Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVIII. МАРАЗМИ ЛІЦЕНЗУВАННЯ

Мовчазна згода як шлях для отримання незаконних ліцензій та законного штрафу

Згідно з частиною першою статті 1 Закону України про дозвільну систему після внесення змін Законом України від 15.12.2009 р. N 1759-VI “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні” запроваджено принцип мовчазної згоди — принцип, згідно з яким суб’єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

На виконання цього Закону прийнято Постанову Кабміну від 27 січня 2010 р. N 77 “Деякі питання застосування принципу мовчазної згоди”. Якщо підприємець подає заявку на якийсь дозвільний документ, і йому протягом десяти днів офіційно не відповідають, то він автоматично одержує цей дозвіл. Але по-перше, розроблювачі Закону забули скасувати в КпАП ст. 164, адже частиною першою статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, — тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. Але такі зміни подано, але ж є ще і кримінальна відповідальність за діяльність без ліцензії, хоча документи на неї може бути подано. А стаття 202 Кримінального кодексу говорить, що здійснення без державної реєстрації, як суб’єкта підприємницької діяльності, що містить ознаки підприємницької та яка підлягає ліцензуванню, або здійснення без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов’язано з отриманням доходу у великих розмірах, - карається штрафом від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

По-друге, незрозумілий перелік дозволів, що попадають під дію принципу мовчасзної згоди. Те ж саме по ліцензіях. Вирішення цього питання відали на відкуп чиновниками замість того, щоб суворо прописати це в Законі.

По-третє, чомусь немає відповідальності чиновників за вчасну невидачу чи відмову у видачі дозвільних документів. Винний у цьому чиновник має попадати під санкції. В результаті в Україні фактично запроваджено мовчазну згоду на видачу незаконних, для цього чиновнику слід просто не відповідати на заяву, наприклад, за гроші чи за щось інше або просто так, і людина одержує цю незаконну ліцензію мовчазно. І чиновник не покараний, і підприємець “скористався” законним принципом мовчазної згоди. В той же час відмовляти фізичним та юридичним особам в інформації, надання якої передбачено правовими актами, умисно затримувати її, надавати недостовірну чи неповну інформацію вважається за корупційне правопорушення за Законом "Про боротьбу з корупцією", а чомусь затримка у видачі дозвільних документів – ні. А дію іншого антикорупційного законодавства відстрочили на 2011 рік.

Віталій МОСЕЙЧУК

ФІНАНСОВІ САНКЦІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ПІДПРИЄМЦІВ ЗА БЕЗЛІЦЕНЗІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЗНАЧЕНІ ЛИШЕ ЩОДО ДЕКІЛЬКОХ ВИДІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Дію Законів про запобігання та протидію корупції відстрочили вдруге

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                    від 27 січня 2010 р. N 77

                               Київ

                    Деякі питання застосування

                     принципу мовчазної згоди

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що в разі ненадання у визначений законом строк суб’єкту господарювання документа дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі суб’єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання документа дозвільного характеру через 10 робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для видачі документа дозвільного характеру або прийняття рішення про відмову в його видачі, на підставі копії опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття.

2. Державному комітетові з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерству юстиції подати у двомісячний строк на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України про внесення змін до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Інд. 25

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

                        25.03.2010  N 3665

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто лист від 10.02.2010 N 032-43 щодо надання роз’яснення з деяких питань застосування принципу мовчазної згоди та в межах компетенції повідомляється наступне.

1. Щодо вступу в силу принципу мовчазної згоди у разі відмови суб’єкта господарювання отримувати повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру

Верховною Радою України 15.12.2009 прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні” N 1759-VI, який набрав чинності 30.12.2009, крім підпункту 2 пункту 4 розділу I цього Закону в частині ліцензування господарської діяльності.

Вищевказаним Законом були внесені зміни, зокрема, до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” (далі — Закон України про дозвільну систему).

Внесені зміни стосуються, зокрема, запровадження принципу мовчазної згоди.

Згідно з частиною першою статті 1 Закону України про дозвільну систему принцип мовчазної згоди — принцип, згідно з яким суб’єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

Отже, цей принцип застосовується лише тоді, коли у визначений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено, а тому у разі відмови суб’єкта господарювання отримати відповідне рішення про відмову принцип мовчазної згоди на зазначені відносини не поширюється.

При чому, частиною першою статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, — тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.

2. Щодо питання оформлення відмови суб’єкта господарювання від одержання рішення дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру та документального підтвердження доведення дозвільним центром відповідної інформації до заявника

Частиною першою статті 6 Закону України про дозвільну систему передбачено, що адміністратор веде реєстр документів дозвільного характеру.

Пунктом 2.4 Тимчасового порядку формування, ведення та користування реєстром документів дозвільного характеру, затвердженого наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 18.04.2006 N 39 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.05.2006 за N 558/12432, передбачено, що до Реєстру вносяться відомості, зокрема, про дату і номер рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру (із зазначенням підстави для такої відмови).

Разом з тим, Верховною Радою України 11.02.2010 прийнято Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” N 1869-VI (набирає чинності 01.04.2010), яким буде внесено зміни до Закону України про дозвільну систему.

Так, змінами передбачається, що письмове повідомлення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру видається суб’єкту господарювання або уповноваженій ним особі під підпис про одержання.

У разі нез’явлення суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи для одержання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру протягом двох робочих днів з дня закінчення встановленого законом строку розгляду заяви про видачу документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, державний адміністратор направляє письмове повідомлення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру суб’єкту господарювання поштовим відправленням з описом вкладення.

Разом з тим, законодавством не передбачено механізму щодо дій адміністратора або дозвільного органу у разі відмови суб’єкта господарювання одержати рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру, але як дає стверджувати практика, на сьогодні, відповідних випадків виявлено не було.

Т.в.о. Голови В.П.Загородній

____________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/licenz/18_45.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"