Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XІІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МЕДИЦИНИ

Діти пільгових категорій відпочивають в “Артеку” не в літній період, а в інші пори року. Існує два порядки направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Міжнародного дитячого центру «Артек» за рахунок бюджетних коштів

17 червня 2010 року у нічних новинах телеканалу СТБ під час репортажу про відзначення 85-річного ювілею Міжнародного дитячого центру «Артек» було взято інтерв’ю у директора табору Морський, що входить до МДЦ «Артек». Підчас інтерв’ю директор табору Морський зазначила, що діти пільгових категорій відпочивають не в літній період, а в інші пори року, в тому числі і в зимовий період.

Даний сюжет послужив причиною для з’ясування ситуації, що склалася навколо явно дискримінаційного розподілу путівок для дітей пільгових категорій до табору Артек. Було встановлено, що, відповідно до діючого Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Міжнародного дитячого центру «Артек» за рахунок бюджетних коштів, затвердженого Міністерством сім’ї, молоді та спорту, безоплатні путівки для дітей-пільговиків у період з січня до травня і з вересня до грудня мають становити 60 відсотків від загальної кількості путівок, а в період з червня по серпень – 40 відсотків, і це при тому, що бюджетні путівки становлять 90 відсотків у відповідності до Закону «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія».

Такий стан речей є явним свідченням дискримінації дітей, а також свідченням порушення міжнародної Конвенції про права дитини, відповідно до статті 2-ї якої - держава повинна поважати і забезпечувати всі права дитини, без будь-якої дискримінації, незалежно від соціального походження, майнового стану, стану здоров’я. А статтею 24 Конституції України передбачено неприпустимість привілеїв чи обмежень за ознаками соціального походження та майнового стану.

08 липня 2010 року партія «Велика Україна» звернулася з відповідним листом до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з проханням надати роз’яснення про можливі дії Уповноваженого з прав людини, що будуть направлені на припинення дискримінації дітей пільгових категорій у МДЦ «Артек», а також було направлено звернення до Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту з проханням надати роз’яснення, на яких підставах в МДЦ «Артек» діти пільгових категорій не користуються рівними правами на відпочинок та оздоровлення порівняно з іншими дітьми.

http://vu.ua/article/Velika_Ukraina/statements_and_appeals/362.html

Зауважимо, що нині існує два(!) Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Міжнародного дитячого центру «Артек» за рахунок бюджетних коштів. Одне затверджено Наказом 06.03.2008 N 871 (саме в ноьому є розподіл путівок - у період з січня до травня і з вересня до грудня мають становити 60 відсотків від загальної кількості путівок, а в період з червня по серпень – 40 відсотків), а інше затверджено Наказом від 20.02.2009 N 474, і останнім Наказом забули скасувати перший.

Віталій МОСЕЙЧУК
31.10.2010

В Артеку вперше було скасовано зимові зміни. Держбюджет-2009 не передбачив його фінасування

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ’Ї,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ

НАКАЗ

20.02.2009  N 474

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      14 квітня 2009 р.

                                      за N 331/16347

Про затвердження Положення

про порядок направлення дітей

для оздоровлення та відпочинку

до Міжнародного дитячого центру

"Артек" за рахунок бюджетних коштів

 

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства

України у справах сім'ї, молоді та спорту

N 3022 ( z0891-09 ) від 26.08.2009 )

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2009 N 71 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення та відпочинку дітей у дитячих центрах “Артек” і “Молода гвардія” та з метою належної організації оздоровлення та відпочинку дітей у Міжнародному дитячому центрі “Артек” НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Міжнародного дитячого центру “Артек” за рахунок бюджетних коштів, що додається.

2. Відділу оздоровлення та дозвілля департаменту сімейної та гендерної політики (Чеботарьова Н.О.) довести цей наказ до відома структурних підрозділів Мінсім’ямолодьспорту, Міністерства у справах молоді, сім’ї та гендерної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів у справах сім’ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Міжнародного дитячого центру “Артек”.

3. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

4. Міністерству у справах молоді, сім’ї та гендерної політики Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам у справах сім’ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій здійснювати направлення дітей до Міжнародного дитячого центру “Артек” згідно з цим Положенням.

5. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Р.Г.Драпушка.

Міністр Ю.О.Павленко

ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра фінансів України В.М.Матвійчук

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Міністерства

                                      України у справах

                                      сім'ї, молоді та спорту

                                      20.02.2009 N 474

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      14 квітня 2009 р.

                                      за N 331/16347

 

 

                            ПОЛОЖЕННЯ

                  про порядок направлення дітей

                  для оздоровлення та відпочинку

                 до Міжнародного дитячого центру

               "Артек" за рахунок бюджетних коштів

 

 

                      I. Загальні положення

 

1.1. Міжнародний дитячий центр “Артек” (далі — МДЦ “Артек") є дитячим закладом оздоровлення та відпочинку, у якому діти, що направляються на оздоровлення та відпочинок, беруть участь у виховних, розважально-ігрових програмах, спортивних змаганнях, набувають досвіду громадської діяльності та спілкування.

1.2. У МДЦ “Артек” організовуються оздоровчі та тематичні зміни.

Оздоровча зміна — період перебування дитини в МДЦ “Артек” не менше 21 дня, протягом якого дитина отримує послуги з оздоровлення та відпочинку.

