Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXXII. МАРАЗМИ МІЛІЦІЇ

ДЛЯ ПОЇЗДОК АВТОБУСОМ НА ВЕСІЛЛЯХ ТА ПОХОРОНАХ СЛІД ОТРИМАТИ ПОГОДЖЕННЯ ВІД ДАЇ ТА МІНТРАНСУ

1 серпня 2007 року розпочалася практична реалізація наказу Мінтрансу та МВС від 25.05.2007  N 450/167 "Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень". Його основне нововведення: водій, що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, повинен мати узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень.

Таким чином для поїздок автобусом на весіллях та похоронах слід отримати погодження від ДАЇ та Мінтрансу.

 http://www.mtu.gov.ua/mintrans/control/uk/publish/article?art_id=73478&cat_id=34595

З 1 серпня 2007 року відповідно до спільного наказу Мінтрансзв’язку та МВС «Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень» працівники Державтоінспекції та Головавтотрансінспекції розпочинають здійснювати державний контроль за наявністю узгоджень у водіїв, які здійснюють нерегулярні пасажирські перевезення.  Мета введення додаткових заходів з забезпечення безпеки - зменшення аварійності на дорогах.

Узгодження на здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, яке передбачене цим наказом, не є додатковим дозвільним документом, а лише визначає процедуру проведення органами контролю підтвердження спроможності перевізників забезпечувати безпечні послуги з перевезення у нерегулярному сполученні відповідно до нормативно-правових документів, які діють у сфері автомобільних перевезень.

Процедура проведення узгодження полягає у поданні автомобільним перевізником мінімально необхідних документів, на підставі яких визначається можливість здійснення таких перевезень: заява установленої форми, копія договору із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, копії реєстраційних документів на автобус, ліцензії та ліцензійної картки.

При цьому особливу увагу потрібно звернути на те, що процедуру узгодження необхідно буде проходити на кожну поїздку окремо. Документальне підтвердження можливості перевізника безпечно здійснити нерегулярне перевезення оформлюється на бланку узгодження, який виготовляється самим перевізником.

 Дія зазначеного документу розповсюджується на підприємства, установи та організації, які мають автобуси та здійснюють пасажирські перевезення.

Процедура проходження автомобільним перевізником узгодження на здійснення нерегулярних пасажирських перевезень полягає у наступному: перевізник, який має намір здійснити перевезення пасажирів у нерегулярному сполученні, повинен подати до підрозділу Державтоінспекції за місцем реєстрації відповідну заяву та перелік документів, передбачених вимогами спільного наказу, після чого подати автобус для проведення візуального огляду технічного його стану працівником Державтоінспекції. Процедура проведення узгодження є безкоштовною і не потребує додаткових витрат з боку перевізника.

У разі позитивного висновку керівництва підрозділу Державтоінспекції та відповідного оформлення бланку узгодження перевізник звертається до територіального управління Головавтотрансінспекції із заявою, передбаченою цим наказом, і додає той же перелік документів та оформлений Державтоінспекцією бланк узгодження. Після розгляду документів керівництвом Головавтотрансінспекції та відповідним оформленням бланку узгодження перевізник повинен перед початком виконання перевезення провести водію інструктаж з безпеки дорожнього руху, забезпечити проведення передрейсового технічного огляду автобусу та передрейсового медичного огляду водія, що повинно бути відмічено у бланку узгодження у передбаченому місці.

Для виконання наказу в територіальних підрозділах Державтоінспекції та Головавтотрансінспекції призначені відповідальні працівники.

У разі перевезення дітей до документів додається маршрут руху, список  дітей, П.І.Б. відповідальної особи, П.І.Б. медпрацівника. У цьому випадку процедуру проходження погодження маршруту руху та розкладу руху замовником перевезень з місцевими органами Державтоінспекції та отримання узгодження на здійснення таких перевезень можливо сумістити.

Крім того, до перевезення дітей допускаються лише водії, які мають стаж керування автобусами не менше п’яти років, як це зазначено в пункті 2.8. спільного наказу.

