Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XІІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МЕДИЦИНИ

Держмитслужба не передбачає, що підставою для імпорту виробів медпризначення без ПДВ є Підтвердження про державну реєстрацію на кожну партію виробів медичного призначення

Перелік виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 р. №1949. Але для деяких товарів зроблено застереження, що ці вироби мають бути для медичного використання, що підтверджено документально, мають відповідне маркування. До таких товарів відносяться речовини людського або тваринного походження, призначені для терапевтичного або профілактичного застосування (код згідно з УКТЗЕД 3001 90 10 00), вата, марля, бинти та аналогічні вироби (наприклад, перев'язувальний матеріал, липкий пластир, гірчичники), просочені або вкриті фармацевтичними речовинами, підготовлені для роздрібної торгівлі, для застосування у медицині, хірургії, стоматології (код згідно з УКТЗЕД 3001 90 10 003701 10 10 00), фотопластинки та фотоплівки плоскі, сенсибілізовані, рентгенівські, а також фотоплівка у рулонах для медичних, стоматологічних потреб (код згідно з УКТЗЕД), лінзи для окулярів, коляски інвалідні тощо.

Відповідне маркування цих виробів означає те, що в маркуванні виробу мають бути зазначені номер Свідоцтва про державну реєстрацію такого виробу та дата його видачі. Крім того Держмитслужба наполягає на тому, що, Свідоцтво про державну реєстрацію має містити запис "Зареєстровані в Україні та дозволені для застосування в медичній практиці".  Шкода, що Держмитслужба в Листі від 16.09.2004 р. № 25/4-14-34/11306-ЕП "Щодо застосування пільг в обкладенні податком на додану вартість виробів медичного призначення" не передбачила, що крім Свідоцтва про державну реєстрацію виробів медичного призначення є ще Підтвердження про державну реєстрацію. І його бланк передбачає виконаний друкарським способом напис “Унесені до Державного реєстру виробів медичного призначення, які дозволені до застосування у медичній практиці в Україні і зареєстровані в установленому законодавством порядку.” Тим самим можна було би імпортувати без ПДВ вироби медичного призначення без наявності оригіналу Свідоцтва про реєстрацію.

Крім того такий порядок митного оформлення виробів медичного призначення передбачено в Порядку державної реєстрації виробів медичного призначення в Україні (його погоджено з Держмитслужбою!). Пункт 4.13 цього порядку передбачає, що митне оформлення у вільний обіг увезених в Україну виробів медичного призначення можливе за умови надання митному органу імпортером (декларантом) оригіналу Свідоцтва про державну реєстрацію виробу медичного призначення або його нотаріально засвідченої копії, або Підтвердження на кожну партію виробів медичного призначення про їх державну реєстрацію в Україні.

Потім стало ще крутіше. В Листі Держмитслужби від 04.11.2005  N 11/4-15/13860-ЕП прозвучало таке: “Наявність в базі даних (зареєстрованих в Україні лікарських засобів – прим. Авт.) лікарського засобу є підтвердженням включення його до Державного реєстру лікарських засобів та підставою для звільнення від оподаткування ПДВ”. Тобто Свідоцтва чи Підтвердження окремо, а наявність в Базі – окремо ? База для Держмитслужби важливіша за документ...

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.09.2004 р. N 25/4-14-34/11306-ЕП

( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної                                                      служби N 25/1-15-38/3247-ЕП від 31.03.2005 )

Начальникам митниць

Начальникам регіональних митниць 

 

На запити митних органів щодо застосування пільг в обкладенні податком на додану вартість виробів медичного призначення на підставі положень постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1949 "Про перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість" повідомляємо наступне.

Згідно з підпунктом 5.1.7 пункту 5.1 та пунктом 5.5 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 N 168/97 звільнені від оподаткування операції з ввезення лікарських засобів та виробів медичного призначення, допущених до застосування в Україні за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1949 затверджено перелік виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість. Крім того, зазначеною постановою встановлені вимоги, дотримання яких має бути перевірене митними органами при здійсненні митного оформлення виробів медичного призначення, що імпортуються на митну територію України із застосуванням пільги по сплаті ПДВ. Зокрема, на деякі вироби медичного призначення має бути документальне підтвердження їх медичного використання та вони повинні мати відповідне маркування.

