Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА V. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПРОМИСЛОВОСТІ

УВЕЗЕННЯ В УКРАЇНУ БАНКІВСЬКИХ МЕТАЛІВ ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИ - РЕЗИДЕНТАМИ (КРІМ УПОВНОВАЖЕНИХ БАНКІВ) І НЕРЕЗИДЕНТАМИ  НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ. УКРАЇНСЬКІ ЮВЕЛІРНІ ЗАВОДИ НЕ МОЖУТЬ ІМПОРТУВАТИ ЗОЛОТО ТА ІНШІ ДОРОГОЦІННІ МЕТАЛИ ДЛЯ ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА

Відповідно до пункту 1.9 глави 1 розділу III Правил надання фізичним і юридичним особам - резидентам (крім уповноважених банків України) і нерезидентам індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення валюти України, іноземної валюти, платіжних документів (іменних, дорожніх чеків), банківських металів через митний кордон України та внесення змін до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, яку затверджено Постановою Правління Національного банку України від 31 липня 2001 року N 305 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 серпня 2001 р. за N 735/5926, увезення в Україну банківських металів юридичними особами - резидентами (крім уповноважених банків) і нерезидентами та вивезення цих металів за її межі юридичними особами - резидентами (крім уповноважених банків) та нерезидентами не дозволяється, за винятком:

увезення в Україну юридичними особами - резидентами банківських металів, що виготовлені нерезидентами за договорами про перероблення (афінаж) давальницької сировини, якщо ці банківські метали в повному обсязі продаються Національному банку (Державній скарбниці України). Підставою для ввезення в Україну цих банківських металів є спеціальний дозвіл Національного банку. Митний орган, в зоні якого здійснено ввезення банківських металів, повідомляє Державну скарбницю України про ввезення юридичною особою - резидентом в Україну банківських металів у строк не більше ніж п'ять робочих днів;

вивезення за межі України юридичними особами - нерезидентами банківських металів у вигляді монет, яке здійснюється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку.

Юридичні особи - резиденти, які ввозять в Україну банківські метали на підставі договору з Національним банком (Державною скарбницею України), зобов'язані подати до Генерального департаменту банківського нагляду у строк не більше ніж 10 робочих днів з дати оформлення вантажної митної декларації на ввезення банківських металів такі документи:

копію договору з нерезидентом про перероблення (афінаж) банківських металів з давальницької сировини. Якщо договір, на підставі якого здійснюється ввезення в Україну банківських металів, укладений іноземною мовою, то має бути нотаріально засвідчений переклад цього договору на українську мову;

копію вантажної митної декларації та опис увезених банківських металів з розподілом за вагою зливків (додається до вантажної митної декларації), засвідчені підписом керівника або заступника керівника юридичної особи - резидента та відбитком печатки цієї юридичної особи або нотаріусом.

Таким чином українські ювелірні заводи чи фірми, навіть державні (в Україні наразі єдиний державний ювелірний завод - Львівський), не можуть імпортувати золото та інші дорогоцінні метали для власного виробництва.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

N 305 від 31.07.2001 Зареєстровано в Міністерстві

м.Київ юстиції України

                                      22 серпня 2001 р.

                                      за N 735/5926

 

 

Про затвердження Правил надання фізичним і юридичним

особам — резидентам (крім уповноважених банків України) і

нерезидентам індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення валюти України, іноземної валюти, платіжних документів

          (іменних, дорожніх чеків), банківських металів

через митний кордон України та внесення змін до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України

           ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами

                                    Національного банку

             N 325 ( z0749-03 ) від 06.08.2003

             N 401 ( z0886-03 ) від 17.09.2003

             N 297 ( z0876-04 ) від 29.06.2004

             N 319 ( z0981-04 ) від 12.07.2004

             N 289 ( z1075-05 ) від 12.08.2005 )

 

 

Відповідно до вимог статей 7, 44 Закону України “Про Національний банк України”, статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, а також Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.2000 N 283 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.07.2000 за N 452/4673, Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Правила надання фізичним і юридичним особам — резидентам (крім уповноважених банків України) і нерезидентам індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення валюти України, іноземної валюти, платіжних документів (іменних, дорожніх чеків), банківських металів через митний кордон України (додаються).

