Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА X. МАРАЗМИ, НОВИНИ МОРАЛІ ТА КУЛЬТУРИ

ВИБІР МІСЦЯ ПОХОВАННЯ В КОЛУМБАРІЇ КРЕМАТОРІЯ ЗА БАЖАННЯМ ЗАМОВНИКА НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ

Як це не дивно, але вибір місця поховання в колумбарії крематорія за бажанням замовника не дозволяється. Це передбачено пунктом 13 Правил користування крематоріями на території Української РСР, які затверджено наказом Держжитлокомунгоспу УРСР від 7 лютого 1991 р. N 28. Тобто замовник не може розмістити невелику урну там, де він хоче, наприклад поряд із родичами. Це можна зробити лише в тому випадку, якщо ячейка для урн родичів дозволяє розмістити там ще урни. Крім того в колумбарії крематорію на місце поховання урни встановлюється пам’ятна плита єдиного зразка, виготовлена в майстерні крематорію з написом:

- прізвище, ім’я, по батькові;

- дата народження і смерті.

Встановлення інших плит не дозволяється. Тобто виготовлення памятних плит не в майстерні крематорію не дозволяється, не дозволяється також розміщувати і додаткові слова прощання на плиті…

На мою думку, наявність таких положень нормативно-правових актів в Україні говорить про те, що у нас навіть вмерти спокійно не дають...

Віталій МОСЕЙЧУК

Київський крематорій забруднює повітря без дозволу

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ РСР ПО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОМУ ГОСПОДАРСТВУ

НАКАЗ

                         07.02.1991  N 28

 

Про затвердження Правил користування крематоріями на території Української РСР

                  (Текст із змінами на 03.03.95)

На виконання доручення Ради Міністрів УРСР про перегляд, відповідно до нового законодавства, нормативних актів, які регулюють діяльність підприємств житлово-комунального господарства в період переходу галузі до ринкових відносин, і з метою поліпшення ритуального обслуговування населення НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила користування крематоріями на території Української РСР.

2. Визнати такими, що втратили чинність, Правила користування крематоріями на території Української РСР, затверджені Мінжитлокомунгоспом УРСР 04.02.77 р.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на Управління розвитку комунального обслуговування і зеленого господарства (Т.Костюченко).

Заступник Голови Г.І.Онищук

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Держжитлокомунгоспу

                                      УРСР

                                      07.02.1991  N 28

 

ПРАВИЛА

користування крематоріями на території Української РСР

1. Крематорій надає послуги по похованню померлих шляхом кремації.

2. Пункт 2 втратив чинність (згідно з наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 03.03.95 р. N 10

3. Поховання шляхом кремації виконується згідно письмового заповіту покійного або за бажанням рідних і близьких.

4. Пункт 4 втратив чинність (згідно з наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 03.03.95 р. N 10

5. В документах на кремацію вказується день, час і місце проведення громадянської панахиди.

По прибутті процесії в крематорій замовник повинен оформити документи на кремацію, для чого пред’являється наряд-замовлення на кремацію, свідоцтво про смерть, письмовий дозвіл (у випадках, перелічених в п. 4), документ, що посвідчує особу замовника. Після оформлення документів видається довідка на одержання урни з прахом.

6. Пункт 6 втратив чинність (згідно з наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 03.03.95 р. N 10

7. Пункт 7 втратив чинність (згідно з наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 03.03.95 р. N 10

8. Тіла померлих доставляються на кремацію в трунах, виготовлених з горючого матеріалу.

9. Забороняється відкривати труну при прощанні, якщо причиною смерті була інфекційна хвороба. Порядок кремації померлих від особливо небезпечних інфекцій визначається спеціальними правилами Міністерства охорони здоров’я СРСР.

10. По доставці труни з тілом покійного із відділення зберігання при крематорії, його служба за 30 хвилин до початку громадянської панахиди забезпечує оформлення залу, де вона проводиться.

В інших випадках оформлюють після прибуття поховальної процесії.

11. Доступ рідних і близьких до тіла покійного після прощання забороняється.

12. Прах після кремації вміщується в спеціальну урну, яка герметично закривається.

На боковій поверхні урни гравірується прізвище, ім’я, по батькові покійного, дата народження і смерті.

Урни з прахом направляють в сховище крематорію.

13. Поховання урни на кладовищі-колумбарії виконується службою крематорію протягом восьми днів після кремації, в порядку її проведення, до повного заповнення певної секції або стіни колумбарію, з реєстрацією в спеціальному журналі. Вибір місця поховання за бажанням замовника не дозволяється.

Урна може бути видана замовнику або представнику ритуальної служби через три доби (без урахування вихідних днів) після кремації для захоронення в колумбаріях та родинних похованнях на інших кладовищах або для перевезення в інше місто, при пред’явленні довідки на одержання праху і документу, що посвідчує особу.

14. В колумбарії крематорію на місце поховання урни встановлюється пам’ятна плита єдиного зразка, виготовлена в майстерні крематорію з написом:

- прізвище, ім’я, по батькові;

- дата народження і смерті.

Встановлення інших плит не дозволяється.

Можливе підзахоронення урн в одну нішу, якщо це дозволяє її конструкція.

15. Через вісім діб після кремації замовникові, при пред’явленні наряду-замовлення на поховання і документу, що посвідчує особу, видається посвідчення про поховання урни, в якому вказується номер ділянки, секції, ніші або місця поховання урни.

16. Урна з прахом, після її поховання, може бути видана близьким покійного за їх бажанням при наявності посвідчення про поховання урни, обгрунтованої письмової заяви і документу, що посвідчує особу. Роботи по розмуровуванню або викопуванню урни виконуються за рахунок замовника. На звільнене місце в колумбарії може встановлюватись інша урна.

17. Незатребуваний прах зберігається в крематорії протягом одного року, після чого підлягає захороненню в спільній могилі. Вилучення урни із спільної могили не дозволяється. Пам’ятні плити і намогильні споруди на спільних могилах не встановлюються.

18. Категорично забороняється самовільно переобладнувати колумбарні стінки, ніші, місця поховання урн на кладовищах-колумбаріях. Роботи з ліквідації виявлених порушень виконуються за рахунок порушників.

19. Адміністрація крематорію несе відповідальність за збереження місця поховання урн на кладовищах-колумбаріях, розміщених на території крематорію.

20. Вінки до і після проведення громадянської панахиди можуть прийматися службою крематорію на зберігання строком до 3 діб.

Встановлення вінків біля місця поховання урни забороняється.

За бажанням близьких покійного вінки можуть встановлюватись на спеціальне місце покладання, з якого вони прибираються через 2 доби і знищуються.

21. Утилізація кольорових металів після обробки праху покійного здійснюється за окремою інструкцією.

22. Ліквідація кладовищ-колумбаріїв здійснюється у встановленому порядку.

23. При оформленні документів на кремацію замовник повинен бути ознайомлений з переліком і вартістю послуг, які надає крематорій.

24. “Книга скарг і пропозицій” повинна знаходитись в прийомному залі крематорію.

25. На території крематорію забороняється:

- порушувати тишу і порядок роботи крематорію;

- палити в невідведених для цього місцях;

- їздити по території на автомототранспорті (крім службового);

- знаходитися на території крематорію після його закриття;

- знаходитися стороннім особам в виробничих приміщеннях.

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/moral/10_54.html


Попередня статтяНаступна стаття

 

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"

 


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.