Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА V. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПРОМИСЛОВОСТІ

ЗА ВИКИНУТЕ ВЛАСНЕ ЗОЛОТО ЩЕ І ПОСАДЯТЬ АБО ОШТРАФУЮТЬ

Деталі та вузли списаних основних засобів, що виготовлені із застосуванням дорогоцінних металів і не використовуються для потреб підприємства, підлягають здаванню спеціалізованим підприємствам України. При цьому списання з балансу таких деталей і вузлів здійснюється згідно з Положенням про порядок збирання і здавання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженим спільним наказом Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Державного комітету України по матеріальних ресурсах, Національного банку України, Державного комітету України по рідкісних, дорогоцінних металах і дорогоцінному камінню від 23 червня 1994 р. № 54/11/161/91/15.

Крім того, пунктом 6.3 Положення про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також про порядок розрахунків із здавальниками за прийняті від них дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді відходів і лому, затвердженого вищезазначеним наказом, забороняється знищувати, викидати, здавати у брухт техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без їх попереднього вилучення, з одночасним оприбуткуванням.

Відповідно до статті 189-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення затверджених норм використання, норм втрат дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, норм використання, норм втрат відходів і брухту у процесі виробництва, встановленого порядку обліку або відсутність такого обліку, незабезпечення належних умов зберігання дорогоцінних металів або дорогоцінного каміння у процесі виробництва, встановленого порядку реалізації дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, встановленого порядку збирання і здавання їх відходів та брухту – тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від восьми до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно з статтею 214 Кримінального кодексу України ухилення від передбачених законом обов’язкової здачі на афінаж або обов’язкового продажу видобутих із надр, отриманих із вторинної сировини, піднятих чи знайдених дорогоцінних металів чи дорогоцінного каміння, якщо це діяння вчинене у великому розмірі, а також ухилення від обов’язкової здачі на афінаж або для обов’язкового продажу скуплених дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних чи побутових виробів з них або лому таких виробів – карається штрафом від трьохсот до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років.

При цьому порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння визнається здійсненим у великому розмірі, якщо вартість вказаних у цей статті предметів, не зданий або не проданих, перевищує п’ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 

Крім того, згідно із Законом України від 6 червня 1995 року N 217/95-ВР “Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей” збитки, завдані підприємству, установі, організації працівниками які є винними у розкраданні, знищенні (псуванні), недостачі або наднормативних їх втратах (крім втрат, що сталися у зв'язку з непередбаченими порушеннями технологічного процесу), якщо вони допущені внаслідок недбалості у роботі, порушення спеціальних правил, інструкцій, визначаються у подвійному розмірі вартості дорогоцінних металів у чистому вигляді за ринковими цінами, що діють на день виявлення завданих збитків. Збитки нанесені щодо дорогоцінного каміння (крім огранованого) визначаються  у подвійному розмірі їх вартості за ринковими цінами, що діють на день виявлення завданих збитків.

 

ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.12.2004р. № 12-14/588

Щодо обов’язковості здачі дорогоцінних металів, які містяться у списаному обладнанні, до спеціалізованих підприємств

ГоловКРУ розглянуло Ваше звернення від 09.12.04р. № 1206 щодо обов’язковості здачі дорогоцінних металів, які містяться у списаному обладнанні, до спеціалізованих підприємств та відповідальності за порушення норм законодавства щодо обігу дорогоцінних металів  і повідомляє.

Відповідно до абз. 8  п. 3 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 26.08.99р. № 1081, основними завданнями Мінфіну є розроблення і проведення державної політики у сфері виробництва, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння. З огляду на викладене пропонуємо звернутися до Мінфіну для отримання роз’яснення з порушеного Вами питання.

Водночас інформуємо, що пунктом 17 Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженої спільним наказом Державного казначейства та Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 10.08.2001р. № 142/181, визначено, що деталі і вузли, які містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, вилученні після демонтажу матеріальних цінностей, підлягають здачі на спеціалізовані підприємства України, що здійснюють приймання та переробку відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння відповідно до Положення про порядок збирання і здавання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженого спільним наказом Мінфіну, Мінекономіки, Держкомресурсів, НБУ та Держкодорогметалів від 23.06.94 № 54/11/161/91/15 і зареєстрованого в Мінюсті 08.07.94 за № 159/368 (далі - Положення).

Збирання і здавання відходів і лому дорогоцінним металів та дорогоцінного каміння займаються підприємства, що зобов’язанні забезпечити їх зберігання відповідно до Положення. За наявності відомчих або централізованих пунктів, що займаються збиранням і демонтажем техніки, апаратури, приладів та інших виробів, останні здаються без демонтажу, цілим комплексом.

Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без попереднього вилучення і одночасного оприбуткування цінних деталей. Забороняється передача, списання і продаж техніки, апаратури, приладів та інших необоротних активів за цінами, нижчими від вартості дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що містяться в них за вирахуванням витрат на їх вилучення.