2. Унести до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.2000 N 283 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.07.2000 за N 452/4673, такі зміни:

2.1. У пункті 5.3 розділу III слова та цифри “індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 03 (додаток 4), копія якої” замінити словами та цифрами “спеціального дозволу Національного банку за формою 05 (додаток 5), копія якого”.

2.2. У розділі IV:

текст пункту 11 після слів “юридичними особами — резидентами” доповнити словами “(крім уповноважених банків України)";

пункт 12 викласти в такій редакції:

"12. Дозволяється юридичним особам — нерезидентам через уповноважену фізичну особу вивезення за межі України валюти України, іноземної валюти, чеків на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку та ввезення в Україну іноземної валюти, іменних чеків на підставі спеціального дозволу Національного банку”.

3. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України для керівництва й використання в роботі.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент валютного контролю та ліцензування (С.О.Брагін).

5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова В.С.Стельмах

                                      Затверджено

                                      постановою Правління

                                      Національного банку України

                                      від 31.07.2001 N 305

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      22 серпня 2001 р.

                                      за N 735/5926

 

                             Правила

      надання фізичним і юридичним особам - резидентам (крім

           уповноважених банків України) і нерезидентам

індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення валюти України, іноземної валюти,

         платіжних документів (іменних, дорожніх чеків),

банківських металів через митний кордон України

    ( У тексті Правил слова "Департамент валютного контролю та

ліцензування” в усіх відмінках замінено словами

"Генеральний департамент банківського нагляду” у

відповідних відмінках згідно з Постановою Національного

      банку N 401 ( z0886-03 ) від 17.09.2003 )

 

  ( У тексті Правил слова "Генеральний департамент банківського

нагляду” в усіх відмінках замінено словами “Департамент

валютного контролю та ліцензування” у відповідних відмінках

    згідно з Постановою  Національного банку N 289 ( z1075-05 )

від 12.08.2005)

Відповідно до вимог статей 7, 44 Закону Україну “Про Національний банк України”, статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, а також Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.2000 N 283 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.07.2000 за N 452/4673 (далі — Інструкція), Національний банк України (далі — Національний банк) установлює такий порядок отримання фізичними і юридичними особами — резидентами (крім уповноважених банків України) і нерезидентами індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення готівкової валюти України, готівкової іноземної валюти, платіжних документів (іменних, дорожніх чеків), виражених в іноземній валюті (далі — іменні, дорожні чеки), банківських металів (тільки фізичними особами) через митний кордон України.

I. Загальні положення

1. Індивідуальні ліцензії на вивезення за межі України валюти України, іноземної валюти, іменних, дорожніх чеків, банківських металів і ввезення в Україну валюти України, а також спеціальних дозволів на ввезення (пересилання) в Україну іноземної валюти, іменних, дорожніх чеків, банківських металів надаються територіальними управліннями Національного банку або Департаментом валютного контролю та ліцензування Національного банку (далі — Департамент валютного контролю та ліцензування).

2. Територіальні управління Національного банку надають індивідуальні ліцензії та спеціальні дозволи:

а) фізичним особам, якщо сума, на яку вивозяться або ввозяться зазначені в пункті 1 цього розділу валютні цінності, не перевищує 100000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком; (Підпункт “а” пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 289 від 12.08.2005)

б) юридичним особам, якщо сума, на яку вивозяться або ввозяться зазначені в пункті 1 цього розділу валютні цінності (за винятком банківських металів), не перевищує 100 000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком.

