Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXIII. МАРАЗМИ ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

Порядок та черговість виплат пенсій визначено напівтаємним листом Пенсійного фонду. Пенсії в Україні виплачуються лише з 4-го числа кожного місяця

 

На виконання частини першої статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» листом Пенсійного фонду України від 11.12.2008р. за №21945/02-40 з 1 січня 2009 року введено новий порядок виплати пенсій, а саме:

Для пенсіонерів, які одержують пенсії у виплатних об’єктах поштового зв’язку:
1. Виплата пенсії через підприємства поштового зв’язку починатиметься з 4 числа кожного місяця. Встановлені графіком дати виплати пенсій будуть перенесені відповідно на два дні вперед.
2. Пенсіонерам, що отримують підвищення до пенсії за нормами Закону України «Про статус ветеранів  війни, гарантії  їх  соціального захисту» (інвалідам війни, учасникам бойових дій, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей загиблих), які мають право першочергової виплати пенсії, дата виплати буде встановлена відповідно до пункту 1, але не пізніше 10 числа.
Для пенсіонерів, які одержують пенсії у банках:
1. Виплата пенсії через поточні рахунки у банках буде встановлена з 4 по 25 число кожного місяця щоденно.
2. Розподіл пенсіонерів для визначення дати виплати буде встановлюватись відносно суми призначеної пенсії станом на 01.01.2009 р. в межах встановлених лімітів фінансування.
Розмір ліміту фінансування одного дня виплати для установ банків визначатиметься пропорційно розподілу місячної потреби на виплату пенсії через установи банків за грудень 2008 року на визначену відповідно до п.1 кількість виплатних днів (22 дні).
3. Також буде встановлено черговість пенсіонерів для визначення дати виплати пенсії. В середині черги сортування особових рахунків буде здійснюватись за датою народження одержувача пенсії – від більшого віку до меншого.
Перша черга: пенсіонери, що отримують підвищення до пенсії за нормами Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (інваліди війни, учасники бойових дій, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей загиблих), які мають право першочергової виплати пенсії.
Друга черга: особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Третя черга: пенсіонери, які мають підвищення учасникам війни та відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань».
Четверта черга: одержувачі пенсій у зв’язку із втратою годувальника.
П’ята черга: діти-інваліди, інваліди першої, другої, третьої груп інвалідності. Сортування особових рахунків буде здійснюватись по групах інвалідності за зазначеної послідовності.
Шоста черга: особи, які одержують пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Сьома черга: особи, які одержують підвищення громадянам, які  необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, та членам їх сімей, яких було примусово переселено, та пенсіонери, яким призначено підвищення як дітям війни.
Восьма черга: усі інші категорії одержувачів пенсій, які не працюють.
Дев’ята черга: працюючі одержувачі пенсій.
При цьому виплатний день може бути перенесено не більше, ніж на 10 днів.

Отже, за словами фахівців Фонду, колишня черга змінюється. Раніше люди отримували пенсію в три періоди - з 2 до 9, з 10 по 19 та з 20 по 25 число. Тепер усіх одержувачів розділили на черги, тому, ймовірно, люди, які отримували виплати наприкінці місяця, тепер будуть її мати вже на початку. Хоча вірогідно і те, що певній частині пенсіонерів пересунули виплату пенсій з початку місяця в середину або й кінець, пояснили в міського управлінні  Пенсійного фонду (ПФУ). 

Пенсіонерам, які отримують надбавки до пенсії за нормами Закону України “Про статус війни, гарантії їх соціального захисту” (інвалідам війни, учасникам бойових дій, особам, які мають особливі заслуги перед батьківщиною, членам сімей загиблих), тобто тій категорії пенсіонерів, які згідно із дорученням президента від 16.07.1997р. за  №1-14/488 мають право першочергової виплати пенсій, дату виплати установили на термін не пізніше 10 числа. Дати ж виплат пенсій для тих, хто отримував кошти з 23 по 25 число, не змінюються.

