Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XІІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МЕДИЦИНИ

СКОРОЧЕНО ПЕРЕЛІК СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ДЛЯ ІНТЕРНАТУРИ, ВИПУСКНИКІВ-МЕДИКІВ ПРИМУСОВО НАПРАВЛЯЮТЬ НА СЕЛО, ОДНАК ДЛЯ ХІРУРГІЇ ТА АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ ТЕРМІН ІНТЕРНАТУРИ ЗБІЛЬШЕНО

Низька якість життя сільських жителів, малодоступна медична допомога для жителів так званих «сільських» районів і низька оплата їхньої праці, яка не дозволяє користуватися послугами платних установ, — такі, на думку фахівців, основні чинники значного погіршення здоров’я цієї категорії населення, що з кожним роком непокоїть все більше. Для ліквідації цієї проблеми міністерство охорони здоров’я суттєво збільшує підготовку за спеціальністю «сімейний лікар» і зменшує підготовку за іншими спеціальностями навіть не питаючі про це студентів. Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2005 року N 81 з 1 серпня 2005 року Перелік спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів буде скорочено з 53 (порівняно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України  від 6 березня 1996 року N 50) до 17. Приємним в цьому Наказі є лише те, що для хірургії та анестезіології термін інтернатури збільшено з 2 до 3-х років. Потім цих “зґвалтованих” студентів планують послати на село на 3 роки відпрацьовувати державні витрати на їхнє навчання. Але це все протизаконно і аморально.

По-перше, Закон України від 17.01.2002 р. №2984-III "Про вищу освіту" у частині другій статті 56 передбачає, що випускник вищого навчального закладу, який навчався за державним замовленням і якому присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою певного освітньо-кваліфікаційного рівня, працевлаштовується на підставі направлення на роботу відповідно до угоди, укладеної між замовником, керівником вищого навчального закладу та випускником. Таким чином примусового працевлаштування випускників немає, лише за власним вибором чи за угодами.

При цьому з 2009 року відповідно до частини четвертої статті 23 у вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів, прийнятих на перший курс на навчання за державним замовленням, повинна становити не менше ніж 51 відсоток від загальної кількості студентів, прийнятих на навчання на перший курс.

По-друге, знищення села, відсутність розвинутого фермерського господарства та міцних господарств, втеча працездатного сільського населення на заробітки до Росії, Греції, Італії, Іспанії, Польщі та Португалії, не може бути врятована посиланням на село молодих лікарів. Економіку сільську спершу слід піднімати, а все інше вже підтягнеться.

По-третє, ідеальним варіантом, на думку фахівців, є цілеспрямоване навчання самих сільських лікарів, які вже проживають на певній території та готові працювати сімейним лікарем за умови набуття належної освіти. Кандидати у сімейні лікарі за спеціальною квотою мають бути влаштовані в медичні навчальні заклади і безкоштовно проходити там повний курс навчання за умови повернення у свій район і подальшої там роботи.

Вот що говорить про це МОЗ.

Впровадження Міністерством охорони здоров'я у практику змін щодо реорганізації медичної освіти

25.03.2005

„Ніхто наказ МОЗ відміняти не буде - це послідовна і правова політика відомства. Ми маємо соціальне замовлення від суспільства на тих спеціалістів, котрих гостро не вистарчає, в першу чергу в сільській місцевості!"- сказав Микола Поліщук на прес-конференції.

Впровадження Міністерством охорони здоров'я у практику змін щодо реорганізації медичної освіти, які спрямовані на якісну підготовку фахівців, євроінтеграцію та розвиток сільської медицини викликають інтерес у суспільстві. Про те, що Міністерство охорони здоров'я розробляє нову систему підготовки медичних кадрів, неодноразово повідомляв міністр Микола Поліщук у своїх виступах. Однак, коли зміни почали втілювати у практику, деяким сьогоднішнім випускникам, котрі бачать себе лікарями елітних спеціалізацій у великих міських клініках, вони не сподобались. Сьогодні Микола Поліщук у присутності журналістів відповів на запитання керівника страйкового комітету Івано-Франківської медичної академії Ростислава Якобчука, а також журналістів.

"Суспільно-політичні процеси в Україні, що відбулись через Помаранчеву революцію, - сказав Микола Єфремович Поліщук, - означають політичну волю людей до змін вцілому, а для того кожен повинен змінитись сам. Надання якісної медичної допомоги, доступної всім; медицина - для людини; процес лікування, який обмежується бюджетними коштами, повинен бути спрямований на хворого, а не на ліжкодень його перебування у лікувальному закладі; забезпечення сільських мешканців первинною медичною допомогою та розвиток сільської медицини - першочергові завдання у реформі медичної галузі. Ми повинні у найкоротший час забезпечити суспільство фахівцями, які б відповідали вимогам сьогодення. Окрім цього, інтеграція України в ЄС вимагає кардинальних змін у якості освітньої - теоретичної та практичної - підготовки медиків, що повинно відповідати світовим стандартам".

