Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА 00. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ

ДО 01.01.2004 РОКУ ПЕРЕМІНА ПРІЗВИЩ, ІМЕН, ПО БАТЬКОВІ ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ ДОЗВОЛЯЛАСЯ ПІСЛЯ ДОСЯГНЕННЯ НИМИ 16-РІЧНОГО ВІКУ. АЛЕ І ПІСЛЯ ЦІЄЇ ДАТИ ЗМІНА ПРІЗВИЩА ДИТИНИ МОЖЛИВА ЛИШЕ ПРИ ЗМІНІ ПРІЗВИЩА ОБОМА БАТЬКАМИ, АБО ОДНОГО БАТЬКА, АБО КОЛИ ОДИН З НИХ ПОМЕР, ВИЗНАНИЙ НЕДІЄЗДАТНИМ ЧИ ПРОПАВ БЕЗ ВІСТІ

Виявляється, в УРСР, змінити ім’я, прізвище та по батькові було досить важко. Принаймні законодавчий акт щодо процедури цього процесу з’явився лише за Указом Президента України від 31 грудня 1991 року N 23Про порядок переміни громадянами України прізвищ, імен та по батькові”. Ним вперше в передбачено незрозуміле обмеження про те, що переміна прізвищ, імен та по батькові громадянами України дозволяється по досягненні ними 16-річного віку. Тобто дітям такі зміни не світять. Хоча у разі розлучення такі зміни мали би відбуватися за бажанням матери, у якій залишилася дитина, або за бажанням батька на згадку про матір тощо. Але цього офіційно немає.

Далі стаття 162 Кодексу про шлюб та сім’ю в редакції Закону N 2488-12 від 23.06.92 р. передбачила, що положення, що визначають порядок зміни, поновлення, анулювання запису актів громадянського стану і порядок та строки зберігання актових книг, Положення про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові, Правила реєстрації актів громадянського стану затверджуються в порядку, встановлюваному Кабінетом Міністрів України.

І це було зроблено постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1993 р. N 233. В ній так само присутнє обмеження про те, що переміна прізвищ, імен, по батькові громадянами України дозволяється після досягнення ними 16-річного віку.

З 01.01.2004 року діє Сімейний кодекс. І він полегшив зміну прізвища для дітей (стаття 148), але теж коряво. Наприклад зміна прізвища дитини можлива лише при зміні прізвища обома батьками, або одного батька, або коли один з них помер, визнаний недієздатним чи пропав без вісті. Тобто на власний розсуд прізвища дитині не зміниш.

Стаття 148. Зміна прізвища дитини її батьками

1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.

2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.

3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

5. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про порядок переміни громадянами України прізвищ, імен та по батькові

Із змінами і доповненнями, внесеними
Указом  Президента України
 від 27 січня 1999 року N 70/99

1. Встановити, що переміна прізвищ, імен та по батькові громадянами України дозволяється по досягненні ними 16-річного віку.

2. Переміна прізвищ, імен та по батькові провадиться районним, міським, районним у місті відділом запису актів громадянського стану відповідного управління юстиції за місцем проживання заявника. 

Відмова у переміні прізвища, імені та по батькові може бути оскаржена до суду у встановленому порядку. 

3. Розгляд клопотань про переміну прізвищ, імен та по батькові провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Указ набуває чинності з 2 січня 1992 року.

 

 

Президент України

Л. КРАВЧУК

м. Київ
31 грудня 1991 року 
N 23

 
 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 ПОСТАНОВА

від 27 березня 1993 р. N 233

Київ

Про затвердження Положення про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен,по батькові

Відповідно до статті 162 Кодексу про шлюб та сім'ю України Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1.Затвердити Положення про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові, що додається.

2.Доручити Міністерству юстиції за погодженням з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством закордонних справ, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством статистики, Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України затвердити положення про порядок зміни, поновлення, анулювання записів актів громадянського стану і про порядок та строки зберігання актових книг, а також Правила реєстрації актів громадянського стану.

 

 

В.о. Першого
віце-прем'єр-міністра України
 
Заступник Міністра
Кабінету Міністрів України

 
В. ЄВТУХОВ
 
 
І. ЄМЕЦЬ 

 

Інд. 39 

 

 

 

 

 
 

ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 березня 1993 р. N 233

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові

1. Переміна прізвищ, імен, по батькові громадянами України дозволяється після досягнення ними 16-річного віку.

2. Заява про переміну прізвища, імені, по батькові подається у відділ запису актів громадянського стану (надалі-відділ загсу) за місцем проживання заявника.

