Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА 00. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ

Угода з Росією щодо перебування Чорноморського флоту ратифікували всупереч законодавчій процедурі, як і більшість інших міждержавних угод

Скандальна Угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України була ратифікована  Законом  вiд 27.04.2010  № 2153-VI під димові шашки, галас та яєчний обстріл. За проголосували 236 нардепів. Відповідний законопроект спікер Володимир Литвин поставив на голосування без обговорення і його було прийнято без першого та другого читань в цілому і одразу. Саме цей договір відкрив світові маразми ратифікації в Україні міжнародних договорів без обговорення та законодавчої процедури. І це не перший і не останній, на жаль, законопроект, який приймають протизаконно.

Законопроекти про ратифікацію будь-якого міжнародного договору повинні бути прийняті Радою у порядку законодавчої процедури, установленої її Регламентом. Відповідно до статті 200 Регламенту Верховної Ради України, затвердженому Законом від 10.02.2010 р. № 1861-VI  законопроект про надання згоди на обов’язковість міжнародного договору України розглядається за процедурою розгляду законопроектів, передбаченою цим Регламентом, з урахуванням особливостей, визначених у цій главі.

Такими особливостями є те, що проекти законів про внесення змін до законів, пропозиції про прийняття нових законів, проекти інших актів Верховної Ради, спрямовані на виконання міжнародних договорів України, подаються до Верховної Ради з висновками Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України (стаття ). Крім того внесений на розгляд Верховної Ради законопроект про надання згоди на обов’язковість міжнародного договору України попередньо розглядається комітетом, до предмета відання якого належать питання засад зовнішньої політики, відповідним комітетом (комітетами), до предмета (предметів) відання якого (яких) належать питання, які містить законопроект.

Крім того до законопроекту, що вноситься на розгляд Верховної Ради для надання згоди на обов’язковість міжнародних договорів України, додаються:

1) посвідчена копія міжнародного договору;

2) пояснювальна записка;

3) формулювання застережень України щодо міжнародного договору, якщо такі є;

4) застереження інших договірних сторін щодо міжнародного договору, формулювання заперечень щодо цих застережень або згоди з ними за наявності таких застережень або заперечень;

5) проекти законів про внесення змін до законів, необхідність прийняття яких випливає з міжнародного договору;

6) висновки Конституційного Суду України щодо відповідності міжнародних договорів Конституції України, якщо такі висновки є (стаття 194).

Але головне в тому, що такі законопроекти повинний пройти принаймні два читання, якщо є до них зауваження. Стаття 102 Регламенту передбачає, що законопроекти розглядаються Верховною Радою, як правило, за процедурою трьох читань з урахуванням особливостей, встановлених у цій статті.

Розгляд і прийняття законопроекту за процедурою трьох читань включає:

1) перше читання — обговорення основних принципів, положень, критеріїв, структури законопроекту та прийняття його за основу;

2) друге читання — постатейне обговорення і прийняття законопроекту в другому читанні;

3) третє читання — прийняття законопроекту, який потребує доопрацювання та узгодження, в цілому.

І лише відповідно до частини четвертої статті 102 Регламенту за рішенням Верховної Ради допускається остаточне прийняття законопроекту (крім проектів кодексів і законопроектів, які містять понад 100 статей, пунктів) відразу після першого чи другого читання, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, інших суб’єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів Апарату Верховної Ради. У випадку з міжнародними договорами для прийняття їх одразу в першому читанні слід приймати окреме рішення Ради. Але саме цього і не робиться, а у випадку з угодою по Чорноморському флоту процедура в одне читання була і неможлива, оскільки були зауваження депутатів від опозиції... Таким чином угода ухвалена Верховною Радою протизаконно, а головна біда в тому, що жоден суд, навіть Конституційний, за зверненнями народних депутатів, не може довести його протизаконність чи антиконституційність, бо народні депутати не мають права звернення з цього приводу до Конституційного Суду.

Віталій МОСЕЙЧУК

Народні депутати позбавлені права порушувати питання щодо конституційності міжнародних угод, як чинних так і майбутніх, в тому числі щодо оренди бази в Севастополі

В обмін на дешевий газ Чорноморський флот Росії  буде в Криму ще більше 25 років

Іноземних баз в Україні не повинно бути, але вони можуть у нас бути на умовах оренди

Стаття 102. Розгляд законопроектів Верховною Радою

1. Законопроекти розглядаються Верховною Радою, як правило, за процедурою трьох читань з урахуванням особливостей, встановлених у цій статті.

2. Розгляд і прийняття законопроекту за процедурою трьох читань включає:

1) перше читання — обговорення основних принципів, положень, критеріїв, структури законопроекту та прийняття його за основу;

2) друге читання — постатейне обговорення і прийняття законопроекту в другому читанні;

3) третє читання — прийняття законопроекту, який потребує доопрацювання та узгодження, в цілому.