Державні фінанси співають романси, і Пенсійний фонд змушений шукати резерви. Одним з таких заходів видається рішення уряду про реорганізацію системи виплати з початку 2009 року. Суть його полягає у тому, що пенсії виплачуватимуть не з другого, як раніше, а з четвертого числа кожного місяця. У Пенсійному фонді це пояснюють тим, що переважна більшість виплат припадає на першу декаду, а основні надходження страхових внесків — на кінець місяця. У результаті виникають касові розриви, які доводиться покривати позиковими коштами, що створює значне додаткове навантаження на пенсійний бюджет. В результаті пенсію не отримають ті пенсіонери, які померли протягом перших трьох днів місяця (раніше без пенсії могли лишитися ті, хто помер 1-го числа).

І при цьому замовчують, що в Пенсійному фонді за Законом від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (стаття 19) має існувати резерв коштів на місяць. Резерв коштів для поточних потреб формується з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі фінансування виплати пенсій і надання соціальних послуг у сумі, що дорівнює місячній потребі на зазначені цілі згідно з бюджетом Пенсійного фонду на відповідний рік та затверджується в його складі.

Виплату пенсій буде розписано по днях не тільки тим, хто одержував її в поштових відділеннях, а й тим, хто ходив за пенсією до банку. Віднині цим фінансовим установам доведеться отримувати кошти від Пенсійного фонду не двома траншами на місяць, як раніше, а щодня, у суворій відповідності з кількістю клієнтів-пенсіонерів. Для них теж визначать черговість, на власний розсуд згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1016 “Про внесення змін до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках”.

Це нововведення хоч і не позбавлене логіки, та навряд чи зумовлене винятково бажанням навести лад. Очевидно, що скорочення виплатного періоду на два дні пояснюється прагненням пом'якшити фінансову кризу ПФ, для якого єдиний порятунок — дотації з держбюджету. Проблема лише в тому, що скарбниця теж переживає, м'яко кажучи, не найліпші часи. Про це свідчать реалізація, точніше, практично бездіяльність прийнятого 2005 року Закону «Про соціальний захист дітей війни», а заморожування прожиткового мінімуму для непрацездатних та всіх інших на 2009 рік, від якого, власне, і розраховується пенсія.

Що дивує в цьому маразмі:

1. Черговість виплат пенсій визначають листами ПФ (якщо хтось знайде листа Пенсійного фонду України від 11.12.2008р. за №21945/02-40 прохання надіслати), навіть не Постановами ПФ чи Кабінету Міністрів. Це ручне керування вже просто дістало. Крім того черги – це атавізм радянських часів. Come back to the USSR

2. Більше того, цього Листа Ви не знайдете в пошукових системах, в т.ч. і правових. Його не було оприлюднено в ЗМІ, лише повідомлено про зміни.

3. Лист датовано 11.12.2008р., а новий порядок діє з 01.01.2009 р. Хоча порядні люди повідомляють про такі зміни принаймні за місяць, щоб люди щось собі спланували. Мало би прийти повідомлення про чергу, але багатьом пенсіонерам цього повідомлення не надійшло.

4. Незрозуміло чому працюючі пенсіонери можуть отримати пенсію лише в останню чергу. Мало того, що вони працюють, так їм ще і часу не виділяють на отримання пенсій. Тим більше, що в умовах кризи працювати – це не обов’язково отримувати зарплату, оскільки борги за зарплатами зростають. Хто працює – той не їсть. Справедливим би було те, що працюючі можуть отримати пенсію будь-коли. Тоді би виник додатковий стимул працювати у пенсіонерів, які знаходяться в останніх чергах.

