Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА 00. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ

ОПЛАТА ПРАЦІ ПРИЗНАЧЕНОГО АДВОКАТА - 15 ГРН. ЗА ДЕНЬ (~3 ДОЛАРИ США)

Згідно з ч. 6 ст. 93 Кримінально-процесуального кодексу України передбачено, що оплата праці захисника у разі його участі в справі за призначенням провадиться за рахунок держави в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 821 від 14.05.99 р. "Про затвердження Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави" та листа Міністерства фінансів України N 12-90-162 від 01.03.96 р. "Про внесення змін до Положення про порядок оплати праці адвокатів за подання юридичної допомоги громадянам у кримінальних справах" встановлено, що "оплата праці адвокатів у таких випадках здійснюється за рахунок державного бюджету у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Постановою Верховної Ради України від 20.02.96 N 49/96-ВР, за повний робочий день. Якщо адвокат був зайнятий по справі неповний робочий день, оплата його праці провадиться пропорційно затраченому часу, виходячи із вказаного розміру". Але тоді виходить, що оплата праці призначеного адвоката становить лише 15,00 грн. на день, що навіть менше за суму добових (18 грн. до 1 січня 2006 року).

Щоправда Наказ Міністерства юстиції України від 16 серпня 2005 року N 90/5 скасував листа Міністерства фінансів України N 12-90-162 від 01.03.96 р. "Про внесення змін до Положення про порядок оплати праці адвокатів за подання юридичної допомоги громадянам у кримінальних справах". Однак і надалі діє пункт 3 Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 1999 р. N 821, який прямо передбачає, що оплата праці адвокатів здійснюється згідно з цим Порядком за рахунок державного бюджету в розмірі 15 гривень за повний робочий день. Якщо адвокат був зайнятий у справі неповний робочий день, то оплата його праці провадиться пропорційно до затраченого часу виходячи з цього розміру оплати.

На практиці адвокатські об'єднання дуже неохоче виконують постанови по призначення державних адвокатів, що пояснюється низькою оплатою праці адвокатів у таких справах та великими організаційними труднощами при її одержанні. Тому доцільно було б прийняти Закон "Про муніципальні (державні) юридичні консультації", згідно з яким юридичну допомогу за призначенням органів досудового слідства та судів здійснювали б державні адвокати. Для них (це могли би бути молоді спеціалісти та юристи-пенсіонери) це було б службовим обов'язком, за виконання якого вони одержували б хай не дуже високу, але гарантовану заробітну плату. Пропозицію взято із з УЗАГАЛЬНЕННЯ “Практика дотримання судами строків провадження у кримінальних справах щодо підсудних, які тримаються під вартою». Воно опрацьовано заступником голови Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Є. І. Овчинниковим і начальником управління узагальнення судової практики та аналітичної роботи з питань застосування законодавства М. Г. Хоменком.

Постановою від 11.06.08 р. № 539 Кабмін ухвалив зміни до Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави, затвердженого постановою від 14.05.99 р. № 821. Тепер (точніше з 1 січня 2009 року) оплата праці адвокатів здійснюється згідно з цим Порядком за рахунок коштів державного бюджету в розмірі 2,5 відсотка мінімальної заробітної плати за годину роботи адвоката при провадженні дізнання, досудового слідства чи розгляді кримінальної справи судом. Наприклад, мінімальна зарплата  з 01.12.2008 р. буде дорівнювати 605 грн., 2,5% від неї - це ті самі 15,16 грн., але вже не за день, а за годину роботи. Таким чином для призначених державою адвокатів оплата праці зростає у вісім разів (при 8-денному робочому дні). Таким чином, з 1 січня 2009 року цей маразм буде ліквідовано.

У випадку програшу процесу держава дозволяє віднести на витрати послуги адвоката сторони, що виграла у 64 рази менше, ніж мав сплатити недержавний суб’єкт

В цивільному та адміністративному процесі відшкодування з винної сторони витрат на адвоката (правову допомогу) здійснюється за Законом, але такого Закону немає вже понад 5 років

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 лютого 2005 року №IV/9-4

Про звернення до Кабінету Міністрів України з приводу виділення коштів на забезпечення захисту у справах відповідно до ст. 47 КПК України

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, зважаючи на нагальну необхідність вжити заходів для своєчасної і повної оплати роботи адвокатів у справах відповідно до ст. 47 КПК України, вирішила:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України з приводу виділення коштів на забезпечення захисту у справах відповідно до ст. 47 КПК України.

2. Затвердити текст звернення до Кабінету Міністрів України з цього приводу.

 

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури

С. Ф. Сафулько

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 18 лютого 2005 р. №IV/9-4

 

Звернення

до Кабінету Міністрів України

Прем'єр-міністру України

п. ТИМОШЕНКО Ю. В.

