Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА І. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПОЛІТИКИ

Уряд подав за анексію Криму позов на 1,2 трильйони гривень, але забув про землю

Оскільки "приєднання" Росією Криму порушує українське та міжнародне законодавство, в т. ч. і міжнародні договори України з Російською Федерацією, Україна подала до Європейського суду з прав людини два позови - по анексії Криму та відповідальності Росії перед Україною. Про це заявив 3 червня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247360379&cat_id=244274130. Яценюк також нагадав, що Генеральна прокуратура України почала розслідування відносно української власності у Криму після анексії Криму Російською Федерацією: "В рамках кримінальної справи український уряд подає позов на суму більш ніж 1 трильйон гривень".

На розгляді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) перебувають два позови від України до Росії у зв'язку з подіями навколо Криму і Донбасу. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу у вівторок, 8 липня.

"В ЄСПЛ на сьогоднішній день два позови: один великий, який включає в себе порушення прав військовослужбовців, журналістів, ми його доповнили економічною частиною. Сума – 1 трильйон 180 мільярдів гривень. Це ті збитки, які були пораховані за обмеження права користування майном", - сказав Петренко. Також Петренко нагадав, що ЄСПЛ виніс рішення, в якому встановив незаконність перебування російської армії на території Криму і зобов'язав РФ вивести свої війська. "Вони це рішення не виконали. Але саме це рішення є фундаментом для процесу, пов’язаного з компенсацією збитків", – наголосив міністр.

Крім того уряд почав використовувати і квазісудові засоби компенсації збитків щодо аеропортів та морських портів. Зокрема за словами міністра Україна звернулася зі скаргами до Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) і міжнародного морського арбітражу. “Ми зафіксували 3 тис. 360 фактів порушень російськими компаніями нашого авіаційного простору і нараховуємо штрафні санкції – кожного дня це близько $1 млн. Станом на вчора це було близько 200 з лишком млн грн.”, – сказав він. Аналогічні процедури здійснюються щодо морських портів щодо неможливості користування ними.

Мене дивує однозначність цієї суми, тобто виходить, що ми за 1,2 трильйона гривень як би продаємо Крим, і після теоретичної сплати суми Росія начебто нічого не повинна. Структура позову чомусь знаходиться в таємниці, але очевидно уряд має на увазі плату за конфісковане державне майно, наприклад, "Чорноморнафтогаз" і газопроводи, державні банки та державні підприємства, в т.ч віноробні підприємства, курорти та здравниці, порти і кораблі, військові частини й аеропорти та інше. Але про саму кримську землю якось забули і про неї не говорять ані прем'єр, ані міністр юстиції, точніше про компенсацію за її незаконне захоплення, а це сама головна державна власність в Криму. Насправді юридично Росія ще повинна щороку платити за анексію державної землі Криму як за її незаконне володіння.

Стаття 390 Цивільного кодексу України "Розрахунки при витребуванні майна із чужого незаконного володіння" передбачає, що "власник майна має право вимагати від особи, яка знала або могла знати, що вона володіє майном незаконно (недобросовісного набувача), передання усіх доходів від майна, які вона одержала або могла одержати за весь час володіння ним". Особливо цікаві слова "могла отримати".

З 28 травня 2017 орендна плата за перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (18,2 тисяч гектарів) відповідно до Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (підписана у м. Харкові 21 квітня 2010 року і ратифікована Законом від 27.04.2010 р. № 2153-VI) становить 100 млн. дол на рік, тобто 5495 доларів за гектар на рік. І це досить маленька плата порівняно з орендою інших військових баз у світі, але в даному випадку орендується ще просто багато землі без споруд у вигляді полігонів, стрільбищ та іншого. Крім того тепер весь Крим перетворюється на військову базу Росії. Тому в умовах анексії на підставі цих цифр ми можемо визначити вартість "оренди" всієї державної землі Кримського півострова, котрі Кремль може отримати від третіх сторін і (або) самого себе.

Площа всієї Автономної Республіки Крим у 26081 кв. км (або 2,6 млн. га). З Республіканської програми використання та охорони земель в Автономній Республіці Крим на 2010-2015 роки (затверджена Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим 20.10.2010 № 1912-5/10 за підписом Володимира Константинова (нинішнього Голови Державної Ради Республіки Крим), http://zakon4.rada.gov.ua/krym/show/rb1912002-10) можна дізнатися, що в державній власності числиться 1384,2 тис. га ( або 53,1% від загальної площі республіки), у тому числі 588,5 тис. га сільськогосподарських угідь (32,7% від загальної площі сільгоспугідь республіки). Помноживши 5495 долара за гектар на рік на 1384,2 тис. га отримаємо суму в 7,6 млрд. доларів на рік. Ось вам і розмір щорічних компенсацій з Росії за порушення міжнародного права щодо державних земель українського Криму. Україна може отримувати цю компенсацію природним газом, що проходить через її територію на підставі рішення міжнародного суду. І це без врахування державної землі в Севастополі.