За порушення встановленого законодавством порядку операцій з дорогоцінними металами в залежності від виду вчиненого правопорушення передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Так відповідно до статті 189-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення затверджених норм використання, норм втрат дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, норм використання, норм втрат відходів і брухту у процесі виробництва, встановленого порядку обліку або відсутність такого обліку, незабезпечення належних умов зберігання дорогоцінних металів або дорогоцінного каміння у процесі виробництва, встановленого порядку реалізації дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, встановленого порядку збирання і здавання їх відходів та брухту – тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від восьми до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно з статтею 214 Кримінального кодексу України ухилення від передбачених законом обов’язкової здачі на афінаж або обов’язкового продажу видобутих із надр, отриманих із вторинної сировини, піднятих чи знайдених дорогоцінних металів чи дорогоцінного каміння, якщо це діяння вчинене у великому розмірі, а також ухилення від обов’язкової здачі на афінаж або для обов’язкового продажу скуплених дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних чи побутових виробів з них або лому таких виробів – карається штрафом від трьохсот до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років.

При цьому порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння визнається здійсненим у великому розмірі, якщо вартість вказаних у цей статті предметів, не зданий або не проданих, перевищує п’ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (з урахуванням норми п. 22.5 ст. 22 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” у 2004 році цей розмір становить 30750 гривень).

За конкретною інформацією щодо обігу дорогоцінних металів та адрес спеціалізованих підприємств України, які здійснюють приймання та переробку відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, пропонуємо звернутися до Міністерства фінансів України (Управління по контролю за обігом дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння), 01008 м. Київ, вул.. Грушевського, 12/2.

 

Заступник Голови                                                        С.В. Бєльчик

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА 

від 10 квітня 1992 р. N 187 

Київ

Про організацію збирання та переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України 
від 8 квітня 1998 року N 475

З метою забезпечення раціонального використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що містяться у відходах і ломі, Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Пункт 1 втратив чинність.

(згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.98 р. N 475)

2. Пункт 2 втратив чинність.

(згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.98 р. N 475)

3. Раді Міністрів Республіки Крим, міністерствам і відомствам, облвиконкомам Київському і Севастопольському міськвиконкомам вжити заходів до забезпечення обліку, збереження і здачі на переробні підприємства дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що містяться у відходах і ломі, усіма підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності і відомчої незалежності.

4. Заборонити вивезення за межі України відходів і лому, в тому числі списаних і вивільнених у зв'язку із скороченням Збройних Сил України приладів і обладнання, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без відповідних ліцензій Міністерства фінансів України.

5. Прийняти пропозиції виробничих об'єднань "Південний машинобудівний завод" (м. Дніпропетровськ), "Придніпровський хімічний завод" (м. Дніпродзержинськ), "Свема" (м. Шостка), Інституту надтвердих матеріалів Академії наук України про створення на їхній базі потужностей для переробки відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, згідно з додатком. 

Міністерству фінансів разом з Міністерством економіки, Міністерством державних ресурсів, Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерством промисловості України вишукати до 1 травня 1992 р. можливості для фінансування будівельно-монтажних і спеціальних робіт по створенню зазначених потужностей, придбання прогресивних технологій, приладів і устаткування, необхідних для організації цієї переробки.

6. Міністерству фінансів разом з Міністерством економіки, Міністерством державних ресурсів, Національним банком України, іншими заінтересованими міністерствами і відомствами розробити до 20 травня 1992 р.: 

а) програму збирання та переробки відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, передбачивши в ній:

визнання головних науково-дослідних, проектних і конструкторських організацій по нормуванню і обгрунтуванню використання цих матеріалів;

інвентарізацію усіх дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що містяться у приладах, обладнанні, відходах, ломі та шламах, за станом на 1 липня 1992 р.:

проведення науково-дослідних і конструкторських робіт по розробці нової техніки і технології вилучення та переробки вторинних ресурсів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, раціональному й економічному витрачанню цих матеріалів;

б) порядок обліку, зберігання, збирання, перевезення, переробки і передачі відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння;

в)порядок розрахунків за збирання і переробку відходів і лому, формування цін на дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, оплати їх надходжень до Державної скарбниці.

7. Утворити у складі Міністерства фінансів України Головне управління по дорогоцінних металах і дорогоцінному камінню, на яке покласти вирішення всього комплексу питань, пов'язаних з обігом дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Не для друку

8. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки, Державному комітетові у справах охорони державного кордону України, командуванню Національної гвардії України встановити до 1 липня 1992 р. номенклатуру та обсяги вивільнюваної радіоелектронної та іншої військової техніки, що містить дорогоцінні метали, та забезпечити їх облік, зберігання і передачу на переробку.

9. Міністерству статистики України запровадити починаючи з другого півріччя 1992 року статистичну звітність про рух дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та про залишки, надходження і витрату дорогоцінних металів, що містяться у приладах, обладнанні та інших виробах.

10. Міністерству України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо можливого використання дорогоцінних металів, що містяться у приладах та обладнанні, які знаходяться у межах 30-кілометрової зони.

