Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XІІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МЕДИЦИНИ

В УКРАЇНІ НЕ ВИРОБЛЯЄТЬСЯ І ПОЛОВИНИ НЕОБХІДНИХ ВАКЦИН

Враховуючи, що сьогодні з 22 видів інфекційних захворювань, щеплення проти яких, згідно з Календарем профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 31.10.2000 N 276, в Україні є обов'язковим, тільки для 5 видів є вітчизняні вакцини, фактично 85,4% державних коштів, передбачених бюджетом для фінансування заходів імунопрофілактики на 2001 р., (у разі неприйняття термінових мір по організації вітчизняного виробництва вакцин), буде витрачено на закупівлю імпортних вакцин.

 Така ситуація, безумовно, є негативною з точки зору належного забезпечення охорони здоров'я нації, збереження та захисту економічної та національної безпеки держави, а саме:

 через практично повну залежність держави від імпортних поставок та відсутність можливості державного регулювання рівня цін на закупівлю такої соціально важливої продукції, як вакцини виникає загроза створенню в Україні самодостатньої соціально орієнтованої ринкової економіки, можливе втручання у внутрішні справи України з боку інших держав;

 бюджетні кошти і державні ресурси використовуються на підтримку закордонного виробника, складаються умови для їх перетікання в тіньову економіку;

 через втрату існуючих та припинення розробки й впровадження нових технологій виробництва імунобіологічних препаратів, зниження рівня підготовки та втрату висококваліфікованих наукових та інженерно-технічних кадрів під загрозою знаходиться збереження та підвищення науково-технологічного потенціалу галузі.

 Через це, для України найближчим часом можуть виникнути і проблеми, пов'язані з повноцінною інтеграцією в Європейське співтовариство - рішенням Європейського бюро ВООЗ до 2007 р. передбачена ліквідація таких захворювань, як поліомієліт, кір, коклюш, дифтерія, уроджена краснуха.

 Таким чином, єдиним можливим виходом із цієї ситуації є термінова організація вітчизняного виробництва вакцин, які масово використовуються у державі.

 

Це не стаття, а витяг з Наказу Мін. охорони здоров'я (МОЗ) № 500 від 13.12.2001 р. “Про заходи щодо створення виробництва імунобіологічних препаратів та життєво необхідних вакцин на дочірньому підприємстві "Одеський завод бактерійних і вірусних препаратів" (завод "Біопром-Одеса") ДАК "Укрмедпром"

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 13 грудня 2001 року N 500

Про заходи щодо створення виробництва імунобіологічних препаратів та життєво необхідних вакцин на дочірньому підприємстві "Одеський завод бактерійних і вірусних препаратів" (завод "Біопром-Одеса") ДАК "Укрмедпром"

На виконання Указу Президента України від 8 серпня 2000 р. N 963/2000 "Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню України", з метою забезпечення ефективного імунологічного захисту населення від інфекційних хвороб, керованих засобами специфічної профілактики, досягнення ефективності використання державного майна у фармацевтичному секторі промисловості, розробки і впровадження прогресивних технологій у вітчизняне виробництво імунобіологічних препаратів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 р. N 1538 "Про затвердження Комплексної програми розвитку медичної промисловості на 1997 - 2003 рр.", постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. N 897 "Про подальше реформування медичної та мікробіологічної промисловості" та на підставі п. 3 та п. 4.3 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 24 липня 2000 року N 918/2000, наказую:

1. Затвердити Цільову програму створення виробництва імунобіологічних препаратів та життєво необхідних вакцин на дочірньому підприємстві "Одеський завод бактерійних і вірусних препаратів" (завод "Біопром-Одеса") ДАК "Укрмедпром" (надалі - Програма, додається).