Зазначені вимоги не стосуються власників індивідуальних транспортних засобів пасажиромісткістю до 9 місць включно з водієм, якими виконуються перевезення людей під час весільних, екскурсійних та туристичних заходів.

У разі виходу з ладу автобусу або інші дії непоборної сили незалежної від перевізника або неможливості виконання перевезення водієм, який був зазначений в узгодженні, перевізник повідомляє органи контролю та забезпечує заміну автобусу та водія з позачерговим проходженням нового узгодження. Крім того, з метою усунення можливостей виникнення таких ситуацій допускається на бланку узгодження, який подається перевізником до органів контролю, зазначати резервний автобус та резервного водія на випадок можливої заміни. У таких випадках процедура узгодження повинна виконуватись як по відношенню до запланованих водія та автобуса, так і до резервних водія та автобуса.

На щастя, з 31 березня 2008 року погодження від ДАЇ та Мінтрансу не вимагають. це передбачено Наказом від 04.03.2008 р. № 250/100 "Про внесення змін до наказу Мінтрансзв'язку та МВС від 25.05.2007 N 450/167" (зареєстровано у Мін’юсті України 20.03.2008 за № 230/14921). Але автомобільний перевізник напередодні виконання нерегулярного перевезення (крім туристично-екскурсійних, ритуальних перевезень та перевезень по території одного населеного пункту) повідомляє факсограмою, телефонограмою, електронною поштою або в телефонному режимі відповідне територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі — територіальні управління Головавтотрансінспекції) про намір здійснювати такі перевезення та зазначає при цьому дані про себе (найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця, номер та серія ліцензії), про водія(їв) (прізвище, ім’я, по батькові, номер мобільного телефону — за наявності), автобус(и) (марка, реєстраційний номер, серія та номер ліцензійної картки(ок), маршрут руху, дата і час перевезення (початковий та кінцевий пункти, дата, час виїзду та орієнтовний час повернення), а також повідомляє про пасажиромісткість автобуса(ів) та з якою метою будуть здійснюватись перевезення.

Тобто маразм ліквідовано...

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ

МIНIСТЕРСТВО ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

                      25.05.2007  N 450/167

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      12 червня 2007 р.

                                      за N 614/13881

 

Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання

З метою забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та відповідно до Законів України “Про дорожній рух”, “Про автомобільний транспорт”, “Про транспорт”, постанов Кабінету Міністрів України від 04.03.97 N 204 “Про затвердження Порядку здійснення нагляду за забезпеченням безпеки руху на транспорті”, від 08.11.2006 N 1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” та від 18.02.97 N 176 “Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту” НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання, що додаються.

2. Головній державній інспекції на автомобільному транспорті Мінтрансзв’язку України (Логутов К.В.) у встановленому порядку подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Головній державній інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України (Логутов К.В.) та Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (Калинський О.О.):

3.1. Довести вимоги цього наказу до територіальних підрозділів Головавтотрансінспекції і Державтоінспекції та поінформувати підприємства, установи й організації незалежно від форм власності, які займаються перевезенням пасажирів, а також провести роз’яснювальну роботу серед населення.

3.2. На підставі аналізу попиту населення на нерегулярні пасажирські перевезення за окремими напрямками (маршрутами) перевезень інформувати про це замовника перевезень — Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську і Севастопольську державні адміністрації, та Державний департамент автомобільного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України.

4. Державному департаменту автомобільного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України (Доброход С.О.) при формуванні маршрутної мережі враховувати інформацію Головавтотрансінспекції Міністерства транспорту та зв’язку України та Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України про здійснення контролю за виконанням нерегулярних пасажирських перевезень;

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра транспорту та зв’язку України Сергієнка Л.Г. та першого заступника Міністра внутрішніх справ України Корнієнка М.В.

Міністр транспорту

та зв’язку України М.Рудьковський

Міністр внутрішніх

справ України В.Цушко

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Міністерства

                                      транспорту та зв'язку

                                      і Міністерства

                                      внутрішніх справ

                                      25.05.2007  N 450/167

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      12 червня 2007 р.

