Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА X. МАРАЗМИ, НОВИНИ МОРАЛІ ТА КУЛЬТУРИ

У влади є ідея забирати в інтернати дітей від живих та дієздатних, але малозабезпечених батьків

Приводом для проблеми стало доручення Прем'єр-міністра України Миколи Азарова (від 08.07.2010 № 34243/3/1-10) щодо питання реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Подейкують, що є ідея забирати в інтернати дітей від живих та дієздатних, але малозабезпечених батьків!  Хоча в дорученні йдеться про створення інтернату “нового типу”, вочевидь мається на увазі це, але влада в документах це приховує. Тобто замість того, щоб забезпечити батьків роботою, знижувати ціни, надавати пільги, у них відбиратимуть дітей.

Це рішення було винесено з урахуванням серії відкритих листів від громадських організацій та листа від Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, які протестували проти рішення про низку заходів, спрямованих на розбудову інтернатної системи в Україні. Зокрема ПБО «Кожній дитині» зібрало підписи від понад більше 25 громадських організацій та окремих приватних осіб.

Нагадаємо, що 23 червня 2010 року Прем'єр-міністр України М. Азаров дав доручення міністерствам і обласним адміністраціям направляти дітей із малозабезпечених сімей на навчання в заклади для сиріт, відкрити при них дошкільні відділення, створити навчальний заклад нового типу для сиріт в Київській області, створити окремі інтернати для обдарованих сиріт (Доручення «За результатами відвідання 27 травня Прем'єр-міністром України спеціалізованого загальноосвітнього дитячого будинку „Малятко" (Подільський район м. Києва)»).

 

Проблема набула і міжнародного розголосу. Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва незаконно вимагає близько 678 тисяч гривень у Представництва благодійної організації «Кожній дитині» (Велика Британія), аби воно могло продовжувати свою діяльність в Україні, спрямовану на розвиток соціальних послуг допомогу вразливим сім’ям з дітьми та дітям-сиротам.

Про це йдеться у зверненнях Представництва до Президента України, Прем’єр-Міністра України та голови Державної податкової адміністрації України (ДПА) із вимогою скасувати незаконні дії податківців.

"Кожній дитині»"- міжнародна неурядова організація, що працює у 15 країнах світу аби сприяти реформуванню системи опіки та піклування, розвивати мережі соціальних служб для незахищених сімей з дітьми, - пояснює директор Представництва В. Кузьмінський. "За десять років нашої роботи в Україні та далеких від правових і демократичних ідеалів країнах Африки, Азії та Латинської Америки з подібним прямим тиском на нашу діяльність ми стикаємося вперше. Виходить, що в Україні благодійники, залучаючи недержавні кошти на допомогу тим, за кого ця держава несе безпосередню відповідальність, мають ще й сплачувати державі за це право", - констатує він.

В червні-липні 2010 року ПБО «Кожній дитині» разом із іншими неурядовими організаціями брало активну участь в протидії дорученню Прем’єр-міністра України Миколи Азарова (від 08.07.2010 № 34243/3/1-10), спрямованому на відновлення та зміцнення системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Невдовзі після цих подій, відбулася планова перевірка діяльності організації Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва, в результаті чого «Кожній дитині» було винесено необгрунтовані звинувачення у порушенні законодавства і заниженні податку на прибуток в розмірі близько півмільйона гривень, та інших порушеннях про що складено Акт.

Абсурдність звинувачень податківців підтверджується тим, що «Кожній дитині» понад 10 років зареєстрована в Міністерстві юстиції України як структурний осередок благодійної організації зарубіжної держави, центральний офіс якої знаходиться в Лондоні, Велика Британія. Згідно із Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» ст.1, п.1.16, Представництво є нерезидентом у значенні цього закону, не здійснює господарської діяльності визначеної п.1.32, ст.1 цього ж Закону, не отримує доходів з джерел їх походження в Україні, що підлягають оподаткуванню.

Приголомшує та обурює те, що заперечення «Кожній дитині», подані до Акту, були повністю проігноровані керівником Печерської ДПІ. На адресу організації надійшла письмова відписка податківців, яка не містила відповідей на заперечення Представництва, натомість складалася із неправдивої інформації і відверто анекдотичних наклепів, наприклад, щодо відряджень всіх співробітників Представництва до Дубаї (ОАЕ) (!).

