Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА 00. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ

САМІ СУДДІ ВИЗНАЮТЬ, ЩО ВТРУЧАННЯ В ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВОСУДДЯ ТА ТИСК НА СУДДІВ З БОКУ ІНШИХ ГІЛОК ВЛАДИ ОСТАННІМ ЧАСОМ НАБУЛИ СИСТЕМНОГО І ВІДВЕРТОГО ХАРАКТЕРУ

 

Самі судді офіційно визнають, що втручання в здійснення правосуддя та тиск на суддів з боку інших гілок влади останнім часом набули системного і відвертого характеру, зокрема при розгляді суддями судових справ, формуванні суддівського корпусу, призначенні суддів на адміністративні посади в судах, вирішенні питань про відповідальність суддів. Про що зазначено у Постанові Президії Верховного Суду України та Президії Ради суддів України від 21.05.2007 р. №24 “Про ситуацію, яка склалася в Україні у сфері правосуддя, та недоцільність участі суддів у парламентських слуханнях "Про стан правосуддя в Україні" 23 травня 2007 року”. А також у Зверненні VIII (позачергового) з'їзду суддів Українивід 26.06.2007 р.до суддів України "Щодо забезпечення функціонування органів судової влади".
 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПРЕЗИДIЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ ПРЕЗИДIЯ РАДИ СУДДIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                         21.05.2007  N 24

 Про ситуацію, яка склалася в Україні у сфері правосуддя, та недоцільність участі суддів у парламентських слуханнях “Про стан правосуддя в Україні” 23 травня 2007 року

Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Верховного Суду України В.Онопенка та Голови Ради суддів України П.Пилипчука про ситуацію, яка склалася в Україні у сфері правосуддя, та доцільність участі суддів судів загальної юрисдикції в парламентських слуханнях “Про стан правосуддя в Україні” 23 травня 2007 року, Президія Верховного Суду та президія Ради суддів України ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Відзначити, що втручання в здійснення правосуддя та тиск на суддів останнім часом набули системного і відвертого характеру, зокрема при розгляді суддями судових справ, формуванні суддівського корпусу, призначенні суддів на адміністративні посади в судах, вирішенні питань про відповідальність суддів. Очевидними є спроби свідомої і цілеспрямованої руйнації судової системи, політизації судів, намагання перетворити суд з органу правосуддя в орган виконання політичних, корпоративних та особистих замовлень. Нинішня політична криза загострила існуючі руйнівні процеси у сфері правосуддя та породила нові ризики для правосуддя.

2. Рекомендувати Голові Верховного Суду України В.Онопенку, Голові Ради суддів України П.Пилипчуку, головам вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів, суддям судів загальної юрисдикції, керівництву Державної судової адміністрації України утриматися від участі у парламентських слуханнях “Про стан правосуддя в Україні” 23 травня 2007 року, як таких, що призначені з порушенням встановленого законодавством порядку і за нинішньої політичної ситуації в країні можуть спричинити додаткову політизацію правосуддя.

3. Рекомендувати Пленуму Верховного Суду України розглянути питання про прийняття роз’яснень з питань застосування законодавства, що забезпечує самостійність судів, незалежність та недоторканність суддів з урахуванням змін, внесених до законодавства, та нових проявів посягань на правосуддя.

4. Схвалити Заяву Президії Верховного Суду України та президії Ради суддів України щодо ситуації, яка склалася в Україні у сфері правосуддя, та доцільності участі суддів судів загальної юрисдикції в парламентських слуханнях “Про стан правосуддя в Україні” 23 травня 2007 року.

5. Направити цю постанову Президенту України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України, вищим спеціалізованим та апеляційним загальним судам, Державній судовій адміністрації України та оприлюднити її у засобах масової інформації.

Голова Верховного Суду України В.Онопенко

Голова Ради суддів України П.Пилипчу

              

VIII (ПОЗАЧЕРГОВИЙ) З'ЇЗД СУДДIВ УКРАЇНИ

З В Е Р Н Е Н Н Я

            VIII (позачергового) з'їзду суддів України

                        до суддів України

 

                            26.06.2007

                         Шановні колеги!

