Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XІІ. МАРАЗМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МЕДИЦИНИ

Всупереч Закону санітарно-епідеміологічна служба(СЕС) на власний розсуд встановлює періодичність проведення перевірок за ступенем ризику

Відповідно до частини другої статті 5 Закону  України від 05.04.2007 р. № 877-V “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (далі - Закон) орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності.

З урахуванням значення прийнятного ризику для життєдіяльності всі суб’єкти господарювання, що підлягають нагляду (контролю), відносяться до одного з трьох ступенів ризику: з високим, середнім та незначним.

Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і періодичність проведення планових заходів, затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).

Натомість в царині СЕС діє Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 14.02.2008 року  №8 “Про розподіл об'єктів державного санітарно-епідеміологічного нагляду за ступенем ризику», а не Постанова Кабміну, і ця лікарська постанова всупереч Законові навіть зареєстрована в Міністерстві юстиції... І  Постанова ця встановлює періодичність перевірок підприємств та підприємців в  п’ять разів вищу, ніж яка передбачена Законом! Зокрема СЕС здійснює проведення планових заходів державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об'єктами нагляду з високим ступенем ризику з періодичністю 1 раз в квартал (за Законом, як правило, раз на рік), з середнім ступенем ризику - 2 рази на рік, з незначним - 1 раз на рік (за Законом – раз на 5 років).

Цікаво, що в Грузії СЕС ліквідували ще в 2004 році і тотальних отруєнь щось не помітно...

Маразм ліквідували лише з 11 лютого 2012 року за Постановою Кабміну від 30 листопада 2011 р. № 1405.

Віталій МОСЕЙЧУК

Санітарні правила з кутками споживача та іншим торгівельним законодавством купуйте та замовляйте тут. Купить уголок покупателя с санитарными правилами и другим законодательством

 

В СЕС працює 53 тисячі  співробітників. Прем'єр-міністр України пообіцяв половину звільнити

Санітарні правила для продовольчої торгівлі та громадського харчування не змінювалися з часів СРСР

Одним наказом МОЗ затверджено одразу 115 форм облікової документації СЕС

Мінохоронздоров’я та санепідемстанції вважають, що в ігрових комп’ютерних клубах можуть розміщуватися лише персональні комп’ютери, але не ігрові приставки

Перевірки виробників кормів для тварин - двічі на рік, а виробників їжі - раз на два роки. В чотири рази рідше!

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Державна санітарно-епідеміологічна служба
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

вул. М. Грушевського, 7, м. Київ, 01021, тел. (044) 253-61-94, E-mail: moz@moz.gov.ua, web:http://www.moz.gov.ua, код ЄДРПОУ 00012925

ПОСТАНОВА

від 14.02.2008 року                                                                             № 8

Про розподіл об'єктів державного
санітарно-епідеміологічного нагляду
за ступенем ризику

Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" з метою удосконалення державного санітарно-епідеміологічного нагляду

ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Затвердити розподіл об'єктів державного санітарно-епідеміологічного нагляду за ступенем ризику для здоров'я людини (далі - розподіл) (додається).
2. Визначити, що проведення планових заходів державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об'єктами нагляду з високим ступенем ризику здійснюється з періодичністю 1 раз в квартал, з середнім ступенем ризику - 2 рази на рік, з незначним - 1 раз на рік.

3. Періодичність проведення планових заходів державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об'єктами, які не включені до розподілу встановлюється згідно з вимогами пункту 9 Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.99 № 1109.

4. Дія цієї постанови не розповсюджується на проведення планових лабораторних досліджень та інструментальних вимірювань, передбачених санітарним законодавством, на впровадження санітарних та протиепідемічних заходів, пов'язаних із ускладненням санітарної та епідемічної ситуації та позапланових заходів зі здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення вимог санітарного законодавства.

5. Головному лікарю Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст, районів, районів у містах, на водному, залізничному, повітряному транспорті, об'єктів з особливим режимом роботи забезпечити здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду згідно затвердженого розподілу з періодичністю визначеною санітарним законодавством.

6. Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров я України дану постанову довести до установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в установленому порядку.

7. Контроль за виконанням постанови покладаю на першого заступника Головного державного санітарного лікаря України Пономаренка А.М.

                                                                                                    М.Г.Проданчук 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 14.02.2008 року № 8

Розподіл
об'єктів державного санітарно-епідеміологічного нагляду
за ступенем ризику для здоров'я людини

1. Високий ступінь ризику
1.1. Водопроводи із поверхневих джерел водопостачання
1.2. Молокопереробні підприємства, в асортименті яких є цільномолочна продукція.
1.3. Виробництво кремових кондитерських виробів.
1.4. Очисні споруди господарсько-побутової каналізації потужністю понад 50 тис. м3/добу.
1.5. Дитячі заклади закритого типу (будинки дитини, інтернати) та оздоровчі заклади з цілодобовим перебуванням (санаторії і позаміські оздоровчі заклади).
1.6. Лікувально-профілактичні заклади, в структурі яких є пологові, хірургічні, дитячі та інфекційні відділення.
1.7. Полігони токсичних відходів.
1.8. Підприємства 1 класу небезпеки, в т.ч. і за радіаційним чинником.
1.9. Склади пестицидів і агрохімікатів, для яких встановлена санітарно-захисна зона - 1000 м.
1.10. Установи, підприємства та об'єкти, що застосовуються радіаційно-ядерні технології або використовують джерела іонізуючого випромінювання 1 категорії.
2. Середній ступінь ризику
2.1. Водопроводи з підземних джерел з розподільчою мережею.
2.2. Підприємства ресторанного бізнесу, у т.ч. дитячі і підліткові заклади з пунктами харчування, які працюють на сировині.
2.3. Очисні споруди господарсько-побутової каналізації потужністю до 50 тис. м3/добу.
2.4. Аптеки, які виготовляють лікарські засоби.
2.5. Стоматологічні кабінети (клініки).
2.6. Підприємства 2 класу небезпеки, у т.ч. і за радіаційним чинником.
2.7. Склади пестицидів і агрохімікатів, для яких встановлена санітарно-захисна зона - 500 м.
2.8. Установи, підприємства та об'єкти, що застосовують радіаційно-ядерні технології або використовують джерела іонізуючого випромінювання II категорії.
2.9. Підприємства харчової промисловості.
2.10. Підприємства ресторанного бізнесу, у т.ч. дитячі та підліткові заклади з пунктами харчування, що працюють на напівфабрикатах.
2.11. Громадські колодязі.
2.12. Підприємства продовольчої торгівлі.
2.13. Підприємства побутового обслуговування (лазні, перукарні, косметичні кабінети та ін.).
2.14. Підприємства III класу небезпеки, у т.ч. і за радіаційним чинником.
2.15. Склади пестицидів і агрохімікатів для яких встановлена санітарно-захисна зона - 300 м.
2.16. Установи, підприємства та об'єкти, що застосовують радіаційно-ядерні технології або використовують джерела іонізуючого випромінювання III категорії.
2.17. Молоко-товарні ферми, пункти закупівлі молока.
2.18. Забійні пункти.
3. Низький ступінь ризику
3.1. Підприємства дрібно-роздрібної торгівельної мережі, які реалізують у т.ч. фасовані харчові продукти, що швидко не псуються, алкогольні, безалкогольні напої, соки, тютюнові вироби продовольчої торгівлі.
3.2. Поліклінічні відділення, ФАПи.
3.3. Підприємства IV класу небезпеки, у т.ч. і за радіаційним чинником.
3.4. Свердловини без розподільчої мережі.
3.5. Аптеки, що реалізують готові лікарські засоби.
3.6. Підприємства торгівлі непродовольчою групою товарів.
3.7. Видовищні та розважальні заклади (будинки творчості, бібліотеки, музичні і спортивні школи, театри, музеї, виставкові центри, виставки, кінотеатри, дискотеки, розташовані за межами житлової забудови та ін.).
3.8. Підприємства V класу небезпеки, у т.ч. і за радіаційним чинником.
3.9. Підприємства побутового обслуговування, у т.ч. дрібні майстерні, що розташовані за межами житлової забудови.
3.10. Юридичні консультації та нотаріальні контори, ломбарди, пункти прокату різного призначення, обміну валют, банки, ощадкаси, поштові відділення, бібліотеки.
3.11. Бюро ритуальних послуг, що розташовані за межами житлової забудови.
3.12. Культові споруди, які розташовані за межами житлової забудови.
3.13. Склади для зберігання будівельних матеріалів (за винятком легкозаймистих речовин).
3.14. Склади зерна, борошна.
3.15. Спеціалізовані магазини по продажу лікеро-горілчаних виробів, пива, мінеральних та безалкогольних напоїв, тютюнових виробів у тарі виробника.
3.16. Холодильники.
3.17. Вищі учбові заклади.
3.18. Вокзали.
3.19. Громадські вбиральні.
3.20. Солярії.
3.21. Приймальні пункти хімчисток, склопосуду, макулатури.
3.22. Кіоски з реалізації поліграфічної продукції.
3.23. Станції техобслуговування.
3.24. Об'єкти адміністративно-офісного призначення.
3.25. Об'єкти на орендованих торгівельних площах, кіоски та контейнери, якщо вони розміщені на ринках, інших об'єктах торгівлі, діяльність яких погоджена з органами державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/post_20080214_8.html