                                      за N 614/13881

 

 

                          ОСНОВНI ВИМОГИ

щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання

1. Загальна частина

1.1. Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання (далі — Вимоги) розроблені відповідно до Законів України “Про дорожній рух”, “Про автомобільний транспорт” та “Про транспорт”.

1.2. Вимоги установлюють єдині вимоги до автомобільних перевізників, автобусів, водіїв та організації перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та визначають порядок узгодження цих перевезень з Державтоінспекцією МВС України та Головавтотрансінспекцією Мінтрансзв’язку України.

2. Вимоги є обов’язковими для виконання усіма автомобільними перевізниками, незалежно від форми власності.

3. У Вимогах терміни та визначення вживаються у такому значенні:

автобус — транспортний засіб, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше ніж дев’ять з місцем водія включно;

автомобільний перевізник — фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт нерегулярні пасажирські перевезення;

безпека перевезень — виконання організаційних, технічних та кваліфікаційних заходів, які забезпечують безпечне перевезення пасажирів;

весільні перевезення — поїздки груп людей на автобусах для відзначення заходів під час шлюбу;

водій — особа, яка керує автобусом під час нерегулярних пасажирських перевезень і має відповідне посвідчення встановленого зразка;

замовник транспортних послуг — юридична або фізична особа, яка замовляє транспортні послуги з перевезення пасажирів;

нерегулярні пасажирські перевезення — перевезення пасажирів автобусом, замовленим юридичною або фізичною особою з укладанням письмового договору на кожну послугу, у якому визначають маршрут руху, дату та час перевезень, інші умови перевезень та форму оплати послуги або перевезення за власний кошт;

органи контролю — управління (відділи) Державтоінспекції головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та територіальні управління Головавтотрансінспекції в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

послуга з нерегулярних пасажирських перевезень автобусом — замовлення автобуса включно з місцями для сидіння та багажним відділенням для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень автобусом на договірних умовах із замовником послуги за плату або перевезення за власний кошт;

ритуальні перевезення — поїздки груп людей на автобусах, пов’язані з похованням небіжчиків;

святкові перевезення — поїздки груп людей (дітей) на автобусах пов’язані з відзначенням свят (державні, релігійні, сімейні та інші свята);

туристичні та екскурсійні перевезення — цілеспрямовані поїздки груп людей (дітей) на автобусах за заздалегідь визначеними місцями (історичними, культурними, природними та іншими);

узгодження на здійснення нерегулярних пасажирських перевезень — це документ, який містить інформацію про проведення автомобільним перевізником організаційних, технічних та кваліфікаційних заходів для підтвердження можливості забезпечити безпеку нерегулярних пасажирських перевезень.

2. Вимоги до забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень

2.1. До здійснення нерегулярних пасажирських перевезень допускаються автомобільні перевізники, діяльність яких відповідає вимогам статей 30 і 59 Закону України “Про автомобільний транспорт” та вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України від 18.12.2003 N 136/985, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2003 за N 1259/8580 та N 1260/8581 (далі — Ліцензійні умови).

2.2. Для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень автомобільний перевізник зобов’язаний забезпечити:

укладання з юридичною або фізичною особою письмового договору про послугу з нерегулярних пасажирських перевезень;

проведення передрейсового (післярейсового) медичного огляду водія автобуса, яким буде виконуватись поїздка;

проведення передрейсового контролю технічного та санітарного стану автобуса перед початком роботи;

проведення цільового інструктажу з безпеки дорожнього руху;

забезпечити водія необхідною документацією.

2.3. Автомобільний перевізник, який здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, повинен мати ліцензію на право надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом та ліцензійні картки на кожний автобус.

2.4. Автомобільний перевізник для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень надає автобуси, які відповідають вимогам безпеки перевезень.

