Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XІІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МЕДИЦИНИ

Кожні п'яті ліки в Україні фальсифіковані. У нас є кримінальна відповідальність за фальсифіковану горілку, але немає за фальсифіковані ліки

Згідно з визначенням ВООЗ фальсифіковані лікарські засоби — це препарати, які навмисно неправильно промарковані щодо ідентичності та назви виробника. Фальсифікованими можуть бути як оригінальні, так і відтворені препарати. Вони можуть містити інгредієнти у відповідному або невідповідному складі, можуть бути без активних речовин (найчастіше), з недостатньою їх кількістю або у підробній упаковці. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 20% всіх ліків, які продаються в Україні, - підробки, але вже подейкують про третину фальсифікованих ліків. Єдиний шлях боротьби з ними нині – вилучення із обігу. Але ж цього замало.

Субстандартні лікарські засоби — це препарати, виготовлені легальним виробником з правильним маркуванням, але які за відсутності належних умов виробництва, транспортування та зберігання втратили відповідність встановленим вимогам нормативних документів.

Торгівля фальсифікованими ліками набула сьогодні міжнародних масштабів і має місце як у країнах, що розвиваються, так і в високорозвинених країнах. Обсяги світової торгівлі фальсифікованими лікарськими засобами сягають 20 млрд доларів США, або становлять близько 7% від усього фармацевтичного ринку. Підроблені та субстандартні ліки більш розповсюджені в країнах, де виробництво, ввезення, постачання та продаж медикаментів недостатньо врегульовані і погано контролюються. всі сумнівні фармфірми, які давно вигнали з Європи та Північної Америки, успішно осіли в Україні

Згідно із законом, фальсифікаторам горілки за статтею 204 Кримінального кодексу загрожує до п'яти років ув'язнення, а якщо від їхньої продукції постраждали люди - то до 10 років. Але якщо тих, хто підробляє горілку, іноді все-таки ловлять, то за всі роки незалежності України у кримінальних справах, пов'язаних з фальсифікацією ліків, не присуджено жодного реального терміну! В Україні досі законодавчо не визначено, що ж це таке - фальсифіковані ліки? Відповідно, немає й покарання за їх виготовлення, хоча законопроект про це існував з 2005 року, але його було знято з розгляду.

Теоретично при фальсифікації ліків виробником залучити звинувачення по ст. 227 КК «Випуск неякісної продукції» (карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів або виправними роботами на строк до 2 років).

Наприклад, у Франції виробництво та імпорт фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі на строк 4 роки або штрафом у розмірі €400 000, а організація незаконної мережі збуту - позбавленням волі на строк 5 років або штрафом у розмірі €500 000.

Новина. Маразм було ліквідовано з 1 листопада 2011 року Законом України від 8 вересня 2011 року N 3718-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів".

Петро ПАТЛАТИЙ
18.08.2010

Стаття 204. Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів

1. Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, -

карається штрафом від п’ятисот до тисячі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

2. Незаконне виготовлення алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, або вчинене особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, -

карається штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

3. Незаконне виготовлення товарів, зазначених у частинах першій або другій цієї статті, з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров’я людей, а так само незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, -

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.

50% вина на українському ринку – фальсифіковані

Скарги пацієнтів на неефективні ліки дозволили лише з 2 квітня 2012 року

Щодня може заборонятися продаж десятків ліків

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 




Проект

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів



Верховна Рада України постановляє:

I. Доповнити розділ ІІ Особливої частини Кримінального кодексу України (2341-14) (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) статтями 1381 і 1382 такого змісту:

"Стаття 1381. Виготовлення, зберігання, збут або транспортування фальсифікованих лікарських засобів.


1. Виготовлення, зберігання, збут або транспортування фальсифікованих лікарських засобів з метою їх розповсюдження та/або отримання прибутку, якщо це не причинило негативних наслідків для здоров'я людини –


карається штрафом від п'ятисот до тисячі п'ятидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, транспортних засобів, приміщень та обладнання для їх виготовлення.


2. Виготовлення фальсифікованих лікарських засобів шляхом використання приміщень та обладнання, що спеціально пристосоване для цієї мети та забезпечує масове виробництво фальсифікованих лікарських засобів, або вчинене особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, або вчинене групою осіб - карається штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років, з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів та сировини і обладнання для їх виготовлення.

3. Виготовлення і(або) збут фальсифікованих лікарських засобів, якщо їх застосування призвело до тілесних ушкоджень середньої тяжкості та тяжких тілесних ушкоджень людини, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з вилученням та знищенням фальсифікованих лікарських засобів та конфіскацією сировини і обладнання для їх виготовлення.


Примітка.

Під фальсифікованими лікарськими засобами слід розуміти лікарські засоби, виготовлені з умисним порушенням його складу або неправомірно відтворені лікарські засоби з неправомірним використанням знаку для товарів чи товарної назви лікарського засобу, а так само підроблення маркування іншого виробника і(або) даних про державну реєстрацію лікарських засобів в Україні та інших державах.



Стаття 1382. Спонукання певної особи (осіб) до вживання фальсифікованих лікарських засобів


1. Умисне спонукання певної особи (осіб) до вживання завідомо фальсифікованих лікарських засобів, що не призвело до тяжких наслідків для здоров'я - карається штрафом від п'ятидесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до десяти місяців або обмеженням волі на строк до шести місяців

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, що причинило особі (особам) тілесні ушкодження середньої тяжкості - караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою і другою цієї статті, якщо вони призвели до тяжких тілесних ушкоджень, - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років."



II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "321" доповнити цифрами "3211".