Для отримання індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів, які надаються територіальними управліннями Національного банку, резиденти та нерезиденти звертаються:

фізична особа-резидент — до територіального управління Національного банку за місцем реєстрації проживання/перебування;

фізична особа-нерезидент — до територіального управління Національного банку, яке розташоване за місцезнаходженням митниці, на якій фізична особа-нерезидент проходить митний контроль;

юридична особа-резидент (крім уповноважених банків України) -

до територіального управління Національного банку за місцем державної реєстрації;

юридична особа-нерезидент — до територіального управління Національного банку за місцем державної реєстрації або за місцезнаходженням митниці, на якій уповноважена фізична особа юридичної особи-нерезидента проходить митний контроль.

3. Департамент валютного контролю та ліцензування надає індивідуальні ліцензії та спеціальні дозволи:

фізичним особам — резидентам та нерезидентам, якщо сума, на яку вивозяться або ввозяться зазначені в пункті 1 цього розділу валютні цінності, перевищує 100000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком; (Абзац другий пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 289 від 12.08.2005)

юридичним особам — резидентам та нерезидентам, якщо сума, на яку вивозяться або ввозяться зазначені в пункті 1 цього розділу валютні цінності, перевищує 100 000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком, а на ввезення банківських металів юридичними особами-резидентами — незалежно від суми, якщо таке ввезення здійснюється відповідно до пункту 1.9 глави 1 розділу III цих Правил.

Департамент валютного контролю та ліцензування залишає за собою право видавати індивідуальні ліцензії та спеціальні дозволи незалежно від суми.

4. Для отримання індивідуальних ліцензій і спеціальних дозволів фізичні та юридичні особи подають такі документи:

заяву за встановленою формою (додаток 1 — для фізичних осіб-резидентів, додаток 2 — для фізичних осіб-нерезидентів, додаток 3 — для юридичних осіб — резидентів і нерезидентів);

копії відповідних сторінок паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон чи документа, що його замінює, або паспортного документа, який підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства. Копії відповідних сторінок зазначених вище документів мають містити останнє фото, прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності), дату народження, інформацію про дату видачі та орган, що видав документ, його номер та серію (у разі наявності), реєстрацію фізичної особи-резидента за місцем проживання/перебування;

документи, що підтверджують джерела отримання валюти України, іноземної валюти та банківських металів, що передбачені главами 1-5 розділу II цих Правил.

(Розділ I в редакції Постанови НБУ N 319 від 12.07.2004)

       II. Перелік документів(2), що підтверджують джерела

отримання фізичними й юридичними особами коштів для їх

увезення в Україну або вивезення за межі України

___________

(2) Документи, що видані на території іноземної держави, мають доповнюватися нотаріально засвідченими перекладами на українську мову. Не потребують перекладу на українську мову документи, що складені російською мовою.

1. При ввезенні в Україну готівкової валюти України:

1.1. Для фізичних осіб — резидентів:

нотаріально засвідчена копія документа про одержання за межами України валюти України в порядку спадкування;

нотаріально засвідчена копія документа про дарування за межами України валюти України, яка була вивезена за межі України на законних підставах (за наявності митної декларації на її вивезення);

копія квитанції (форма МД-1, що підтверджує прийняття на зберігання митними органами валюти України.

1.2. Для фізичних осіб — нерезидентів:

нотаріально засвідчена копія документа про одержання за межами України в порядку спадкування валюти України;

нотаріально засвідчена копія документа про дарування за межами України валюти України, яка була вивезена за межі України на законних підставах (за наявності митної декларації на її вивезення);

копія квитанції (форма МД-1, що підтверджує прийняття на зберігання митними органами валюти України.