 

 

Прем'єр-міністр України

В. ФОКІН 

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
В. ПЄХОТА


 

Інд. 30 

 

 

 

 

 

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 10 квітня 1992 р. N 187


 

Потужності, що створюються для переробки
відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в 1992 році

1. На виробничому об'єднанні "Південний машинобудівний завод":

приймання і переробка списаних демонтованих вузлів і деталей військової техніки, що містять дорогоцінні метали;

приймання і переробка відходів і лому дорогоцінних металів, забруднених склом, пластмасами, кольоровими металами, від електронної та іншої техніки;

приймання і переробка відходів і лому, що містять менше 5 процентів срібла і менше 1 процента золота без наявності платинових металів;

приймання і переробка відходів і лому, що містять менше 2 процентів платини і платинових металів, менше 5 процентів срібла і менше 1 процента золота;

виготовлення для промислових потреб листових, профільних, дротяних, штампованих та інших заготовок дорогоцінних металів.

2. На виробничому об'єднанні "Придніпровський хімзавод":

приймання і переробка шламів електролізу, що містять дорогоцінні метали;

приймання і переробка золи від спалювання органічних сумішей, що містять дорогоцінні метали;

приймання і переробка відходів і лому, що містять понад 5 процентів срібла, понад 1 процент золота (при наявності платини і платинових металів менше 2 процентів);

приймання і переробка відходів і лому, що містять понад 2 проценти платини і платинових металів незалежно від наявності в них золота і срібла.

3. На виробничому об'єднанні "Свема":

приймання і переробка відходів срібла від кінофоторентгенматеріалів, одержаних з використаного фіксажу;

приймання і переробка технологічних відходів і концентратів срібла від світлочутливих матеріалів;

комплексна утилізація кінофоторентгенплівки;

приймання і переробка золи від спалювання використаного і бракованого фотопаперу;

4. В Інституті надтвердих матеріалів Академії наук України:

відновлення, ремонт, рекуперація та виготовлення інструменту з природних алмазів;

приймання і переробка технологічних відходів, одержаних при обробці алмазів.

 

 

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
В. ПЄХОТА


 

Про затвердження положень: "Про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також про порядок розрахунків із здавальниками за прийняті від них дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді відходів і лому" та "Про порядок збирання і здавання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння"

Наказ Міністерства фінансів України,
Міністерства економіки України,
Державного комітету України з матеріальних ресурсів,
Національного банку України,
Державного комітету України по рідкісних, дорогоцінних металах та дорогоцінному камінню
від 23 червня 1994 року N 54/11/161/91/15

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
8 липня 1994 р. за N 158/367

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 1992 року N 187 "Про організацію збирання та переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння"  НАКАЗУЄМО:  

Затвердити положення: "Про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також про порядок розрахунків із здавальниками за прийняті від них дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді відходів і лому" та "Про порядок збирання і здавання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння" (додається).

  

Міністр фінансів України  

Г. О. П'ятаченко  

Міністр економіки України  

В. В. Шпек  

Голова Державного комітету України
з матеріальних ресурсів  

 
Л. Я. Корнієнко  

Голова Національного банку України  

В. А. Ющенко  

Голова Державного комітету України
по рідкісних, дорогоцінних металах
та дорогоцінному камінню  

 
 
В. П. Краснянський 


 

  

 

 
 
 
 
 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
наказом Мінфіну, Мінекономіки, Держкомресурсів, НБУ, Держріддорогмету
від 23 червня 1994 р. N 54/11/161/91/15

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
8 липня 1994 р. за N 158/367


 

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ПРИЙМАННЯ І ПЕРЕРОБКИ ВІДХОДІВ І ЛОМУ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ І ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ, А ТАКОЖ ПРО ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ІЗ ЗДАВАЛЬНИКАМИ ЗА ПРИЙНЯТІ ВІД НИХ ДОРОГОЦІННІ МЕТАЛИ І ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ У ВИГЛЯДІ ВІДХОДІВ І ЛОМУ

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 1992 р. N 187 "Про організацію збирання та переробки відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння".

1.1. Воно поширюється на всi підприємства, установи та організації незалежно від форм власності i відомчої належності, а також осіб, що займаються збиранням i первинною обробкою відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння або використовують у своїй діяльності вироби електронної та іншої техніки, радіоелементи, електропускову апаратуру, кабельну продукцію, світлочутливі матеріали, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння.

1.2. На підставі цього Положення міністерства, відомства та окремі підприємства України розробляють та затверджують відомчі інструкції з урахуванням галузевих особливостей обігу дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, узгоджують їх з Держріддорогметом та Головним управлінням по дорогоцінних металах i дорогоцінному камінню Міністерства фінансів України; в інструкціях визначаються місця можливого вмісту дорогоцінних металів у технічних засобах.

1.3. Згідно з затверджуваними щорічно Кабінетом Міністрів України обсягами повернення відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння міністерства i відомства України, Рада Міністрів Республіки Крим установлюють для своїх підприємств, установ i організацій річні (з поквартальним розподілом) обсяги повернення до Державного фонду дорогоцінних металів у вигляді відходів i лому. В цих обсягах окремо зазначається кількість срібла, яке повинно здаватися у відходах, що утворюються при використанні фотоматеріалів.

