Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА 00. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ

З 27 ТРАВНЯ 2001 РОКУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВВЕЗЕННЯ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ САМОНАБІРНИХ ПЕЧАТОК  ТА ШТАМПІВ, А ТАКОЖ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ, РЕАЛІЗАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ

Наказом МВС від 23.04.2001 р. № 306 "Про внесення змін та доповнень до наказу МВС України від 11.01.99 р. №17 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів", затверджених цим наказом Інструкції та Умов і правил" (далі - Наказ) визначено, що ввезення на територію України самонабірних печаток та штампів, а також їх виготовлення, реалізація та використання на території держави забороняється. 

Наказом внесено зміни та доповнення, що стосуються порядку видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів (перелік документів, які необхідно подати) іноземним організаціям, які пройшли акредитацію як такі, що забезпечують реалізацію програм і проектів міжнародної технічної допомоги; профспілковим організаціям; об'єднанням громадян і релігійним організаціям. 
У разі порушення підприємством або громадянином Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів може бути застосовано призупинення дії дозволу на термін від одного до шести місяців. Щоправда про це (призупинення дії дозволу) в жодному іншому нормативно-правовому акті не сказано, в тому числі в Умовах і правилах провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, які затверджено наказом МВС України від 11.01.99 р. №17 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.04.99 р. за №265/3558. Що може називатися самоуправством МВС. 
Взагалі виготовлення печаток та штампів наразі є досить цікавим з точки зору юриспруденції видом діяльності. Цей вид не є ліцензованим відповідно Закону України від 01.06.2000 р. №1775-III "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (далі – Закон №1775, див. “Документи для роботи” №30/2000 р.) і не є якимось обмеженим відповідно до Закону України від 07.02.91 р. №698-XII “Про підприємництво”. А тому для його впровадження не потрібно жодних дозволів МВС, адже відповідно до частини третьої статті 3 Закону України від 01.06.2000 р. №1775-III "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" саме ліцензія є єдиним документом дозвільного характеру, який дає право на зайняття певним видом господарської діяльності, що відповідно до законодавства підлягає обмеженню. Оскільки цей вид не є ліцензованим, то ніяких дозволів най його провадження не потрібно, але МВС про це не думає. Тобто МВС треба спочатку ініціювати внесення відповідних змін до Закону №1775, а вже потім вимагати дозволи (ліцензії) на здійснення діяльності штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів. Більше того, відповідно до частини другої статті 24 Закону №1775 до приведення законодавства у відповідність із Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому закону, а тому Наказ в частині вимог до здійснення діяльності з виробництва печаток та штампів є незаконним. МВС відстало на 4 роки від чинного законодавства, зокрема видача ліцензій на створення та утримання штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів була передбачена аж  Положенням про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності, яке затверджене ще постановою Ради Міністрів УРСР від 15.04.91 р. №99 !  Ліцензування виготовлення печаток та штампів було скасовано ще Законом України від 23.12.97 р. №762/97-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про підприємництво".
Це підтверджує і саме МВС, адже власне Інструкція про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт, реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, яка  була затверджена наказом МВС від 18.10.93 р. №643 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.10.93 р. за №161 втратила чинність згідно з наказом Державного комітету України з питань  регуляторної політики та підприємництва,  Міністерства внутрішніх справ України  від 21.03.2001 року №53/213, який прийнято на виконання того самого Закону №1775 ! Тобто Наказ це черговий випадок, коли інструкція важливіша за Закон.
В той же час для виготовлення печатки дозвіл також отримувати треба, як це  передбачено пунктом 15  Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності , яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98 р. №740 “Для одержання дозволу на виготовлення печаток і штампів суб'єкт підприємницької діяльності (уповноважена ним особа) подає відповідному органу внутрішніх справ копію свідоцтва про державну реєстрацію, два примірники зразків печаток і штампів, які затверджуються власником і додаткового погодження не потребують, а також документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу на виготовлення печаток і штампів”. В той же час отримання дозволу на виготовлення печаток законами України не передбачено. Більше того – мати печатку це законне право підприємства, на яке не потрібно отримувати дозвіл, адже відповідно до частини другої статті 1 Закону України від 27.03.91 р. №887-XII "Про підприємства в Україні" підприємство має самостійний баланс, розрахункові (поточні) та інші рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням, а також знак для товарів і послуг. 
Але продовжимо аналізувати Наказ. Тепер ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи має зазначатися не тільки на їх печатках, але й на штампах. Також Наказом запроваджено суттєве обмеження: згідно пунктом 1.13 Наказу тепер ввезення на територію України самонабірних печаток та штампів, а також їх виготовлення, реалізація та використання на території держави забороняється. Тут МВС явно перегнуло палку, навіть зброю та наркотики можна ввезти в Україну за відповідним дозволом (ліцензію), наприклад,  наркотики законно  можна ввезти в Україну відповідно до Порядку видачі сертифікатів на ввезення в Україну та вивезення з України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.97 р. №146, а вот самонабірні печатки – ні. Виходить, що само набірна печатка для міліціонера страшніша за зброю та наркотики. Більше того, відповідно до частини третьої статті 13 Закону України від 07.02.91 р. №697-XII "Про власність" склад, кількість і вартість майна, що може бути у власності громадян, не обмежується, крім випадків, передбачених законом. А ще жодним законом не встановлено, що громадяни не можуть мати у власності  самонабірні печатки та штампи. Сподіваємося, що цей наказ буде невдовзі скасовано в частині, що суперечить законам України, але як він пройшов через Мін’юст ?
Цікавий в цьому випадку є пункт 2.1 Наказу, який вимагає організувати вивчення та неухильне виконання положень і вимог наказу особовим складом органів та підрозділів внутрішніх справ України. В той же час, відповідно до статті 60 Конституції України ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

