Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXIV. МАРАЗМИ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ЩОРОКУ З 29 ЧЕРВНЯ ПО 29 СЕРПНЯ У СТУДЕНТІВ ВІДСУТНІ ПІЛЬГИ ДЛЯ ПРОЇЗДУ У МІСЬКОМУ Й ПРИМІСЬКОМУ ПАСАЖИРСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ ТА МІЖМІСЬКОМУ АВТОМОБІЛЬНОМУ І ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ. НА ВОДНОМУ ТРАНСПОРТІ КАБМІН ПРОТИЗАКОННО ВЗАГАЛІ НЕ НАДАЄ СТУДЕНТАМ ТРАНСПОРТНИХ ПІЛЬГ

Порядок надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 р. N 541, передбачає, що пільговий проїзд встановлюється щороку з 28 серпня по 28 червня. Таким чином щороку з 29 червня по 29 серпня, тобто в період канікул, квитки у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті студенти та учні мають придбавати за повною вартістю. Але студенти як раз в канікули їдуть додому (як живуть далеко від місця навчання) чи на відпочинок або для туризму рідною країною. І це все за повною вартістю. Однак це протизаконно.

Справа в тому, що частиною п'ятої статті 9 Закону України від 05.02.1993 р. №2998-XII "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" для учнів і студентів денної форми навчання загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів державою гарантуються протягом року пільги на проїзд по території України залізничним, водним, автомобільним, міським (крім таксі) транспортом. При цьому Закон не говорить про навчальний рік, а говорить про календарний рік.

Крім того постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 р. N 541 учнів та студентів надурили двічі, адже вона не передбачає для них пільгового проїзду водним транспортом. Ніби студенти чи учні не їздять Дніпром чи Дністром або Чорним чи Азовським морем.

Віталій МОСЕЙЧУК, “Документи для роботи”

Пільг школярам старше 14 років на проїзд залізницею немає, а дорослі студенти пільги мають

Стаття 9. Сприяння підвищенню рівня життя молоді

Держава, враховуючи вартість прожиткового мінімуму та виходячи з реальних можливостей бюджету, підвищує розміри допомоги сім'ям на неповнолітніх дітей, стипендій та інших видів матеріального забезпечення молоді, яка отримує професійно-технічну, вищу освіту у відповідних навчальних закладах.

Для сприяння пріоритетним напрямам розвитку суспільства та з метою заохочення молоді до активної роботи у відповідних галузях держава встановлює заохочувальні стипендії та визначає інші форми підтримки молоді згідно із законодавством.

Матеріальне забезпечення, включаючи стипендії учнівської та студентської молоді, яка перебуває на повному державному забезпеченні, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму. 

Порядок виплати надбавок до стипендій за успіхи в навчанні, а також підвищених стипендій для окремих категорій молоді встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Для учнів і студентів денної форми навчання загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів державою гарантуються протягом року пільги на проїзд по території України залізничним, водним, автомобільним, міським (крім таксі) транспортом. Відповідні кошти передбачаються у Державному бюджеті України окремим рядком. Порядок надання зазначених пільг визначається Кабінетом Міністрів України. Органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства можуть встановлювати порядок надання пільг на проїзд учнів і студентів у місцевому пасажирському транспорті і передбачати відповідні видатки з місцевих бюджетів.

11.07.2005, 19:45

Ю.Тимошенко называет провокацией слухи, что правительство отменило льготы для студентов

Правительство не отменяло никаких льгот для студентов, в том числе на проезд в летний период. Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, об этом сообщила Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко.

"Это абсолютная провокация. Правительство оставило все льготы для студентов, и студенты будут пользоваться своими льготами в летний период", - подчеркнула она.

 

ЛIГАБiзнесIнформ
украинская Сеть деловой информации
www.liga.net

http://www.liga.kiev.ua/news/152792.html

 

12.07.2005, 10:40

"Укрзалізниця": льготы на проезд для студентов никто не отменял

Льготы на проезд для студентов никто не отменял. Об этом говорится в заявлении Государственной администрации железнодорожного транспорта "Укрзалізниця".

Как сообщили ЛІГАБізнесІнформ в пресс-службе "Укрзалізниці", в заявлении государственной администрации, в частности, сказано:

"Укрзалізниця" постоянно выполняет и даже перевыполняет планы льготных перевозок, хотя и недополучает от бюджета компенсации за такие перевозки. Это касается всех льготных категорий - школьников, пенсионеров, инвалидов, студентов и т.п.

Только за первые пять месяцев 2005 года "Укрзалізниця" перевезла студентов-льготников на сумму 21,4 млн.грн. В то же время, в Государственном бюджете на 2005 год заложена сумма на компенсацию проезда студентов водным, автомобильным и железнодорожным транспортом в размере всего 21,9 млн.грн.

Министерство образования Украины на сегодня задолжало "Укрзалізниці" 38,8 млн.грн. за проезд студентов высших учебных заведений I-IV степени аккредитации и учеников профессионально-технических училищ. Этот долг накопился, начиная с 2003 года.

Несмотря на это, "Укрзалізниця" продолжает выполнять свои обязанности относительно перевозки льготных категорий пассажиров, в том числе студентов. Льготы для них действуют в течение всего года, за исключением двух месяцев каникул, с 28 июня по 28 августа. Такой порядок был установлен в 1999 году постановлением Кабинета Министров. До 1999 года льготы для студентов действовали только с 15 октября по 15 мая, то есть пять месяцев в год студенты должны покупать билеты за полную стоимость".

Напомним, что вчера представители всеукраинской молодежной организации "Студенческое братство" обратились к Премьер-министру Украины Юлии Тимошенко с требованием возобновить льготный проезд для студентов на протяжении всего года.

ЛIГАБiзнесIнформ
украинская Сеть деловой информации
www.liga.net

http://www.liga.kiev.ua/news/152817.html

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 квітня 1999 р. N 541 


ПОРЯДОК
надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Указу Президента України від 31 березня 1999 р. N 309 "Про заходи щодо впорядкування механізму надання пільгового проїзду окремим категоріям студентів і учнів".

2. Пільговий проїзд у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України встановлюється в розмірі половини вартості квитка для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учнів професійно-технічних навчальних закладів незалежно від форм власності.

3. Пільговий проїзд встановлюється щороку з 28 серпня по 28 червня.

4. Кошти на пільговий проїзд студентів та учнів у міському транспорті передбачаються у відповідних місцевих бюджетах, у приміському і міжміському автомобільному транспорті - у кошторисах доходів і видатків навчальних закладів, у залізничному транспорті - централізовано у державному бюджеті для Міносвіти.

5. Порядок використання асигнувань, передбачених у кошторисах доходів і видатків навчальних закладів на пільговий проїзд студентів та учнів у приміському і міжміському автомобільному транспорті, визначається на відповідний календарний рік наказом керівника навчального закладу за погодженням із студентським (учнівським) профкомом у межах коштів, виділених на зазначену мету.

Під час встановлення цього порядку виплат враховується віддаленість місця проживання студента чи учня від навчального закладу, його матеріальне становище тощо. Питання виплати коштів вирішуються гласно з участю представників студентської (учнівської) групи.

6. Для проїзду у поїздах приміського і міжміського сполучення студенти та учні придбавають квитки за половину їх вартості у загальних і плацкартних вагонах.

____________  


Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/osvit/24_3.html


Попередня статтяНаступна стаття[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"