Наказом МОЗ №81 від 23.02.2005 р. "Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних та фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів" внесено зміни щодо визначення спеціальностей та термінів опанування фаху в інтернатурі відповідно до потреб галузі та євростандартів. Першочерговими для підготовки молодих фахівців визначено не модні спеціальності, а ті, з яких фахівців не вистачає або вони сконцентровані головним чином у містах: анестезіологія (тривалість в інтернатурі - 3 роки); загальна практика - сімейна медицина — при потребі 30 тис. лікарів в Україні їх сьогодні лише близько 4 тисяч; клінічна лабораторна діагностика, медицина невідкладних станів, медична психологія, патологічна анатомія, педіатрія, радіологія, судово-медична експертиза, фтизіатрія, стоматологія - з терміном навчання в інтернатурі 2 роки; загальна гігієна, епідеміологія, загальна фармація, клінічна фармація - 1 рік (Перелік набуває чинності з 1.08.2005 р.). Відповідно до нього будуть скореговані навчальні плани і програми. Перелік періодично змінюватиметься відповідно до насущих проблем у кадровому забезпеченні регіонів, і буде формуватись на основі моніторингу. Терміни навчання в інтернатурі збільшено згідно з наближенням до євростандартів, а ті розбіжності у термінах, які ще існують з окремих спеціальностей, як пояснив Микола Поліщук, викликані обмеженням бюджетного фінансування, адже неможливо все вирішити за один рік.

Студенти найбільше занепокоєні розподілом на працевлаштування, який цього року провадився згідно вимог законодавства (діючих, які однак тривалий час не виконувались), і небажанням їхати за призначенням, мотивуючи це тим, що на сьогодні немає відповідних соціальних умов.

Як запевнив Микола Поліщук, за роки їх навчання в інтернатурі (1-3 роки) соціальні умови для молодих спеціалістів будуть створені - для цього зараз працює Уряд і міністерство зокрема. Держава вишукує можливості сприяти молодим людям самостійно влаштовувати своє життя, а не сидіти під батьківською опікою, а ті бюджетні затрати, які були їм виділені, потрібно державі повернути у вигляді працевлаштування там, де це потрібно. Щодо випускників-контрактників, то на сьогодні теж розробляється механізм щодо подальшого їх трудовлаштування, однак на вакантні після бюджетників місця. Окрім того, студенти-платники будуть мати можливість навчатись в інтернатурі на таких же спеціальностях, як і студенти стаціонару. Щодо трудовлаштування у містах, які перенасичені стаціонарними клініками, то найближчим часом наказом МОЗ буде відмінено поділ лікарської ставки на (на 0,5, 0,25, 0,1).

"Демократія - це перш за все дисципліна, - сказав Микола Полішук. - Кожен з нас, громадян держави, повинен дбати про неї, а не впершу чергу про себе. І це повинні розуміти молоді люди. Крім того, держава дає можливість заробити по потребі та набути кваліфікації і створює для цього умови. А Наказ МОЗ № 81 ніхто відміняти не буде".

Прес-служба МОЗ

http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=3030

 

Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів

Наказ Міністерства охорони здоров'я України
від 23 лютого 2005 року N 81

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
9 березня 2005 р. за N 291/10571

Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 24.07.2000 N 918 (із змінами та доповненнями), та з метою приведення переліку спеціальностей на етапі післядипломної підготовки спеціалістів в інтернатурі до міжнародних стандартів НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів (додається).

2. Затверджений Перелік набирає чинності з 01.08.2005.

3. Ректорам медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти, деканам медичних факультетів університетів, Міністру охорони здоров'я АР Крим, начальникам Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської, управлінь охорони здоров'я обласних та Севастопольської міської державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва та Севастополя, керівникам регіональних управлінь з фармації:

3.1. Узяти даний Перелік до керівництва та виконання.

3.2. Із спеціальностей, які не передбачені даним Переліком, після закінчення інтернатури забезпечити підготовку спеціалістів на циклах спеціалізації у закладах (факультетах) післядипломної освіти.

4. Управлінню освіти і науки Департаменту кадрової політики, освіти і науки разом з медичними, фармацевтичним вищими навчальними закладами та закладами післядипломної освіти розробити галузеві стандарти післядипломної освіти, навчальні плани та програми підготовки спеціалістів в інтернатурі та вимоги до навчання в інтернатурі з відповідних спеціальностей.