Однак через 3 роки, не без допомоги автора, МВС Наказом від 16 липня 2004 року N 806 "Про затвердження Змін та доповнень до нормативно-правових актів, що регламентують діяльність дозвільної системи МВС України", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 липня 2004 р. за N 952/9551, у пункті 3.2.10 Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, затвердженої наказом МВС України від 11.01.99 N 17, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.04.99 за N 264/3557, слова "та штампів" виключило.

Таким чином пункт 3.2.10 Інструкції звучав так:

3.2.10. Забороняється ввезення на територію України самонабірних печаток та штампів, а також їх виготовлення, реалізація та використання на території держави. 

А після змін стало так: 

3.2.10. Забороняється ввезення на територію України самонабірних печаток, а також їх виготовлення, реалізація та використання на території держави.  

Тому використання самонабірних штрампів в Україні МВС визнало правомірним, але неприємного шуму було багато. 

Додатково див. статтю ЗА ВТРАТУ ВЛАСНОЇ ПЕЧАТКИ ШТРАФУЮТЬ. ВИКОРИСТАННЯ ТА ПРОДАЖ САМОНАБІРНИХ ПЕЧАТОК ТЕЖ ШТРАФУЄТЬСЯ

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Про внесення змін та доповнень до наказу МВС України від 11.01.99 N 17 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів", затверджених цим наказом Інструкції та Умов і правил

Наказ Міністерства внутрішніх справ України

від 23 квітня 2001 року N 306

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

16 травня 2001 р. за N 419/5610

Із змінами і доповненнями, внесеними

 наказом Міністерства внутрішніх справ України

 від 6 вересня 2004 року N 1008

Відповідно до Законів України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", "Про об'єднання громадян", постанов Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 576 "Про затвердження Положення про дозвільну систему", від 5 вересня 1996 р. N 1074 "Про затвердження Положення про державний вищий навчальний заклад", від 5 серпня 1998 р. N 1240 "Про затвердження Положення про професійно-технічний навчальний заклад" НАКАЗУЮ:

(преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом

 Міністерства внутрішніх справ України від 06.09.2004 р. N 1008)

1. Унести до наказу МВС України від 11 січня 1999 р. N 17 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів" (далі - наказ), затверджених цим наказом Інструкції та Умов і правил, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 28.04.99 за N 264/3557 та 265/3558, такі зміни та доповнення:

1.1. У тексті наказу, Інструкції та Умов і правил слова "ГУМВС України в Криму" замінити словами "ГУМВС України в Автономній Республіці Крим".

1.2. В абзаці сьомому пункту 2.3.1 Інструкції слово "службі" замінити на слово "підрозділі".

1.3. У пункті 2.4.1 Інструкції слова "міліції громадської безпеки" замінити словами "управлінь, відділів адміністративної служби міліції". Доповнити вказаний пункт реченням: "Термін зупинення дії дозволу - від одного до шести місяців".