Тематична зміна — оздоровча або відпочинкова зміна, протягом якої дитина, крім послуг з оздоровлення та відпочинку, отримує комплекс додаткових послуг, спрямованих на розвиток її здібностей та інтересів за напрямами позашкільної освіти, фізичної культури та спорту, соціальної реабілітації, соціального захисту тощо за спеціальною програмою.

Учасники тематичних змін — це діти, які беруть особисту або колективну участь у відповідних конкурсах, змаганнях, фестивалях тощо, які проводяться під час тематичних змін.

1.3. До МДЦ “Артек” направляються діти віком:

у період з жовтня до квітня — від 10 до 16 років, а в період з травня до вересня — від 9 до 16 років, допускається направлення дітей віком від 8 до 17 років, якщо про це зазначено у відповідному наказі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

1.4. Вартість путівок до МДЦ “Артек”, які будуть придбані за рахунок бюджетних коштів, визначається виходячи з тривалості оздоровчої зміни та вартості одного ліжко-дня. Вартість одного ліжко-дня для МДЦ “Артек” затверджується Мінсім’ямолодьспортом за погодженням з Мінфіном.

1.5. Бюджетні кошти спрямовуються Мінсім’ямолодьспортом на організацію оздоровлення та відпочинку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, дітей з багатодітних із малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей — переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій; дитячих творчих колективів та спортивних команд (далі — діти пільгових категорій).

(Пункт 1.5 розділу I в редакції Наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту N 3022 від 26.08.2009)

1.6. Придбані за рахунок бюджетних коштів путівки до МДЦ “Артек” надаються безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством, за визначеною Мінсім’ямолодьспортом квотою.

II. Порядок розподілу путівок до МДЦ “Артек"

2.1. Мінсім’ямолодьспорт затверджує розподіл путівок до МДЦ “Артек” у розрізі адміністративно-територіальних одиниць відповідно до співвідношення чисельності дітей шкільного віку в регіоні до загальної чисельності таких дітей в Україні за даними органів державної статистики з урахуванням кількості дітей пільгових категорій та укладає договори з Міністерством у справах молоді, сім’ї та гендерної політики Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі — Підрозділи) про направлення дітей для оздоровлення та відпочинку.

2.2. Розподіл путівок до МДЦ “Артек” Підрозділам на відповідну оздоровчу зміну затверджується наказом Мінсім’ямолодьспорту.

2.3. Направлення дітей пільгових категорій до МДЦ “Артек” здійснюють Підрозділи відповідно до цього Положення з урахуванням того, що за рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до МДЦ “Артек” один раз на рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів.

2.4. Мінсім’ямолодьспорт передає путівки Підрозділам, які здійснюють розподіл путівок у розрізі районів і міст обласного значення, відповідно до співвідношення чисельності в них дітей шкільного віку до загальної чисельності таких дітей в Автономній Республіці Крим, відповідній області, мм. Києві та Севастополі з урахуванням кількості дітей пільгових категорій.

2.5. Керівники Підрозділів, керівники відповідних підрозділів районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій і виконавчих органів міських рад своїм розпорядчим документом призначають працівника, на якого покладають обов’язки щодо підбору та направлення дітей до МДЦ “Артек” відповідно до вимог цього Положення.

2.6. Керівники Підрозділів забезпечують формування бази даних відповідних дітей пільгових категорій, що потребують оздоровлення та відпочинку в МДЦ “Артек”, і керуються цими даними для розподілу виділених путівок між відповідними структурними підрозділами районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій і виконавчих органів міських рад.

III. Порядок надання путівок для оздоровлення та відпочинку в МДЦ “Артек"

3.1. Уповноважені працівники Підрозділів згідно із затвердженим планом-графіком змін на календарний рік отримують у Мінсім’ямолодьспорті путівки до МДЦ “Артек” за довіреністю.

3.2. Підрозділи надають путівки:

3.2.1. Безоплатні:

дітям-сиротам;

дітям, позбавленим батьківського піклування;

дітям-інвалідам за відсутності медичних протипоказань та здатним до самообслуговування;

дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітям із малозабезпечених сімей, сім’ї яких відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, у тому числі дітям із багатодітних сімей; дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітям, які перебувають на диспансерному обліку;

талановитим та обдарованим дітям — переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

дитячим творчим колективам або спортивним командам.

3.2.2. Путівки з частковою оплатою надаються у розмірі 20 чи 30 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством:

дітям із багатодітних сімей, які не одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

дітям, які є лідерами дитячих громадських організацій, при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей, у яких виховуються діти зазначеної категорії, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого чинним законодавством;

талановитим та обдарованим дітям — переможцям обласних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

дитячим творчим колективам та спортивним командам;

відмінникам навчання, при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей, у яких виховуються діти зазначеної категорії, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого чинним законодавством.

3.2.3. Путівки з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством:

талановитим та обдарованим дітям — переможцям районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

дитячим творчим колективам та спортивним командам;

відмінникам навчання;

дітям, які є лідерами дитячих громадських організацій.

(Пункт 3.2 розділу III в редакції Наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту N 3022 від 26.08.2009)

3.3. У разі відсутності безоплатних путівок на бажання батьків (осіб, які їх замінюють) дитина пільгової категорії, яка має право на отримання безоплатної путівки, може отримати путівку з частковою оплатою вартості.