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

від 30 листопада 2011 р. № 1405

Київ

Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)

Відповідно до статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) , згідно з додатком.

 

Прем'єр-міністр України                            М.АЗАРОВ

 

Інд. 70

 

Додаток

до постанови Кабінету Міністрів України

від 30 листопада 2011 р. № 1405

 КРИТЕРІЇ,

за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)

1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб’єктів господарювання для санітарного та епідемічного благополуччя населення, є:

можливість завдання шкоди здоров’ю, працездатності та життю людини чи здоров’ю майбутніх поколінь, зумовлена впливом біологічних, фізичних, хімічних чи соціальних факторів середовища життєдіяльності;

можливість виникнення і поширення інфекційних хвороб та масових неінфекційних захворювань (отруєнь).

2. Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання незалежно від форми власності належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного.

3. До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти, які:

віднесені до I категорії підприємств, що застосовують радіаційно-ядерні технології;

використовують шкідливі речовини I та II класу небезпеки;

забезпечують населення питною водою;

здійснюють скидання стічних вод у відкриті водойми;

провадять діяльність, пов’язану з дитячим дошкільним вихованням та навчанням дітей та підлітків, крім дошкільних закладів, розрахованих на невелику кількість дітей (до 10) та/або короткострокове (до 3 годин) їх перебування у таких закладах, а також закладів позашкільної освіти;

забезпечують оздоровлення та відпочинок дітей.

4. До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб’єкти, які:

віднесені до II категорії підприємств, що застосовують радіаційно-ядерні технології;

проводять експериментальні, діагностичні, виробничі та інші роботи з біологічними агентами I-IV груп патогенності (небезпеки), нуклеїновими кислотами мікроорганізмів та рекомбінантними молекулами ДНК;

є джерелами шуму, вібрації, ультразвуку, статичної електрики, електромагнітних, неіонізуючих випромінювань та інших шкідливих факторів, а також забруднення атмосферного повітря в населених пунктах, поверхневих, морських, мінеральних і термальних вод, лікувальних грязей, ґрунтів шкідливими речовинами хімічного та біологічного походження;

виробляють, зберігають, транспортують чи реалізують харчові продукти і продовольчу сировину;

задіяні в обслуговуванні населення і можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб та масових неінфекційних захворювань (отруєнь);

надають медичну допомогу населенню;

забезпечують оздоровлення та відпочинок дорослих.

5. До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб’єкти, які не віднесені до суб’єктів господарювання з високим або середнім ступенем ризику.

6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання здійснюються:

з високим ступенем ризику - не частіше ніж один раз на рік;

із середнім ступенем ризику - не частіше ніж один раз на два роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше ніж один раз на три роки.

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/med/12_121.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"