Такі дії ДПІ у Печерському районі м. Києва можна розглядати як прямий тиск на організацію з метою її закриття, оскільки в Представництва немає додаткових коштів для задоволення незаконних вимог ДПІ на загальну суму 677 972,3 грн.

В свою чергу, ДПА України відмовилася розглядати скаргу Представництва на свавільні дії своїх підопічних, посилаючись на невідповідність скарги порядку і строкам оскарження рішень органів державної податкової служби.

Водночас сама відповідь ДПА України надійшла до Представництва із порушенням граничих термінів, передбачених зхаконодавством України на надання такої відвовіді – 20 календарних днів. Керуючись п. 5.2.2., Закону України від 21.12.2000 року №2181-III “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” який визначає, що в разі перевищення строку відповіді на скаргу, скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків, Представництво вимагає від ДПА скасувати рішення про стягнення штрафних санкцій. Побачимо чи дотримається ДПА України законодавства?

Виглядає так, що податківці свідомо прагнуть покінчити з організаціями громадянського суспільства, а особливо міжнародними. Тим паче, що подібний досвід уже є у сусідньої Росії. Водночас як переконані лідери третього сектору, cкоріше за все йдеться про елементарне нерозуміння ролі громадських організацій в житті суспільства та характеру їхньої суспільної діяльності.

Зазначимо, що протягом 2000-2010рр. «Кожній дитині» залучило понад 27 млн. грн. із-за кордону для вирішення нагальних питань подолання дитячої безпритульності й бездоглядності в Україні. При чому заплатило до державного бюджету 1 273 779,59 грн. податку з доходів фізичних осіб. Більшість коштів була спрямована на матеріально-технічне забезпечення діяльності соціальних служб для вразливих сімей та дітей та підвищення професійної компетенції їхніх співробітників, впровадження інноваційних моделей соціальної роботи, видання підручників та посібників. Лише в рамках проекту “Розвиток інтегрованих соціальних служб для вразливих сімей з дітьми” (2005-2007), який фінансувався ЄС в рамках програми ТАСІС і був визнаний найкращим проектом технічної допомоги Україні, 400 000 євро було виділено на закупівлю оргтехніки та автотранспорту для соціальних служб Київщини.

Уся фінансова документація організації регулярно проходить незалежний аудит, що є обов’язковою умовою таких донорів як Представництво Єврокомісії, Всесвітній дитячий фонд що діє під патронатом королеви Швеції Сільвії та інших. Організація активно співпрацює із Міністерством України справах сім’ї, молоді та спорту щодо формування національної стратегії забезпечення прав дітей: переважна більшість інновацій, запропонованих організацією, знайшли своє відображення у законодавчому полі України.

У разі ігнорування ДПА норм чинного законодавства щодо розгляду скарг платників податків та відсутності адекватних дій, спрямованих на врегулювання конфлікту, з боку представників влади України, «Кожній дитині» буде змушене захищати свої інтереси у судах та повідомити ЄС, уряди Великобританії, США, Швеції та Швейцарії, які є основними донорами проектів організації, про ситуацію, що склалася. Переконані, це не додасть іміджу нашій державі і призведе до зменшення допомоги на розвиток соціальної сфери від цих країн у майбутньому.

Контакти для ЗМІ: Для отримання довідкової інформації, організації інтерв’ю, коментарів, звертайтеся: Швед Оксана 8067 234 60 97; 457 29 10; 457 29 11 os@everychild.org.ua

 

Контакти

·                     Швед Оксана

·                     Кожній дитині

·                     info@everychild.org.ua

·                     359 02 10

·                     http://www.everychild.org.ua/

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


·                Громадські організації вимагають призупинити дію Доручення Прем'єр-міністра України, спрямованого на подальший розвиток і поглиблення інтернатної системи в Україні.

 

Про це йдеться у зверненні, переданому 05 липня від імені 25 організацій до Кабінету Міністрів.

 

«Наше прохання ґрунтується на твердому переконанні, що найкращим середовищем для виховання дитини є сім'я.

 

Держава, громадськість, місцеві органи влади мають підтримувати батьків у виконанні їх батьківських обов'язків, та забезпечувати пріоритетне право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейні форми виховання. Окрім того, ми переконані, що діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, в тому числі обдаровані, не повинні бути ізольовані, вони мають повне право навчатись в загальних освітніх навчальних закладах», -  пояснюють в документі представники громадськості.