2. Утворити робочу групу по організації виконання заходів Програми у складі:

голова робочої групи - перший заступник голови Державного департамента з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів та виробів медичного призначення МОЗ Євтушенко О. І.;

члени групи - начальник Головного санітарно-епідеміологічного управління МОЗ України Бережнов С. П.;

заступник голови Державного департаменту з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів та виробів медичного призначення Кричевська О. Я.;

начальник юридичного відділу Державного департаменту з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів та виробів медичного призначення Лоєнко Є. О.;

голова правління ДАК "Укрмедпром" Мелешенко О. В.;

головний бухгалтер ДАК "Укрмедпром" Буніна С. С.;

директор державного підприємства "Центр імунобіологічних препаратів", д. м. н. Сєльнікова О. П.;

директор заводу "Біопром-Одеса" Вайнтруб Г. І.;

начальник управління промисловості Одеської обласної державної адміністрації Маєвський Ю. Г. (за згодою);

голова Одеської обласної ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловсті України Кролік Л. І. (за згодою).

3. Першому заступнику Державного секретаря МОЗ, Головному державному санітарному лікарю України Бобильовій О. О. передбачити закупівлю вакцин згідно з Календарем профілактичних щеплень відповідно до обсягів Програми.

4. Першому заступнику Державного секретаря МОЗ, голові тендерного комітету МОЗ Поляченку Ю. В. забезпечити процедуру закупівлі вакцин вітчизняного виробництва відповідно до порядку, встановленого ст. ст. 6, 33 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2001 р. N 347 та наказом Мінекономіки України від 07.12.2000 р. N 268, в обсягах згідно до завдань Програми.

5. Начальнику Головного управління економіки МОЗ Вовк М. Г. забезпечити здійснення видатків на централізовану закупівлю вакцин відповідно до встановленого законодавства, в обсягах згідно до завдань Програми.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Державного секретаря МОЗ, Головного державного санітарного лікаря України Бобильову О. О.

 

Міністр 

В. Ф. Москаленко 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом МОЗ України
від 13 грудня 2001 р. N 500 


ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
створення виробництва імунобіологічних препаратів та життєво необхідних вакцин на дочірньому підприємстві "Одеський завод бактерійних і вірусних препаратів" (завод "Біопром-Одеса") ДАК "Укрмедпром"

ВСТУП

Програма розроблена відповідно до наступних нормативно-правових актів:

Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб";

Указу Президента України від 11.05.2000 р. N 679/2000 "Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом";

Указу Президента України від 08.08.2000 р. N 963/2000 "Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню України";

Постанови Верховної Ради України від 16.01.97 р. N 3/97-ВР "Про Концепцію (основи державної політики) національної безпеки України";

Постанови Верховної Ради України від 07.12.2000 р. N 2123-III "Про інформацію Кабінету Міністрів України "Про стан фінансування системи охорони здоров'я та невідкладні заходи щодо його поліпшення";

постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. N 897 "Про подальше реформування медичної та мікробіологічної промисловості";

Методичних вказівок МВ 64У-1-97 "Виробництво лікарських засобів. Належна практика та контроль якості", затверджених наказом Держкоммедбіопрому від 25.04.97 р. N 51;

Правил управління лікарськими засобами у ЄС (Належна виробнича практика лікарських засобів), затверджених Директивою Комісії ЄС від 13.06.91 р. N 91/356/ЕЕС.

Завдання Програми:

1. Створення у стислі (3 - 6 місяців) терміни системи, яка об'єднує вітчизняне виробництво та забезпечення державних потреб України в високоякісних вакцинах для профілактики захворювань на туберкульоз, кір, паротит, краснуху, гепатит B, грип та сказ.

2. Впровадження у вітчизняне виробництво імунобіологічних препаратів прогресивних біотехнологій, обладнання, актуальних штамів-продуцентів.

Мета Програми:

1. Поліпшення здоров'я нації через забезпечення ефективного імунологічного захисту населення від інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики.

2. Структурна перебудова мікробіологічної промисловості державної форми власності.

3. Економія бюджетних коштів на вказані заходи.

Необхідність Програми викликана епідемічним станом у державі та кризою вітчизняного виробництва імунобіологічних препаратів.