2.5. Письмовий договір, який укладається між замовником перевезень та автомобільним перевізником на кожну послугу з нерегулярних пасажирських перевезень автобусом, повинен обумовлювати дату, час виконання перевезення, маршрут руху, марку автобуса, номерний знак, яким будуть виконуватись ці перевезення, інші умови перевезення.

2.6. У разі, якщо маршрут руху перевищує 500 км або водій буде задіяний для надання послуги більше 10 годин, автомобільний перевізник направляє у рейс двох водіїв.

2.7. Автомобільний перевізник може здійснювати нерегулярні перевезення дітей тільки за умови узгодження маршруту та розкладу руху із замовником — закладом освіти, призначення замовником послуг керівника відповідального за супроводження дітей під час поїздки, а на групу з 30 і більше дітей — також медичного працівника.

2.8. Водії, які направляються на нерегулярні пасажирські перевезення повинні відповідати вимогам допуску до керування транспортними засобами, що передбачено Законом України “Про дорожній рух”, кваліфікаційним та іншим вимогам, передбаченим Ліцензійними умовами та мати стаж керування автобусами не менше п’яти років.

3. Водій, що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, повинен мати:

посвідчення водія відповідної категорії і талон до нього;

реєстраційні документи на автобус;

ліцензійну картку на автобус;

дорожній лист з проставленими відмітками про проходження передрейсового медичного огляду водія, передрейсової перевірки технічного стану автобуса та цільового інструктажу з безпеки дорожнього руху;

договір із замовником транспортних послуг;

документ, що засвідчує оплату транспортних послуг;

узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень.

3.1. При здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень водій автобуса повинен дотримуватись Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 за N 176.

3.2. Автобуси, які використовуються для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, повинні бути зареєстровані в установленому законодавством порядку, а їх технічний стан та інші вимоги до них повинні відповідати вимогам Ліцензійних умов.

3.3. При нерегулярних пасажирських перевезеннях максимальна кількість людей не повинна перевищувати кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою автобуса та визначеної в реєстраційних документах на цей автобус.

4. Порядок узгодження виконання нерегулярних пасажирських перевезень

4.1. Автомобільний перевізник перед початком здійснення нерегулярного пасажирського перевезення узгоджує його виконання з органами контролю та отримує узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень (далі — Узгодження).

4.2. Для отримання Узгодження автомобільний перевізник звертається до органів контролю із заявами згідно з формами, зазначеними в додатках 1 та 2.

4.3. До заяв додаються засвідчені в установленому порядку копії договору із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, а під час нерегулярних перевезень дітей — крім того, маршрут руху, список дітей, П.I.Б. відповідальної особи, П.I.Б. медпрацівника.

Реєстраційний номер заяви є номером вхідної кореспонденції та номером Узгодження відповідного органу контролю.

4.4. Узгодження засвідчується підписом керівників (або їх заступників) органів контролю за місцем реєстрації автомобільного перевізника та скріплюється печатками.

4.5. Узгодження повинно зберігатись у водія автобуса і пред’являтись на вимогу посадових осіб органів контролю.

4.6. Бланк, на якому оформляється Узгодження, виготовляється автомобільним перевізником самостійно на аркуші паперу формату А-4 за формою згідно з додатком 3 і містить такі відомості:

- найменування та місцезнаходження перевізника;

- маршрут перевезення;

- відомості про водія (П.I.Б.) та реєстраційні дані автобуса;

- відмітку управління (відділу) Державтоінспекції головного управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про проведення візуального огляду технічного стану автобуса;

- відмітку територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі про наявність ліцензії і ліцензійної картки на автобус;

- відмітку автомобільного перевізника про забезпечення проведення передрейсового медичного огляду водія автобусу та передрейсового технічного огляду автобуса.

4.7. Узгодження на нерегулярні пасажирські перевезення здійснюється органами контролю у термін, що не перевищує двох робочих днів.

4.8. Ритуальні перевезення Узгодження не потребують.

4.9. Працівниками Державтоінспекції проводиться візуальний огляд технічного стану автобуса та його укомплектованість.