1.4. Міністерства i відомства України, Рада Міністрів Республіки Крим повідомляють контрольно-заготівельні групи підприємств по переробці відходів i лому, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, про встановлені підприємствам, установам i організаціям обсяги повернення до Державного фонду дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння у відходах i ломі:

- по золоту i сріблу, по платині i металах платинової групи (паладій, іридій, родій, рутеній i осмій) - Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" (м. Дніпропетровськ), Виробниче об'єднання "Придніпровський хімзавод" (м. Дніпродзержинськ), Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат (м. Вільногірськ);

- про відходи срібла від кінофоторентгеноматеріалів, одержаних з використанням фіксажу, технологічні відходи i концентрати срібла від світлочутливих матеріалів - Виробниче об'єднання "Свема" (м. Шостка);

- про технологічні відходи, одержані при обробці алмазів та відпрацьованих інструментів з природних алмазів, - Київський інститут надтвердих матеріалів Національної Академії наук України.

1.5. Підприємства i організації, які використовують дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, повинні забезпечити облік, зберігання, збирання, перевезення, переробку i передачу всiх видів відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, зокрема відходи, що містять срібло i утворені при використанні фотоматеріалів, маючи на увазі, що відправка відходів i лому за рахунок виконання квартальних обсягів повернення повинна здійснюватись не пізніше 30, 31 числа останнього місяця кожного кварталу.

1.6. На всiх підприємствах i  в організаціях, які використовують дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, повинні бути призначені спеціальні працівники, на яких покладається відповідальність за облік, зберігання, збирання відходів i лому, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, а також контроль за виконанням установлених планів здачі їх до Державного фонду дорогоцінних металів.

1.7. На підприємствах i в організаціях повинні бути обладнані робочі місця, на яких використовуються дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, відповідними пристосуваннями та пристроями (фільтрами, відстойниками, пиловловлювачами, кожухами, захисними пристроями, каністрами тощо), які забезпечують збирання відходів, зменшення втрат i збереження дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння.

1.8. Контроль за своєчасним здаванням відходів i лому, які містять золото i срібло, платину i метали платинової групи, здійснюють: Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" (м. Дніпропетровськ), Виробниче об'єднання "Придніпровський хімзавод" (м. Дніпродзержинськ), Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат (м. Вільногірськ); за своєчасним здаванням відходів срібла від кінофоторентгеноматеріалів - Виробниче об'єднання "Свема" (м. Шостка), за своєчасним здаванням відходів одержаних при обробці алмазів та відпрацьованих алмазних інструментів - Київський інститут надтвердих матеріалів Національної Академії наук України; за своєчасним здаванням відпрацьованих каталізаторів i відходів їх виробництва, які вміщують платину, паладій i срібло - Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат, а також державні органи на які законодавством покладено контрольні функції. 

1.9. Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод", Виробниче об'єднання "Придніпровський хімзавод", Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат, Виробниче об'єднання "Свема", Київський інститут надтвердих матеріалів Національної Академії наук України консультують підприємства з питань направлення нових видів відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння i використанню технології первинної обробки відходів i лому.

До тематичних планів науково-дослідних лабораторій зазначених об'єднань та інституту повинні включатись роботи з досліджень i розробки технологічних процесів по переробці нових видів відходів i лому: Виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод", Виробничого об'єднання "Придніпровський хімзавод", Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату по золоту, сріблу, платині i металах платинової групи; на Виробничому об'єднанні "Свема" - по сріблу від кінофоторентгеноматеріалів; в Київському інституті надтвердих матеріалів Національної Академії наук України - по відходах, одержаних при обробці алмазів, на Вільногірському державному гірничо-металургійному комбінаті - по відпрацьованих каталізаторах та термопарах i відходах від їх виробництва, які вміщують платину, паладій i срібло.

Переробні підприємства здійснюють свою діяльність після укладання договору з Державною скарбницею при Національному банку України.

II. ПОРЯДОК ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВІДХОДІВ І ЛОМУ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ І ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ

2.1. Відходи i лом, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння i підготовлені до здачі, підлягають випробуванню i аналізу для визначення процентного вмісту у відходах i ломі дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння.

Вироби із платини i металів платинової групи та їх сплавів, які були у використанні або застарілі, при відправленні повинні мати паспорт заводу-виготовлювача чи його копію або аналіз дорогоцінних металів зроблений лабораторією здавальника. При відсутності у здавальника лабораторії для визначення вмісту дорогоцінних металів у виробах, відходах i ломі, вироби, відходи i лом підлягають відправці на переробні підприємства, які визначають вміст дорогоцінних металів у встановленому порядку на цьому підприємстві.

Відходи i лом, що містять золото, срібло, платину i метали платинової групи, пакують у тару, яка забезпечує зберігання дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння при транспортуванні та на переробному підприємстві.

Порошкові відходи платини i металів платинової групи затарюють у поліетиленові бачки або мішки із щільної тканини i пакують у ящики.

2.2. Пакування повинно здійснюватись окремо по видах відходів i лому (шлак, шлам, стружка, висічка, акумулятори тощо). Не допускається змішування відходів i лому, які мають різний вміст дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, згідно з додатком N 1.

2.3. Вага одного місця не повинна перевищувати:

     - для відходів i лому срібла                   - 4О кг;
- для відходів i лому золота,
платини i металів платинової групи           -  2О кг.

Примітка. Допускається в окремих випадках відхилення від ваги
одного багажного місця за погодженням із споживачем.

2.4. Не допускається відправка на переробні підприємства вибухонебезпечних, радіоактивних та отруйних відходів, а також горючих та рідких матеріалів, які містять дорогоцінні метали.