В рішенні колегії МОЗ України від 21.04.99 N 6 "Стан захворюваності населення України на інфекційні хвороби, які керуються засобами імунопрофілактики, та забезпечення населення імунобіологічними препаратами" було визначено, що сьогоднішній епідемічний стан у країні досяг критичного рівня. Щорічно в країні реєструється до 14 млн. випадків інфекційних захворювань, тобто у третини населення, а щорічні втрати бюджету від інфекційних захворювань уже перевищили рівень 1 мільярда гривень (без урахування коштів хворих).

Особливу тривогу викликає той факт, що за останні роки в Україні спостерігається різке збільшення захворюваності інфекційними захворюваннями: кором, епідемічним паротитом, сказом, холерою, туберкульозом, дифтерією, коклюшем, токсоплазмозом, туляремією, поліомієлітом, вірусними гепатитами, сибірською виразкою.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" на 2001 рік передбачено фінансування програм і централізованих заходів з імунопрофілактики у обсязі 76409,2 млн. грн.

Але, враховуючи, що сьогодні з 22 видів інфекційних захворювань, щеплення проти яких, згідно з Календарем профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 31.10.2000 N 276, в Україні є обов'язковим, тільки для 5 видів є вітчизняні вакцини, фактично 85,4 % державних коштів, передбачених бюджетом для фінансування заходів імунопрофілактики на 2001 рік (у разі неприйняття термінових заходів по організації вітчизняного виробництва вакцин), буде витрачено на закупівлю імпортних вакцин.

Така ситуація, безумовно, є негативною з точки зору належного забезпечення охорони здоров'я нації, збереження та захисту економічної та національної безпеки держави, а саме:

через практично повну залежність держави від імпортних поставок та відсутність можливості державного регулювання рівня цін на закупівлю такої соціально важливої продукції, як вакцини виникає загроза створенню в Україні самодостатньої соціально орієнтованої ринкової економіки, можливе втручання у внутрішні справи України з боку інших держав;

бюджетні кошти і державні ресурси використовуються на підтримку закордонного виробника, складаються умови для їх перетікання в тіньову економіку;

через втрату існуючих та припинення розробки й впровадження нових технологій виробництва імунобіологічних препаратів, зниження рівня підготовки та втрату висококваліфікованих наукових та інженерно-технічних кадрів під загрозою знаходиться збереження та підвищення науково-технологічного потенціалу галузі.

Через це для України найближчим часом можуть виникнути проблеми, пов'язані з повноцінною інтеграцією в Європейське співтовариство (рішенням Європейського бюро ВООЗ до 2007 року передбачена ліквідація таких захворювань, як поліомієліт, кір, коклюш, дифтерія, уроджена краснуха).

Таким чином, єдиним можливим виходом із цієї ситуації є термінова організація вітчизняного виробництва вакцин, які масово використовуються у державі.

Таблиця 1

1. ЗАВДАННЯ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІТЧИЗНЯНИМИ ВАКЦИНАМИ ПРОГРАМ І ЦЕНТРАЛІЗОВАНИХ ЗАХОДІВ З ІМУНОПРОФІЛАКТИКИ

N
з/п

Найменування вакцин

Один. виміру

Річна потреба,
один.

Гранична ціна
одиниці, грн.

Вартість закупівлі*,
тис. грн.

2001 р. 

з 2002 р. щорічно

БЦЖ (10 доз) 

тис. доз 

2880,0 

0,66 

950,4 

1900,8 

БЦЖ-М (20 доз) 

тис. доз 

320,0 

0,41 

65,6 

131,2 

Для профілактики краснухи 

тис. доз 

500,0 

5,00 

1000,0 

2500,0 

Для профілактики гепатиту B (для новонароджених) 

тис. доз 

1258,0 

13,09 

0,0 

16467,2 

Для профілактики ге патиту B (для груп ризику) 