2. При ввезенні в Україну іноземної валюти готівкою, в іменних, дорожніх чеках, банківських металах:

2.1. Для фізичних осіб — резидентів:

довідка, що видана юридичною особою — нерезидентом про виплату фізичній особі — резиденту за межами України іноземної валюти, одержаної як оплата праці, премії, пенсії, авторські гонорари, призи;

довідка, що видана юридичною особою — нерезидентом про виплату фізичній особі — резиденту за межами України іноземної валюти, одержаної як відшкодування шкоди, заподіяної робітникам і службовцям каліцтвом;

довідка страхової компанії про виплату фізичній особі — резиденту страхової суми в іноземній валюті за межами України;

нотаріально засвідчена копія документа про дарування за межами України іноземної валюти, банківських металів однією фізичною особою іншій;

нотаріально засвідчена копія документа про одержання за межами України іноземної валюти та банківських металів у порядку спадкування, а також коштів, що одержані від продажу успадкованого майна;

касовий ордер, квитанція, чек, які підтверджують купівлю банківських металів за межами України;

довідка юридичної особи — нерезидента про виплату фізичній особі — резиденту доходів (дивідендів) в іноземній валюті, отриманих у результаті здійснення інвестиції за кордон, а також суми інвестиції (у разі її часткового або повного повернення в Україну);

копія індивідуальної ліцензії на здійснення інвестиції за межі України;

копія квитанції (форма МД-1, що підтверджує прийняття на зберігання митними органами іноземної валюти готівкою, в іменних, дорожніх чеках, банківських металах.

2.2. Для фізичних осіб — нерезидентів:

копія квитанції (форма МД-1, що підтверджує прийняття на зберігання митними органами іноземної валюти готівкою, в іменних, дорожніх чеках, банківських металах.

2.3. Для юридичних осіб — резидентів (крім уповноважених банків):

копія договору чи документа, що має силу договору, яким передбачено здійснення розрахунків за межами України іноземною валютою готівкою, в іменних чеках;

копія квитанції (форма МД-1), що підтверджує прийняття на зберігання митними органами іноземної валюти готівкою, в іменних чеках;

копія договору з нерезидентом про перероблення (афінаж)

давальницької сировини; (Пункт 2.3 глави 2 розділу II доповнено абзацом згідно з Постановою НБУ N 297 від 29.06.2004)

копія договору про продаж Національному банку України банківських металів, які виготовлені за межами України за договорами про перероблення (афінаж) давальницької сировини. (Пункт 2.3 глави 2 розділу II доповнено абзацом згідно з Постановою НБУ N 297 від 29.06.2004)

2.4. Для юридичних осіб — нерезидентів:

довідка банку про зняття коштів з рахунку;

копія договору чи документа, що має силу договору, яким передбачено здійснення розрахунків в Україні іноземною валютою готівкою, в іменних чеках;

копія квитанції (форма МД-1, що підтверджує прийняття на зберігання митними органами іноземної валюти готівкою, в іменних чеках.

3. При вивезенні за межі України готівкової валюти України:

3.1. Для фізичних осіб — резидентів (тільки для вивезення монет):

довідка, що видана юридичною особою — резидентом або представництвом юридичної особи — нерезидента, що розташоване на території України, про виплату фізичній особі в Україні валюти України як оплата праці, премії, пенсії, авторські гонорари, призи;

довідка, що видана юридичною особою — резидентом або представництвом юридичної особи — нерезидента, що розташоване на території України, про виплату фізичній особі в Україні валюти України як відшкодування шкоди, заподіяної робітникам і службовцям каліцтвом;

довідка, що видана юридичною особою — резидентом про виплату фізичній особі в Україні доходів (дивідендів), одержаних за іменними цінними паперами;

нотаріально засвідчена копія договору про надання власного майна в оренду;

нотаріально засвідчена копія договору про продаж власного майна на території України;

нотаріально засвідчена копія документа, що підтверджує набуття права власності на валюту України;

нотаріально засвідчена копія документа про одержання коштів від продажу успадкованого майна;

довідка банку про виплату фізичній особі в Україні коштів у вигляді процентів, одержаних за вкладами та/або за іменними депозитними сертифікатами;

довідка страхової організації, що підтверджує виплату фізичній особі страхової суми;

довідка банку про зняття коштів з рахунку фізичної особи -

суб’єкта підприємницької діяльності.

