Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА 00. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ

ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ МАЄ АНТИТЕРОРИСТИЧНИЙ ПІДРОЗДІЛ, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗАЙМАЄТЬСЯ ОБШУКАМИ ЗАСУДЖЕНИХ ТА ЗАТРИМАНИХ

Згідно із Законом  України від 20.03.2003 р. № 638-IV “Про боротьбу з тероризмом” тероризм — це суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей;

терористичний акт — злочинне діяння у формі застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, відповідальність за які передбачена статтею 258 Кримінального кодексу України. У разі, коли терористична діяльність супроводжується вчиненням злочинів, передбачених статтями 112, 147, 258-260, 443, 444, а також іншими статтями Кримінального кодексу України (2341-14), відповідальність за їх вчинення настає відповідно до Кримінального кодексу України;

Стаття 4 Закону визначає суб’єктів боротьби з тероризмом. Організація боротьби з тероризмом в Україні та забезпечення її необхідними силами, засобами і ресурсами здійснюються Кабінетом Міністрів України у межах його компетенції.

Центральні органи виконавчої влади беруть участь у боротьбі з тероризмом у межах своєї компетенції, визначеної законами та виданими на їх основі іншими нормативно-правовими актами.

Суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом у межах своєї компетенції, є:

Служба безпеки України, яка є головним органом у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю;

Міністерство внутрішніх справ України;

Міністерство оборони України;

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;

спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у справах охорони державного кордону;

Державний департамент України з питань виконання покарань;

Управління державної охорони України.

До участі у здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності, залучаються у разі необхідності також:

Служба зовнішньої розвідки України;

Міністерство закордонних справ України;

Міністерство охорони здоров’я України;

Міністерство палива та енергетики України;

Міністерство промислової політики України;

Міністерство транспорту України;

Міністерство фінансів України;

Міністерство екології та природних ресурсів України;

Міністерство аграрної політики України;

Державна митна служба України;

Державна податкова адміністрація України.

У разі реорганізації або перейменування центральних органів виконавчої влади, перелічених у цій статті, їхні функції у сфері боротьби з тероризмом можуть переходити до їх правонаступників, якщо це передбачено відповідним указом Президента України.

До участі в антитерористичних операціях за рішенням керівництва антитерористичної операції можуть бути залучені з дотриманням вимог цього Закону й інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від підпорядкованості і форми власності, їх посадові особи, а також громадяни за їх згодою.

Координацію діяльності суб’єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

 

Як бачимо в межах своєї компетенції Державний департамент України з питань виконання покарань може боротися із тероризмом. Частина шоста статті 5 цього Закону передбачає, що

Державний департамент України з питань виконання покарань здійснює заходи щодо запобігання та припинення злочинів терористичної спрямованості на об’єктах кримінально-виконавчої системи.

А запобігання таке здійснює спеціальний антитерористичний підрозділ. Положення про яке затверджено Наказом від 10.10.2005 р. № 167 (зареєстровано у Мін’юсті України 16.02.2006 за № 138/12012). Все ніби добре, але пункт 3.5 цього Наказу серед функцій антитерористичного підрозділу передбачає проведення оглядів і обшуків засуджених та осіб, узятих під варту, їх речей, оглядів інших осіб та їх речей, транспортних засобів, які знаходяться на територіях установ кримінально-виконавчої системи, підприємств установ виконання покарань і на прилеглих до них територіях, а також вилучати заборонені речі і документи. Що, в Департаменті немає кому обшукувати засуджених ? Цікаво, що як стверджує преса, це є (обшуки) основною роботою цього антитерористичного підрозділу (стаття "Індекс безправ’я",  газ. Дзеркало тижня №47 (676) від 8 грудня 2007 року с. 7) !

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ

НАКАЗ

                        10.10.2005  N 167

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      16 лютого 2006 р.