тис. доз 

1078,8 

11,85 

0,0 

12783,8 

Паротитна монодозна 

тис. доз 

200,00 

1,83 

0,0 

366,0 

Паротитна мультидозна 

тис. доз 

400,00 

3,58 

0,0 

1432,00 

Корова монодозна 

тис. доз 

200,0 

3,32 

0,0 

664,00 

Корова мультидозна 

тис. доз 

400,0 

0,99 

0,0 

396,0 

10 

Комбінована вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи

тис. доз 

800,0 

15,40 

4620,0 

12320,0 

11 

КоКАВ 

тис. доз 

120,0 

13,00 

60,0 

1560,0 

Загалом: 

6696 

50521,0 


____________
* Вказана максимальна вартість закупівлі за чинними ринковими цінами.

Таблиця 2

2. ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА ЗАВОДУ "БІОПРОМ-ОДЕСА" НА 2001 - 2002 РР.

Найменування препаратів 

Од. вим. 

I кв. 2002 р.

II кв. 2002 р.

III кв. 2002 р.

IV кв. 2002 р.

I кв. 2003 р.

Інактивована грипозна вакцина 

тис. доз 

0,0 

110,0 

110,0 

0,0 

0,0 

Вакцина для профілактики краснухи 

тис. доз 

150,0 

150,0 

150,0 

150,0 

150,0 

Вакцина для профілактики гепатиту B (для новонароджених) 

тис. доз 

300,0 

300,0 

300,0 

300,0 

300,0 

Вакцина для профілактики гепатиту B (для груп ризику) 

тис. доз 

250,0 

250,0 

250,0 

250,0 

250,0 

Вакцина паротитна монодозна 

тис. доз 

50,0 

50,0 

50,0 

50,0 

50,0 

Вакцина паротитна мультидозна 

тис. доз 

100,0 

100,0 

100,0 

100,0 

100,0 

Вакцина корова монодозна 

тис. доз 

50,0 

50,0 

50,0 

50,0 

50,0 

Вакцина корова мультидозна 

тис. доз 

100,0 

100,0 

100,0 

100,0 

100,0 

Комбінована вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи 

тис. доз 

150,0 

150,0 

150,0 

150,0 

150,0 

КоКАВ 

тис. к 

0,0 

30,0 

30,0 

30,0 

30,0 

КАВ 

тис. к 

5,0 

5,0 

5,0 

5,0 

5,0 

Вакцина герпетична 

л 

4,0 

4,0 

4,0 

8,0 

10,0 

Біфідумбактерин сухий 

тис. доз

270,0 

180,0 

270,0 

400,0 

400,0 

Алерген токсоплазмений для в/к 

тис. амп.

1,0 

1,0 

1,0 

1,0 

1,0 


Таблиця 3

3. ПЛАН ЗАХОДІВ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

N
з/п

Зміст 

Виконавець 

Термін 

Результат 

Узгодження обсягів та графіка поставки вакцин для централізованої закупівлі (відповідно до номенклатури завдання)

Головне санітарно-епідеміологічне управління,
ДАК "Укрмедпром"

25.01.2002

Графіки поставки, затверджені Головним державним санітарним лікарем України

Вибір постачальника "in bulk" продукту. Визначення графіка поставок "in bulk", умов оплати, джерел фінансування, підписання угод 

ДАК "Укрмедпром" 

31.12.2001
15.01.2002

Договори, угоди

Отримання вихідної інформації для складання науково-технічної документації (НТД) 

ДАК "Укрмедпром" 

31.12.2001

Акт прийомки-передачі вихідних даних заводу 

Складання та затвердження кошторису Програми 

Головне управління економіки,
Держдепартамент 

15.01.2002

Затверджений кошторис 

Стабілізація фінансово-економічного стану заводу (складання та узгодження з кредиторами графіків погашення заборгованості, розробка та узгодження фінансового плану) 

МОЗ,
ДАК "Укрмедпром",
завод 

31.12.2001

Графіки погашення заборгованості та фінансовий план, затверджені МОЗ та ДАК України 

