Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXIII. МАРАЗМИ ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

ЗВІТНІСТЬ ЩОДО 3-Х ДОДАТКОВИХ ПЕНСІЙНИХ ЗБОРІВ ЗАТВЕРДИВ КАБІНЕТ МІНІСТРІВ, А НЕ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

Постановою Кабміну від 30.03.2005 р. №217 "Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій" для банків, операторів мобільного зв’язку та торговців ювелірними виробами запроваджено місячну та квартальну звітність щодо додаткових пенсійних зборів.

Що було.

1. До 28 лютого суми додаткових пенсійних зборів щодо здійснення безготівкових операцій з купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, з надання послуг стільникового рухомого зв'язку сплачувалися на рахунки Пенсійного фонду в Ощадному банку України. 2. Сума пенсійного збору в 1,5% від придбаної безготівкової валюти до 1 січня 2005 року сплачувалася клієнтами банку окремим платіжним дорученням (окремі банки для зручності клієнтів самі сплачували суми Пенсійного збору). Це платіжне доручення виконувалося у той же операційний день, що і операція з купівлі валюти.

Що сталося.

Змінами до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій (вони викликані Держбюджетом-2005 ще в його попередній редакції) передбачено:

1. Суми додаткових пенсійних зборів (але не пенсійних внесків!) перераховуються з 28 лютого не на рахунки органів Пенсійного фонду в Ощадбанку, а на рахунки з обліку коштів спеціального фонду Держбюджету, відкриті в управліннях Держказначейства.

2 .Відповідно до статті 65 Закону про Держбюджет-2005 (попередня редакція, стаття 67 в новій редакції Держбюджету після внесення змін Законом від 25.03.2005 року N 2505-IV) банки та їх установи  зобов'язані нараховувати, утримувати та одночасно з подачею заявки на купівлю іноземної валюти, здійснюваної ними від імені та за рахунок клієнтів таких банків, сплачувати  додатковий збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1,5 відсотка від суми операції з купівлі-продажу безготівкової валюти, зазначеній у такій заявці, вести податковий облік та подавати звітність органам Пенсійного фонду України. Щоправда навіть у новій редакції Держбюджету (стаття 67) помилково зазначено, що сплата додаткових зборів банками  провадиться до Пенсійного фонду України.

 Але це не так – сплата відбувається до спецфонду Держбюджету, оскільки статтею 12 Держбюджету-2005 встановлено, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2005 рік у частині доходів є: збори на обов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачуються при здійсненні безготівкових операцій з купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, з надання послуг стільникового рухомого зв'язку (додаткові збори на виплату пенсій) у порядку, визначеному КМУ.

З цією метою клієнти у заяві на купівлю іноземної валюти мають зазначати про те, що клієнт доручає банку утримати із суми в гривнях, яка перерахована ним на купівлю іноземної валюти, суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та перерахувати її до Пенсійного фонду України. Сума збору на обов'язкове державне пенсійне страхування зазначається клієнтом у заяві окремим рядком.

3. Для банків, операторів мобільного зв’язку та продавців ювелірних виробів запроваджено форми місячної та квартальної звітності щодо додаткових пенсійних зборів:

для банківмісячну про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі-продажу безготівкової валюти;

для операторів мобільного звязку - квартальну про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з послуг стільникового рухомого зв'язку;

для торговців ювелірними виробамиквартальну про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.

До затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (Інструкція №21-1) звітування щодо всіх додаткових пенсійних внесків відбувалося в загальній формі Розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, яку затверджував Пенсійний фонд України, але з січня 2004 року до цього часу жодної звітності за додатковими пенсійними внесками не було.

Що робити.

Нові форми звітності банкам, операторам мобільного звязку та торговцям ювелірними виробами слід подавати до 20 числа місяця, що настає за звітним місяцем або кварталом. Однак незрозумілим є запровадження звітності для окремих суб’єктів господарювання в залежності від виду здійсненої господарської діяльності. Крім того вперше вийшло так, що звітність щодо пенсійних зборів затвердив не Пенсійний фонд, а Кабінет Міністрів України. Але Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій регулює саме порядок сплати, а не подання звітності. І Закон України від 26.06. 1997 р. №400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" говорить лише про те (частина третя статті 3), що Платники додаткових зборів збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про право встановлювати форми звітності з пенсійних зборів Кабміном Закон умовчує.