3.4. Відповідні структурні підрозділи районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад вносять пропозиції щодо направлення дітей до МДЦ “Артек” за безоплатними путівками і путівками з частковою оплатою вартості та складають списки дітей, які направляються до МДЦ “Артек”, за встановленою формою згідно з додатком 1 та направляють їх разом з документами, зазначеними в пунктах 4.2 — 4.4 розділу IV цього Положення, до Підрозділів, яким вони підзвітні.

3.5. Сума різниці вартості путівок із частковою оплатою за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють), інших джерел, не заборонених чинним законодавством, сплачується до початку оздоровчої зміни в касу Підрозділів, які перераховують зазначені кошти протягом п’яти робочих днів на рахунок Мінсім’ямолодьспорту, відкритий в органах Державного казначейства, для подальшого здійснення ним розрахунків із МДЦ “Артек”.

Мінсім’ямолодьспорт перераховує вищезазначені кошти на рахунок МДЦ “Артек” на підставі акта приймання-передачі наданих послуг.

3.6. Підрозділи розглядають пропозиції щодо направлення дітей до МДЦ “Артек”, формують і відповідним розпорядчим документом затверджують списки дітей, які направляються до МДЦ “Артек” від адміністративно-територіальної одиниці.

Підставою для видання такого розпорядчого документа є документи, зазначені в пунктах 4.2 — 4.4 розділу IV цього Положення, які мають зберігатися в Підрозділах протягом трьох років.

3.7. На підставі виданих Підрозділами розпорядчих документів заповнюються бланки путівок, які засвідчуються підписом керівника Підрозділу і печаткою.

3.8. Оформлені належним чином путівки передаються особі, яка наказом керівника Підрозділу визначається відповідальною від адміністративно-територіальної одиниці за супровід групи дітей (далі — старший супроводжувач).

3.9. Дітям, їх батькам (особам, які їх замінюють) путівки на руки не видаються.

3.10. У разі неможливості використання путівки на зазначену оздоровчу зміну з поважних причин (хвороба дитини, обставини непереборної сили тощо) Підрозділи у п’ятиденний строк у письмовій формі інформують про це Мінсім’ямолодьспорт із зазначенням причин та номера путівки.

Питання щодо подальшого використання таких путівок вирішується Мінсім’ямолодьспортом.

3.11. Здійснювати передання путівок з однієї адміністративно-територіальної одиниці в іншу без видання відповідного розпорядчого документа Мінсім’ямолодьспорту не допускається.

3.12. Якщо дитині надано путівку з порушенням вимог цього Положення, така путівка вважається виданою не за призначенням.

IV. Перелік документів, необхідних для отримання путівки до МДЦ “Артек"

4.1. До відповідних структурних підрозділів районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад, на які покладено виконання вимог цього Положення, подаються відповідні документи.

4.2. Для надання безоплатних путівок:

4.2.1. Для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування:

копія свідоцтва про народження дитини;

копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

4.2.2. Для дітей із малозабезпечених сімей, сім’ї яких відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, у тому числі дітей із багатодітних сімей: копія свідоцтва про народження дитини;

довідка про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

4.2.3. Для дітей-інвалідів за відсутності медичних протипоказань та здатних до самообслуговування, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків:

копія свідоцтва про народження дитини;

копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

4.2.4. Для дітей, які перебувають на диспансерному обліку:

копія свідоцтва про народження дитини;

медична довідка, яка підтверджує перебування дитини на диспансерному обліку.

4.2.5. Для талановитих і обдарованих дітей — переможців міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження дитини;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання міжнародного, всеукраїнського рівнів (1-3-є особисте або командне місце), отримані упродовж останніх 3 років.

4.2.6. Для дитячих творчих колективів або спортивних команд:

копія свідоцтва про народження дитини;

список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда.

(Пункт 4.2 розділу IV в редакції Наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту N 3022 від 26.08.2009)

4.3. Для надання путівок з частковою оплатою у розмірі 20 чи 30 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством:

4.3.1. Для дітей із багатодітних сімей, які не одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям:

копія свідоцтва про народження дитини;

довідка про склад сім’ї.

4.3.2. Для дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій:

копія свідоцтва про народження дитини;

клопотання керівного органу громадської організації;

довідки про доходи членів сім’ї.

4.3.3. Для талановитих та обдарованих дітей — переможців обласних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження дитини;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади обласного, міського рівнів (1-3-є особисте або командне місце), отримані упродовж останніх 3 років.

4.3.4. Для дитячих творчих колективів та спортивних команд:

копія свідоцтва про народження дитини;

список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать колектив, команда.

4.3.5. Для відмінників навчання:

копія свідоцтва про народження дитини;

копії табелів за останні два роки;

довідка про доходи членів сім’ї.

(Пункт 4.3 розділу IV в редакції Наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту N 3022 від 26.08.2009)

4.4. Для надання путівок з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством:

4.4.1. Для талановитих та обдарованих дітей — переможців районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження дитини;

копії відповідного посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади районного рівня (1-3 особисте або командне місце), отримані упродовж останніх 3 років.

4.4.2. Для дитячих творчих колективів та спортивних команд:

копія свідоцтва про народження дитини;

список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать колектив, команда.