2.5. Транспортування відходів i лому дорогоцінних металів - золота, срібла, платини i металів платинової групи, а також матеріалів, які містять золота, платини i металів платинової групи більше 5 відсотків, повинно провадитись через спеціальний зв'язок згідно з інструкцією Міністерства зв'язку України "Інструкція про порядок приймання, перевезення i доставки цінностей органами спеціального зв'язку", затверджена Міністром зв'язку СРСР Тализіним Н. В. 13.07.76, про перевезення коштовностей.

Матеріали, які містять золота, платини i металів платинової групи менше 5 відсотків, а також відходи i лом срібла, відправляються на переробні підприємства поштовими посилками, багажем залізницею або іншим видом транспорту з оціночною вартістю відвантажених матеріалів.

У випадках, коли відходи i лом не відправляються спеціальним зв'язком, поштовими посилками або багажем, а відправляються вагонами, контейнерами або автомобільним транспортом, вантажі супроводжуються охороною підприємства-здавальника.

При вмісті у відходах i ломі золота або платини i металів платинової групи менше 1 відсотка i срібла менше 5 відсотків, залежно від характеру i виду дорогоцінних металів, у кожному окремому випадку питання про супроводження вантажу вирішується керівництвом підприємства-здавальника. 

2.6. На тарі з відходами i ломом, які містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, зазначаються такі дані:

- найменування станції призначення i одержувача вантажу;

- повне найменування відправника вантажу або номер поштової скриньки i місце його знаходження (місто, селище);

- станція відправлення;

- вага брутто i нетто.

2.7. У тару вкладається опис дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, що відправляються, в якому передбачається:

- відправник;

- адреса відправника;

- підпорядкованість (для підприємств, які мають умовне найменування міністерства або відомства);

- банківські реквізити;

- найменування відходів;

- кількість місць;

- вага брутто i нетто;

- процентний вміст дорогоцінних металів та інших компонентів у відходах (при наявності у здавальника спеціальної лабораторії або за паспортними даними).

2.8. При відправленні декількох місць відходів дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння поштою, залізницею або іншим видом транспорту місця нумерують по порядку i опис на всю партію відходів i лому укладають у місце N 1. Одночасно з відправленням посилок один примірник опису направляють поштою переробному підприємству із зазначенням номера поштової квитанції або залізничної накладної.

2.9. Великі партії відходів із вмістом золота не більше 0.05 відсотка i срібла не більше 1 відсотка (шлаки, пічні виламування, дзеркальний бій тощо) можуть направлятися на переробні підприємства без упакування, у запломбованих вагонах, які мають бути справними i обладнаними загороджувальними дверними щитами.

2.10. У кожній партії відходів i лому, що відправляються на підприємства для переробки, повинно бути не менше 500 г чистого золота, срібла або 100 г платини та інших металів платинової групи. 

Підприємства, на яких протягом року збираються відходи i лом з вмістом менше 5000 г срібла або 100 г золота, або 100 г платини i платинової групи, здійснюють відправку зазначених відходів на переробні підприємства один раз на рiк (не пізніше 15 листопада). 

2.11. Зважування i пакування відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння здійснюється матеріально відповідальними за зберігання, повноту збирання i здавання відходів i лому працівниками, призначеними наказом керівника підприємства, організації або господарства.

III. ПОРЯДОК ПЕРЕРОБКИ ВІДХОДІВ І ЛОМУ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ І ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ

3.1. Первинна переробка відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння підприємствами-здавальниками проводиться відповідно до технічних умов i по технологіях, що визначаються науково-дослідними інститутами i переробними підприємствами.

IV. ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ ВІДХОДІВ І ЛОМУ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ І ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ НА ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

4.1. Посилки з відходами i ломом дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, які надходять по спеціальному зв'язку без порушень пакування i печаток, приймаються матеріально відповідальним працівником підприємства без перевірки ваги брутто по реєстру або квитанції. У реєстрі або квитанції зазначаються найменування здавальника (або умовне найменування), його юридична адреса, місцезнаходження, поштовий індекс, адреса, дата відвантаження посилки, її вартість i вага брутто, визначена спеціальним зв'язком при прийманні.

4.2. У випадку порушення упаковки або цілісності печатки представники спеціального зв'язку i матеріально відповідальний працівник переробного підприємства зважують посилку за вагою брутто, розкривають її i здійснюють приймання за вагою нетто кожної позиції дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, відправлених відповідно до супровідних документів здавальника (опису).

Приймання від спеціального зв'язку посилок з порушенням упаковки або цілісності печаток оформлюється актом, який підписується представниками зв'язку i переробного підприємства із зазначенням з чиєї вини допущені порушення.

Акт складається у письмовій формі i затверджується керівником підприємства, який прийняв на переробку відходи i лом, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння.

4.3. Посилки або багажні місця з відходами i ломом дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, які надійшли поштою, залізницею або іншим видом транспорту без порушень упаковки, приймаються матеріально відповідальним працівником підприємства в присутності комісії по прийманню відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, склад якої затверджується керівником переробного підприємства.

4.4. Матеріально відповідальний працівник i члени комісії розкривають посилки (місця), зважують i звіряють фактичну наявність цінностей та їх якісний склад по кожному виду відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння з даними, зазначеними у супровідному документі здавальника (опису).