Віталій МОСЕЙЧУК

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                 від 19 листопада 2008 р. N 1016

                               Київ

 

Про внесення змін до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Внести до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. N 1596 “Про заходи щодо виконання статті 3 Указу Президента України від 4 липня 1998 року N 734” (Офіційний вісник України, 1999 р., N 35, ст. 1803; 2001 р., N 39, ст. 1762; 2002 р., N 15, ст. 814; 2006 р., N 7, ст. 368; 2007 р., N 57, ст. 2291), зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Iнд. 26

                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                             постановою Кабінету Міністрів України

                                від 19 листопада 2008 р. N 1016

 

ЗМIНИ,

що вносяться до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки

у банках

 

1. Доповнити абзац перший пункту 14 після слів “уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду або орган праці та соціального захисту населення” словами і цифрами “не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини”.

2. Пункт 15 викласти у такій редакції:

"15. Перерахування коштів установам уповноважених банків здійснюється протягом місяця за датами у межах виплатного періоду. Дати та виплатний період визначаються органами праці та соціального захисту населення, органами Пенсійного фонду та уповноваженими банками згідно з укладеними між ними угодами.”.

3. Абзац шостий пункту 16 викласти у такій редакції:

"Перший примірник списків формується за датою виплати і у порядку зростання номерів особових рахунків, а другий — за датою виплати і у порядку зростання номерів пенсійних (особових) справ.”.

4. Абзаци третій-десятий пункту 17 замінити абзацами такого змісту:

"Списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки та описи до них подаються одночасно на паперових і магнітних носіях за формою, визначеною органами Пенсійного фонду або органами праці та соціального захисту населення, з обов’язковим зазначенням відповідних показників і символів:

найменування відповідної установи уповноваженого банку;

найменування установи (філії, дирекції) уповноваженого банку;

загальної суми пенсій та грошової допомоги в установі уповноваженого банку;

загальної кількості одержувачів в установі уповноваженого банку;

номера поточного рахунка (19 символів);

загальної суми для зарахування на поточний рахунок;

прізвища, імені, по батькові (100 символів);

ідентифікаційного номера одержувача (10 символів);

дати виплати (2 символи).”.

У зв’язку з цим абзац одинадцятий вважати абзацом тринадцятим.

5. Доповнити пункт 18 абзацом такого змісту:

"Для забезпечення своєчасної виплати пенсії органи Пенсійного фонду і органи праці та соціального захисту населення перераховують кошти не пізніше ніж за один операційний день до встановленої дати виплати.”.

6. Абзаци перший і другий пункту 20 викласти у такій редакції:

"20. Після зарахування коштів на поточні рахунки одержувачів уповноважений банк завіряє списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки та описи до них і не пізніше ніж через два робочих дні після останньої дати виплати у кожному виплатному періоді повертає органам Пенсійного фонду або органам праці та соціального захисту населення другий примірник списків і по одному примірнику описів до них.

Незараховані суми пенсій та грошової допомоги не пізніше наступного операційного дня після надходження коштів повертаються уповноваженим банком органам праці та соціального захисту населення або органам Пенсійного фонду. При цьому робиться відповідна позначка на другому примірнику списків та описів до них.”.

7. Додатки 2 і 3 до Порядку викласти у такій редакції:

                                                        "Додаток 2

                                                        до Порядку

 

                              СПИСОК

на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки

в ________________________________________________________________

              (назва установи уповноваженого банку)

 

за період з ____________________ по ______________________________

 

__________________________________________________________________

      (найменування органу Пенсійного фонду або органу праці

                та соціального захисту населення)

 

__________________________________________________________________

             (назва органу, що здійснює фінансування)

 

------------------------------------------------------------------

¦ Дата ¦ Поряд-¦ Номер ¦Прізви-¦Сума,¦Номер ¦Iдентифі-¦ Причина  ¦

¦випла-¦ ковий ¦поточ- ¦  ще,  ¦гри- ¦особо-¦каційний ¦незараху- ¦

¦ ти   ¦ номер ¦ ного  ¦ ім'я, ¦вень ¦вого  ¦  номер  ¦ вання    ¦

¦      ¦       ¦рахунка¦  по   ¦     ¦рахун-¦         ¦          ¦

¦      ¦       ¦       ¦батько-¦     ¦ ка   ¦         ¦          ¦

¦      ¦       ¦       ¦   ві  ¦     ¦      ¦         ¦          ¦

------------------------------------------------------------------

 

 XX.XX.XX

 ...