4.4.3. Для відмінників навчання:

копія свідоцтва про народження дитини;

копії табелів за останні два роки.

4.4.4. Для дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій:

копія свідоцтва про народження дитини;

клопотання керівного органу громадської організації.

(Пункт 4.4 розділу IV в редакції Наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту N 3022 від 26.08.2009)

4.5. Зазначені в пунктах 4.2 — 4.4 цього розділу документи не потребують нотаріального засвідчення.

Копії документів засвідчуються керівниками відповідних підрозділів районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій і виконавчих органів міських рад, які направляють дітей.

4.6. Перед відправленням діти, яким надається путівка, повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством порядку та отримати медичну довідку.

Батьки дитини (особи, які їх замінюють) дають письмову згоду на проведення в МДЦ “Артек” необхідних діагностичних та лікувальних процедур у разі захворювання дитини.

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячому будинку сімейного типу або в прийомній сім’ї, таку згоду дають батьки-вихователі чи прийомні батьки. Якщо дитина перебуває на повному державному утриманні, таку згоду дає керівник закладу, у якому виховується дитина, і засвідчує свій підпис печаткою закладу.

V. Проїзд груп дітей до МДЦ “Артек” та їх прийом

5.1. Проїзд дітей до МДЦ “Артек” проводиться організовано, групами.

З метою забезпечення формування і відправлення чергової групи до МДЦ “Артек” керівники відповідних Підрозділів видають розпорядчі документи про відправлення дітей до МДЦ “Артек” і призначають відповідальних осіб, які забезпечують організацію проїзду дітей до МДЦ “Артек” і у зворотному напрямку, у кількості один дорослий на 15 дітей. Особи, які супроводжують дітей, повинні мати досвід роботи з дітьми. До складу осіб, які супроводжують дітей, обов’язково входить медичний працівник.

Особи, які супроводжують дітей, несуть персональну відповідальність за життя і здоров’я дітей за весь період перебування в дорозі та на базі-готелі до від’їзду в МДЦ “Артек” (у день заїзду) і з моменту передачі їм дітей працівниками МДЦ “Артек” при від’їзді.

5.2. Після затвердження керівниками Підрозділів списків дітей, які направляються на оздоровлення в МДЦ “Артек”, старшим супроводжувачем проводяться збори батьків (осіб, які їх замінюють) та дітей з організаційних питань, зокрема з організації проїзду, перебування дітей в МДЦ “Артек”, а також інструктаж із особами, які супроводжують.

5.3. Проїзд дітей здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють), а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

5.4. МДЦ “Артек” приймає дітей виключно у строки, зазначені в путівці. Прийом дітей здійснюється тільки через базу-готель МДЦ “Артек”.

5.5. Підрозділи в письмовій формі надають до МДЦ “Артек” інформацію про кількість дітей, час і дату приїзду, вид транспорту, координати рейсу або вагона не пізніше ніж за 5 днів до приїзду на базу-готель МДЦ “Артек” та аналогічну інформацію — за 5 днів до від’їзду з МДЦ “Артек”.

5.6. Прибувши до МДЦ “Артек”, старший супроводжувач повинен надати особі, яка відповідно до наказу МДЦ “Артек” призначена відповідальною за проведення заїзду на зміну, три примірники затверджених списків дітей та належним чином оформлені путівки і медичні довідки.

5.7. МДЦ “Артек” забезпечує проживання супроводжувачів на базі-готелі МДЦ “Артек”.

5.8. МДЦ “Артек” після заїзду дітей в 5-денний строк повідомляє Мінсім’ямолодьспорт про відповідність кількості фактично прибулих дітей до кількості виділених путівок.

5.9. Супроводжувачі груп дітей повинні прибути на базу-готель МДЦ “Артек” не пізніше ніж за один день до від’їзду дітей та зареєструватись у відповідальної особи за прийом та відправлення дітей.

5.10. У разі встановлення під час прийому дитини на відпочинок факту видачі путівки не за призначенням (дитина направлена до МДЦ “Артек” без відповідного медичного обстеження або з медичними протипоказаннями, з не належним чином оформленою медичною довідкою, є молодшою або старшою від зазначеного в цьому Положенні віку) така дитина до МДЦ “Артек” не приймається і відбуває до місця проживання з особою, яка її супроводжує.

Строки використання путівки в такому разі не переносяться, а путівка вилучається, про що відповідальними особами за проведення заїзду на зміну в МДЦ “Артек” та старшим супроводжувачем від адміністративно-територіальної одиниці складається відповідний акт у трьох примірниках. Один примірник такого акта направляється до Мінсім’ямолодьспорту.

Рішення про подальше використання такої путівки приймає Мінсім’ямолодьспорт відповідно до чинного законодавства.

5.11. У разі хвороби дитини МДЦ “Артек” обов’язково забезпечує її медичним обслуговуванням та харчуванням до одужання незалежно від строку дії путівки. Умови від’їзду дитини до місця постійного проживання узгоджуються з батьками (особами, які їх замінюють) та з Підрозділами.

VI. Звітність про використання путівок та контроль за дотриманням вимог цього Положення

6.1. Керівники Підрозділів протягом 10 днів після закінчення кожної оздоровчої зміни подають Мінсім’ямолодьспорту звіт про використання путівок до МДЦ “Артек” за встановленою формою згідно з додатком 2.