4.10. Головавтотрансінспекцією встановлюється наявність Ліцензії та ліцензійної картки на автобус.

4.11. Узгодження повинно містити всі реквізити та діє на строк виконання перевезення.

4.12. Кожне Узгодження реєструється в журналі обліку виданих Узгоджень за формою згідно з додатком 4.

4.13. У разі незгоди автомобільного перевізника з рішенням органів контролю він може оскаржити їх згідно із законодавством.

4.14. Автомобільний перевізник та водій, що виконують нерегулярні пасажирські перевезення, за порушення законодавства про автомобільний транспорт, несуть відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10) та Законом України “Про автомобільний транспорт”.

Надходження до Головавтотрансінспекції в письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення автомобільним перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт, у тому числі цих Вимог, є підставою для проведення позапланової перевірки відповідно до вимог статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Начальник Департаменту Державної

автомобільної інспекції МВС України К.Логутов

Начальник Головної державної

інспекції на автомобільному транспорті Мінтрансзв’язку України О.Калинський

Додаток 1

                                      до Основних вимог

                                      щодо забезпечення безпеки

                                      перевезень

                                      при здійсненні нерегулярних

                                      пасажирських перевезень

                                      та порядок узгодження

                                      їх виконання

 

 

                            Начальнику У(В)ДАI ГУМВС, УМВС України

                            в ______________ АР Крим, області,

 

                            місті Києві, Севастополі

 

                            ______________________________________

                                            (П.I.Б.)

 

                            від __________________________________

                                (найменування юридичної особи або

 

                            ______________________________________

                                П.I.Б. суб'єкта підприємницької

                                 діяльності - фізичної особи)

 

 

                              ЗАЯВА

 

 

Прошу Вас узгодити виконання умов забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень за

маршрутом ____________________, _________________________________.

             (маршрут руху)   (дата та час здійснення перевезення)

 

До заяви додаються:

копія договору із замовником транспортних послуг;

документ, що засвідчує оплату транспортних послуг;

копії реєстраційних документів на автобус, ліцензії та ліцензійної картки;

маршрут руху, список дітей, П.I.Б. відповідальної особи, П.I.Б. медпрацівника (при здійсненні нерегулярних перевезень дітей);

бланк Узгодження.

 _______________                      ________________

      (дата)                               (підпис)

 

 М.П.

 

 Начальник Департаменту Державної

 автомобільної інспекції МВС

 України                                                 К.Логутов

 

 Начальник Головної державної

 інспекції на автомобільному

 транспорті Мінтрансзв'язку України                   О.Калинський

 

 

Додаток 2

                                      до Основних вимог

                                      щодо забезпечення безпеки

                                      перевезень

                                      при здійсненні нерегулярних

                                      пасажирських перевезень

                                      та порядок узгодження

                                      їх виконання

 

 

                            Начальнику територіального

                            управління Головавтотрансінспекції

                            в ______________ АР Крим, області,

 

                            місті Києві, Севастополі

 

                            ______________________________________

                                            (П.I.Б.)

 

                            від __________________________________

                                (найменування юридичної особи або

 

                            ______________________________________

                                П.I.Б. суб'єкта підприємницької

                                 діяльності - фізичної особи)

 

 

                              ЗАЯВА

 

 

Прошу Вас узгодити виконання умов забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень за

маршрутом ____________________, _________________________________.

             (маршрут руху)   (дата та час здійснення перевезення)

 

До заяви додаються:

копія договору із замовником транспортних послуг;

документ, що засвідчує оплату транспортних послуг;

копії реєстраційних документів на автобус, ліцензії та ліцензійної картки;

маршрут руху, список дітей, П.I.Б. відповідальної особи, П.I.Б. медпрацівника (при здійсненні нерегулярних перевезень дітей);

бланк Узгодження.

 _______________                      ________________

      (дата)                               (підпис)

 

 М.П.