4.5. При розбіжності фактично встановлених даних при прийманні відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння з даними, зазначеними у супровідних документах здавальника (опису), а також при відсутності супровідних документів, остаточним результатом приймання мають бути вага нетто i якість відходів i лому, встановлених комісією за участю представника підприємства, яка має досвід роботи у цій галузі.

4.6. Розпакування посилок (місць з відходами i ломом дорогоцінних металів), приймання за вагою брутто i нетто здійснюється переробними підприємствами не пізніше десяти календарних днів з дня надходження. Під час річної інвентаризації строки розпакування посилок за рішенням керівника підприємства можуть бути збільшені.

4.7. Акт приймання відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння складається у трьох примірниках.

В акті зазначається номер i дата складання акта, найменування підприємства-здавальника, його юридична адреса, місцезнаходження, відомча належність, номер i дата відвантажувального документа (опису), найменування, кількість i вага відходів i лому за документами здавальника, а також дані про кількість i вагу відходів i лому, фактично прийнятих підприємством, із зазначенням якісної характеристики.

Перший примірник акта залишається на підприємстві по переробці відходів i лому, другий примірник направляється відправнику відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння i третій - передається контрольно-заготівельній групі підприємства.

4.8. Зважування відходів i лому дорогоцінних металів здійснюється:

- відходів i лому, які містять золота або платини i металів платинової групи більше 15 відсотків i срібла більше 85 відсотків, - на вагах першого класу;

- відходів i лому з вмістом золота, платини i металів платинової групи менше 15 відсотків i срібла менше 35 відсотків i відходів та лому срібла вагою одного місця більше 50 кг незалежно від вмісту срібла, а також концентратів від переробки відпрацьованих алюмо-платинових i вугільно-паладієвих каталізаторів (після озолення) - на вагах нерівноплечових, які забезпечують погрішності зважування плюс-мінус 0.05 відсотка від фактичної ваги. 

4.9. Відбір середньої проби сипучих матеріалів, спостереження за проведенням приймальної плавки металевих відходів, а також зважування i відбір проб від продуктів приймальної плавки здійснюються комісією, склад якої затверджується керівником підприємства.

4.10. Відібрані проби поділяються на основну, яка направляється до лабораторії переробного підприємства для проведення аналізу на вміст дорогоцінних металів, i арбітражну, яка зберігається на переробному підприємстві протягом 6 місяців від дати відправлення постачальнику паспорта на дорогоцінні метали у відходах i ломі.

Інструкція по відбору проб на переробному підприємстві повинна відповідати діючому державному стандарту.

4.11. Вміст дорогоцінних металів у відходах i ломі, визначений лабораторією переробного підприємства, є підставою для видачі паспорта на партію, що здається.

V. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ВІДХОДИ І ЛОМ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ І ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ, ЗДАНИХ НА ПЕРЕРОБНІ ПІДПРИЄМСТВА

5.1. Розрахунки за дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння у відходах i ломі із здавальниками здійснюються за відпускними цінами на дорогоцінні метали за відрахуванням вартості переробки відходів i лому на договірних умовах. Калькуляція вартості переробки відходів i лому затверджується міністерствами, у віданні яких знаходяться переробні підприємства. Розрахунки за здані до Державної скарбниці афіновані дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння провадяться за закупівельними цінами, встановленими Національним банком України.

Калькуляція вартості переробки i закупівельні ціни Національного банку України погоджуються з Міністерством фінансів.

5.2. Всi витрати, пов'язані з відправленням i транспортуванням відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння на переробні підприємства, відносяться на рахунок здавальника.

5.3. Оплата вартості дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, які знаходяться у відходах i ломі, здійснюється за паспортами підприємств, що прийняли відходи i лом у переробку.

Паспорти мають бути підписані керівником підприємства i головним бухгалтером або їх заступниками i скріплені гербовою печаткою підприємства.

5.4. Усi переробні підприємства розраховуються безпосередньо із здавальниками відходів i лому.

5.5. Підприємства, які переробляють відходи i лом, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, повинні виплатити 50 відсотків вартості отриманого металу протягом 60 днів із дня їх надходження на адресу підприємства за цінами, що діють на день оплати рахунків. Решта коштів сплачується після переробки за цінами, що діють на момент кінцевого розрахунку.

VI. ПОРЯДОК ОБЛІКУ І ЗБЕРІГАННЯ ВІДХОДІВ І ЛОМУ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ І ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ

6.1. Міністерства, відомства, Рада Міністрів Республіки Крим, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації забезпечують на підпорядкованих їм підприємствах i в організаціях:

- повний облік дорогоцінних металів, що містяться в електронній апаратурі, електроприладах та інших виробах, згідно з даними технічних паспортів або інших документів на ці вироби;

- розбирання електронної апаратури, електричних приладів та інших виробів, що відпрацювали експлуатаційний строк i підлягають здаванню в лом чорних i кольорових металів або ремонту із заміною окремих частин, з метою вилучення спрацьованих вузлів i деталей, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння;

- списання з основних фондів підприємств i організацій електронної апаратури, електротехнічних приладів та інших виробів, виготовлених із застосуванням дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння.