3. Рішення про проведення повторних перших, других читань законопроектів Верховна Рада може приймати не більше двох разів.

4. За рішенням Верховної Ради допускається остаточне прийняття законопроекту (крім проектів кодексів і законопроектів, які містять понад 100 статей, пунктів) відразу після першого чи другого читання, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, інших суб’єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів Апарату Верховної Ради.

5. Під час другого і третього читань розглядаються порівняльні таблиці законопроектів, а щодо законопроектів про внесення змін до законів порівняльні таблиці розглядаються і в першому читанні.

 

Стаття 200. Надання Верховною Радою згоди на обов’язковість міжнародних договорів України

1. Законопроект про надання згоди на обов’язковість міжнародного договору України розглядається за процедурою розгляду законопроектів, передбаченою цим Регламентом, з урахуванням особливостей, визначених у цій главі.

2. При наданні згоди на обов’язковість міжнародного договору України Верховна Рада одночасно має офіційно підтвердити застереження, зроблені Україною під час підписання міжнародного договору, зняти їх чи висловити згоду із застереженнями інших держав — учасниць договору або заперечення проти них, а також може самостійно формулювати і висловлювати застереження відповідно до положень Віденської конвенції про право міжнародних договорів від 23 травня 1969 року.

3. У законопроекті про надання згоди на обов’язковість міжнародного договору України зазначаються порядок та умови набрання чинності міжнародним договором на території України відповідно до положень цього міжнародного договору та Віденської конвенції про право міжнародних договорів від 23 травня 1969 року.

4. На підставі закону про надання згоди на обов’язковість міжнародного договору України Голова Верховної Ради України підписує ратифікаційну грамоту, яка засвідчується підписом Міністра закордонних справ України, якщо договором передбачений обмін такими грамотами.

 

 

                         З А К О Н   У К Р А Ї Н И 

                      Про ратифікацію Угоди

              між Україною та Російською Федерацією

            з питань перебування Чорноморського флоту

            Російської Федерації на території України

     Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

     Ратифікувати Угоду між Україною та  Російською  Федерацією  з

питань  перебування  Чорноморського  флоту Російської Федерації на

території України,  яка вчинена 21 квітня 2010 року в м. Харкові і

набирає  чинності  з  дати  останнього письмового повідомлення про

виконання  кожною  з  її  Сторін   внутрішньодержавних   процедур,

необхідних для набрання нею чинності (додається).

 Президент України                                      В.ЯНУКОВИЧ


 м. Київ, 27 квітня 2010 року

          N 2153-VI 

 

                              Угода

              між Україною та Російською Федерацією

            з питань перебування Чорноморського флоту

            Російської Федерації на території України

                            (укр/рос)

{ Угоду ратифіковано Законом

          N 2153-VI ( 2153-17 ) від 27.04.2010 }

     Україна і Російська Федерація,
     розвиваючи відносини   на   основі   принципу   стратегічного

партнерства,  зафіксованого в Договорі про дружбу, співробітництво

і партнерство між Україною та Російською Федерацією  (  643_006  )

від 31 травня 1997 року,
     відповідно до  статті  1  Угоди  між  Урядом України і Урядом

Російської Федерації  про  вільну  торгівлю  (   643_009   )   від

24 червня 1993 року,
     висловлюючи готовність до взаємного врахування інтересів обох

Сторін у вирішенні питань двосторонніх відносин у різних сферах,
     ґрунтуючись на чинних базових угодах по Чорноморському флоту,
     домовилися про таке: 
                             Стаття 1
     Сторони подовжують  дію  Угоди  між  Україною  і   Російською

Федерацією  про  статус  та умови перебування Чорноморського флоту

Російської Федерації  на  території  України  (  643_076   )   від

28 травня  1997  року,  Угоди між Україною і Російською Федерацією

про параметри  поділу  Чорноморського  флоту  (  643_075   )   від

28 травня 1997 року і Угоди між Урядом України і Урядом Російської

Федерації про   взаємні   розрахунки,   пов'язані   з   розподілом

Чорноморського   флоту   та   перебуванням   Чорноморського  флоту

Російської Федерації  на  території  України  (  643_077   )   від

28 травня  1997 року на двадцять п'ять років з 28 травня 2017 року

з  наступним  автоматичним  подовженням  на  наступні   п'ятирічні

періоди,  якщо жодна зі Сторін не повідомить письмово іншу Сторону

про припинення їх дії не пізніше,  ніж за один рік  до  завершення

терміну дії.
                             Стаття 2
     Орендна плата  за перебування Чорноморського флоту Російської