                                      за N 138/12012

Про затвердження Положення про підрозділ спеціального призначення

Відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України та Законів України “Про Державну кримінально-виконавчу службу України” і “Про боротьбу з тероризмом”, з метою запобігання і припинення дій, що дезорганізують роботу установ виконання покарань і слідчих ізоляторів, забезпечення безпеки засуджених і осіб, узятих під варту, персоналу і громадян, які перебувають на території установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про підрозділ спеціального призначення (далі — Положення), що додається.

2. Начальникам територіальних органів управління Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі — Департамент) організувати вивчення Положення з відповідними категоріями посадових осіб, підпорядкованих органів і установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

3. Управлінню охорони, нагляду і безпеки Департаменту (Iльтяй М.П.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Скасувати наказ Департаменту від 08.09.2003 N 163 “Про утворення підрозділів особливого призначення кримінально-виконавчої системи, затвердження штатів та Положення про ці підрозділи”.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальників територіальних органів управління Департаменту та першого заступника Голови Департаменту полковника внутрішньої служби Лагоду А.С.

6. Наказ оголосити персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Голова В.В.Кощинець

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Голови — керівник Антитерористичного центру при СБ України генерал-лейтенант В.Тимошенко

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Державного

                                      департаменту України

                                      з питань виконання покарань

                                      10.10.2005  N 167

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      16 лютого 2006 р.

                                      за N 138/12012

                            ПОЛОЖЕННЯ

про підрозділ спеціального призначення

1. Загальні положення

1.1. Підрозділ спеціального призначення (далі — підрозділ) є воєнізованим формуванням, який створюється при територіальному органі управління Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі — Департамент).

1.2. Підрозділ створюється та ліквідовується наказом Департаменту.

1.3. Підрозділ очолює командир, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом начальника територіального органу управління Департаменту, за погодженням з першим заступником Голови Департаменту.

1.4. За наказом Департаменту для забезпечення правопорядку, запобігання та припинення злочинів і дій, що дезорганізують роботу установ виконання покарань і слідчих ізоляторів, підрозділ може бути тимчасово передислокований в інші регіони України.

1.5. Матеріально-технічне забезпечення діяльності підрозділу здійснюється управлінням ресурсного, побутового та комунально-експлуатаційного забезпечення Департаменту.

2. Основні завдання підрозділу

2.1. Запобігання та припинення злочинів терористичної спрямованості на об’єктах кримінально-виконавчої системи.

2.2. Запобігання і припинення дій, що дезорганізують роботу установ виконання покарань і слідчих ізоляторів.

3. Функції підрозділу

3.1. Участь у заходах щодо запобігання та припинення злочинів терористичної спрямованості у рамках антитерористичної операції, зокрема насильницьких діянь, пов’язаних з захопленням заручників, вчиненням підпалів, убивств, тортур, залякування засуджених, персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України та громадян, які знаходяться в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах та на прилеглих до них територіях.

3.2. Участь у затриманні озброєних злочинців в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, відбитті нападів на об’єкти кримінально-виконавчої системи.

3.3. Розшук та затримання засуджених і осіб, узятих під варту, які вчинили втечу, у тому числі при проведенні антитерористичної операції.

3.4. Забезпечення підтримання правопорядку при введенні режиму особливих умов в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах у випадках стихійного лиха, епідемій, аварій важливих для життєзабезпечення систем, масових заворушень, проявів групової непокори засуджених та осіб, узятих під варту, або в разі виникнення реальної загрози збройного нападу на об’єкти кримінально-виконавчої системи, припинення групових протиправних дій засуджених та осіб, узятих під варту та ліквідації їх наслідків.

3.5. Проведення оглядів і обшуків засуджених та осіб, узятих під варту, їх речей, оглядів інших осіб та їх речей, транспортних засобів, які знаходяться на територіях установ кримінально-виконавчої системи, підприємств установ виконання покарань і на прилеглих до них територіях, а також вилучати заборонені речі і документи.

Особистий обшук проводиться особами однієї статі із особою, яка піддається обшуку.

3.6. Забезпечення безпеки засуджених і осіб, узятих під варту, персоналу і громадян, які перебувають на території установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

3.7. Сприяння оперативним підрозділам установ виконання покарань і слідчих ізоляторів у проведенні оперативно-розшукових заходів.