 

 Начальник Департаменту Державної

 автомобільної інспекції МВС

 України                                                 К.Логутов

 

 Начальник Головної державної

 інспекції на автомобільному

 транспорті Мінтрансзв'язку України                   О.Калинський

 

 

Додаток 3

                                      до Основних вимог

                                      щодо забезпечення безпеки

                                      перевезень

                                      при здійсненні нерегулярних

                                      пасажирських перевезень

                                      та порядок узгодження

                                      їх виконання

 

 ПОГОДЖЕНО:                        ПОГОДЖЕНО:

 У (В) ДАI ГУМВС, УМВС             Територіальне управління

 України в ______________________  Головавтотрансінспекції в

 АР Крим, області,                 ________________ АР Крим,

 місті Києві, Севастополі          області, місті Києві,

 ______________________________    Севастополі

 (керівник (заступник), П.I.Б.,    ___________________________

 підпис)                           (керівник (заступник), П.I.Б.,

 "___" ________________ 200_ року  підпис)

 Узгодження N __________           "___" ______________ 200_ року

                                   Узгодження N __________ М.П.

 М.П.

 

 

Найменування перевізника _________________________________________

 

Місцезнаходження _________________________________________________

 

Маршрут перевезення ______________________________________________

 

Водій _____________________ Стаж роботи водієм автобуса __________

            (П.I.Б)

 

Марка, модель автобуса _____________, номерний знак ______________

 

Відмітка Державтоінспекції   про   проведення  візуального  огляду

технічного стану автобуса:

 

 "__" __________ 200_ р.  __________________  ____________________

                               (П.I.Б.)             (підпис)

 

 М.П.

 

Відмітка Головавтотрансінспекції    про   наявність   ліцензії   і

ліцензійної картки на автобус:

 

 "__" __________ 200_ р.  __________________  ____________________

                               (П.I.Б.)             (підпис)

 

 М.П.

 

Відмітка автомобільного перевізника  про  забезпечення  проведення

передрейсового  медичного  огляду водія автобуса та передрейсового

технічного огляду автобуса (оформляється в день виїзду):

 

 "__" __________ 200_ р.  __________________  ____________________

                               (П.I.Б.              (підпис)

                            медпрацівника)

 

 М.П.

 

 "__" __________ 200_ р.  __________________  ____________________

                               (П.I.Б.              (підпис)

                              механіка)

 

 М.П.

 

 Начальник Департаменту Державної

 автомобільної інспекції МВС

 України                                                 К.Логутов

 

 Начальник Головної державної

 інспекції на автомобільному

 транспорті Мінтрансзв'язку України                   О.Калинський

 

МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ

МIНIСТЕРСТВО ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

                      04.03.2008  N 250/100

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      20 березня 2008 р.

                                      за N 230/14921

 

 

Про внесення змін до наказу Мінтрансзв’язку

                 та МВС від 25.05.2007 N 450/167

 Відповідно до пункту 62 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 N 176 (із змінами), НАКАЗУЄМО:

1. Унести до наказу Мінтрансзв’язку та МВС від 25.05.2007 N 450/167 “Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.06.2007 за N 614/13881, такі зміни:

1.1. Заголовок наказу викласти в такій редакції:

"Про Основні вимоги щодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень”.

1.2. Пункт 1 наказу викласти в такій редакції:

"1. Затвердити Основні вимоги щодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, що додаються”.

1.3. Унести зміни до Основних вимог щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядку узгодження їх виконання, затверджених зазначеним наказом, виклавши їх у новій редакції, що додається.

2. Головній державній інспекції на автомобільному транспорті Мінтрансзв’язку (Логутов К.В.) у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Департаменту Державної автомобільної інспекції МВС (Левченко С.М.) організувати профілактичну роботу підпорядкованих підрозділів Державтоінспекції МВС серед автомобільних перевізників, що здійснюють нерегулярні пасажирські перевезення.

4. Головній державній інспекції на автомобільному транспорті Мінтрансзв’язку (Логутов К.В.) та Департаменту Державної автомобільної інспекції МВС (Левченко С.М.) довести вимоги цього наказу до територіальних підрозділів Головавтотрансінспекції Мінтрансзв’язку і Державтоінспекції МВС відповідно та поінформувати підприємства, установи й організації незалежно від форм власності та господарювання, які займаються перевезенням пасажирів, а також провести роз’яснювальну роботу серед населення.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністрів відповідно до розподілів обов’язків.