Федерації на території України починаючи з  28  травня  2017  року

складається  з платежів Російської Федерації Україні в розмірі сто

мільйонів доларів США на рік,  а також з  додаткових  коштів,  які

отримуються  за  рахунок  зниження  з  дати набрання чинності цією

Угодою ціни в розмірі до ста доларів США від  встановленої  чинним

контрактом  між  НАК "Нафтогаз" України і ВАТ "Газпром",  на кожну

тисячу кубометрів газу,  що поставляється в  Україну,  виходячи  з

пільгового  погодженого  обсягу  поставок,  передбаченого згаданим

контрактом, за такою формулою: при ціні триста тридцять три долари

США  і  вище за тисячу кубометрів газу зниження складе сто доларів

США, при ціні нижче триста тридцять три долари США зниження складе

тридцять  відсотків від такої ціни.  Ці додаткові кошти підлягають

обліку за підсумками кожного  календарного  року,  протягом  якого

застосовуються вказане зниження, зростаючим підсумком і визнається

як зобов'язання України,  що погашаються шляхом виконання положень

статті 1 цієї Угоди.
                             Стаття 3 
     Ця Угода  підлягає  ратифікації  та  набирає  чинності з дати

останнього письмового повідомлення про виконання кожною зі  Сторін

внутрішньодержавних   процедур,   необхідних   для   набрання  нею

чинності.
     Вчинено в м.  Харкові 21 квітня 2010 року у двох примірниках,

кожний  українською та російською мовами,  при цьому обидва тексти

мають однакову силу.



 За Україну                                 За Російську Федерацію

 
                            Соглашение

              между Украиной и Российской Федерацией

               по вопросам пребывания Черноморского

                    флота Российской Федерации

                      на территории Украины
     Украина и Российская Федерация,
     развивая отношения   на   основе   принципа   стратегического

партнерства,  зафиксированного в Договоре о дружбе, сотрудничестве

и  партнерстве  между Украиной и Российской Федерацией ( 643_006 )

от 31 мая 1997 года,
     в соответствии со статьей 1 Соглашения  между  Правительством

Российской Федерации и Правительством Украины о свободной торговле

( 643_009 ) от 24 июня 1993 года,
     выражая готовность к взаимному учету интересов  обеих  сторон

при решении вопросов двусторонних отношений в различных областях,
     основываясь на    действующих    базовых    соглашениях    по

Черноморскому флоту,
     договорились о нижеследующем: 
                             Статья 1 
     Стороны продлевают  действие  Соглашения  между  Украиной   и

Российской    Федерацией   о   статусе   и   условиях   пребывания

Черноморского флота Российской  Федерации  на  территории  Украины

( 643_076  )  от  28  мая  1997 года,  Соглашения между Украиной и

Российской Федерацией о  параметрах  раздела  Черноморского  флота

( 643_075  ) от 28 мая 1997 года и Соглашения между Правительством

Украины и Правительством Российской  Федерации  о  взаиморасчетах,

связанных   с   разделом   Черноморского   флота   и   пребыванием

Черноморского флота Российской  Федерации  на  территории  Украины

( 643_077   )  от  28  мая  1997  года  на  двадцать  пять  лет  с

28 мая  2017  года  с  последующим  автоматическим  продлением  на

последующие пятилетние периоды, если ни одна из сторон не уведомит

письменно другую сторону о прекращении их действия не позднее, чем

за один год до истечения срока действия.
                             Статья 2
     Арендная плата  за  пребывание Черноморского флота Российской

Федерации на  территории  Украины  начиная  с  28  мая  2017  года

складывается  из  платежей  Российской Федерации Украине в размере

сто миллионов долларов  США  в  год,  а  также  из  дополнительных

средств,  получаемых  за  счет  снижения  с даты вступления в силу

настоящего Соглашения цены  в  размере  до  ста  долларов  США  от

установленной действующим   контрактом   между   ОАО  "Газпром"  и

НАК "Нафтогаз"  Украины,  на  каждую   тысячу   кубометров   газа,

поставляемого в Украину, исходя из льготного согласованного объема

поставок,  предусмотренного упомянутым  контрактом,  по  следующей

формуле:  при  цене  в  триста  тридцать три доллара США и выше за

тысячу кубометров газа снижение составит  сто  долларов  США,  при

цене  ниже  трехсот  тридцати  трех долларов США снижение составит

тридцать процентов от  такой  цены.  Эти  дополнительные  средства

подлежат  учету  по  итогам  каждого календарного года,  в течение

которого применяется  указанное  снижение,  нарастающим  итогом  и

признаются  в  качестве  обязательств  Украины,  погашаемых  путем

выполнения положений статьи 1 настоящего Соглашения.
                             Статья З
     Настоящее Соглашение подлежит ратификации и вступает в силу с

даты  последнего  письменного  уведомления  о  том,  что каждая из

сторон выполнила внутригосударственные процедуры,  необходимые для

его вступления в силу.
     Совершено в   г.   Харькове   21  апреля  2010  года  в  двух

экземплярах,  каждый на украинском и русском  языках,  причем  оба

текста имеют одинаковую силу.
 За Украину                                За Российскую Федерацию


{ Документ взятo з сайту Верховної Ради України }

 

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/law/0000_143.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"