6.2. Забороняється використовувати вироби, деталі i вузли, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, від спрацьованої техніки, апаратури, приладів i т. п. на виготовлення будь-яких виробів без спеціального дозволу керівника підприємства.

6.3. Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом із кольорових i чорних металів техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння, без попереднього їх вилучення i з одночасним оприбуткуванням.

Забороняється виливати в каналізацію відпрацьовані фіксажні та інші розчини, що містять срібло, спалювати кінофоторентгеноматеріали, за винятком фотопаперу.

6.4. Непридатні для подальшої експлуатації вироби підлягають демонтажу із вилученням деталей i вузлів, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння.

6.5. При наявності відомчих або централізованих пунктів по збиранню i демонтажу техніки, апаратури, приладів i інших виробів, останні здаються без демонтажу цілим комплектом.

6.6. Підприємствам, установам i організаціям, які не мають власної виробничої бази для демонтажу техніки, дозволяється передавати списану техніку на спеціалізовані пункти по збиранню відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння з обов'язковим документальним оформленням паспорта підприємства-виготовлювача про вміст дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння у переданій техніці.

6.7. Безплатна передача техніки, апаратури, приладів та інших виробів, що містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння i підлягають списанню, а також реалізація їх за цінами нижче вартості дорогоцінних металів, що містяться в них,- забороняється.

6.8. Здавання до Державного фонду дорогоцінних металів України відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння провадиться шляхом відправки їх на переробні підприємства вторинних дорогоцінних металів України або підприємства, що займаються заготівлею i первинною переробкою відходів i лому, які мають ліцензію Міністерства фінансів України на цей вид діяльності.

6.9. Спеціалізовані підприємства України, що здійснюють приймання i переробку відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння, зобов'язані здійснювати належний їх облік, i подавати звіт про їх надходження, використання "Зведені дані про приймання відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння за _____ квартал 199___ року по підприємству____________" до Держріддорогмету і Головного управління по дорогоцінних металах i дорогоцінному камінню Міністерства фінансів України та Державної скарбниці при Національному банку України щоквартально до 15 числа звітного періоду згідно з додатком N 2.

6.10. Порядок здавання відходів дорогоцінного каміння викладено в інструкції Мінфіну "Про порядок одержання, обліку, використання алмазних інструментів із природних алмазів, збір та здача їх відходів".

6.11. Підприємства, особи адміністративно-технічного і господарського персоналу за спричинені державі збитки внаслідок неповного збирання металів і дорогоцінного каміння несуть відповідальність згідно чинного законодавства.

   

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Додаток N 1
до Положення про порядок приймання
і переробки відходів і лому
дорогоцінних металів і дорогоцінного
каміння, а також порядок розрахунків
із здавальниками за прийняті від них
дорогоцінні метали і дорогоцінне
каміння у вигляді відходів і лому


 

ПЕРЕЛІК
підприємств, які здійснюють прийом і переробку лому та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

*****************************************************************
N  * Найменування * Види лому і відходів, які *     Адреса
п/п * переробного  * для переробки приймає під-* підприємства
* підприємства *     приємство             *
*****************************************************************
1  *      2       *            3              *       4
*****************************************************************
1.  ВО "Південний  Лом дорогоцінних металів з  320008, м.Дніпро-
машинобудівний демонтованих вузлів і де-   петровськ, вул.
завод"         талей військової техніки,   Криворізька, 1
які підлягають списанню;
лом дорогоцінних металів,
забруднений склом, пласт-
масами, кольоровими мета-
лами від електронної тех-
ніки; технологічні відхо-
ди, що містять менше 5 %
дорогоцінних металів

2.  ВО "Придніп-   Електролізний шлам; золи    322630, м.Дніпро-
ровський хім-  від спалювання органічних   дзержинськ, вул.
завод"         сумішей, що містять до-     Ленінградська,179
рогоцінні метали; лом і
відходи, що містять понад
5 % срібла, понад 1 % зо-
лота при наявності платини,
металів платинової групи
менше 2 %; лом та відходи
платини і металів плати-
нової групи із вмістом
понад 2 % цих металів

3.  Верхньодні-    Лом відпрацьованих ката-    322550, м.Вільно-
провський гір- лізаторів і термопар із     гірськ Дніпропет-
ничо-металур-  вмістом дорогоцінних ме-    ровської обл.
гійний комбі-  талів
нат

4.  ВО "Свема"     Відходи срібла від кіно-    245110, м.Шостка,
фоторентгеноматеріалів,     Сумської обл.,
технологічні відходи і      вул. Гагаріна, 1
концентрати срібла від
світлочутливих матеріалів,
золи від спалення викори-
станого і бракованого фо-
топаперу

5.  Інститут над-  Технологічні відходи, одер- 254153,
твердих мате-  жані при обробці алмазів    м. Київ-153,
ріалів Акаде-                              вул.Автозавод-
мії наук Ук-                               ська, 2
раїни

   

Додаток N 2
до Положення про порядок приймання
і переробки відходів і лому
дорогоцінних металів і дорогоцінного
каміння, а також порядок розрахунків
із здавальниками за прийняті від них
дорогоцінні метали і дорогоцінне
каміння у вигляді відходів і лому