3.8. Взаємодія із спеціальними підрозділами інших правоохоронних органів у сфері боротьби з тероризмом.

3.9. Беруть участь у забезпеченні правопорядку, додержання вимог режиму, правил внутрішнього розпорядку в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах і на прилеглих до них територіях, вимагають від засуджених і осіб, узятих під варту, інших осіб, які знаходяться на територіях установ кримінально-виконавчої системи і на прилеглих до них територіях, виконання ними обов’язків, установлених законом та нормативно-правовими актами Департаменту.

4. Організація діяльності підрозділу

4.1. Підрозділ комплектується особами рядового і начальницького складу (далі — особовий склад) відповідно до Закону України “Про Державну кримінально-виконавчу службу України” на договірній, конкурсній основах громадянами України, які мають необхідну фізичну підготовку, психологічну стійкість і здатні діяти в екстремальних умовах та ефективно виконувати відповідні завдання, покладені на підрозділ.

Для осіб, зарахованих до підрозділу, може бути встановлений строк випробування до шести місяців.

4.2. Підрозділ розміщується у спеціально відокремлених приміщеннях (будівлях), які обладнані для несення чергування, занять із службової підготовки, збереження авто- та бронетехніки, зброї, спеціальних засобів та іншого майна.

4.3. Діяльність підрозділу здійснюється на основі квартального плану роботи, який затверджується начальником територіального органу управління Департаменту.

4.4. Особовий склад підрозділу виконує службові обов’язки в повсякденній формі одягу або в спеціальному обмундируванні із знаками розрізнення та символікою.

4.5. Спеціальні заходи проводяться підрозділом на підставі затвердженого начальником територіального органу управління Департаменту плану-завдання або припису, виданого командиру підрозділу.

Про проведення спеціальних заходів командир підрозділу письмово доповідає начальнику територіального органу управління Департаменту та до Департаменту.

4.6. Особовий склад підрозділу під час виконання покладених на нього завдань має право в порядку і випадках, передбачених Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України “Про міліцію” та іншими законами України, застосовувати заходи фізичного впливу, а також зберігати, носити спеціальні засоби і зброю, використовувати і застосовувати їх самостійно або в складі підрозділу.

4.7. При проведенні спеціальних та інших заходів для їх фіксування при потребі використовується кіно-, фото-, відео- та інші засоби.

4.8. Дії особового складу підрозділу під час проведення спеціальних заходів повинні ґрунтуватися на неухильному виконанні законів України, додержання норм професійної етики, гуманного ставлення до громадян, засуджених і осіб, узятих під варту.

4.9. При необхідності виконання спеціальних завдань для особового складу підрозділу може встановлюватися цілодобовий режим роботи. У цьому разі видається відповідний наказ начальника територіального органу управління Департаменту. Тривалість робочого часу та відпочинку особового складу підрозділу встановлюється у відповідності до законодавства.

4.10. Діловодство в підрозділі ведеться відповідальним працівником через канцелярію (секретаріат) територіального органу управління Департаменту.

5. Обов’язки та права командира підрозділу

5.1. Командир підрозділу безпосередньо підпорядковується начальнику територіального органу управління Департаменту і є прямим начальником особового складу підрозділу. Він визначає і затверджує функціональні обов’язки підпорядкованого особового складу.

Командир підрозділу відповідає за:

забезпечення діяльності підрозділу, його постійної готовності до виконання покладених на нього завдань;

професійну підготовку особового складу, дотримання ним дисципліни, його морально-психологічний стан;

зберігання та стан озброєння, боєприпасів, спеціальної техніки та інших засобів, авто- і бронетехніки, а також використання сил і засобів за призначенням;

комплектування підрозділу та проведення виховної роботи з особовим складом.

5.2. Командир підрозділу зобов’язаний:

5.2.1. Забезпечувати постійну готовність сил і засобів підрозділу до виконання поставлених завдань.

5.2.2. При проведенні спеціальних операцій та заходів особисто керувати діями підлеглих.