У 2013 році імпорт природного газу в Україну склав близько 28 млрд. куб. метрів, при ціні навіть в 500 доларів за 1000 куб. метрів це 14 млрд. доларів на рік, таким чином, окупація Криму може вдвічі знизити вартість газу з Росії, а при ціні в 385 доларів, він нам повинен у цьому обсязі поставлятися майже безкоштовно!

Таким чином, імпортний природний газ на час окупації у нас може бути безкоштовним або вдвічі дешевшим, а сплачені за нього гроші споживачами повинні направлятися в бюджет на відновлення країни, в т.ч. через розвиток альтернативної енергетики, допомоги переселенцям і зміцнення обороноздатності. За рахунок агресора, по справедливості й Закону.

А то ми дожилися до того, що вже й адвокат з Німеччини Хайнц Йозеф Зер подав скаргу до Європейського суду з прав людини через протизаконні дії Росії на території України та проведення на українському півострові незаконного референдуму.

У своїй заяві юрист звертається до ст. 2 п. 4 статуту ООН, згідно з якою всі члени ООН у своїх міжнародних відносинах повинні утримуватися від будь-якого застосування сили або загрози застосування сили, порушення територіальної цілісності або політичної незалежності іншої держави або іншим чином суперечити цілям ООН.

Мене обурило нещодавню пропозицію єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера про виплату Україною мільярда доларів газового боргу Росії. Вони окуповують, а ми їм ще і повинні заплатити!? Прямо як у байці Крилова "Вовк та ягня": "Ти винен вже тим, що хочеться мені їсти...". А тепер і вимога передоплати, а потім і відключення подачі природного газу Україні. Тому до згаданого позову на 1,2 трлн. гривень необхідно подати позов на 7,43 млрд. доларів за кожен рік незаконного володіння державною землею в Криму. Це буде орендна плата за перебування Росії на території України. Адже Крим не продається, а є тимчасово окупованою територією за Законом України від 15.04.2014 р № 1207-VII, і ми розраховуємо повернути і державне майно .

Весь процес розтягнеться на роки, і повністю суму можна підрахувати тільки після повернення Криму (за весь час незаконного користування) і ніхто прямо платити не збирається, але це законний спосіб зробити Крим подвійно економічно невигідним Росії. А тепер потрібно просто повністю припинити платити за газ (ми "заплатили" окупацією Криму), крім того в іншому випадку ми спонсоруємо агресора і кремлівських олігархів, замість допомоги своїм громадянам і економіці. А повний взаємозалік буде проведений після повернення Криму, а зараз кліринг (взаємозалік)...

Аргументація базується на тому, що на рівні міжнародних організацій, починаючи з рівня Організації Об'єднаних Націй і закінчуючи принаймні ста країнами - членами ООН, те, що відбулося в Криму визнано анексією, а за неї потрібно платити. Запрошую адвокатів приєднатися для підготовки юридичного документа для міжнародного суду, який займається питаннями власності. Позов по компенсації за збитки від анексії Криму може розглядатися Міжнародним судом ООН, тим більше що й Україна, і Російська Федерація є членами цієї організації. Тому трохи дивно, що наша держава подала позов про компенсацію до Європейського суду з прав людини, який, як правило, розглядає справи між громадянами та державами, а не між державами, і в нього можна подати скаргу на Росію від громадян або неурядових організацій. Але і міждержавні позови теж можливі.

Таким чином юридичний процес за землю Криму реалізуватимє дві мети одночасно: повернення Криму через економічну невигідність його окупаці та забезпечення України щорічним «безкоштовним» природним газом.

Мою ідею збитки в обмін на газ частково озвучив Степан Демура, російський експерт з фінансових ринків:

https://www.youtube.com/watch?v=W3AwbGBmXSE#t=51 «Загроза припинення поставок газу-блеф Газпрому».

Віталій МОСЕЙЧУК, економіст

10.07.2014

Рекомендуется прочесть: Крым и собственность. Перспективы Украины в судах. Ирина Назарова, http://gazeta.zn.ua/LAW/krym-i-sobstvennost-perspektivy-ukrainy-v-sudah-_.html

В обмін на дешевий газ Чорноморський флот Росії  буде в Криму ще більше 25 років

Флот Росії займає в Криму в 36 разів більшу площу, аніж український

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/polit/1_232.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"