Організація фінансування робіт по розробці НТД, державній реєстрації препаратів та технічній підготовці виробництва 

Держдепартамент,
ДАК "Укрмедпром" 

Згідно з графіком виробничої Програми 

Договір на фінансування робіт

Розробка НТД відповідно до номенклатури (АНД на "in bulk" продукт, ФС на готовий лікарський засіб, регламентів на виробництво, виробничих інструкцій). Розробка упаковки, норм витрат сировини, матеріалів

Держдепартамент,
завод 

Згідно з графіком виробничої Програми 

Проекти НТД, виробничі інструкції, норми витрат 

Розробка інструкцій по застосуванню 

Завод,
Держдепартамент, 
ДП "Центр ІБП" 

Згідно з графіком виробничої Програми 

Інструкції по застосуванню, затверджені Головним державним санітарним лікарем України 

Спеціалізована оцінка реєстраційного досьє на ІБП відповідно до номенклатури

ДП "Центр ІБП" 

Згідно з графіком виробничої Програми 

 

10 

Технічна підготовка виробництва (ремонт приміщень, ремонт та придбання обладнання, налагоджувальні роботи, придбання комплектуючих та сировини) 

Завод 

Згідно з графіком виробничої Програми 

Акти виконаних робіт, акти введення до експлуатації 

11 

Виробництво перших трьох серій (відповідно до номенклатури) 

Завод 

Згідно з графіком виробничої Програми 

Свідоцтво про державну реєстрацію ІБП 

12 

Аналіз перших трьох промислових серій (відповідно до номенклатури) 

ДП "Центр ІБП" 

Згідно з графіком виробничої Програми 

Свідоцтво про присвоєння товару штрих-коду EAN

13 

Відкриття виробництва (відповідно до номенклатури) 

Завод,
Держдепартамент,
ДП "Центр ІБП" 

Згідно з графіком виробничої Програми 

 

14 

Державна реєстрація препаратів (відповідно до номенклатури) 

Завод,
ДП "Центр ІБП",
Держдепартамент 

Згідно з графіком виробничої Програми 

 

15 

Маркетингова та методична робота з фахівцями санітарно-
епідеміологічної служби, лікарями, населенням 

Держдепартамент,
Головне санітарно-епідеміологічне управління

Постійно 

Семінари, публікації у пресі 

16 

Продаж продукції (умови оплати, постачання, участь у тендерах) 

МОЗ України,
ДАК "Укрмедпром"

Постійно 

 

17 

Фінансування заходів Програми 

МОЗ України,
Держдепартамент 

Постійно 

З дня затвердження кошторису


4. ПРОГНОЗНІ ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГРАМИ НА 2002 Р.

Таблиця 4

Показники фінансового оздоровлення заводу

Найменування 

Один. вим.

К-ть один.

I кв. 2002 р. 

II кв.
2002 р. 

II кв.
2002 р. 

IV кв. 2002 р. 

Виплата поточної зарплати 

тис. грн. 

120,0 

150,0 

150,0 

180,0 

Виплата заборгованої зарплати

тис. грн. 

270,0 

60,0&nb sp;

60,0 

120,0 

30,0 

Погашення заборгованості до ПФУ

тис. грн. 

51,0 

Згідно з договором про розстрочення 

Погашення заборгованості за електроенергію 

тис. грн. 

250,0 

50,0 

50,0 

75,0 

75,0 

Погашення заборгованості за теплоенергію 

тис. грн. 

250,2 

40,0 

50,0 

50,0 

110,2 

Погашення заборгованості за водокористування 

тис. грн. 

338,6 

0,0 

100,0 

100,0 

138,6 


 

Перший заступник Голови
Державного департаменту з
контролю за якістю, безпекою
та виробництвом лікарських
засобів та виробів медичного
призначення МОЗ 

 
 
 
 
 
О. І. Євтушенко 


 

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/med/12_9.html


Попередня статтяНаступна стаття



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"