6.2. За результатами бюджетного року Підрозділи у строк до 10 січня наступного за звітним року подають Мінсім’ямолодьспорту річний звіт про використання путівок до МДЦ “Артек” за встановленою формою згідно з додатком 3.

6.3. У разі встановлення факту видачі путівки з порушенням чинного законодавства Підрозділи в місячний строк з дня виявлення такого факту вживають заходів щодо повернення коштів у розмірі повної вартості безкоштовної путівки чи часткової вартості путівки та перераховують зазначені кошти на рахунок Мінсім’ямолодьспорту.

6.4. Контроль за використанням бюджетних коштів, передбачених Мінсім’ямолодьспорту на придбання путівок до МДЦ “Артек”, та за використанням путівок здійснюється в установленому законодавством порядку.

Начальник відділу

оздоровлення та дозвілля Н.О.Чеботарьова

 

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ’Ї,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ

НАКАЗ

                        06.03.2008  N 871

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      6 травня 2008 р.

                                      за N 382/15073

Про затвердження Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Міжнародного дитячого центру “Артек” за рахунок бюджетних коштів

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 N 88 “Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей в дитячих оздоровчих таборах, дитячих центрах “Артек” і “Молода гвардія” та з метою належної організації оздоровлення та відпочинку дітей у Міжнародному дитячому центрі “Артек” НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Міжнародного дитячого центру “Артек” за рахунок бюджетних коштів (додається).

2. Державному департаменту з усиновлення та захисту прав дитини (Волинець Л.С.) довести даний наказ до відома структурних підрозділів Мінсім’ямолодьспорту, Міністерства у справах молоді, сім’ї та ґендерної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів у справах сім’ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Міжнародного дитячого центру “Артек”.

3. Міністерству у справах молоді, сім’ї та ґендерної політики Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам у справах сім’ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій здійснювати направлення дітей до Міжнародного дитячого центру “Артек” згідно з цим Положенням.

4. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Мін’юсту.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Міністра Р.Г.Драпушка та Т.В.Кондратюк.

Міністр Ю.О.Павленко

ПОГОДЖЕНО:

Заступник Міністра

фінансів України В.М.Матвійчук

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Міністерства у справах

                                      сім'ї, молоді та спорту

                                      06.03.2008  N 871

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      6 травня 2008 р.

                                      за N 382/15073

 

 

                            ПОЛОЖЕННЯ

про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Міжнародного дитячого центру “Артек” за рахунок бюджетних коштів

I. Загальні положення

1.1. Міжнародний дитячий центр “Артек” (далі — МДЦ “Артек") є дитячим оздоровчим закладом, у якому діти, що направляються на оздоровлення та відпочинок, беруть участь у виховних, розважально-ігрових програмах, спортивних змаганнях, набувають досвіду громадської діяльності та спілкування.

1.2. У МДЦ “Артек” організовуються оздоровчі, тематичні, а також оздоровчо-тематичні зміни.

Оздоровча зміна — період перебування в МДЦ “Артек”, протягом якого дитина отримує послуги з оздоровлення та відпочинку.

Тематична зміна — зміна, що проводиться з метою творчого розвитку талановитих та обдарованих дітей, а також дітей із соціально не захищених категорій, під час якої дитина, крім послуг з оздоровлення та відпочинку, отримує комплекс додаткових послуг, спрямованих на розвиток її здібностей та інтересів за спеціальною програмою.

Учасники тематичних змін — це діти, які беруть особисту або колективну участь у відповідних конкурсах, змаганнях, фестивалях тощо, які проводяться під час тематичних змін.

1.3. До МДЦ “Артек” направляються діти віком:

у період з жовтня до квітня — від 10 до 16 років, а в період з травня до вересня — від 9 до 16 років, допускається направлення дітей віком від 8 до 17 років, якщо про це додатково зазначено у відповідному наказі Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини (далі — Департамент).

1.4. Вартість путівок до МДЦ “Артек”, які будуть придбані за рахунок бюджетних коштів, визначається, виходячи з тривалості зміни та вартості одного ліжко-дня. Вартість одного ліжко-дня для МДЦ “Артек” затверджується Державним управлінням справами за погодженням з Мінфіном.

1.5. Бюджетні кошти спрямовуються Департаментом на організацію оздоровлення та відпочинку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей загиблих шахтарів, дітей військовослужбовців, журналістів і працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, талановитих та обдарованих дітей (далі — діти пільгових категорій).

1.6. Придбані за рахунок бюджетних коштів путівки до МДЦ “Артек” надаються безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством, за квотою, визначеною Департаментом.

1.7. Квоти путівок упродовж року розподіляються таким чином:

у період з січня до травня і з вересня до грудня:

- безоплатні путівки становлять 60 відсотків від загальної кількості путівок, які виділяються на зміну;

- путівки з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків вартості путівки становлять 10 відсотків від загальної кількості путівок, які виділяються на зміну;

- путівки з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків вартості путівки становлять 30 відсотків від загальної кількості путівок, які виділяються на зміну;

з червня до серпня:

- безоплатні путівки становлять 40 відсотків від загальної кількості путівок, які виділяються на зміну;

- путівки з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків вартості путівки становлять 10 відсотків від загальної кількості путівок, які виділяються на зміну;

- путівки з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків вартості путівки становлять 20 відсотків від загальної кількості путівок, які виділяються на зміну;

- путівки з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків вартості путівки становлять 30 відсотків від загальної кількості путівок, які виділяються на зміну.