У роз'ясненнях, викладених у листі Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 14.09.2004 N 18.7131/18-18, зазначено, що від обкладення податком на додану вартість звільняються вироби медичного призначення, що входять до вищезазначеного переліку, за умови, що ці вироби є зареєстрованими у встановленому законодавством порядку, внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення в Україні, мають Свідоцтво про державну реєстрацію з вказанням коду згідно з УКТЗЕД та відповідне маркування. В маркуванні виробу медичного призначення мають бути зазначені номер Свідоцтва про державну реєстрацію такого виробу та дата його видачі.

Крім того, Свідоцтво про державну реєстрацію має містити запис "Зареєстровані в Україні та дозволені для застосування в медичній практиці".

 

Заступник Голови Служби 

А. Войцещук 

 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

                  04.11.2005  N 11/4-15/13860-ЕП

 

                                      Начальникам регіональних

                                      митниць

                                      Начальникам митниць

 

                 Про порядок підтвердження пільг

                    по сплаті ПДВ при ввезенні

                        лікарських засобів

У зв’язку з запитами суб’єктів господарювання та митних органів про порядок підтвердження пільг по сплаті ПДВ при ввезенні на митну територію України лікарських засобів, повідомляємо.

Відповідно до підпункту 5.1.7 пункту 5.1 та пункту 5.5 статті 5 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.97 N 168/97-ВР звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість” від 17.12.03 N 1949 встановлено, що переліком лікарських засобів, операції з продажу (ввезення) яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, є Державний реєстр лікарських засобів.

У відповідності до Закону України “Про лікарські засоби” від 04.04.96 N 123/96-ВР Державний реєстр лікарських засобів України — це нормативний документ, який містить відомості про лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в медичній практиці.

Згідно з Порядком державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.05 N 376, наказом Міністерства охорони здоров’я України про державну реєстрацію лікарського засобу затверджується фармакопейна стаття або методи контролю його якості, інструкція з медичного застосування, листок-вкладиш з інформацією для пацієнта, здійснюється погодження технологічного регламенту або технології виробництва, а також присвоюється реєстраційний номер, який вноситься до Державного реєстру лікарських засобів та міжвідомчої бази даних про зареєстровані в Україні лікарські засоби.

На виконання цих актів законодавства наказом Міністерства охорони здоров’я України та Державної митної служби України від 08.06.01 N 224/387, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.07.01 за N 557/5748, затверджено Порядок ведення та використання міжвідомчої бази даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів.

Відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Порядку основою Бази даних є інформація, що міститься у Державному реєстрі лікарських засобів і подається Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення в електронному вигляді та на паперовому носії з супровідним листом Держмитслужбі.

База даних за своєю структурою складається з: торговельної назви лікарського засобу, форми його випуску, міжнародної непатентованої назви лікарського засобу, фірми виробника, країни виробника, реєстраційного номера, дати реєстрації лікарського засобу, дати закінчення терміну реєстрації лікарського засобу, коду УКТ ЗЕД (2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14).

База даних використовується інспектором прикордонної митниці при ввезенні на митну територію України та інспектором митниці призначення при проведенні митного оформлення імпортованих лікарських засобів.

Наявність в базі даних лікарського засобу є підтвердженням включення його до Державного реєстру лікарських засобів та підставою для звільнення від оподаткування ПДВ.

Водночас, з метою запобігання порушенням законодавства України при імпортуванні лікарських засобів у разі неможливості достовірно визначити віднесення лікарських засобів, що імпортуються, до Державного реєстру за даними, що знаходяться в міжвідомчій базі даних, митний орган має право вимагати підтвердження про віднесення їх до зазначеної категорії товарів.

Заступник Голови Служби О.П.Шейко

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/med/12_68.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"