3. До заяви про переміну прізвища, імені, по батькові додаються :

а)  свідоцтво про народження заявника;

б) свідоцтво про одруження (якщо заявник перебуває у шлюбі), свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано); 

в) свідоцтва про народження дітей (якщо заявник має неповнолітніх дітей); 

г) фотокартка.

4. При поданні клопотання про переміну прізвища, імені, по батькові громадяни пред'являють паспорт, військовослужбовці - документ, що засвідчує особу, а особа  яка тільки-но досягла 16-річного віку, -паспорт або свідоцтво про народження.

Відділ загсу звіряє вказані у клопотанні відомості з документами заявника, попереджає його про адміністративну відповідальність за повідомлення органу загсу неправдивих відомостей і роз'яснює заявникові наслідки, пов'язані з переміною прізвища, імені, по батькові, зокрема, необхідність обміну деяких документів, а також сплати державного мита.

5. Розгляд клопотання про переміну прізвища, імені, по батькові провадиться лише при наявності в архівах відділу загсу запису акта про народження та запису акта про одруження (якщо заявник перебуває у шлюбі) особи, яка бажає перемінити прізвище, ім'я, по батькові. 

У тих випадках, коли запис акта про народження або запис акта про одруження (якщо заявник перебуває у шлюбі) втрачені, клопотання може бути розглянуто тільки після поновлення запису в установленому порядку.

6. Відділ загсу надсилає необхідні матеріали до органів внутрішніх справ за місцем проживання заявника (надалі - органи внутрішніх справ) для встановлення особи заявника та запобігання можливості використання переміни прізвища, імені, по батькові з метою ухилення від слідства, суду, виплати аліментів та в інших корисливих цілях.

7. Органи внутрішніх справ проводять відповідну перевірку та у місячний термін повертають до відділу загсу всі надіслані їм матеріали з висновком про можливість переміни прізвища, імені, по батькові заявника.

8. У разі відмови у переміні прізвища, імені, по батькові відділ загсу складає висновок, копію якого вручає заявникові.

9. Відмова у переміні прізвища, імені, по батькові може бути в установленому порядку оскаржена до суду.

10. При задоволенні клопотання заявникові роз'яснюється, що він повинен у тримісячний термін зареєструвати переміну прізвища, імені, по батькові.

У разі порушення цього терміну без поважних причин дозвіл на переміну прізвища, імені, по батькові втрачає силу. Повторне клопотання може бути розглянуто лише через рік.

11. Реєстрація переміни прізвища, імені, по батькові провадиться відділом загсу, який прийняв клопотання, при пред'явленні квитанції про оплату державного мита.

У необхідних випадках до відповідних записів громадянського стану в установленому порядку вносяться зміни.

У паспорті заявника робиться відмітка про те, що паспорт у зв'язку з переміною прізвища, імені, по батькові підлягає обмінові протягом одного місяця.

12. Про реєстрацію переміни прізвища, імені, по батькові відділ загсу повідомляє органи внутрішніх справ та військовий комісаріат, в якому призовник або військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.

13. Клопотання про переміну прізвища, імені, по батькові громадяни України, які постійно проживають за кордоном, подають до дипломатичного представництва або консульської установи України.

Дипломатичне представництво або консульська установа України при розгляді клопотань про переміну прізвища, імені, по батькові громадян України здійснює необхідну перевірку та на підставі матеріалів перевірки провадить переміну прізвища, імені, по батькові або відмовляє в цьому.

Реєстрація переміни прізвища, імені, по батькові громадян України, які постійно проживають за кордоном, провадиться дипломатичним представництвом або консульською установою України, що прийняла клопотання, після сплати консульського збору.

За повідомленням дипломатичного представництва або консульської установи України відділ загсу за місцем знаходження книги запису актів громадянського стану вносить виправлення у відповідний актовий запис та в необхідних випадках надсилає дипломатичному представництву або консульській установі України свідоцтво для вручення заявникові.

Розгляд клопотань про переміну прізвища, імені, по батькові громадян України, які народились або одружилися за кордоном, провадиться в порядку, встановленому Мінюстом за погодженням з МЗС та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами.

14. Розгляд клопотань про переміну прізвища, імені, по батькові повинен бути закінчений не пізніше тримісячного терміну з дня подачі клопотання.

У разі необхідності поновлення втраченого запису акта про народження та запису акта про одруження вказаний термін зупиняється.

15. Переміна прізвища, імені, по батькові не дозволяється у випадках, якщо:

а) заявник перебуває під слідством, судом або має судимість;

б) є заперечення з боку органів внутрішніх справ.

____________

  
  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/law/0000_81.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"