 

Вони відзначають, що на шляху до реформування державної системи опіки над дітьми Україна здійснила ряд прогресивних кроків, які сприяли покращенню системи опіки і піклування та наближенню України до Європейських стандартів забезпечення прав дітей. У вказаному дорученні фактично йдеться про зміну пріоритетів державної політики у сфері опіки та захисту дітей-сиріт, що спрямовані на розвиток інтернатної системи, а не закладів сімейного типу для виховання, розвитку та соціальної адаптації таких дітей.

 

Наявні ресурси інтернатної системи, на думку експертів, доречніше перерозподілити на створення системи підтримки сімей з дітьми, формування засад відповідального батьківства та розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Громадські активісти також звернулися до голови уряду з пропозицією створити на рівні Кабінету міністрів робочої групи професійних експертів із залученням громадських організацій для ґрунтовного аналізу поточної ситуації у системі опіки і захисту дітей та розробки довготривалої комплексної стратегії реалізації прав дітей в Україні, забезпечення необхідних умов для розвитку їхнього потенціалу.

 

Довідково: 23 червня 2010 року Прем'єр-міністр України М. Азаров дав доручення міністерствам і обласним адміністраціям направляти дітей із малозабезпечених сімей на навчання в заклади для сиріт, відкрити при них дошкільні відділення, створити навчальний заклад нового типу для сиріт в Київській області, створити окремі інтернати для обдарованих сиріт (Доручення «За результатами відвідання 27 травня Прем'єр-міністром України спеціалізованого загальноосвітнього дитячого будинку „Малятко" (Подільський район м. Києва)»).

 

·                Текст Доручення «За результатами відвідання 27 травня Прем'єр-міністром України спеціалізованого загальноосвітнього дитячого будинку „Малятко" (Подільський район м. Києва)»)>> >> 

·                Текст звернення громадських організацій >>

 

В Україні діє розгалужена мережа інтернатних закладів (684), успадкованих  з радянських часів. Через негативний вплив інтернатного виховання на дитину та для реалізації її права на виховання в сім'ї, в українському законодавстві були визначені пріоритети влаштування посиротілих дітей в сім'ї громадян.

 

У жовтні 2007 року Кабінетом Міністрів (очолюваним на той час В.Ф.Януковичем) було затверджено  Державну цільову соціальну програму реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в якій передбачалося поетапне закриття інтернатних закладів паралельно з розвитком сімейно-орієнтованих послуг в громадах, направлених на підтримку сімей в складних життєвих обставинах, розвиток сімейних форм виховання.

 

На 1 січня 2010 року в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу виховувалося 8119 дітей, що в шість разів більше порівняно з 2005 роком (1313 дітей).

 

З економічної точки зору утримання дитини в інтернаті в 4-6 разів дорожче, ніж в сімейних формах виховання: у 2008 р. на утримання однієї дитини в день в інтернатних закладах виділялося 72,7 грн., із них безпосередньо на потреби дитини - 6,8 грн.; у дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім'ї - 54,9 грн. на дитину в день, з них безпосередньо на потреби дитини - 40,6 грн.

 

Збір підписів за призупинення дії Звернення в регіонах триває. Протягом тижня збираються підписи у Львові, Полтаві, Чернігові і Миколаєві. Організації, які розділяють нашу позицію, запрошуються висловити також свою думку.

 

Звернення та списком організацій, що приєдналися, який буде оновлюватися розміщено на порталі «Гурт» - http://www.gurt.org.ua/ та на сайті ПБО «Кожній дитині» - http://www.everychild.org.ua//

 

Контакти: Оксана Швед, Василина Дибайло, ПБО «Кожній дитині» в Україні 359 02 10; 067 234 60 97, info@everychild.org.ua;  Фетісова Оксана, ПБО „Надія і житло для дітей" в Україні, 483 77 83; 483 29 79 office@hopeandhomes.org.ua 

 

Доступно про реформу інтернатних закладsв читайте в новому випуску журналу "Права дітей">>

 

Звернення неурядових громадських організацій до Прем'єр-міністра України

 

Шановний Миколо Яновичу!

 

Громадські організації, що працюють в cфері забезпечення благополуччя дітей, захисту їх прав, підтримки сімей з дітьми звертаються до Вас з проханням переглянути та призупинити дію Доручення Прем'єр-міністра України від 23 червня 2010 року „За результатами відвідання 27 травня Прем'єр-міністром України спеціалізованого загальноосвітнього дитячого будинку „Малятко" (Подільський район м. Києва)".

