Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VI. МАРАЗМИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ТА ЕКОЛОГІЇ

Населення не має можливості здавати відпрацьовані енергозберігаючі та люмінесцентні лампи в місцях їхньої купівлі

Сперечатись із тим, що ртутна лампа має замінити й незабаром замінить звичні для нашого покоління лампи розжарювання, буде хіба що невіглас. Її переваги — економія коштів та енергії — очевидні, тож розрядні (енергоощадні) лампи стають все більш популярними. Особливо це актуально для України нині, коли через газовий конфлікт про енергозбереження заговорили усі — від представників найвищої ланки влади й до дрібних підприємців та простих громадян. Уряд своїм розпорядженням навіть заборонив бюджетним організаціям з 1 січня 2009 року купувати лампи розжарювання, таким чином зобов’язавши використовувати енергоощадні освітлювальні прилади. Та в метушні законодавці й ті, хто підписує укази та розпорядження, наче забули чи не помітили невеличкий напис в інструкції до використання енергозберігаючих розрядних ламп: «Лампу не можна викидати в смітник!» — вказують на упаковках. Але й здати її на переробку немає куди.

http://ecoclub.kiev.ua/index.php?go=News&in=view&id=673

Тобто підприємства, які переробляють ртутноміскі лампи ніби є, наприклад, в Києві таких 3 штуки, але вони не в змозі організовувати збір лампочок навіть у своєму мікрорайоні. В жодному господарському супермаркеті немає контейнеру для прийому цих лампочок. Виробники та імпортери не зобов’язані приймати їх на переробку і навіть заробляють на цьому. Наприклад, львівська «Іскра» надаватиме платні послуги іншим підприємствам з утилізації енергоощадних ламп.

Підприємство «Еколог Буковини» збирає на утилізацію ртутні лампи у Чернівцях. Однак жодної такої лампочки торік сюди не надійшло від населення. Директор Віктор ВІРЯТІН розповів, що минулого року вдалося зібрати близько 30 тисяч люмінесцентних ламп. Їх здали 50 установ та організацій, з якими укладено договори. 

 – За 20 років діяльності нашого підприємства було лише два випадки, коли свідомі громадяни потурбувалися про утилізацію люмінесцентних ламп. http://bei-news.blogspot.com/2009/03/turtle-news-waste_08.html

У Львові лампи на утилізацію збирає лише НТП "Галекоресурс" (тел. 242-32-89), але лише від суб'єктів підприємництва, лише в гофрокоробках і мінімум 30 штук. Тобто суцільна безвідповідальність за рахунок екології та здоров’я. До речі підприємства, що накопичують відпрацьовані люмінесцентні лампи до моменту їх передачі спеціалізованому підприємству за умовами договору, обов’язково повинні отримати дозвіл на зберігання токсичних промислових відходів згідно з постановою КМУ “Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення  утилізацію отруйних речовин, у тому числі токсичних промислових відходів, продуктів біотехнології та інших біологічних агентів” від 20 червня 1995 р. N 440. Через бюрократію, наприклад, лампи слід здавати в паперовій упаковці, платити за утилізацію, в Україні утилізується не більше 20-ти відсотків люмінесцентних ламп... У західних країнах про утилізацію ламп із вмістом руті подбали — в супермаркетах є пункти збору, куди можна здати відпрацьовані ртутні лампи на утилізацію.

До речі, знайшов в Інтернеті спосіб домашнього рециклінгу (ремонту) енергозберігаючих ламп. Виявляється з 2-3 непрацюючих можна зробити одну працюючу. І на цьому навіть можна зробити непоганий бізнес і екологію покращити. Методику домашнього рециклінгу енергозберігаючих ламп скачати можна тут. В 2010 році в Україну імпортовано 1,2 млн. люмінесцентних ламп.