 

Нинішня політична криза загострила руйнівні процеси у сфері правосуддя. Правовий нігілізм владних та політичних суб’єктів призвів до системного і безпрецедентного втручання у діяльність судів та суддів. Відбувається неправомірне використання представниками влади наданих їм повноважень для посилення залежності судових органів, тиску на суддів, втягування їх у політичну боротьбу, нав’язування неправових підходів до вирішення спорів та конфліктів.

Очевидними є спроби руйнації судової системи, політизації судів, намагання перетворити їх з органів правосуддя у знаряддя для виконання політичних та особистих замовлень, зробити придатком тієї чи іншої політичної сили, засобом задоволення політичних, корпоративних та приватних інтересів.

Суддів відверто ставлять перед вибором: або піддатися тиску та шантажу чи спокусливим пропозиціям, або бути безпідставно скомпрометованими та усунутими від здійснення правосуддя.

Незважаючи на це, переважна більшість суддів України, ухвалюючи судові рішення, суворо дотримується вимог закону, присяги та етики судді.

На превеликий жаль, не всі судді обирають саме такий варіант поведінки. Мають місце непоодинокі факти зловживання суддями своїм статусом та повноваженнями, постановлення ними завідомо неправосудних рішень.

Усвідомлюючи те, що вітчизняна судова система опинилася перед реальною загрозою знищення її засад, а Україна та українське суспільство — перед загрозою втрати своєї правової основи, делегати VIII з’їзду суддів України звертаються до всіх суддів нашої держави.

Ми не маємо права бути спостерігачами, а тим більше учасниками руйнації судової системи України. Кожний окремо і всі разом ми повинні зробити все, що від нас залежить, для забезпечення доступного і справедливого правосуддя як однієї з основних гарантій конституційних прав і свобод людини та їх рівності перед законом.

Законами України передбачено достатній правовий імунітет суддів від неправомірного впливу на них у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною зі здійсненням правосуддя. Судді повинні повною мірою використовувати передбачені законом механізми та засоби забезпечення самостійності судів і незалежності та недоторканості суддів, у тому числі адекватно реагувати на будь-які спроби впливу на них з метою змусити прийняти певне рішення.

Повага до суду і суддів визначальною мірою залежить від самих суддів. Лише прийняття ними справедливих та правових рішень, неухильне дотримання вимог закону може забезпечити повагу до суду як державної інституції і до судді як носія державної влади.

Кожний суддя має усвідомити, що прийняття ним неправосудного рішення, навіть під незаконним впливом чи тиском сторонніх осіб, незалежно від їхнього соціального статусу та посадового становища, має тягти передбачену законом відповідальність, у тому числі кримінальну. Неправосудне рішення не тільки заподіює шкоду правам та інтересам учасників процесу, підриває авторитет суду та довіру до нього суспільства, а й може бути використане для дискредитації суддів і судової влади у цілому.

Суддя зобов’язаний не допускати вчинків і будь-яких дій, що порочать звання судді та можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості і незалежності, неухильно дотримуватися вимог закону щодо заборони належати до політичних партій та брати участь у політичній діяльності.

Закликаємо вас об’єднатися навколо органів суддівського самоврядування, спрямувавши нашу спільну роботу на забезпечення єдності судової влади, подальшого зміцнення незалежності судів, захисту від втручання в їх діяльність.

Ми звертаємося до всіх суддів, у тому числі до тих, які обіймають адміністративні посади в судах усіх рівнів, з проханням вжити заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня суддів, удосконалення системи надання методичної допомоги та навчання, покращення організації розгляду судових справ, підвищення якості судових рішень, здійснення ефективного контролю за дотриманням судами строків розгляду справ.

З’їзд суддів України наголошує на тому, що забезпечення функціонування органів судової влади на визначених Конституцією України засадах є обов’язковою умовою належного захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, розвитку демократичного суспільства, розбудови правової держави

 

____________

  
  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/law/0000_78.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"