3.2. Для фізичних осіб — нерезидентів (тільки для вивезення монет):

довідка, що видана юридичною особою — резидентом або представництвом юридичної особи — нерезидента, що розташоване на території України, про виплату фізичній особі в Україні валюти України як оплата праці, премії, пенсії, авторські гонорари, призи;

довідка, що видана юридичною особою — резидентом або представництвом юридичної особи — нерезидента, що розташоване на території України, про виплату фізичній особі в Україні валюти України як відшкодування шкоди, заподіяної робітникам і службовцям каліцтвом;

довідка, що видана юридичною особою — резидентом про виплату фізичній особі в Україні доходів (дивідендів), одержаних за іменними цінними паперами;

нотаріально засвідчена копія договору про надання власного майна в оренду;

нотаріально засвідчена копія договору про продаж власного майна на території України;

нотаріально засвідчена копія документа, що підтверджує набуття права власності на валюту України;

нотаріально засвідчена копія документа про одержання коштів від продажу успадкованого майна;

довідка банку про виплату фізичній особі в Україні коштів як процентів, одержаних за вкладами та/або за іменними депозитними сертифікатами;

довідка страхової організації, що підтверджує виплату фізичній особі страхової суми;

нотаріально засвідчена копія довідки органу внутрішніх справ про реєстрацію фізичної особи (1).

3.3. Для юридичних осіб — резидентів (крім уповноважених банків):

нотаріально засвідчена копія статуту;

копія угоди (контракту) юридичної особи — резидента з Національним банком про вивезення за межі України банкнот і монет як нумізматичної продукції;

копія угоди (контракту) юридичної особи — резидента з юридичною особою — нерезидентом про вивезення за межі України банкнот і монет для випробування обладнання з метою розгляду питання щодо можливості його використання в Україні.

3.4. Для юридичних осіб — нерезидентів:

копія угоди (контракту) Національного банку з юридичною особою — нерезидентом про реалізацію ювілейних і пам’ятних монет та іншої нумізматичної продукції за межами України.

4. При вивезенні за межі України іноземної валюти готівкою, в іменних, дорожніх чеках, банківських металах:

4.1. Для фізичних осіб — резидентів:

довідка банку про виплату фізичній особі в Україні іноземної валюти як процентів, одержаних за вкладами та/або за іменними депозитними сертифікатами;

довідка уповноваженого банку, фінансової установи про отримання переказу в іноземній валюті з-за кордону та іноземної валюти за іменними чеками, увезеними/пересланими в Україну з дотриманням вимог чинного законодавства;

довідка банку про зняття іноземної валюти з рахунку фізичної особи — суб’єкта підприємницької діяльності;

нотаріально засвідчена копія документа, що підтверджує набуття права власності на іноземну валюту, банківські метали;

нотаріально засвідчена копія довідки органу державної податкової служби про відсутність заборгованості щодо сплати податків (для фізичних осіб, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання).

У разі купівлі фізичними особами іноземної валюти готівкою та в дорожніх чеках, банківських металах через касу уповноваженого банку або іноземної валюти готівкою та в дорожніх чеках через пункт обміну іноземних валют разом з документами, що підтверджують джерела отримання валюти України (зазначені в пункті 3.1 глави 3 розділу II цих Правил), подаються документи, що підтверджують купівлю іноземної валюти та банківських металів (видатковий касовий валютний ордер, квитанція пункту обміну валют).