 

ШАНОВНА ЮЛІЄ ВОЛОДИМИРІВНО!

Щорічно в Україні до кримінальної відповідальності притягається понад 30000 громадян. Забезпечення їх захисту у випадку відсутності угоди покладається на адвокатські об'єднання, які відповідно до ст. 47 Кримінально-процесуального кодексу України зобов'язані забезпечити захист особи як у стадії досудового слідства, так і при вирішенні кримінальної справи місцевими, військовими, апеляційними судами. На превеликий жаль, упродовж останніх 10 років українські уряди, незважаючи на кричущий стан у цій справі, практично не виділяли коштів на оплату праці адвокатів у тих випадках, коли захист здійснювався за призначенням слідчих органів чи суддів, що призводить до фактичної незабезпеченості цього конституційного права особи. Згідно з ч. 6 ст. 93 Кримінально-процесуального кодексу України передбачено, що оплата праці захисника у разі його участі в справі за призначенням провадиться за рахунок держави в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

На сьогодні діє постанова Кабінету Міністрів України №821 від 14.05.99 р. «Про затвердження Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави». В свою чергу Міністерство фінансів України листом №12-90-162 від 01.03.96 р. «Про внесення змін до Положення про порядок оплати праці адвокатів за подання юридичної допомоги громадянам у кримінальних справах» встановило, що «оплата праці адвокатів у таких випадках здійснюється за рахунок державного бюджету у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Постановою Верховної Ради України від 20.02.96 №49/96-ВР, за повний робочий день. Якщо адвокат був зайнятий по справі неповний робочий день, оплата його праці провадиться пропорційно затраченому часу, виходячи із вказаного розміру». На сьогоднішній день цей розмір становить 15,00 грн.

Звичайно, що тільки держава, яка зневажає своїх громадян, може встановлювати таку жалюгідну платню за захист у кримінальних справах. До того ж і ці мізерні суми роками не виплачуються адвокатам.

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури просить Вас:

1. Дати доручення Міністерству юстиції України і Міністерству фінансів України переглянути розмір оплати праці адвокатів за здійснення захисту за призначенням слідчих і судових органів у кримінальних справах, встановивши її в розмірі 1/2 частини мінімальної заробітної плати, яка діє на день оплати, за один день роботи адвоката по виконанню таких доручень.

2. Зобов'язати Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Державне казначейство України відшкодувати адвокатським об'єднанням і адвокатам заборгованість по оплаті праці адвокатів за призначенням слідчих і судових органів і не допустити поточної заборгованості.

Українська адвокатура щиро сподівається, що новий український уряд радикально змінить відношення до захисту прав громадян.

Просимо про прийняте рішення сповістити Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури.

З повагою,

Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури

 С. Ф. Сафулько


ВИЩА КВАЛIФIКАЦIЙНА КОМIСIЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБIНЕТI МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

Р I Ш Е Н Н Я

                         11.11.2006  N 3

    Про негайне збільшення розміру оплати адвокатів за здійснення захисту за призначенням

Заслухавши доповідь про основні напрямки розвитку сучасної української адвокатури, IV З’їзд адвокатів України відзначає, що визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 1999 року N 821 “Про затвердження Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави” розмір оплати правової допомоги адвоката за призначенням у кримінальній справі (15 гривень за повний робочий день) є принизливим, а порядок такої оплати ускладненим і формалізованим. Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України не вживають жодних заходів для встановлення належного розміру оплати праці адвокатів у кримінальних справах за призначенням. Це призводить до обмеження права на захист.

З’їзд адвокатів України, В И Р I Ш У Є:

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою про негайне збільшення розміру оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за призначенням та спрощення порядку її виплати.

2. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою законодавчого визначення мінімального розміру оплати правової допомоги адвоката в кримінальних справах за призначенням.

3. Встановити, що розмір оплати правової допомоги адвоката в кримінальних справах за призначенням не може бути меншим ніж 40 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством України за 1 (одну) годину роботи.

Голова З’їзду А.О.Єзерська

Секретар З’їзду Т.П.Панасенко

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Про внесення змін до Положення про порядок оплати праці адвокатів за подання юридичної допомоги громадянам у кримінальних справах

Лист Міністерства юстиції України,
Міністерства фінансів України
від 1 березня 1996 року N№12-90-162, 16-209

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
2 квітня 1996 р. за №151/1176

У зв'язку з введенням в дію Постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1996 р. статті 10 Закону України «Про оплату праці» внести до Положення про порядок оплати праці адвокатів за подання юридичної допомоги громадянам у кримінальних справах, затвердженого Міністерством юстиції України та Міністерством фінансів України 27 листопада 1991 року, такі зміни:

1. Абзац другий пункту першого викласти в такій редакції:

«Оплата праці адвокатів у таких випадках здійснюється за рахунок державного бюджету у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Постановою Верховної Ради України від 20.02.96 №49/96-ВР, за повний робочий день. Якщо адвокат був зайнятий по справі не повний робочий день, оплата його праці провадиться пропорційно затраченому часу, виходячи із вказаного розміру».