Поява нової звітності призведе до того, що суми задекларовані в них, як в податкових деклараціях вважатимуться узгодженими. І тепер на неплатників додаткових пенсійних зборів чекає вся сила Закону №2181. Однак виникає парадокс – сплата додаткових пенсійних внесків відбувається до подання нових звітів ! Таким чином можна заперечити, що нові форми звітів є податковими деклараціями, адже за пунктом 1.11 Закону №2181 податкова декларація, розрахунок  - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу). А щодо додаткових пенсійних зборів і нарахування і сплата здійснюється задовго до подання нових форм звітів.  Відповідно і штрафувати за їх неподачу не мають права. Виходить що нові форми звітів є просто формами звітів, а не податковими деклараціями. Хоча податкові органи та Пенсійний фонд, напевно, це заперечуватиме. Незважаючи на те, що додаткові пенсійні збори (код бюджетної класифікації 24140000) потрапляють до Держбюджету, безпосередньо контролює їхнє надходження Пенсійний фонд, а не податкові органи.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 березня 2005 р. N 217

Київ

Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. N 1740 (Офіційний вісник України, 1998 р., N 44, ст. 1632, N 47, ст. 1730; 1999 р., N 7, ст. 234, N 34, ст. 1778; 2002 р., N 15, ст. 815; 2004 р., N 6 ст. 318), зміни, що додаються.

 

 

Прем'єр-міністр України 

 

Ю. ТИМОШЕНКО 

 

Інд. 26

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 березня 2005 р. N 217 

ЗМІНИ,

що вносяться до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій

1. Пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Банки та їх установи (далі - банки) нараховують, утримують та сплачують до спеціального фонду державного бюджету додатковий збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1,5 відсотка суми операції з купівлі-продажу безготівкової валюти.

Юридична або фізична особа - клієнт банку в заяві на купівлю іноземної валюти зазначає, що він доручає банку утримати із суми в гривнях, перерахованої для купівлі іноземної валюти, суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та перерахувати її до спеціального фонду державного бюджету".

2. Пункт 4 викласти в такій редакції:

"4. Банки перераховують суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1,5 відсотка суми операції з купівлі-продажу безготівкової валюти, здійсненої як для власних потреб, так і за дорученням клієнтів, на рахунки з обліку коштів спеціального фонду державного бюджету, відкриті в управліннях Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, за місцем реєстрації банків як платників страхових внесків у органах Пенсійного фонду України".

3. Пункти 5, 15, 16 і 19 викласти в такій редакції:

"5. Для обліку сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі-продажу безготівкової валюти у Національному та інших банках використовуються балансові рахунки згідно з нормативними актами Національного банку.

Сума збору зараховується на відповідний балансовий рахунок у разі отримання заяви на купівлю іноземної валюти та перераховується банками відповідно до пункту 4 цього Порядку не пізніше наступного операційного дня після здійснення операції з купівлі безготівкової валюти".

"15. Суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачуються платниками цього збору на рахунки з обліку коштів спеціального фонду державного бюджету, відкриті в управліннях Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, за місцем реєстрації легкового автомобіля.

16. Суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що сплачуються платниками з операцій з купівлі-продажу безготівкової валюти, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та з відчуження легкових автомобілів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, з надання послуг стільникового рухомого зв'язку (додаткові збори на виплату пенсій), зараховуються в установленому порядку до спеціального фонду державного бюджету і використовуються згідно із Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік".

"19. Банки подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України, в яких вони зареєстровані як платники страхових внесків, звіт про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі-продажу безготівкової валюти згідно з додатком 1.

Оператори стільникового рухомого зв'язку подають до 20 числа, що настає за останнім місяцем звітного кварталу, органам Пенсійного фонду України, в яких вони зареєстровані як платники страхових внесків, звіт про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з послуг стільникового рухомого зв'язку згідно з додатком 2.

Платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння подають до 20 числа, що настає за останнім місяцем звітного кварталу, органам Пенсійного фонду України, в яких вони зареєстровані як платники страхових внесків, звіт про нарахування та сплату цього збору згідно з додатком 3".

4. Абзац четвертий пункту 1515 викласти в такій редакції:

"Документом, що підтверджує сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з послуг стільникового рухомого зв'язку, є платіжне доручення оператора про перерахування сум збору на рахунок з обліку коштів спеціального фонду державного бюджету, відкритий в управлінні Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, області, мм. Києві чи Севастополі".

 

 

Додаток 1

до Порядку 

 

ЗВІТ

про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі-продажу безготівкової валюти

за _______________ 200_ р.

(місяць)

____________________________________________________________________________________

(назва банку)

Реєстраційний номер в органі Пенсійного фонду України ___________________________________

Код згідно з ЄДРПОУ або ідентифікаційний код ___________________________________________

Телефон _________________

 

N

п/п 

 

Найменування показника 

 

Усього, гривень

 

1. 

 

Сума операції з купівлі-продажу безготівкової валюти, усього

 

 

 

у тому числі 

 

 

 

1.1. 

 

для власних потреб банку 

 

 

 

1.2. 

 

для потреб клієнтів 

 

 

 

2. 

 

Нарахований збір (підпункт 1.1 + підпункт 1.2) х 1,5 відсотка) 

 

 

 

3. 

 

Сплачений збір 

 

 

 

 

М. П. 

 

 

 

 

 ____________________

(найменування посади 

 

 

 ____________________

керівника) 

__________________

(підпис) 

_____________________

(ініціали та прізвище) 

 Головний бухгалтер 

 __________________

(підпис) 

 _____________________

(ініціали та прізвище) 

 

___ ___________ 200_ р.

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до Порядку 

 

ЗВІТ

 про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з послуг стільникового рухомого зв'язку

за ______________ 200_ р.

(квартал)

____________________________________________________________________________________

(оператор стільникового рухомого зв'язку)

Реєстраційний номер в органі Пенсійного фонду України ___________________________________

Код згідно з ЄДРПОУ або ідентифікаційний код ___________________________________________

Телефон _________________

 

N

п/п 

 

Найменування показника  

 

Усього, гривень 

 

1. 

 

Послуги стільникового рухомого зв'язку, вартість яких сплачена споживачами цих послуг оператору, усього

 

  

 

у тому числі 

 

  

 

послуги, надані оператором безоплатно 

 

  

 

2. 

 

Нарахований збір (пункт 1 х 6 відсотків) 

 

  

 

3. 

 

Сплачений збір 

 

  

 

 

М. П. 

 

  

 

  

 ____________________

(найменування посади

   

   

 ____________________

керівника)

__________________

(підпис)

_____________________

(ініціали та прізвище)

 Головний бухгалтер 

__________________

(підпис)

_____________________

(ініціали та прізвище)

 

___ ___________ 200_ р.

 

  

 

  

 

 

 

Додаток 3

до Порядку 

 

ЗВІТ

про нарахування та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння

за _____________ 200_ р.

(квартал)

__________________________________________________________________________

(найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника, який здійснює торгівлю ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння)

Реєстраційний номер в органі Пенсійного фонду України _____________________________________

Код згідно з ЄДРПОУ або ідентифікаційний код _____________________________________________

Телефон ________________

 

N

п/п 

 

Найменування показника 

 

Усього, гривень 

 

1. 

 

Реалізовані ювелірні вироби із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння 

 

  

 

2. 

 

Нарахований збір (пункт 1 х 5 відсотків) 

 

  

 

3. 

 

Сплачений збір 

 

  

 

 

М. П. 

 

  

 

  

 ____________________

(найменування посади

   

  

 

____________________

керівника)

 

__________________

(підпис)

 

_____________________

(ініціали та прізвище)

 

Головний бухгалтер 

 

__________________

(підпис)

 

_____________________

(ініціали та прізвище)

 

___ ___________ 200_ р.

 

 

 

 

   ____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/pens/23_17.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"