ГЛАВА IIІ. МАРАЗМИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА |
|||||||
ПРИ РОБОТІ У СВЯТКОВІ ТА НЕРОБОЧІ ДНІ Є І ПОДВІЙНА ОПЛАТА І ВІДГУЛИ. А ПРИ РОБОТІ У ВИХІДНИЙ ДЕНЬ Є АБО ВІДГУЛ АБО ПОДВІЙНА ОПЛАТАКодексом законів про працю України передбачено, що наданням іншого дня відпочинку може компенсуватися: – робота у вихідний день (ст. 72) та у святковий чи неробочий день (ст. 107)1; – день здачі донором крові (ст. 124): може бути або наданий наступного дня, або приєднаний до щорічної відпустки. У постанові ВЦРПС від 02.04.54 р. передбачено, що чергування у вихідні та святкові дні мають компенсуватися упродовж 10 наступних днів відгулами відповідної тривалості. Інший день відпочинку надається працівникові й у разі, якщо він їде у (повертається з) відрядження у вихідний день (Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон). За поданням релігійних громад неправославних конфесій, зареєстрованих в Україні, працівникам, які сповідують відповідні релігії, може надаватися для святкування великих свят протягом року до трьох днів відпочинку, але з подальшим їх відпрацюванням (ст. 73 КЗпП). Основною відмінністю надурочних робіт від, наприклад, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні є особливий порядок їх компенсації. Мається на увазі передбачене частиною четвертою статті 106 КЗпП положення про заборону компенсації надурочних робіт шляхом надання відгулу, навіть за погодженням з працівником, яке, до речі, поширюється і на випадки виконання надурочних робіт у святкові, неробочі та вихідні дні.
Стаття 72. Компенсація за роботу у вихідний день Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.
А при роботі у святкові та неробочі дні є і подвійна оплата і відгули. При цьому, що дивно, відгул надається на бажання працівника, а не в обов’язковому порядку.
Стаття 107. Оплата роботи у святкові і неробочі дніРобота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі: 1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками; 2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки; 3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму. Оплати у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку. Віталій МОСЕЙЧУК ____________ Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/payment/3_38.html
(C)
Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99. |
Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
|