 

ЗВЕДЕНІ ДАНІ
про приймання відходів i лому дорогоцінних металів i дорогоцінного каміння за

                   _______________________ квартал 199 _____ року

по ______________________________________________
(підприємство)

(грамів)
**********************************************************************************
Найменування      *Залишки на *  Всього     * Реалізовано афіно- *Залишки на
відходів i лому     * початок   *прийнято на  * ваних дорогоцінних *  кінець
дорогоцінних металів i * звітного  *переробне    * металів в Україні  *  звітного
дорогоцінного каміння  * періоду   *підприємство **********************  періоду
*           *             *Держскар-*Підприєм- *
( у чистоті )        *           *             *  бниці  * ствам    *
************************************************************************************
1            *     2     *      3      *    4    *    5     *    6
************************************************************************************


Директор

Головний бухгалтер

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства фінансів України,
Міністерства економіки України, Державного комітету України з матеріальних ресурсів, Національного банку України,
Державного комітету України по рідкісних, дорогоцінних металах та дорогоцінному камінню
від 23 червня 1994 р. N 54/11/161/91/15

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
8 липня 1994 р. за N 159/368  


Положення про порядок збирання і здавання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

1. Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 1992 р. N 187 "Про організацію збирання та переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння".

Воно поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форм власності і відомчої належності, а також громадян-підприємців (далі - підприємства), які займаються збиранням та первинною переробкою відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

2. Підприємствам, що займаються збиранням і первинною переробкою відходів і лому дорогоцінних металів, дозволяється здійснювати заготівлю дорогоцінних металів на підприємствах по збиранню кольорових та чорних металів, на міських та інших звалищах, а також на всіх підприємствах незалежно від форм власності та відомчої належності.

3. Підприємства здійснюють свою діяльність по збиранню і здаванню дорогоцінних металів, що містяться у ломі виробів електронної і електротехнічної промисловості, відходах кінофоторентгеноматеріалів, на договірних умовах з підприємствами.

4. Підприємства, що займаються збиранням і здаванням відходів і лому дорогоцінних металів:

- повинні мати ліцензію Мінфіну України на цей вид діяльності;

- мають право вступати в договірні відносини з усіма підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх відомчої належності, а також здійснювати інші дії, що відповідають цілям збирання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;

- придбавають за договірними цінами лом виробів, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, кінофоторентгеноматеріали та інші відходи у підприємств;

- сортують зібрані відходи і лом, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, і готують його до здавання на підприємства по переробці відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння відповідно до технічних умов.

5. Збирання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння здійснюється працівниками підприємств, що працюють, за свідоцтвом, виданим підприємством, що займається збиранням і первинною переробкою відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (додаток N 1).

6. Кількість і вид зібраних відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння повинні бути зареєстровані в прошнурованому і пронумерованому журналі обліку по збиранню відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, який зберігається на підприємстві (додаток N 2).

7. Підприємства, що займаються збиранням і здаванням відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зобов'язані забезпечити їх зберігання відповідно "Положення про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також про порядок розрахунків із здавальниками за прийняті від них дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді відходів і лому", затвердженому наказом Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Державного комітету України з матеріальних ресурсів, Національного банку України, Держріддорогмету від 23 червня 1994 р. N 54/11/161/91/15.

8. У договорах, що укладаються між підприємством, яке займається збиранням, і підприємством по переробці відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, передбачаються взаємні зобов'язання (обсяги і строки заготівлі та здавання відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, порядок перевірки якості відходів і лому, ціни та інші договірні умови). Вищезазначені договори можуть укладатися на будь-який термін.

9. Підприємствам, що займаються збиранням відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, забороняється:

- скуповувати і здавати під виглядом відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцін ного каміння, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, добуті з надр;

- скуповувати в промислових організаціях і здавати під виглядом відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді технологічних відходів і технологічних виробів.

1О. Розрахунки між підприємствами по збиранню відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння і підприємством по їх переробці здійснюються безпосередньо після здавання відходів і лому відповідно до "Технічних умов на види відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння", що розроблені і затверджені керівником переробного заводу або після проведення випробування зданих відходів і лому на вміст у них дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у термін, визначений договором.

11. На партію відходів і лому дорогоцінного металу і дорогоцінного каміння, що відправляється, складається опис у трьох примірниках (Додаток N 3."Опис N___ відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що відправляється _____ " " ___ 199 р."). У місце N 1 цієї партії вкладається перший примірник опису, другий примірник надсилається поштою підприємству, що переробляє відходи і лом дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, третій - залишається на підприємстві.

12. Підприємство по переробці дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння після отримання сировини оформлює "Попередній приймальний акт" у двох примірниках, і один його примірник надсилає підприємству-постачальнику відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (додаток N 4).

13. Підприємства, що переробляють дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, зобов'язані забезпечити підприємства, які займаються збиранням і здаванням відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, технічною документацією.

14. Підприємства, що займаються збиранням і здаванням відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, подають звіт "Зведені дані про заготівлю відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння за _____ 199 р. по підприємству _________" Мінфіну України щоквартально до 15 числа після звітного періоду, згідно з додатком N 5.

____________ 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/industry/5_27.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"