2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122):

1) доповнити статтею 442 такого змісту:

"Стаття 442. Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів

Умисне виготовлення, придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, вчинені у невеликих розмірах, -

тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Невеликий розмір лікарських засобів визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я";

2) у назві та абзаці першому частини першої статті 18810 слова "органів державного контролю якості лікарських засобів" замінити словами "органів державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва";

3) статтю 2448 викласти у такій редакції:

"Стаття 2448. Органи державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва

Органи державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, переміщенням, зберіганням з метою збуту або незаконним збутом лікарських засобів (стаття 442), з порушенням встановленого порядку взяття, переробки, зберігання, реалізації і застосування донорської крові та (або) її компонентів і препаратів (стаття 451), з недодержанням вимог стандартів, норм, правил і технічних умов під час виробництва, зберігання, транспортування, реалізації чи використання лікарських засобів (статті 167 - 170), а також з невиконанням законних вимог посадових осіб органів виконавчої влади у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів (стаття 18810).

Від імені органів державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: Головний державний інспектор України з лікарських засобів та його заступники, головні державні інспектори з лікарських засобів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, державні інспектори з лікарських засобів".

3. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25 - 26, ст. 131):

1) статтю 305 викласти у такій редакції:

"Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів

1. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, тобто їх переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також якщо предметом цих дій були особливо небезпечні наркотичні засоби чи психотропні речовини або наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби у великих розмірах, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна.

3. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, вчинена організованою групою, а також якщо предметом контрабанди були наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби в особливо великих розмірах, -

карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років із конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна.

Примітка. Поняття великий та особливо великий розмір наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів, або фальсифікованих лікарських засобів, що застосовується в цьому розділі, визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у галузі охорони здоров'я";

2) доповнити статтею 3211 такого змісту:

"Стаття 3211. Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів

1. Умисне виготовлення фальсифікованих лікарських засобів, а так само придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, якщо такі дії створили загрозу для життя чи здоров'я особи, або вчинені у великих розмірах, -

караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини та обладнання для їх виготовлення.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або в особливо великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров'я особи, а так само виробництво фальсифікованих лікарських засобів, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини та обладнання для їх виготовлення.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна.

4. Особа, яка добровільно здала фальсифіковані лікарські засоби та вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов'язаних з їх обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту, збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, їх ввезення на територію України, вивезення з території України, транзит через її територію (частина перша цієї статті, якщо такі дії не створили загрози для життя чи здоров'я людей)".

4. У Законі України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 22, ст. 86; 2007 р., N 3, ст. 30, N 34, ст. 446):

1) частину першу статті 2 доповнити абзацом такого змісту:

"фальсифікований лікарський засіб - лікарський засіб, який умисно промаркований неідентично (невідповідно) відомостям (одній або декільком з них) про лікарський засіб з відповідною назвою, що внесені до Державного реєстру лікарських засобів України, а так само лікарський засіб, умисно підроблений у інший спосіб, і не відповідає відомостям (одній або декільком з них), у тому числі складу, про лікарський засіб з відповідною назвою, що внесені до Державного реєстру лікарських засобів України";

2) у частині третій статті 4 слова "Державний комітет України з медичної та мікробіологічної промисловості" замінити словами "центральний орган виконавчої влади з лікарських засобів";

3) у статті 9:

частину третю після слів "адреса виробника" доповнити словами "адреса його місцезнаходження та виробничих потужностей";

частину сьому викласти в такій редакції:

"До Державного реєстру лікарських засобів України вносяться такі відомості про лікарський засіб: назва лікарського засобу (торговельна назва, міжнародна непатентована назва); виробник (назва, місцезнаходження юридичної особи та її виробничих потужностей); синоніми, хімічна назва, повний склад лікарського засобу; фармакологічна дія, фармакотерапевтична група лікарського засобу; показання, протипоказання, запобіжні заходи, взаємодія з іншими лікарськими засобами; способи застосування, доза діючої речовини в кожній одиниці та кількість одиниць в упаковці; побічна дія, форма випуску, умови зберігання, термін придатності, умови відпуску; інструкція для медичного застосування лікарського засобу; фармакопейна стаття або методи контролю якості лікарського засобу";

4) частину третю статті 10 викласти у такій редакції:

"Загальні вимоги до матеріально-технічної бази для виробництва лікарських засобів, проведення виробничого контролю їх якості, а також технологічних регламентів встановлюються центральним органом виконавчої влади з лікарських засобів";

5) статтю 14 викласти у такій редакції:

"Стаття 14. Органи державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва

Контроль за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва здійснюється центральним органом виконавчої влади з лікарських засобів та підпорядкованими йому територіальними органами виконавчої влади з лікарських засобів відповідно до закону.

Центральний орган виконавчої влади з лікарських засобів очолює керівник, який за посадою є Головним державним інспектором України з лікарських засобів. Керівник центрального органу виконавчої влади з лікарських засобів має двох заступників, у тому числі одного першого, які за посадою є заступниками Головного державного інспектора України з лікарських засобів.

Керівники територіальних органів виконавчої влади з лікарських засобів за посадою є головними державними інспекторами з лікарських засобів на відповідних територіях, а їх заступники - відповідно заступниками головних державних інспекторів з лікарських засобів на відповідних територіях.

Інші спеціалісти центрального органу виконавчої влади з лікарських засобів та спеціалісти його територіальних органів, на яких покладено здійснення державного контролю за якістю лікарських засобів, є за посадою державними інспекторами з лікарських засобів";

6) у частині другій статті 17 слова "Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів" замінити словами "центральним органом виконавчої влади з лікарських засобів".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 листопада 2011 року, крім пункту 2 розділу II, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

2. Кабінету Міністрів України до 1 листопада 2011 року:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

м. Київ
8 вересня 2011 року
N 3718-VI

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/med/12_123.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"