2. Лист Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України за N№12-90-522 та 16-209 від 1 жовтня 1995 року вважати таким, що втратив чинність.

 

Перший заступник Міністра юстиції України

В. М. Черниш

Заступник Міністра фінансів України

В. М. Матвійчук

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 травня 1999 р. №821

Київ

Про затвердження Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави, що додається.

2. Міністерству юстиції та Міністерству фінансів привести власні нормативно-правові акти з питання оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави у відповідність із цією постановою.

3. Міністерству фінансів під час підготовки проекту державного бюджету на наступні роки передбачати за наданими Міністерством юстиції розрахунками асигнування на оплату праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави.

4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1991 р. №315 «Про порядок оплати праці адвокатів по наданню юридичної допомоги у кримінальних справах».

 

 Прем'єр-міністр України

 В. ПУСТОВОЙТЕНКО

 

Інд. 39

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 травня 1999 р. №821

 

ПОРЯДОК
оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави

1. Цей Порядок визначає механізм оплати праці адвокатів з надання правової допомоги в кримінальних справах громадянам, звільненим особою, яка провадить дізнання, слідчим, прокурором чи судом від оплати правової допомоги у зв'язку з їхньою малозабезпеченістю, а також у разі, коли адвокат за їх призначенням брав участь у процесі дізнання, попереднього слідства чи в судових засіданнях.

Підставою для оплати праці адвокатів з надання правової допомоги громадянам в кримінальних справах у таких випадках є постанова особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора, ухвала суду чи постанова судді та оформлена ними довідка про участь адвоката у справі (додаток 1).

2. Копія постанови, ухвали про звільнення громадянина від оплати правової допомоги або про призначення адвоката та довідка про його участь у справі подаються керівнику адвокатського об'єднання (адвокату, якщо він працює індивідуально), який складає довідку-розрахунок у трьох примірниках згідно з додатком 2.

Один примірник довідки-розрахунку керівник адвокатського об'єднання (адвокат) надсилає особі, яка провадила дізнання, слідчому, прокурору чи суду для приєднання до кримінальної справи, другий використовується для проведення оплати, третій зберігається у справах адвокатського об'єднання (адвоката).

3. Оплата праці адвокатів здійснюється згідно з цим Порядком за рахунок державного бюджету в розмірі 15 гривень за повний робочий день.

Якщо адвокат був зайнятий у справі неповний робочий день, то оплата його праці провадиться пропорційно до затраченого часу виходячи з цього розміру оплати.

4. У разі коли адвокат надавав правову допомогу підозрюваному, обвинуваченому чи підсудному у процесі дізнання, попереднього слідства або в судових засіданнях за призначенням, то при визнанні громадянина винним у вчиненні злочину і за відсутності підстав для звільнення його від оплати за правову допомогу відшкодування витрат покладається на засудженого.

5. Контроль за виконанням вироку суду в частині стягнення з винної особи витрат на оплату праці адвоката здійснюється в установленому законодавством порядку.

6. Кошти за надання правової допомоги перераховуються адвокатському об'єднанню (адвокату) Головним управлінням юстиції Мін'юсту в Автономній Республіці Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими управліннями юстиції протягом 10 днів після одержання від них документів, передбачених у цьому Порядку.

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                   від 11 червня 2008 р. N 539

                               Київ

Про внесення змін до Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Внести до Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 1999 р. N 821 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 20, ст. 884), такі зміни:

1) в абзаці першому пункту 1 слова “у процесі дізнання, попереднього слідства чи в судових засіданнях” замінити словами “у провадженні дізнання, досудового слідства чи розгляді кримінальної справи судом";

2) пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Оплата праці адвокатів здійснюється згідно з цим Порядком за рахунок коштів державного бюджету в розмірі 2,5 відсотка мінімальної заробітної плати за годину роботи адвоката при провадженні дізнання, досудового слідства чи розгляді кримінальної справи судом.";

3) у пункті 4 слова “у процесі дізнання, попереднього слідства або в судових засіданнях” замінити словами “під час провадження дізнання, досудового слідства чи розгляду кримінальної справи судом";

4) у додатках до Порядку слово “днів” замінити словом “годин”, а слова “числа місяця” і “дні місяця" — словами “кількість годин”.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2009 року.

Прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Iнд. 31

____________

  
  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/law/0000_38.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"