Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XІІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МЕДИЦИНИ

Незважаючи на те, що повноваження щодо регулювання націнок мали місцеві державні адміністрації, націнки на ліки сягали 200%. Тому уряд взяв на себе повноваження щодо регулювання торгових націнок на лікарські засоби

Постановою від 17.10.08 р. № 955 “Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення” Кабмін установив:
– на лікарські засоби і вироби медпризначення, включені до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою від 29.03.06 р. № 400, граничні постачальницько-збутові надбавки (націнки) не вище, ніж 15 % оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок, та граничні роздрібні надбавки не вище, ніж 35 % оптової ціни виробника;
– на ліки за переліком, затвердженим наказом МОЗ і Мінекономіки від 03.12.01 р. № 480/294, граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 % оптової ціни виробника з урахуванням знижок та граничні роздрібні надбавки не вище, ніж 15 % оптової ціни виробника;
– на лікарські засоби і вироби медпризначення, що придбаваються державними та комунальними закладами охорони здоров'я за бюджетні кошти, граничні торговельні та/або постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 % оптової ціни виробника з урахуванням знижок.
Пізно дещо уряд схопився, адже націнки на деякі лікарські засоби в аптеках складають 150-200%. Державна податкова адміністрація, здійснюючи перевірку обґрунтованості підвищення цін на лікарські препарати в Україні, зустрілася з великою кількістю випадків продажу ліків аптеками з 200-відсотковою націнкою.

http://unian.net/ukr/news/news-283969.html

І це при тому, що Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють (встановлюють) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 р. № 1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)” встановлювали граничні торговельні надбавки (націнки) на лікарські засоби і вироби медичного призначення, зазначені у переліку вітчизняних та імпортних лікарських засобів і виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, що реалізуються населенню через аптечну мережу, — на рівні не вище ніж 35 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок, а на ті, що придбаваються державними та комунальними закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти, — на рівні не вище ніж 10 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок.

Але в результаті ніби гарної справи стали зникати дешеві, перш за все вітчизняні ліки, а деякі аптеки просто стали закриватися та проводити акції протесту. Звісно, заради 100% прибутку, як казав ще Карл Марс, капітал піде і на злочин...

Віталій МОСЕЙЧУК

Держадміністрації регулюють граничні торгівельні націнки в торгівлі, а не у виробництві

В регіонах України ціни на молоко різної жирності регулюються по-різному

Вартість ліків в Україні в 2-3 раза більша, аніж в цивілізованій Європі

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                   від 17 жовтня 2008 р. N 955

                               Київ

 

Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення

Відповідно до Закону України “Про ціни і ціноутворення” Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити:

на лікарські засоби і вироби медичного призначення, включені до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 р. N 400 (Офіційний вісник України, 2006 р., N 13, ст. 898), граничні постачальницько-збутові надбавки (націнки) не вище ніж 15 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок та граничні торговельні (роздрібні) надбавки (націнки) не вище ніж 35 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок, крім лікарських засобів і виробів медичного призначення за переліком, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я і Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 3 грудня 2001 р. N 480/294, на які встановлюються граничні постачальницько-збутові надбавки (націнки) не вище ніж 10 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок та граничні торговельні (роздрібні) надбавки (націнки) не вище ніж 15 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок;

на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що придбаваються державними та комунальними закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти, граничні торговельні та/або постачальницько-збутові надбавки (націнки) не вище ніж 10 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок.

2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

3. Погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров’я та Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів щодо передачі до сфери управління зазначеної Iнспекції державних підприємств згідно з додатком.

4. Міністерству охорони здоров’я подати у двотижневий строк пропозиції про внесення до Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. N 376 (Офіційний вісник України, 2005 р., N 22, ст. 1196), зміни, в яких, зокрема, передбачити, що:

експертиза реєстраційних матеріалів лікарських засобів проводиться в порядку, який встановлюється Міністерством;

копії матеріалів щодо методів контролю якості лікарського засобу передаються Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів.

5. Міністерству економіки разом з Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів розробити механізм контролю за дотриманням суб’єктами господарювання встановлених цією постановою надбавок (націнок), передбачивши, зокрема, запровадження декларування виробником або імпортером оптової ціни (митної вартості) лікарських засобів і виробів медичного призначення, що включені до переліків, зазначених у пункті 1 цієї постанови, та затвердити форму декларації.

6. Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів:

забезпечити створення та ведення з 1 січня 2009 р. державного реєстру цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення як єдиної інформаційної бази даних, що формується за повідомним принципом на підставі зазначеної у пункті 5 цієї постанови копії декларації;

затвердити порядок ведення зазначеного реєстру;

разом з Державною митною службою вжити заходів для здійснення контролю за правильністю визначення країн походження та митної вартості лікарських засобів і виробів медичного призначення, що ввозяться на митну територію України.

7. Державній інспекції з контролю за цінами під час здійснення контролю за додержанням державної дисципліни цін вжити передбачених законодавством заходів для приведення суб’єктами господарювання цін у відповідність з цією постановою.

8. Державній митній службі подавати щомісяця до 20 числа наступного періоду Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів та Державній інспекції з контролю за цінами інформацію про ввезені лікарські засоби і вироби медичного призначення за формою, погодженою з Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів.

Прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Iнд. 28

                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                             постановою Кабінету Міністрів України

                                  від 17 жовтня 2008 р. N 955

 

                              ЗМIНИ,

                     що вносяться до постанов

                    Кабінету Міністрів України

 

 

1. У додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. N 1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)” (ЗП України, 1996 р., N 21, ст. 596; Офіційний вісник України, 1997 р., число 29, с. 32; 2001 р., N 47, ст. 2073; 2002 р., N 8, ст. 344, N 11, ст. 511, N 52, ст. 2396; 2004 р., N 42, ст. 2757, N 52, ст. 3452; 2005 р., N 17, ст. 903; 2006 р., N 20, ст. 1463; 2007 р., N 46, ст. 1882, N 73, ст. 2718; 2008 р., N 25, ст. 795) абзац шостий пункту 12 виключити.

2. У пункті 25 графи “Орган ліцензування” переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. N 1698 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 46, ст. 2001; 2005 р., N 34, ст. 2033), слова “Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення” замінити словами “Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів”.

3. У пункті 5 Порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у лікувально-профілактичних закладах та установах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 р. N 106 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 6, ст. 226; 2003 р., N 31, ст. 1605; 2004 р., N 19, ст. 1319), слова “Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення” замінити словами “Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів”.

4. В абзацах шостому пункту 6 і п’ятому пункту 33 Порядку здійснення контролю за обігом наркотичних (психотропних) лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 58 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 4, ст. 118, N 51, ст. 1605; 2004 р., N 19, ст. 1319; 2008 р., N 51, ст. 1692), слова “Державній службі лікарських засобів і виробів медичного призначення” замінити словами “Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів”.

5. В абзаці третьому пункту 2 розділу 2 Державної програми забезпечення населення лікарськими засобами на 2004-2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2003 р. N 1162 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 31, ст. 1618), слова “МОЗ, зокрема Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення, що належить до сфери його управління” замінити словами “Держлікінспекція”.

6. У Положенні про Державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. N 837 “Питання здійснення державного контролю якості лікарських засобів” (Офіційний вісник України, 2008 р., N 72, ст. 2421):

1) в абзаці третьому пункту 1 слова “у сфері ліцензування” замінити словами “у сфері ліцензування, виробництва";

2) у пункті 4:

у підпункті 8 слово “реалізацію” замінити словом “торгівлю";

підпункт 14 викласти в такій редакції:

"14) здійснює державний контроль якості лікарських засобів та виробів медичного призначення, які закуповуються за бюджетні кошти;";

доповнити пункт підпунктами такого змісту:

"36-1) проводить відповідно до законодавства роботу із сертифікації і атестації оптової та роздрібної торгівлі, виробництва лікарських засобів і медичної продукції;

36-2) установлює загальні вимоги до матеріально-технічної бази підприємств, що виготовляють медичну продукцію, забезпечує виробничий контроль її якості;";

3) доповнити пункт 8 після слів “лікарських засобів в” словами “Автономній Республіці Крим,”.

Додаток

                           до постанови Кабінету Міністрів України

                                 від 17 жовтня 2008 р. N 955

 

                             ПЕРЕЛIК

державних підприємств, що передаються до сфери управління Держлікінспекції

Державний навчальний центр з належної виробничої/дистриб’юторської практики, м. Київ

Науково-експертний фармакопейний центр, м. Харків

Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів, м. Київ

Науково-експертний інститут лікарських засобів і виробів медичного призначення, м. Київ

Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія

Обласна контрольно-аналітична лабораторія лікарських засобів, м. Львів

Державний науковий центр лікарських засобів, м. Харків

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/med/12_70.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"