4.2. Для фізичних осіб — нерезидентів:

довідка банку про виплату фізичній особі в Україні іноземної валюти як процентів, одержаних за вкладами та/або за іменними депозитними сертифікатами;

довідка уповноваженого банку, фінансової установи про отримання переказу в іноземній валюті з-за кордону та іноземної валюти за іменними чеками, увезеними/пересланими в Україну з дотриманням вимог чинного законодавства України;

довідка уповноваженого банку про зняття готівкової іноземної валюти з власного поточного або вкладного (депозитного) рахунку, відкритого в уповноваженому банку;

нотаріально засвідчена копія документа, що підтверджує набуття права власності на іноземну валюту, банківські метали.

4.3. Для юридичних осіб — резидентів (крім уповноважених банків):

копія кошторису експлуатаційних витрат транспортних засобів за межами України, який засвідчений підписами керівника та головного бухгалтера та відбитком печатки юридичної особи, якій належить (орендований, зафрахтований) транспортний засіб;

довідка банку, що підтверджує наявність іноземної валюти на рахунку.

4.4. Для юридичних осіб — нерезидентів:

копія кошторису експлуатаційних витрат транспортних засобів за межами України, який засвідчений підписами керівника та головного бухгалтера та відбитком печатки представництва юридичної особи — нерезидента, якій належить (орендований, зафрахтований) транспортний засіб.

5. При пересиланні в Україну іменних чеків:

5.1. Для юридичних осіб — резидентів (крім уповноважених банків):

копія угоди (контракту) юридичної особи — резидента з юридичною особою — нерезидентом, яка передбачає розрахунки іменними чеками за товари. Угода, що укладена іноземною мовою, має доповнюватися нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

III. Інші положення

1. Порядок розгляду документів, що потрібні для надання фізичним і юридичним особам індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів.

1.1. Територіальне управління Національного банку або Департамент валютного контролю та ліцензування в порядку черговості отримання від фізичних або юридичних осіб пакета документів для надання індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів після обов’язкової реєстрації цих документів перевіряє їх комплектність відповідно до вимог глави 3 розділу I та глав 1, 2, 3, 4, 5 розділу II цих Правил.

1.2. Протягом п’яти робочих днів з дати надходження пакета документів територіальне управління Національного банку надсилає копії заяв фізичних або юридичних осіб про надання їм індивідуальних ліцензій відповідному територіальному підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та відповідному територіальному підрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

1.3. Протягом п’яти робочих днів з дати надходження пакета документів до Національного банку Департамент валютного контролю та ліцензування надсилає копію заяв фізичних або юридичних осіб про надання їм індивідуальних ліцензій Головному управлінню по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та Головному управлінню по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

1.4. Загальний строк розгляду територіальним управлінням Національного банку або Департаментом валютного контролю та ліцензування документів для надання відповідних індивідуальних ліцензій не має перевищувати 30 днів з дати надходження зазначеного пакета документів, а спеціальних дозволів — 15 днів. Якщо територіальному управлінню Національного банку або Департаменту валютного контролю та ліцензування для надання відповідних індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів потрібні додаткові документи, крім тих, що зазначені в главі 3 розділу І і в главах 1, 2, 3, 4, 5 розділу II цих Правил, то строк розгляду продовжується на 14 днів з дати надходження додаткових документів до зазначених вище підрозділів Національного банку.

1.5. Протягом строку розгляду пакета документів, що передбачений пунктом 1.4 розділу III цих Правил, з урахуванням висновків спеціальних органів по боротьбі з організованою злочинністю, якщо ці висновки подано до територіального управління Національного банку або Департаменту валютного контролю та ліцензування, визначається доцільність надання індивідуальних ліцензій.

1.6. Після розгляду пакета документів територіальне управління Національного банку або Департамент валютного контролю та ліцензування надають заявникам відповідні індивідуальні ліцензії або спеціальні дозволи чи обгрунтовану письмову відмову в наданні індивідуальних ліцензій або спеціальних дозволів.

