічної політики в Україні. Про більшість з описаних маразмів громадянам України вже відомо, але на вербальному та побутовому рівні в вигляді анекдотів та утисків, традиційних розповідей на кухні та на лавочках у дворах. А в цій Книзі вони зібрані та в міру сил опрацьовані для публічного обговорення та повної ліквідації. Книга побудована на діючих нормативних актах і фактах з життя України та її громадян. Але життя вказує, що ситуація в країні щодо виконання навіть недолугого законодавства ще гірша, аніж описано в цій книзі. Люди гинуть, ламають життя собі і своїм близьким через свавілля чиновників усіх рангів. Я бажаю Вам уникнути Вам зустрічі з бюрократією, озброєною антигуманним законодавством, з цим інформаційно-юридичним фашизмом XXІ сторіччя.

Для когось книга стане настільною книгою Зорро, а для кого лише пустою забавкою для задоволення власного цинізму та егоїзму. Але я сподіваюся, що книга стане настільною і для майбутнього Президента багатостраждального українського народу, а також для кожного справедливого урядовця, народного депутата, судді, представника місцевих органів влади тощо для створення однієї з найдемократичніших та цивілізованіших держав у світі, найкращої країни Європи - Української Республіки.

У 1991 році Вацлав Гавел у книжці "Заочний допит" писав: "Я вважаю, що інтелігент повинен завжди хвилювати, бентежити, повинен свідчити про нещастя світу, провокувати своєю незалежністю, повставати проти усіх прихованих і відкритих утисків і маніпуляцій, піддавати сумніву системи, владу і їх закликання, відкривати їх фальшивість. Життєві справи інтелектуала - це власний експеримент над собою. Це трагічний експеримент. Глибокий аналіз, вникнення в суть речей не дозволяє інтелектуалу бути фальшивим".

Наприклад, Іван Франко, програючи у сьогоденних справах, виграв в майбутніх, але нащадки програли: онучка славетного українського генія Івана Франко Дарія-Любов Франко жива завдяки безкоштовному супу однієї із благодійницьких організацій Києва. Вот такі у нас порядки (докладніше див. газету “Київські відомості” від 27 липня 1999 року), квартира-музей Івана Франко у Львові належно не фінансується і досі там немає повернутої бібліотеки з Києва, яку туди забрали ще під час Першої світової війни (зараз на місці цих книг у музеї - дублери).

Сподіваюсь, що прочитавши цю книгу, ви знайдете багато такого, що ви вже відчули на власній шкірі, а якщо ні - то отримаєте попередження, адже книга є спробою винайти правду та шляхів для подолання зла.

Інформацію про нові маразми, ліквідацію описаних маразмів, пропозиції та зауваження щодо книги, а також замовлення щодо безкоштовного електронного примірника книги в архівованому надсилайте на адресу:

E-maіl: marazm{@}marazm.org.ua
З повагою, Віталій Мосейчук.

[an error occurred while processing this directive]

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"


Для тих, кому ця книга сидить у печінках


 Нагадую, що відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки й слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.  Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об'єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом. Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Тобто заборона книги в будь-якому вигляді або переслідування за цю книгу можливе лише за законом в окремих випадках у відповідності з рішенням суду.

Далі цікаві факти для державних і інших посадових осіб.

Відповідно до статті 9 Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР "Про звернення громадян" забороняється переслідування громадян і членів їх сімей за подання звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, посадових осіб за критику у зверненні їх діяльності та рішень. Ніхто не може бути примушений до подання власного чи підписання колективного звернення або участі в акціях на підтримку звернень інших осіб чи організацій.

Відповідно до Статті 134-1 попереднього Кримінального кодексу України  умисне ущемлення посадовою особою прав і охоронюваних законом інтересів громадянина, зв'язане з переслідуванням його за подачу в установленому порядку пропозицій, заяв, скарг або за критику, що міститься в них, а так само за виступ з критикою в іншій формі, - карається позбавленням права займати певні посади на строк до одного року або штрафом від п'ятдесяти до ста двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати.

Ті ж дії, що спричинили істотну шкоду правам і охоронюваним законом інтересам громадянина, - караються позбавленням волі на строк до двох років, або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або позбавленням права займати певні посади на строк до трьох років.

Новий Кримінальний кодекс, що діє з 1 вересня 2001 року подібної статті не містить (що є черговим маразмом), натомість в ньому є інша цікава стаття, яка стосується автора.

Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів

1. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів -

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, -

карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

 

Слава Україні! 

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.


[an error occurred while processing this directive]