Міністр транспорту

та зв’язку України Й.Вінський

Міністр внутрішніх

справ України Ю.Луценко

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Мінтрансзв'язку,

                                      МВС

                                      25.05.2007  N 450/167

                                      ( z0614-07 )

                                      (у редакції наказу

                                      Мінтрансзв'язку,

                                      МВС

                                      від 04.03.2008 N 250/100)

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      20 березня 2008 р.

                                      за N 230/14921

 

 

                          ОСНОВНI ВИМОГИ

щодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень

1. Загальні положення

1.1. Ці Основні вимоги розроблені відповідно до Законів України “Про дорожній рух”, “Про автомобільний транспорт”, “Про транспорт” та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 N 176 (із змінами) (далі — Правила надання послуг).

1.2. Основні вимоги є обов’язковими для виконання автомобільними перевізниками, водіями автобусів при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень по території України.

1.3. В Основних вимогах терміни та визначення вживаються у такому значенні:

безпека перевезень — виконання організаційних, технічних, кваліфікаційних та інших заходів, які забезпечують безпечне перевезення пасажирів автобусами;

водій — фізична особа, яка керує автобусом під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень та має відповідне посвідчення встановленого зразка;

замовник транспортних послуг — юридична або фізична особа, яка замовляє транспортні послуги з перевезення пасажирів у нерегулярному режимі організації перевезень;

нерегулярні пасажирські перевезення — перевезення пасажирів автобусом, замовленим юридичною або фізичною особою з укладанням письмового договору на кожну послугу окремо.

2. Вимоги до забезпечення безпеки нерегулярних пасажирських перевезень

2.1. Автомобільний перевізник може здійснювати нерегулярні пасажирські перевезення за умови виконання вимог Законів України “Про автомобільний транспорт”, “Про дорожній рух”, Правил надання послуг та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України “Про автомобільний транспорт”, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту та зв’язку України від 01.02.2008 N 9/119, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21.02.2008 за N 140/14831 (далі — Ліцензійні умови).

2.2. Для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень автомобільний перевізник повинен мати ліцензію на здійснення господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) або ліцензію на здійснення господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України “Про автомобільний транспорт”, ліцензійні картки на кожний автобус та зобов’язаний:

2.2.1 укласти з юридичною або фізичною особою — замовником транспортних послуг письмовий договір про такі перевезення;

2.2.2 провести передрейсовий (післярейсовий) медичний огляд водія(їв) автобуса(ів), яким(и) виконуватимуться перевезення;

2.2.3 провести передрейсовий контроль технічного та санітарного стану автобуса(ів) безпосередньо перед виїздом;

2.2.4 провести інструктаж водія(їв) з безпеки дорожнього руху;

2.2.5 забезпечити водія(їв) необхідними документами на перевезення пасажирів, у тому числі дорожнім листом з відміткою Державтоінспекції МВС;

2.2.6 укомплектувати автобус(и) відповідно до вимог пунктів 2.2.3, 2.2.4 Ліцензійних умов та пункту 60 Правил надання послуг.

2.3. Письмовий договір, укладений між замовником транспортних послуг та автомобільним перевізником на кожну окрему послугу з нерегулярних пасажирських перевезень автобусом(ами), обов’язково повинен відповідати вимогам цивільного законодавства та обумовлювати дату, час перевезення, маршрут руху, марку автобуса(ів) та його (їх) реєстраційний(і) номер(и).

2.4. У разі, якщо протяжність маршруту руху перевищує 500 км, автомобільний перевізник направляє у рейс двох водіїв.