Наше прохання ґрунтується на твердому переконанні, що найкращим середовищем для виховання дитини є сім'я. Держава, громадськість, місцеві органи влади мають підтримувати батьків у виконанні їх батьківських обов'язків, та забезпечувати пріоритетне право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейні форми виховання. Окрім того, ми переконані, що діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, в тому числі обдаровані, не повинні бути ізольовані, вони мають повне право навчатись в загальних освітніх навчальних закладах.  

 

Впродовж останніх десяти років Україна здійснила ряд прогресивних кроків на шляху реформування державної системи опіки над дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт, розвитку соціальних послуг для підтримки дітей і сімей.

 

Ми констатуємо, що ці кроки не завжди були послідовними та комплексними, проте вони сприяли покращенню системи опіки і піклування та наближенню України до Європейських стандартів забезпечення прав дітей. Ми підтверджуємо свою відданість цьому курсу і готовність продовжувати розпочаті ініціативи разом з міністерствами і місцевими органами державної влади.

 

В той же час ми констатуємо, що жоден Уряд України не сформував системне, цілісне бачення процесу здійснення реформ в сфері захисту дітей та підтримки сімей з дітьми. Питання дитинства досить часто були і є засобом політичної боротьби або захисту вузьковідомчих інтересів.

 

Успішний досвід країн східної Європи щодо реформування системи опіки розпочинався зі створення на рівні Урядів дієвих міжвідомчих органів, з широким залученням громадських структур, які комплексно вивчали стан справ та розробляли цілісну стратегію реформування, спрямовану на забезпечення прав дитини та підтримку батьків у виконанні їх батьківських обов'язків.

 

Наявні ресурси інтернатної системи поступово переорієнтовувалися на створення системи підтримки сімей з дітьми, формування засад відповідального батьківства та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Якість життя дитини, її благополуччя мають бути в центрі уваги держави, у сфері відповідальності керівників місцевих органів державної влади.

 

Ми прагнемо, щоб державні механізми, в тому числі фінансові, були спрямовані на підтримку дитини і її сім'ї, створення і розвиток доступних соціальних послуг на рівні громади.
 

У зв'язку з цим, ми також просимо Вас розглянути можливість створення на рівні Кабінету Міністрів України робочої групи професійних експертів із залученням громадських організацій для ґрунтовного аналізу поточної ситуації в системі опіки і захисту дітей та розробки довготривалої комплексної стратегії реалізації прав дітей в Україні, забезпечення необхідних умов для розвитку їх потенціалу.

 

Неурядові організації України

 

Список неурядових громадських організацій України, що підписали звернення до Прем'єр-міністра України щодо призупинення дії Доручення Прем'єр-міністра України від 23 червня 2010 року станом на 10.00 год. 05.07.2010р.

 

1) Представництво благодійної організації „Надія і житло для дітей" в Україні

2) Представництво благодійної організації „Кожній дитині" в Україні

3) Міжнародна благодійна фундація „Отчий дім"

4) Громадська організація «Центр Європейської інтеграції»

5) Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України»

6) Всеукраїнська громадська організація «Служба захисту дітей»

7) Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана»

8) Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині»

9) Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Демократичний альянс»

10) ВГБФ «Струмок»

11) Громадська організація «Родина для дітей»

12) Молодіжна громадська організація «Молодіжний інноваційний центр «Медіа-М»

13) Міжнародний благодійний фонд «Набат»

14) Благодійна організація «Благодійний фонд Молодіжної участі»

15) Міжнародна громадська організація «Міжнародний центр розвитку і лідерства»

16) Структурний осередок німецько-польсько-українського Товариства «Центр «Наші діти»

17) Ресурсний центр ГУРТ

18) Український фонд «Благополуччя дітей»

 

Список неурядових організацій України, що приєдналися до Звернення через повідомлення електронною поштою:

 

1)    Гендерний інформаційно-аналітичний центр "КРОНА", м. Харків

2)    ХОФ "Громадська Альтернатива", м. Харків

3)    Представництво організації «Право на здоров'я» (HealthRight International), м. Київ

4)    Благодійний фонд «Підліток», м. Луганськ

5)    Міська молодіжна громадська організація "Молодіжна альтернатива" (М'АРТ), м. Чернігів

6)    Всеукраїнська громадська організація «Моя родина»

7)   Всеукраїнський фонд «Крок за кроком»

 http://www.everychild.org.ua/index.php?hl=ua&idd=news&news=528

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/moral/10_92.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"