Віталій МОСЕЙЧУК

Виробники й імпортери ртутомістких ламп за їхню утилізацію не відповідають

Населення України не знає як боротися із розлиттям ртуті

Європа визнає енергоощадні лампи небезпечними. А ми лише наступили на їхні граблі

Для утилізації комп’ютерної техніки та електроніки слід отримати три ліцензії

В Україні ніхто не займається утилізацією та переробкою батарейок

Для довідки.

Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні. З попаданням до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється та залишається там на все життя. Встановлено максимально припустиму концентрацію парів ртуті: для житлових, дошкільних, учбових і робочих приміщень - 0,0003 мг/м3; для виробничих приміщень - 0,0017 мг/м3. Концентрація парів ртуті в повітрі понад 0,2 мг/м3 викликає гостре отруєння організму людини. Симптоми гострого отруєння проявляються через 8-24 години: починається загальна слабкість, головний біль та підвищується температура; згодом - болі в животі, розлад шлунку, хворіють ясна. Хронічне отруєння є наслідком вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу. Ознаками такого отруєння є: зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам'яті і головний біль; в окремих випадках можливі катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів, кровотечі ясен, легке тремтіння рук та розлад шлунку. Тривалий час ніяких ознак може й не бути, але потім поступово підвищується стомлюваність, слабкість, сонливість; з'являються - головний біль, апатія й емоційна нестійкість; порушується мовлення, тремтять руки, повіки, а у важких випадках - ноги і все тіло. Ртуть уражає нервову систему, а довгий вплив її викликає навіть божевілля.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%82%D1%83%D1%82%D1%8C

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                      16.02.2000  N 14-6/134

Управління економіки спільно з управлінням природно-техногенної безпеки розглянуло звернення щодо справляння збору за забруднення навколишнього природного середовища і надає роз’яснення у порядку поставлених запитань.

1. Лампи типу ДРЛ слід відносити до люмінесцентних ламп, а термометри — до обладнання та приладів, що містять ртуть.

2. Згідно з Порядком встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженим постановою КМУ від 01.03.99 р. N 303, сума збору, який справляється за розміщення відходів, обчислюється платниками збору самостійно на підставі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, нормативів збору та коригуючих коефіцієнтів.

Якщо відходи не розміщуються на території їх власника (виробника), а передаються на договірних засадах іншому власнику (наприклад, спеціалізованому підприємству, як це має бути у випадку з ДІВ), то дозволи на розміщення цих відходів не встановлюються, ліміти не видаються (не заповнюється графа 10 додатка 2 до Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення і розміщення відходів, затвердженого постановою КМУ від 03.08.98 р. N 1218, і, відповідно, збір за розміщення відходів не справляється.

3. Підприємствам, що мають договори (контракти) на передачу відпрацьованих люмінесцентних ламп спеціалізованим підприємствам, дозволи на їх розміщення не видаються, ліміти на їх розміщення не встановлюються і збір за забруднення навколишнього природного середовища не справляється.

Проте підприємства, що накопичують відпрацьовані люмінесцентні лампи до моменту їх передачі спеціалізованому підприємству за умовами договору, обов’язково повинні отримати дозвіл на зберігання токсичних промислових відходів згідно з постановою КМУ “Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі токсичних промислових відходів, продуктів біотехнології та інших біологічних агентів” від 20 червня 1995 р. N 440.

4. Інструкція про порядок розробки, встановлення, перегляду та доведення лімітів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затверджена наказом Мінекобезпеки України від 28 червня 1996 р. N 65, застосовується у частині, що не протирічить чинному законодавству, в тому числі і Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженому постановою КМУ від 01.03.99 р. N 303.

5. Постановою КМУ “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. N 303” від 27.10.99 р. N 1984 встановлено, що нормативи збору, які справляються за розміщення нетоксичних відходів та за викиди марганцю і його сполук підприємствами гірничодобувної та феросплавної галузі, застосовуються з 01.01.99 р.

Інші положення даної постанови вступають в силу з моменту набрання нею чинності, тобто згідно з Указом Президента України “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності” від 10.06.97 р. N 503/97, з моменту її прийняття.

Начальник управління економіки М.Пилипчук

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/prirod/36_34.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"