 ...

 ________________

 Разом (за кожною

 датою виплати)

 

 

 Усього за списком _________ одержувачів.

 

 На загальну суму _______________________________________ гривень.

                             (цифрами та словами)

 

 

 Керівник органу

 Пенсійного фонду

 або органу праці

 та соціального

 захисту населення  ___________    ______________________

                     (підпис)      (ініціали та прізвище)

 

 Головний бухгалтер ___________    ______________________

 

МП

 Перевірено ___________ поточних рахунків на суму _______ гривень.

            (кількість)

 

 

 Керуючий банком    ___________    ______________________

                     (підпис)      (ініціали та прізвище)

 

 Головний бухгалтер ___________    ______________________

 

 

 Зараховано на вклади ________________________________ одержувачів

                               (кількість)

 

 на загальну суму _______________________________________ гривень.

                         (цифрами та словами)

 

 Не зараховано на вклади _____________________________ одержувачів

                               (кількість)

 

 на загальну суму _______________________________________ гривень.

                         (цифрами та словами)

 

 Керуючий банком    ___________    ______________________

                     (підпис)      (ініціали та прізвище)

 

 Головний бухгалтер ___________    ______________________

 

МП

Додаток 3

                                                        до Порядку

 

                               ОПИС

списків на зарахування пенсій та допомоги на поточні рахунки, переданих

до _______________________________________________________________

        (назва центральної установи уповноваженого банку)

 

за період з ___________________ по _______________________________

 

__________________________________________________________________

      (найменування органу Пенсійного фонду або органу праці

                та соціального захисту населення)

 

     За рахунок коштів ___________________________________________

                         (назва органу, що здійснює фінансування)

 

------------------------------------------------------------------

¦Дата виплати¦Номер установи ¦  Номер   ¦ Кількість ¦   Сума,    ¦

¦            ¦ (філії) банку ¦  списку  ¦одержувачів¦  гривень   ¦

------------------------------------------------------------------

 XX.XX.XX

 ...

 ...

 ________________

 Разом (за кожною

 датою виплати)

 

 

 Усього _________ одержувачів.

 

 На загальну суму _______________________________________ гривень.

                             (цифрами та словами)

 

 

 Керівник органу

 Пенсійного фонду

 або органу праці

 та соціального

 захисту населення  ___________    ______________________

                     (підпис)      (ініціали та прізвище)

 

 Головний бухгалтер ___________    ______________________

 

МП

 Перевірено списків ______________ на суму ______________ гривень.

                      (кількість)

 

 

 Керуючий банком    ___________    ______________________

                     (підпис)      (ініціали та прізвище)

 

 Головний бухгалтер ___________    ______________________

 

МП

 Зараховано на  вклади  __________________ одержувачів на загальну

                           (кількість)

суму _____ гривень.

 

 Не зараховано  на  вклади _______________ одержувачів на загальну

                             (кількість)

суму ___ гривень.

 

 Повернуто за платіжними дорученнями:

 

 N ______ від ____ ________________ 20__р.

 

 N ______ від ____ ________________ 20__р.

 

__________________________________________________________________

         (назва органу Пенсійного фонду або органу праці

                та соціального захисту населення)

 

 на загальну суму _______________________________________ гривень.

                            (цифрами та словами)

 

 Керуючий банком    ___________    ______________________

                     (підпис)      (ініціали та прізвище)

 

 Головний бухгалтер ___________    ______________________

 

МП”.

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/pens/23_45.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"