II. Порядок розподілу путівок до МДЦ “Артек"

2.1. Департамент затверджує розподіл путівок до МДЦ “Артек” у розрізі адміністративно-територіальних одиниць відповідно до співвідношення чисельності дітей шкільного віку в регіоні до загальної чисельності таких дітей в Україні за даними органів державної статистики за попередній рік з урахуванням кількості дітей пільгових категорій та укладає договори з Міністерством у справах молоді, сім’ї та ґендерної політики Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі — Підрозділи) про направлення дітей на оздоровлення та відпочинок.

2.2. Розподіл путівок до МДЦ “Артек” Підрозділам на відповідну зміну затверджується наказом Департаменту.

2.3. Направлення дітей пільгових категорій до МДЦ “Артек” здійснюють Підрозділи відповідно до цього Положення з урахуванням того, що за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів дитина має право на безоплатне та пільгове забезпечення путівкою до зазначеного дитячого оздоровчого закладу один раз на рік.

2.4. Департамент передає путівки Підрозділам, які здійснюють розподіл путівок у розрізі районів і міст обласного значення відповідно до співвідношення чисельності в них дітей шкільного віку до загальної чисельності таких дітей в Автономній Республіці Крим, відповідній області, містах Києві та Севастополі з урахуванням кількості дітей пільгових категорій.

2.5. Керівники Підрозділів, керівники відповідних підрозділів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування своїм розпорядчим документом призначають працівника, на якого покладають обов’язки щодо підбору та направлення дітей до МДЦ “Артек”, відповідно до вимог цього Положення.

2.6. Керівники Підрозділів забезпечують формування бази даних відповідних пільгових категорій дітей, які потребують оздоровлення та відпочинку в МДЦ “Артек”, і керуються цими даними для розподілу виділених путівок між відповідними структурними підрозділами районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування.

III. Порядок надання путівок для оздоровлення та відпочинку в МДЦ “Артек"

3.1. Уповноважені працівники Підрозділів згідно із затвердженим планом-графіком змін на календарний рік отримують у Департаменті путівки до МДЦ “Артек” за довіреністю.

3.2. Підрозділи надають путівки:

3.2.1. Безоплатні:

дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

дітям-інвалідам за відсутності медичних протипоказань та здатним до самообслуговування, або які беруть участь у тематичних змінах; дітям загиблих шахтарів, дітям військовослужбовців, журналістів і працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків; дітям із малозабезпечених сімей, сім’ї яких відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу як малозабезпечені, у тому числі дітям із багатодітних сімей, талановитим і обдарованим дітям, які досягли особливих успіхів у тій чи іншій сфері діяльності, а саме: переможцям, лауреатам, дипломантам олімпіад, творчих конкурсів, оглядів, спортивних змагань міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів (1-3 особисте або командне місце).

3.2.2. Путівки з частковою оплатою у розмірі 20 чи 30 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством:

дітям з багатодітних сімей на підставі довідки про доходи членів сім’ї за останні півроку;

обдарованим і талановитим дітям, які досягли особливих успіхів у тій чи іншій сфері діяльності, а саме: переможцям, лауреатам, дипломантам олімпіад, творчих конкурсів, оглядів, спортивних змагань не нижче районного, міського, районного в містах Києві та Севастополі рівнів (1-3 особисте або командне місце); відмінникам навчання.

3.2.3. Путівки з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством:

обдарованим і талановитим дітям, які досягли особливих успіхів у тій чи іншій сфері діяльності, а саме: переможцям, лауреатам, дипломантам олімпіад, творчих конкурсів, оглядів, спортивних змагань усіх рівнів (1-3 особисте або командне місце); відмінникам навчання.

3.3. У разі відсутності безоплатних путівок на бажання батьків (осіб, які їх замінюють) дитина пільгової категорії, яка має право на отримання безоплатної путівки, може отримати путівку з частковою оплатою вартості.

3.4. Відповідні структурні підрозділи районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування вносять пропозиції щодо направлення дітей до МДЦ “Артек” за безоплатними путівками і путівками з частковою оплатою вартості та складають списки дітей, які направляються до МДЦ “Артек”, за встановленою формою (додаток 1), підписані заступником голови районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій або заступником голови органу місцевого самоврядування, та направляють їх разом з документами, зазначеними в пунктах 4.2-4.4 цього Положення, до Підрозділів, яким вони підзвітні.

3.5. Сума різниці вартості путівок із частковою оплатою за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) уноситься до початку зміни в касу Підрозділів, які направляють дитину. Підрозділи зараховують зазначені кошти на рахунок та протягом п’яти робочих днів перераховують їх на рахунок Департаменту, відкритий в органах Державного казначейства для подальшого здійснення ним розрахунків із центром “Артек”.

3.6. Керівники Підрозділів розглядають пропозиції щодо направлення дітей до МДЦ “Артек”, формують і відповідним розпорядчим документом затверджують списки дітей, які направляються до МДЦ “Артек” від адміністративно-територіальної одиниці.

