Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XVIII. МАРАЗМИ ЛІЦЕНЗУВАННЯ

Держпідприємництво вважає, що для того, щоб проводити господарську діяльність із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини ліцензії на поводження відповідної діяльності мати замало - слід мати ще і дозвіл органу місцевого самоврядування на відведення  місць для зберігання та захоронення відходів

Виявляється, щоб проводити господарську діяльність із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини ліцензії на поводження відповідної діяльності мати замало. Тепер слід мати ще і дозвіл органу місцевого самоврядування на відведення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю. А у разі відсутності відповідних будівель, ще і дозвіл на будівництво або реконструкцію об'єкта поводження з відходами на відповідній території селища або міста.

Такі нововведення запроваджено Законом України від 07.03.2002 р. №3073-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відходів".

На нашу думку, маючи ліцензію проводити господарську діяльність із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини додаткових дозволів від органів місцевого самоврядування мати не потрібно.

По-перше, відповідно до статті 3 Закону “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” ліцензія є єдиним документом дозвільного характеру, який дає право на зайняття певним видом господарської діяльності, що відповідно до законодавства підлягає обмеженню. Тобто інших дозволів – не потрібно, в тому числі і щодо відведення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів.

По-друге, Закон України від 07.03.2002 р. №3073-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відходів" в своїх Прикінцевих положеннях не містить норм про те, що до приведення законодавства у відповідність із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відходів" закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Таким чином запроваджено паралельне застосування Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відходів" та Закону “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, незважаючи на те, що останній Закон прийнято раніше.

По-третє, Закон України від 07.03.2002 р. №3073-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відходів" набрав чинності 24.04.2002 р., тому підприємства, які мають ділянки для зберігання відходів, в тому числі і вторинної сировини, які створені до цієї дати, можуть не отримувати дозволів від органів місцевого самоврядування.

Шкода, що Держпідприємництво в Листі від 09.04.2004 р. №2362 "Про надання роз'яснень [щодо ліцензування господарської діяльності із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини]" повністю підтримує думку про те, що до ліцензії на господарську діяльність із вторинною сировиною слід мати ще і дозвіл від органів місцевого самоврядування.

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 09.04.2004 р. N 2362

 

Про надання роз'яснень

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Вашого листа від 18.03.2004 N 123 та повідомляє наступне.

В статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (далі - Закон) визначено, що ліцензуванню підлягає господарська діяльність із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини (за переліками, які визначаються Кабінетом Міністрів України); (Пункт 38 статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3073-III від 07.03.2002)

Перелік окремих видів відходів як вторинної сировини, збирання та заготівля яких підлягають ліцензуванню (далі - Перелік), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 N 183.

До зазначеного Переліку входять такі види відходів:

- макулатура;

- склобій;

- відходи полімерні;

- відходи гумові, у тому числі зношені шини;

- матеріали текстильні вторинні;

- використана металева тара (ящики, фляги, каністри, банки, зокрема алюмінієві банки з-під напоїв, балончики).

Згідно Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698, органом ліцензування господарської діяльності із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини (за переліками, які визначаються Кабінетом Міністрів України) є Міністерство екології та природних ресурсів України.

В статті 8 Закону визначено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини затверджені спільним наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства екології та природних ресурсів України 19.03.2001 N 52/105, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.04.2001 за N 319/5510.

Згідно Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756, до заяви про видачу ліцензії для здійснення діяльності із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини додаються:

- засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності суб'єкта або оренди ним виробничих площ (приміщень);

- відомості за підписом заявника - суб'єкта господарської діяльності про наявність матеріально-технічної бази, необхідної для провадження відповідного виду господарської діяльності.

В пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 N 1755 "Про термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри і порядок зарахування плати за її видачу" визначено, що плата за видачу ліцензії справляється у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, або 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо органом ліцензування є місцевий орган виконавчої влади.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про відходи":

- спеціально відведені місця чи об'єкти - місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами;

- об'єкти поводження з відходами - місця чи об'єкти, що використовуються для збирання, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів.

В статті 21 Закону України "Про відходи" визначено, що органи місцевого самоврядування, в межах повноважень, у сфері поводження з відходами надають зокрема, такі дозволи:

- дозвіл на відведення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю;

- дозвіл на будівництво або реконструкцію об'єкта поводження з відходами на відповідній території селища або міста у порядку, визначеному законом.

 

Голова 

Ю. А. Авксентьєв 

____________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/licenz/18_38.html


Попередня статтяНаступна стаття

 

Ваше ім`я:  Захисний код:  <=>
символів залишилось

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"