Індивідуальна ліцензія, спеціальний дозвіл оформляються на бланку територіального управління Національного банку або на бланку Національного банку та підписуються відповідно начальником територіального управління Національного банку або директором Департаменту валютного контролю та ліцензування. (Пункт 1.6 глави 1 розділу III доповнено абзацом згідно з Постановою НБУ N 319 від 12.07.2004)

Територіальні управління Національного банку та Департамент валютного контролю та ліцензування ведуть облік наданих ліцензій та дозволів у Журналі обліку індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення готівкової валюти України, готівкової іноземної валюти, іменних, дорожніх чеків, банківських металів (тільки фізичними особами) через митний кордон України.

Оригінали відповідних індивідуальних ліцензій або спеціальних дозволів надсилаються заявникам (або передаються заявникам під розпис). Їх копії надсилаються Державній митній службі України, за винятком ліцензій, що надані фізичним особам, а в разі надання вищезазначених ліцензій або дозволів Департаментом валютного контролю та ліцензування — територіальному управлінню Національного банку за місцем реєстрації постійного проживання фізичної особи — резидента чи за місцем реєстрації фізичної особи — нерезидента та юридичної особи, чи за місцезнаходженням митниці, на якій фізична особа — нерезидент та вповноважена фізична особа юридичної особи — нерезидента проходять митний контроль. (Абзац четвертий пункту 1.6 глави 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 319 від 12.07.2004)

1.7. Підставами для відмови в наданні індивідуальних ліцензій або спеціальних дозволів можуть бути:

а) неподання будь-якого з документів, передбачених главою 3 розділу I та главами 1, 2, 3, 4, 5 розділу II цих Правил;

б) виявлення в поданих документах недостовірної інформації;

в) висновки відповідного територіального підрозділу чи Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України або територіального підрозділу чи Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

1.8. Форми індивідуальної ліцензії та спеціального дозволу Національного банку наведено в додатках 1 (форма 03), 2 (форма 04), 5 (форма 05) Інструкції.

1.9. Увезення в Україну банківських металів юридичними особами — резидентами (крім уповноважених банків) і нерезидентами та вивезення цих металів за її межі юридичними особами — резидентами (крім уповноважених банків) та нерезидентами не дозволяється, за винятком:

увезення в Україну юридичними особами-резидентами банківських металів, що виготовлені нерезидентами за договорами про перероблення (афінаж) давальницької сировини, якщо ці банківські метали в повному обсязі продаються Національному банку (Державній скарбниці України). Підставою для ввезення в Україну цих банківських металів є спеціальний дозвіл Національного банку. Митний орган, в зоні якого здійснено ввезення банківських металів, повідомляє Державну скарбницю України про ввезення юридичною особою-резидентом в Україну банківських металів у строк не більше ніж п’ять робочих днів;

вивезення за межі України юридичними особами-нерезидентами банківських металів у вигляді монет, яке здійснюється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку.

Юридичні особи-резиденти, які ввозять в Україну банківські метали на підставі договору з Національним банком (Державною скарбницею України), зобов’язані подати до Департаменту валютного контролю та ліцензування у строк не більше ніж 10 робочих днів з дати оформлення вантажної митної декларації на ввезення банківських металів такі документи:

копію договору з нерезидентом про перероблення (афінаж)

банківських металів з давальницької сировини. Якщо договір, на підставі якого здійснюється ввезення в Україну банківських металів, укладений іноземною мовою, то має бути нотаріально засвідчений переклад цього договору на українську мову;

копію вантажної митної декларації та опис увезених банківських металів з розподілом за вагою зливків (додається до вантажної митної декларації), засвідчені підписом керівника або заступника керівника юридичної особи — резидента та відбитком печатки цієї юридичної особи або нотаріусом.

(Пункт 1.9 глави 1 розділу III в редакції Постанов Національного банку N 325 від 06.08.2003, N 297 від 29.06.2004)

Директор Департаменту

валютного регулювання С.О.Яременко

____________ 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/industry/5_40.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"