Підставою для видання такого розпорядчого документа є документи, зазначені в пунктах 4.2-4.4 цього Положення, які мають зберігатися в Підрозділах протягом трьох років.

3.7. На підставі виданих Підрозділами розпорядчих документів заповнюються бланки путівок, які засвідчуються підписом керівника Підрозділу і печаткою.

3.8. Оформлені належним чином путівки передаються особі, яка наказом керівника Підрозділу визначається відповідальною від адміністративно-територіальної одиниці за супровід групи дітей (далі — старший Супроводжувач).

3.9. Дітям, їх батькам (особам, які їх замінюють) путівки на руки не видаються.

3.10. У разі неможливості використання путівок на зазначену в ній зміну з поважних причин (хвороба дитини, обставини непереборної сили тощо) Підрозділи у п’ятиденний термін у письмовій формі інформують про це Департамент із зазначенням причин та номера путівки.

3.11. Здійснювати передання путівок з однієї адміністративно-територіальної одиниці в іншу без видання відповідного розпорядчого документа Департаменту забороняється.

IV. Перелік документів, необхідних для отримання путівки до МДЦ “Артек"

4.1. До відповідних структурних підрозділів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, на які покладено виконання вимог цього Положення, подаються відповідні документи.

4.2. Для надання безоплатних путівок:

4.2.1. Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківської опіки.

4.2.2. Для дітей з малозабезпечених сімей:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- довідка про призначення державної соціальної допомоги по малозабезпеченості.

4.2.3. Для дітей-інвалідів за відсутності медичних протипоказань та здатних до самообслуговування або які беруть участь у тематичних змінах; дітей загиблих шахтарів, дітей військовослужбовців, журналістів і працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

4.2.4. Для талановитих і обдарованих дітей:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- довідка про призначення державної соціальної допомоги по малозабезпеченості;

- копії посвідчення, диплома, грамоти тощо, що підтверджують відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця змагання, олімпіади, творчого конкурсу, огляду, спортивного змагання міжнародного, всеукраїнського чи обласного рівнів (1-3 особисте або командне місце).

4.3. Для надання путівок з частковою оплатою у розмірі 20 чи 30 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством:

4.3.1. Для дітей з багатодітних сімей:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- довідка про склад сім’ї;

- довідки про доходи членів сім’ї за останні півроку.

4.3.2. Для талановитих і обдарованих дітей:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія посвідчення, диплома, грамоти тощо, що підтверджують відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця змагання, олімпіади, творчого конкурсу, огляду, спортивного змагання не нижче районного, міського, районного в містах Києві та Севастополі рівнів (1-3 особисте або командне місце);

- клопотання педагогічної ради навчального закладу та органу управління освітою районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій або відповідного органу самоврядування про надання дитині путівки та копії табелів успішності або похвальних листів за останні два роки навчання (для відмінників навчання). У табелях ураховуються тільки річні (підсумкові) оцінки;

- довідки про доходи членів сім’ї за останні півроку.

4.4. Для надання путівок з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством:

4.4.1. Для талановитих і обдарованих дітей:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія відповідного посвідчення, диплома, грамоти тощо, що підтверджують відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця змагання, олімпіади, творчого конкурсу, огляду, спортивного змагання всіх рівнів (1-3 особисте або командне місце);

- клопотання педагогічної ради навчального закладу та органу управління освітою районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій або відповідного органу місцевого самоврядування про надання дитині путівки та копії табелів успішності або похвальних листів за останні два роки навчання (для відмінників навчання). У табелях ураховуються тільки річні (підсумкові) оцінки.

4.5. Зазначені в пунктах 4.2-4.4 документи не потребують нотаріального засвідчення.

Копії документів засвідчуються керівником відповідного структурного підрозділу (районного, районного в містах Києві та Севастополі) органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування, який направляє дитину.

4.6. Перед відправленням діти, яким надається путівка, повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством порядку та отримати медичну довідку.

Батьки дитини (особи, які їх замінюють) дають письмову згоду на проведення в МДЦ “Артек” необхідних діагностичних та лікувальних процедур у разі захворювання дитини.

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячому будинку сімейного типу або в прийомній сім’ї, таку згоду дають батьки-вихователі чи прийомні батьки. Якщо дитина перебуває на повному державному утриманні, таку згоду дає керівник закладу, у якому виховується дитина, і засвідчує свій підпис печаткою закладу.

V. Проїзд груп дітей до МДЦ “Артек” та їх прийом

5.1. Проїзд дітей до МДЦ “Артек” проводиться організовано, групами.

З метою забезпечення формування і відправлення чергової групи до МДЦ “Артек” керівники відповідних Підрозділів видають розпорядчі документи про відправлення дітей до МДЦ “Артек” і призначають осіб, які забезпечують організацію проїзду дітей до МДЦ “Артек” і у зворотному напрямку, у кількості один дорослий на 15 дітей. Особи, які супроводжують дітей, повинні мати досвід роботи з дітьми. До складу осіб, які супроводжують, обов’язково входить медичний працівник.

Особи, які супроводжують дітей, відповідають за збереження їх життя та здоров’я за весь період перебування в дорозі, на базі-готелі до від’їзду в МДЦ “Артек” (у день заїзду) та з моменту передачі їм дітей працівниками МДЦ “Артек” при від’їзді.

