Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА X. МАРАЗМИ, НОВИНИ МОРАЛІ ТА КУЛЬТУРИ

Міністерство культури вказує де молитися. В Україні без дозволу влади заборонено молитися на вулиці

Патріарх Святослав (Шевчук) 13 січня 2014 року оприлюднив та прокоментував листа від Міністерства культури України від 03.01.2014 №1/3/13-14  про «систематичне ігнорування законодавства з боку окремих ієреїв на Майдані Незалежності, що нібито підтримується священноначаллям УГКЦ» та про можливе припинення діяльності релігійних організацій на підставі їх активності на Майдані Незалежності.

За даними міністерства, представники УГКЦ порушували вимоги законодавства про свободу совісті та релігійних організацій, здійснюючи релігійну діяльність на Майдані в грудні 2013 року та на початку нового 2014 року.

У відповідь на таку інформацію від Мінкульту Блаженніший Святослав наголосив, що Церква не є учасником політичних подій, однак вона «не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку», а тому присутня на Майдані.

Дії Мінкульту засудив Президент України та Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України.

Однак в Україні закон забороняє молитися зі священиком просто так на вулицях. Річ в тім, що згідно частини другої статті 21 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян, а також в установах, організаціях і на підприємствах за ініціативою їх трудових колективів і згодою адміністрації.

Командування військових частин надає можливість військовослужбовцям брати участь у богослужіннях і виконанні релігійних обрядів.

Богослужіння та релігійні обряди в лікарнях, госпіталях, будинках для престарілих та інвалідів, місцях попереднього ув’язнення і відбування покарання проводяться на прохання громадян, які перебувають в них, або за ініціативою релігійних організацій. Адміністрація зазначених установ сприяє цьому, бере участь у визначенні часу та інших умов проведення богослужіння, обряду або церемонії.

В інших випадках публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Клопотання про видачу вказаного дозволу подається не пізніш як за десять днів до призначеного строку проведення богослужіння, обряду, церемонії чи процесії, крім випадків, які не терплять зволікання

Петро ПАТЛАТИЙ

19.01.2014

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


РІШЕННЯ

КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ І ДУХОВНОСТІ

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

Протокол № 20
від 15 січня 2014 року

 
Про неприпустимість незаконного тиску
з боку  Міністерства культури України
на релігійні організації та їх представників

 
 

Комітет з питань культури і духовності на своєму засіданні 15 січня 2014 року у порядку контролю розглянув питання щодо тиску Міністерства культури України на Українську греко-католицьку церкву.

Підставою для розгляду цього питання став оприлюднений у засобах масової інформації лист (№ 1/3/13-14 від 03.01.2014р.) за підписом Першого заступника Міністра культури України Т.Г. Кохана на адресу Української греко-католицької церкви, у якому вперше за роки Незалежності України пролунала погроза з боку виконавчої влади припинити законну діяльність однієї з найбільших релігійних організацій в Україні. Ця погроза безпосередньо пов’язана, на думку Міністерства культури України, із участю священнослужителів УГКЦ в акціях протесту громадян на Майдані Незалежності у Києві.

Народні депутати України - члени Комітету обурені спробою незаконного і безпідставного тиску Міністерства культури України на Українську греко-католицьку церкву і констатують наступне:
 
1. Діяльність священнослужителів, а саме Української греко-католицької церкви, про яку йдеться в листі Міністерства культури України, не суперечить Конституції України та чинному законодавству України у сфері свободи совісті. Відповідно до статті 35 Конституції України «кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей».
 
2. Діяльність представників релігійних організацій на Майдані Незалежності, їх публічні виступи і богослужіння, відповідають положенням статті 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», тому не потребують окремого рішення органу згідно поданої за 10 днів заяви, оскільки належать до «випадків, які не терплять зволікання», що передбачені зазначеною статтею цього Закону.
 
3. Лист Міністерства культури України суперечить Конституції України, зокрема: статті 22 («конституційні права гарантуються і не можуть бути скасовані»; статті 24 («громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками … релігійних та інших переконань»); статті 34 («кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань»); статті 35 («кожен має право на свободу світогляду і віросповідання), а також Закону «Про свободу совісті і релігійні організації», зокрема, статтям 3, 4, 5, 21.


4. Відповідно до статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійні організації мають право брати участь у громадському житті.
 
5. Погроза Міністерства культури України застосувати проти Української греко-католицької церкви норми статей 16-ї та 21-ї Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації» не пов’язана з інтересами охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей, а тому є спробою маніпулювання чинним законодавством у політичних інтересах і прикладом зловживання владними повноваженнями.
 
З метою недопущення подібних безпрецедентних дій з боку держави в особі органів виконавчої влади та, враховуючи зазначене вище, Комітет   ухвалив:

1.    Вважати втручання держави у життя релігійних організацій, залякування та тиск з боку органів виконавчої влади на представників Церкви неприпустимими і такими, що суперечать статтям 22, 24, 34, 35 Конституції України, статтям 3, 4, 5, 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

2.    Вимагати від Міністерства культури України невідкладно відкликати лист № 1/3/13-14 від 03.01.2014р. та припинити політично вмотивоване маніпулювання нормами законів України, яке здійснюється з метою тиску на релігійну організацію УГКЦ та її вірних.

3.    У зв’язку з інформацією директора Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури щодо звернення СБУ до Мінкультури, що надана на засіданні Комітету, звернутись до Служби Безпеки України з вимогою припинити політичне переслідування УГКЦ та її вірних.

4.    З огляду на напругу, яка виникла у державно-конфесійних та міжконфесійних відносинах у зв’язку із протиправним листом Мінкультури на адресу УГКЦ та, зважаючи на вкрай безвідповідальні дії керівництва Мінкультури за цих обставин, вважати необхідною відставку Міністра культури України Новохатька Л.М., його Першого заступника Кохана Т.Г. та директора Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Мошколи М. І.

5.    Звернутись до Міністерства культури України з вимогою надати для ознайомлення народних депутатів України – членів Комітету копії матеріалів та звернень Служби безпеки України, органів виконавчої влади та громадськості, на підставі яких був підготовлений зазначений вище лист Мінкультури (№ 1/3/13-14 від 03.01.2014р.).

6.    Звернутися до світової релігійної громадськості, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних представництв іноземних держав у зв’язку із початком переслідувань Української греко-католицької церкви в Україні.

Голова Комітету                                                                              В’ячеслав КИРИЛЕНКО

 

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/moral/10_174.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"