5. Департаменту кадрової політики, освіти і науки врахувати вимоги наказу при працевлаштуванні випускників вищих медичних навчальних закладів, медичних факультетів університетів, які навчалися за державним замовленням.

6. Департаменту економіки і фінансів забезпечити фінансування навчання в інтернатурі лікарів і провізорів.

7. Уважати такими, що втратили чинність з 01.08.2005, накази Міністерства охорони здоров'я України:

від 06.03.96 N 50 "Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.03.96 за N 134/1159;

від 22.11.96 N 349 "Про внесення змін до наказу від 06.03.96 N 50 "Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.12.96 за N 706/1731;

від 04.05.98 N 109 "Про внесення змін до наказу від 06.03.96 N 50 "Про затвердження Переліку спеціальностей та строків навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.05.98 за N 309/2749;

від 14.04.2003 N 170 "Про внесення змін та доповнень до наказу МОЗ України від 06.03.96 N 50 "Про затвердження Переліку спеціальностей та строків навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.04.2003 за N 328/7649.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я В. Г. Передерія.

 < /TR>

Міністр 

М. Є. Поліщук 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони здоров'я України
від 23 лютого 2005 р. N 81

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 березня 2005 р. за N 291/10571 


ПЕРЕЛІК
спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів

Спеціальності
інтернатури 

Тривалість інтернатури (років) 

Тривалість навчання та стажування (місяців) 

I рік 

II рік 

III рік 

на кафедрах

на базі стажування

на кафедрах

на базі стажування

на кафедрах

на базі стажування

Анестезіологія* 

Загальна практика-сімейна медицина 

Клінічна лабораторна діагностика* 

Медицина невідкладних станів* 

Медична психологія* 

Патологічна анатомія* 

Педіатрія 

Радіологія* 

Судово-медична експертиза* 

Фтизіатрія* 

Хірургія 

Стоматологія 

Загальна гігієна

Епідеміологія 

Загальна фармація 

Клінічна фармація 

Психіатрія 

2 65 47 --

____________
* Базова клінічна підготовка протягом 6 - 12 місяців 

 

Директор Департаменту кадрової
політики, освіти і науки 

 
М. В. Банчук 


Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів

Наказ Міністерства охорони здоров'я України
 від 6 березня 1996 року N 50

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
22 березня 1996 р. за N 134/1159

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства охорони здоров'я України
від 22 листопада 1996 року N 349,
від 4 травня 1998 року N 109,
 від 14 квітня 2003 року N 170

(Зміни до цього наказу, передбачені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28 квітня 2004 року N 220, внесені не будуть у зв'язку із скасуванням наказу Міністерства охорони здоров'я України від 28 квітня 2004 року N 220 згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 2 листопада 2004 року N 528)


(З 1 серпня 2005 року цей наказ втратить чинність згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2005 року N 81)

 

Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.92 N 469, з метою найбільш раціонального використання часу підготовки в інтернатурі, підвищення ефективності роботи інтернів на кафедрах ВУЗів та інститутів удосконалення лікарів, прагнучи досягти більшої відповідальності за набуття інтернами практичних навичок під час проходження інтернатури в базових медичних закладах та враховуючи наявні економічні можливості, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів (додається). Ввести в дію зазначений Перелік з 1 серпня 1996 року.

2. Ректорам медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, інститутів удосконалення лікарів, Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій, керівникам ВО "Фармація" прийняти даний Перелік до керівництва та виконання.

3. Головному управлінню учбових закладів і кадрів Міністерства охорони здоров'я України, Центральному методичному кабінету з вищої медичної освіти разом з медичними ВУЗами та інститутами удосконалення лікарів протягом 1996 року підготувати плани і програми підготовки в інтернатурі із затверджених спеціальностей, в строк підготовки яких внесено зміни.

4. Ректорам медичних вищих навчальних закладів, інститутів удосконалення лікарів, Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, міських державних адміністрацій дозволити закінчити підготовку в інтернатурі лікарів, зарахованих на навчання в інтернатурі у 1994 та 1995 році протягом 1996 - 1997 навчального року. Інтерни з трирічним терміном навчання мають за цей навчальний рік пройти всю програму навчання на кафедрах (5 місяців).

5. Головному управлінню економіки і медичного страхування виділити кошти для видання у 1996 році Центральним методичним кабінетом з вищої освіти типових учбових планів і програм з тих спеціальностей інтернатури, в яких змінено строки підготовки.

6. Скасувати наказ Міністра охорони здоров'я України від 15.06.94 р. N 101 "Про спеціалізацію (інтернатуру) випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів".

7. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного управління учбових закладів і кадрів Міністерства охорони здоров'я України Вороненка Ю. В.

 

 

Міністр

Є. С. Короленко 


 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони здоров'я України
від 6 березня 1996 р. N 50

 

 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 березня 1996 р. за N 134/1159  


ПЕРЕЛІК
СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ТА СТРОКИ НАВЧАННЯ В ІНТЕРНАТУРІ ВИПУСКНИКІВ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

***************************************************************
Факультет, *                  *Трива- *Тривалість навчання та
спеціаль-  * Спеціальності    *лість  *стажування (місяців)
ність в    * інтернатури      *інтер- ************************
навчальному*                  *натури *    I рік  *  II рік
закладі    *                  *(років)************************
*                  *       *кафед*стажу*кафед*стажу
*                  *       * ра  *вання* ра  *вання
***************************************************************
1      *       2          *    3  *  4  *  5  *  6  * 7
***************************************************************
1.Лікуваль-  Акушерство і гіне-
ний (ме-   кологія               1,5    6     5     3    3
дичний)    Анестезіологія        2      6     5     4    7
факультет  Дерматовенерологія    1      7     4     -    -
(7.110101- Загальна практика-
лікувальна сімейна медицина      2      5     6     5    6
справа)    Інфекційні хвороби    1      7     4     -    -
Лабораторна діаг-
ностика               1      6     5     -    -
Лікувальна фізкуль-
тура і спортивна
медицина              1      5     6     -    -
Медицина невідклад-
них станів            1,5    5     6     3    3
Неврологія            1      5     6     -    -
Нейрохірургія         1,5    6     5     3    3
Онкологія             1      6     5     -    -
Ортопедія і травма-
тологія               1,5    7     4     3    3
Отоларингологія       1,5    7     4     3    3
Офтальмологія         1,5    5     6     2    4
Патологічна анатомія  1      6     5     -    -
Психіатрія            1      5     6     -    -
Радіологія-діагнос-
тика                  1      7     4     -    -
Радіологія-терапія    1      7     4     -    -
Судово-медична екс-
пертиза               1      6     5     -    -
Терапія               1      5     6     -    -
Урологія              1,5    5     5     3    3
Фтизіатрія            1      5     6     -    -
Хірургія              1,5    6     5     3    3

2.Педіат-    Дитяча анестезіоло-
ричний фа- гія                   1,5    6     5     2    4
культет    Дитяча гінекологія    1      5     6     -    -
(7.11004-  Дитячи інфекційні
педіатрія) хвороби               1      5     6     -    -
Дитяча неврологія     1      5     6     -    -
Дитяча отоларинго-
логія                 1      5     6     -    -
Дитяча офтальмоло-
гія                   1      5     6     -    -
Дитяча психіатрія     1      5     6     -    -
Дитяча хірургія       1,5    6     5     2    4
Дитяча патологічна
анатомія              1      5     6     -    -
Медична генетика      1      6     5     -    -
Неонатологія          1      5     6     -    -
Педіатрія             1      5     6     -    -
Дитяча кардіорев-
матологія             1      5     6     -    -

3.Медико-    Гігієна дітей і
профілак-  підлітків             1      4     7     -    -
тичний     Гігієна загальна      1      4     7     -    -
факультет  Гігієна комунальна    1      4     7     -    -
(7.110105- Гігієна праці         1      4     7     -    -
медико-    Гігієна радіаційна    1      4     7     -    -
профілак-  Гігієна харчування    1      4     7     -    -
тична      Епідеміологія         1      4     7     -    -
справа)
Лабораторні дослід-
ження факторів нав-
колишнього середо-
вища                  1      2     9     -    -
Мікробіологія і ві-
русологія             1      4     7     -    -
Професійна паталогія  1      5     6     -    -

4.Стоматоло- Стоматологія          1,5    4     7     2    4
гічний фа- Стоматологія дитяча   1      4     7     -    -
культет    Стоматологія ортопе-
(7.110106- дична                 1,5    5     6     2    4
стоматоло- Стоматологія терапев-
гія)       тична                 1      2     9     -    -
Стоматологія хірур-
гічна                 1      6     5     -    -
Ортодонтія            1,5    5     6     2    4

5.Фармацев-  Загальна фармація     1      2     9     -    -
тичний фа- Клінічна фармація     1      2     9     -    -            
культет
(7.110201-
фармація)
              (Перелік із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
охорони здоров'я України від 22.11.96 р. N 349,
від 04.05.98 р. N 109,
від 14.04.2003 р. N 170)

____________ 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/med/12_13.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"