1.4. Абзац перший підпункту 1 пункту 3.1.2 Інструкції після слів "представництвам іноземних підприємств, установ, організацій, зареєстрованих в Україні" доповнити словами "іноземним організаціям, які пройшли акредитацію як такі, що забезпечують реалізацію програм і проектів міжнародної технічної допомоги".

1.5. Із підпункту 3 пункту 3.1.4 Інструкції слова "об'єднаннями громадян" виключити.

1.6. Підпункт 4 пункту 3.1.4 Інструкції викласти в такій редакції:

"4) релігійними організаціями, статути яких зареєстровані:

- Державним комітетом України у справах релігій (далі - Комітет) - релігійні центри, управління, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії) та духовні (релігійні) навчальні заклади:

а) копію свідоцтва про реєстрацію статуту в Комітеті;

б) зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені Комітетом;

- обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями - релігійні громади:

а) копію свідоцтва про реєстрацію статуту обласною, Київською та Севастопольською міською державною адміністрацією;

б) зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені зазначеною державною адміністрацією".

1.7. Пункт 3.1.4 Інструкції доповнити підпунктами 7, 8 та 9 такого змісту:

"7) іноземними організаціями, які пройшли акредитацію як такі, що забезпечують реалізацію програм і проектів міжнародної технічної допомоги:

а) свідоцтво про акредитацію організації (оригінал і копію);

б) зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені керівником;

8) профспілковими організаціями:

а) копію свідоцтва про реєстрацію професійної спілки, а для організаційної ланки - копію листа відповідного управління юстиції щодо її легалізації та набуття права юридичної особи;

б) копію статуту (витяг з нього) із зазначенням права користування печатками і штампами спілками, організаційними ланками;

в) зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені керівником;

9) об'єднаннями громадян:

а) документ, який свідчить про легалізацію (офіційне визнання) об'єднання громадян:

- легалізація яких здійснена шляхом реєстрації - свідоцтво про реєстрацію (оригінал і копію);

- легалізація яких здійснена шляхом повідомлення про заснування - витяг з книги обліку громадських організацій, що ведеться органом, що здійснює легалізацію;

б) зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені керівником;

в) копію статуту (витяг з нього) із зазначенням права користування печатками і штампами".

1.8. Пункт 3.1.9 Інструкції після слів "про державну реєстрацію" доповнити словами "іншого документа, який свідчить про легалізацію, а для організаційних ланок професійних спілок - листа відповідного управління юстиції", а також виключити з тексту слова "служби" та "свідоцтво".

1.9. У пункті 3.1.15 Інструкції слово "службі" замінити на слово "підрозділі".

1.10. Пункт 3.2.1 Інструкції доповнити абзацом другим такого змісту:

"Відповідно до Положення про державні вищі заклади освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 р. N 1074, та Положення про професійно-технічний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1998 р. N 1240, державні вищі заклади освіти та професійно-технічні навчальні заклади України мають право на печатку із зображенням Державного Герба України".

1.11. У пункті 3.3.2 Інструкції слово "затвердженому" замінити на слово "зареєстрованому".

1.12. Пункт 3.3.7 Інструкції викласти в редакції:

"3.3.7. На печатках і штампах повинен зазначатись ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи".

1.13. Розділ 3.2 Інструкції доповнити пунктом 3.2.10 такого змісту:

"3.2.10. Забороняється ввезення на територію України самонабірних печаток та штампів, а також їх виготовлення, реалізація та використання на території держави".

2. Начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі та на транспорті з моменту набрання наказом чинності:

2.1. Організувати вивчення та неухильне виконання положень і вимог наказу особовим складом органів та підрозділів внутрішніх справ України.

2.2. Встановити суворий контроль за додержанням вимог діючого законодавства України з цих питань. У місячний строк прийняти заліки про знання вимог наказу від працівників, які будуть виконувати службові обов'язки з видачі дозволів, а також контролювати цю діяльність.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - начальника міліції громадської безпеки генерал-лейтенанта міліції Харламова О. В. та ГУАСМ (Жука В. О.) МВС України.

 

 

В. о. Міністра

генерал-полковник міліції

 

 

М. В. Джига

 

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/law/0000_14.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"