2.5. Водії, які допускаються до здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, повинні відповідати вимогам пунктів 2.3.1 та 2.3.2 Ліцензійних умов, дотримуватись Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306, Правил надання послуг та зобов’язані мати:

національне посвідчення водія на право керування автомобільними транспортними засобами категорії “D” і талон до нього;

копію договору обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті;

копію договору або поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;

свідоцтво про реєстрацію автобуса або тимчасовий реєстраційний талон;

ліцензійну картку на автобус;

дорожній лист з проставленими відмітками про проходження передрейсового медичного огляду водія(їв), передрейсової перевірки технічного стану автобуса та інструктажу з безпеки дорожнього руху, а також відміткою Державтоінспекції МВС;

копію договору на здійснення нерегулярних пасажирських перевезень;

копію документа, що засвідчує оплату транспортних послуг.

2.6. Автобуси, які використовуються для нерегулярних пасажирських перевезень, повинні бути зареєстровані в установленому законодавством порядку, а їх технічний стан та інші вимоги до них повинні відповідати вимогам розділу 31 Правил дорожнього руху та пункту 2.2 Ліцензійних умов.

2.7. Автомобільний перевізник напередодні виконання нерегулярного перевезення (крім туристично-екскурсійних, ритуальних перевезень та перевезень по території одного населеного пункту) повідомляє факсограмою, телефонограмою, електронною поштою або в телефонному режимі відповідне територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі — територіальні управління Головавтотрансінспекції) про намір здійснювати такі перевезення та зазначає при цьому дані про себе (найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця, номер та серія ліцензії), про водія(їв) (прізвище, ім’я, по батькові, номер мобільного телефону — за наявності), автобус(и) (марка, реєстраційний номер, серія та номер ліцензійної картки(ок), маршрут руху, дата і час перевезення (початковий та кінцевий пункти, дата, час виїзду та орієнтовний час повернення), а також повідомляє про пасажиромісткість автобуса(ів) та з якою метою будуть здійснюватись перевезення.

2.8. У разі відмови від здійснення перевезень або неможливості їх виконання автомобільний перевізник повідомляє про це відповідне територіальне управління Головавтотрансінспекції.

2.9. У відповідному територіальному управлінні Головавтотрансінспекції зазначена інформація реєструється в журналі та їй присвоюється відповідний номер, що повідомляється автомобільному перевізнику, який, у свою чергу, проставляє його в дорожньому листі.

2.10. Автомобільний перевізник, що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, не рідше одного разу на місяць у письмовій формі (заява, яка складається у довільній формі) інформує територіальний підрозділ Державтоінспекції МВС (за місцем своєї реєстрації як суб’єкта господарської діяльності) про водіїв (прізвище, ім’я, по батькові, серія та номер посвідчення водія, наявність категорії “D"), підстави керування автобусами (номер та дата наказу про зарахування на роботу або номер та дата трудової угоди), про орієнтовні напрямки перевезень, які планується здійснювати.

2.11. До заяви додаються дорожні листи (в кількості, необхідній для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень протягом місяця) із зазначенням інформації про марку та реєстраційний(і) номер(и) автобуса(ів), в яких відповідальним працівником Державтоінспекції МВС у розділі “Зауваження ДАI та служби руху” (або в розділі “Особливі відмітки") проставляється особистий штамп з відміткою про відсутність заперечень щодо виконання нерегулярних пасажирських перевезень, термін дії якої не може перевищувати одного місяця.

У разі наявності таких заперечень вживаються заходи щодо їх усунення автомобільним перевізником.

2.12. Процедура проставляння штампів проводиться безкоштовно.

3. Контроль за виконанням Основних вимог

Контроль за виконанням автомобільними перевізниками і водіями цих Основних вимог здійснюється посадовими особами територіальних управлінь Головавтотрансінспекції шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок у взаємодії з працівниками територіальних підрозділів Державтоінспекції МВС.

Начальник Головної державної

інспекції на автомобільному транспорті Мінтрансзв’язку К.Логутов

В.о. начальника Департаменту

Державної автомобільної інспекції МВС С.Левченко

   __________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/milicia/32_22.html


Попередня статтяНаступна стаття
[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"