5.2.3. Забезпечувати дотримання законності і дисципліни особовим складом підрозділу, правомірність застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і зброї.

5.2.4. Під час перебування в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах вивчати стан оперативної обстановки, правопорядку та надавати їм оцінку.

5.2.5. Здійснювати взаємодію з правоохоронними органами, їх спеціальними підрозділами щодо участі в антитерористичних операціях, навчаннях, заняттях та тренуваннях на території установ виконання покарань і слідчих ізоляторів.

5.2.6. Уживати заходів щодо забезпечення особового складу підрозділу озброєнням, спеціальними засобами відповідно до норм належності.

5.2.7. Здійснювати якісний добір, розстановку, навчання особового складу підрозділу, його атестування в установленому порядку, знати ділові та моральні якості підлеглих, організовувати службову та фізичну підготовку особового складу підрозділу, уживати заходів до підвищення його професійного рівня, зміцнення законності та дисципліни, забезпечувати постійну готовність до дій при введенні режиму особливих умов.

5.2.8. Удосконалювати професійну підготовку особового складу підрозділу, брати безпосередню участь у проведенні занять, контролювати дотримання заходів безпеки при поводженні зі зброєю, вибуховими речовинами, спеціальними засобами, а також при виконанні тренувань, спарингів, спеціальних занять та стрільб.

5.2.9. Організовувати проведення та особисто брати участь в інструктажах нарядів і здійснювати постійний контроль за несенням служби особовим складом підрозділу. Стежити за зовнішнім виглядом і стройовою виправкою особового складу, додержанням підлеглими правил носіння форменого одягу.

5.2.10. Контролювати та аналізувати результати участі підрозділу в забезпеченні належного правопорядку в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, уносити керівництву Департаменту та його територіальних органів управління пропозиції щодо застосування сил і засобів підрозділу.

5.2.11. Щотижня на оперативних нарадах надавати об’єктивну оцінку службовій діяльності особового складу підрозділу та щомісяця проводити підбиття підсумків роботи підрозділу.

5.2.12. Аналізувати стан додержання законності та дисципліни серед особового складу підрозділу.

5.3. Командир підрозділу має право:

5.3.1. Застосовувати заходи заохочення та накладати дисциплінарні стягнення в межах наданих йому повноважень.

5.3.2. Під час проведення антитерористичної операції входити до складу штурмової групи, визначати порядок її побудови та озброєння, брати участь у проведенні операції.

5.3.3. Визначати, у залежності від характеру завдань, які виконує підрозділ, форму одягу, екіпіровку та озброєння особового складу відповідно до норм належності.

5.3.4. Організовувати та здійснювати перевірку несення служби, а також проводити учбові збори особового складу підрозділу.

5.3.5. Ознайомлюватися в територіальних органах управління Департаменту з інформаційно-аналітичними матеріалами, журналами обліку подій та іншими відомостями, які характеризують оперативну обстановку в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах.

5.3.6. Одержувати в установленому порядку від територіальних органів управління Департаменту документи і матеріали, необхідні для виконання завдань щодо запобігання вчиненню злочинів терористичної спрямованості в органах і установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

5.3.7. Надавати пропозиції керівництву установ виконання покарань і слідчих ізоляторів щодо поліпшення у них стану оперативної обстановки та підготовки груп швидкого реагування.

5.3.8. За дорученням керівництва територіального органу управління Департаменту, при якому утворено підрозділ, здійснювати перевірку організації та проведення обшукової роботи в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах шляхом проведення контрольних обшуків.

5.3.9. Залучати (за погодженням з начальником територіального органу управління Департаменту) спеціалістів органу, установ виконання покарань і слідчих ізоляторів за місцем дислокації підрозділу для проведення професійної підготовки особового складу та вирішення питань матеріально-технічного забезпечення підрозділу.

Заступник начальника

управління охорони, нагляду і безпеки Департаменту

підполковник внутрішньої служби В.В.Близню

 

____________

  
  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/law/0000_86.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"