Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXIII. МАРАЗМИ ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НЕ ХОЧЕ ПОВЕРТАТИ ПЕРЕПЛАТИ ЗА ВНЕСКАМИ СУМІСНИКАМ ІЗ ЗАГАЛЬНОЮ ЗАРПЛАТОЮ ПОНАД 4100 ГРН

Пенсійний фонд заявляє, що наразі чинним законодавством не передбачено повернення застрахованій особі, яка працює за сумісництвом, або її страхувальнику сплачених до солідарної системи страхових внесків із заробітної плати (доходу) особи, що перевищує максимальну величину в 4100 грн. Таким чином виходить, що сумісник, який на основному місці роботи заробляє в місяць 3000 грн., а на неосновному 2100 грн. (разом 5100 грн.), з 1000 гривень просто так дарує Пенсійному фонду 2% (50 грн.), а його роботодавці – 32% (320 грн.). Проблема в тому, що ці суми переплат не підуть застрахованій особі на збільшення пенсії в майбутнему. Це схоже на грабіж. Але чи так все сумно ?

По-перше, запровадження накопичувальної системи надміру або помилково сплачені страхові внески, у тому числі сплачені із заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка працює за сумісництвом, що перевищує максимальну величину, підлягатимуть поверненню застрахованій особі або за її бажанням залишаться у Накопичувальному фонді. Сподіваємося, що запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування стосуватиметься і переплат, які здійснені платниками пенсійних внесків до її запровадження. Її запровадження має відбутися вже на початку 2006 року, оскільки прийняття закону про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду здійснюється лише за умови економічного зростання країни протягом двох останніх років, а саме: якщо в кожному з них валовий внутрішній продукт зростав не менше ніж на 2 відсотки порівняно з попереднім роком. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" набув чинності з 1 січня 2004 року, а протягом 2004-2005 років в Україні спостерігається зростання ВВП більш, ніж на 2%.

По-друге, Пенсійний фонд не звертає увагу на частину 13 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якої суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до солідарної системи повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються в рахунок майбутніх платежів страхових внесків у порядку і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду. Тобто повернути переплату до солідарної системи можна, але для цього слід робити перерахунок пенсійних внесків по кожному платнику пенсійних внесків та його роботодавцю, але це робити Пенсійному фонду зовсім невигідно із зрозумілих причин і закон його не примушує цього робити, крім того правління Пенсійного фонду досі офіційно не визначило процедуру повернення таких переплат. Лише в Листі Пенсійного фонду зазначено, що повернення платнику зайво або помилково внесених сум платежів до Пенсійного фонду України або зарахування переплат у рахунок сплати інших платежів в особових рахунках платників проводиться органом Пенсійного фонду на підставі заяви платника. А заява про повернення надміру сплачених сум подається до Пенсійного фонду не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати, і розглядається протягом місяця з дня подачі заяви. Тому порада сумісникам та їх роботодавцям – подавайте заяви на підставі цього – і повертайте переплати або зараховуйте їх в майбутні платежі для власної економії на пенсійних внесках. З іншого боку описана ситуація ще раз нагадує про те, що офіційно заробляти багато не слід.

Переплату з пенсійних внесків не зараховують в рахунок сплати єдиного соцвнеску і не повертають

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

 ЛИСТ

від 19.01.2005 р. N 495/04

Щодо повернення страхових внесків, сплачених із заробітної плати (доходу), що перевищує максимальну величину

 Пенсійний фонд України розглянув лист щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і повідомляє.

 Згідно зі статтею 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) страхові внески нараховуються на суми у межах максимальної величини, що встановлюється законом про розмір страхових внесків та які не зменшені відповідно до законодавства про податок на доходи фізичних осіб.

 Законом України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" встановлено з 1 січня 2005 року максимальну величину фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничну суму заробітної плати (доходу)), з яких відповідно до законів України справляються страхові внески до Пенсійного фонду України, в розмірі 4100 гривень на місяць у розрахунку на кожну фізичну особу - платника внесків. До 1 січня 2005 року максимальна величина визначалася постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2001 N 225.

 Обов'язок утримувати та перераховувати до Пенсійного фонду страхові внески покладено на роботодавця-страхувальника.

 Чинним законодавством не передбачено повернення застрахованій особі, яка працює за сумісництвом, або її страхувальнику сплачених до солідарної системи страхових внесків із заробітної плати (доходу) особи, що перевищує максимальну величину.

 З набранням чинності норм Закону щодо спрямування частини страхових внесків до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (п. 11 ст. 20 Закону) надміру або помилково сплачені страхові внески, у тому числі сплачені із заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка працює за сумісництвом, що перевищує максимальну величину, передбачену частиною четвертою статті 19 Закону, підлягатимуть поверненню застрахованій особі або за її бажанням залишаться у Накопичувальному фонді та обліковуватимуться на накопичувальному рахунку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

 

Заступник Голови правління 

 

В. Короневський 

 Надруковано:
"Податки та бухгалтерський облік",
N 19, 7 березня 2005 р.

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

 ЛИСТ

від 24.06.2004 р. N 6032/04

Щодо повернення сум надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до Пенсійного фонду

 Пенсійний фонд України розглянув лист щодо повернення сум надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до Пенсійного фонду і повідомляє.

 На підставі частини 13 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відповідно до п. 11.17 розділу 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. N 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663, суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до солідарної системи повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються у рахунок майбутніх платежів страхових внесків.

 Облік сум переплати за платежами, які на певну дату надійшли понад зобов'язання, визначені як безпосередньо у звітності платника, так і за іншими документами, здійснюється органом Пенсійного фонду України в особових рахунках платників у графі "Переплата" згідно з п. 7 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 19 січня 2002 року N 2-4 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 березня 2002 року за N 212/6500.

 Повернення платнику зайво або помилково внесених сум платежів до Пенсійного фонду України або зарахування переплат у рахунок сплати інших платежів в особових рахунках платників проводиться органом Пенсійного фонду на підставі заяви платника.

 Заява про повернення надміру сплачених сум подається до Пенсійного фонду не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати, і розглядається протягом місяця з дня подачі заяви.

 

 

Заступник Голови правління 

 

В. Короневський 

 

Надруковано:
"Галицькі контракти - Документи для роботи",
N 30, 26 липня 2004 р.

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/pens/23_10.html


Попередня статтяНаступна стаття[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"