5.2. Після затвердження керівниками Підрозділів списків дітей, які направляються на оздоровлення в МДЦ “Артек”, старшим Супроводжувачем проводяться збори батьків (осіб, які їх замінюють) та дітей з питань організації проїзду, перебування дітей в МДЦ “Артек”, а також інструктаж із супроводжувачами.

5.3. Проїзд дітей здійснюється за рахунок коштів батьків (осіб, які їх замінюють), благодійної допомоги тощо.

5.4. МДЦ “Артек” приймає дітей виключно в терміни, зазначені в путівці. Прийом дітей здійснюється тільки через базу-готель МДЦ “Артек”.

5.5. Підрозділи в письмовій формі надають до МДЦ “Артек” інформацію про кількість дітей, час і дату приїзду, номер поїзда, вагона не пізніше ніж за 5 днів до приїзду на базу-готель МДЦ “Артек” та аналогічну інформацію — за 5 днів до від’їзду з МДЦ “Артек”.

5.6. Прибувши до МДЦ “Артек”, старший Супроводжувач повинен надати особі, яка відповідно до наказу МДЦ “Артек” призначена відповідальною за проведення заїзду на зміну, три примірники затверджених списків дітей та належним чином оформлені путівки і медичні довідки.

5.7. МДЦ “Артек” забезпечує проживання супроводжувачів на базі-готелі МДЦ “Артек”.

5.8. МДЦ “Артек” після заїзду дітей в 5-денний термін повідомляє Департамент про відповідність кількості фактично прибулих дітей до кількості виділених путівок.

5.9. Супроводжувачі груп дітей повинні прибути на базу-готель МДЦ “Артек” не пізніше ніж за один день до від’їзду дітей та зареєструватись у відповідальної особи за прийом та відправлення дітей.

5.10. У разі встановлення під час прийому дитини на відпочинок факту видачі путівки не за призначенням (дитина направлена до МДЦ “Артек” без відповідного медичного обстеження або з медичними протипоказаннями, з неналежним чином оформленою медичною довідкою, є молодшою або старшою від зазначеного в цьому Положенні віку) така дитина до МДЦ “Артек” не приймається і відбуває до місця проживання з особою, яка її супроводжує.

Терміни використання путівки в такому разі не переносяться, а путівка вилучається, про що відповідальними особами за проведення заїзду на зміну в МДЦ “Артек” та старшим Супроводжувачем від адміністративно-територіальної одиниці складається відповідний акт у трьох примірниках. Один примірник такого акта направляється до Департаменту.

Рішення про подальше використання такої путівки приймає Департамент.

5.11. У разі хвороби дитини МДЦ “Артек” обов’язково забезпечує її медичним обслуговуванням та харчуванням до одужання незалежно від терміну дії путівки. Умови від’їзду дитини до місця постійного проживання узгоджуються з батьками (особами, які їх замінюють) та з Підрозділами.

VI. Особливості організації тематичних змін

6.1. Проведення тематичних змін у МДЦ “Артек” здійснюється на підставі плану-графіка тематичних змін та положень про їх проведення, що затверджуються Департаментом не пізніше ніж за місяць до їх початку.

6.2. Для проведення тематичних змін Департамент виділяє квоти пільгових путівок до МДЦ “Артек” у межах загальної кількості путівок на відповідну зміну з дотриманням норм розділу II цього Положення, які затверджуються наказом Департаменту.

6.3. Усі заявки на учасників тематичних змін до МДЦ “Артек” на тематичні зміни подаються до Департаменту не пізніше ніж за два місяці до початку зміни.

6.4. Надання путівок на тематичні зміни здійснюється Підрозділами за місцем проживання дитини.

6.5. До Підрозділів учасники тематичних змін подають копії свідоцтв про народження та список дитячого творчого колективу, спортивної команди тощо, засвідчений керівником закладу, до якого належить колектив, команда тощо.

6.6. У разі неможливості направлення дитини на тематичну зміну з поважних причин (хвороба, обставини непереборної сили тощо) керівники Підрозділів мають право направити за такими путівками дітей, які внесені до бази даних відповідної адміністративно-територіальної одиниці, та повідомити Департамент не пізніше ніж за три дні до початку зміни.

VII. Звітність про використання путівок та контроль за дотриманням вимог цього Положення

7.1. Керівники Підрозділів протягом 5 днів після закінчення кожної зміни подають Департаменту звіт про оздоровлення дітей в МДЦ “Артек” за встановленою формою (додаток 2).

7.2. За результатами бюджетного року Підрозділи в термін до 1 лютого наступного за звітним року подають Департаменту звіт про використання путівок до МДЦ “Артек” за встановленою формою (додаток 3).

7.3. У разі встановлення факту видачі путівки з порушенням чинного законодавства Підрозділи в місячний термін з дня виявлення такого факту вживають заходів щодо стягнення коштів у розмірі повної вартості безкоштовної путівки чи часткової вартості путівки із зменшенням вартості та перераховують зазначені кошти на рахунок Департаменту.

7.4. Контроль за використанням бюджетних коштів, передбачених Департаменту на придбання путівок до МДЦ “Артек”, та за використанням путівок здійснюється в установленому законодавством порядку.

Заступник Міністра Р.Г.Драпушко

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/med/12_127.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"