Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VІI. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ ТА БУДІВНИЦТВА

Сейсмічні райони з прогнозованою інтенсивністю сейсмічних впливів 6-9 балів в Україні займають близько 20% території, але держава майже на це не зважає

З Постанови Президії НАН України від 08.10.2008 р. № 244 “Сейсмічність і сейсмічна небезпека території України” можна дізнатися, що сейсмічні райони з прогнозованою інтенсивністю сейсмічних впливів 6-9 балів за шкалою MSK-84 в Україні займають близько 20% території (майже 120000 км. кв.), на якій проживає понад 10 млн. населення. Райони з інтенсивністю 7-9 балів за шкалою MSK-84 складають близько 12% території, де проживає більше 7 млн. населення. До сейсмічно небезпечних районів відносяться території Автономної Республіки Крим, частина Одеської і Чернівецької областей, Карпатський регіон, Кіровоградська, Вінницька, Львівська, Тернопільська області і деякі райони Донбасу. Значну загрозу для території України становлять вогнища підкорових землетрусів із сейсмоактивної зони Вранча (Румунія) і локальні неглибокі землетруси Криму, Закарпаття і Передкарпаття.

Президія НАН України відзначає, що в галузі сейсмології і сейсмонебезпеки території України є певні недоліки. Це, зокрема, відсутність законодавчого закріплення науково обґрунтованої концепції сейсмічного захисту в умовах України і нормативних документів, які регулюють усі види діяльності в цій галузі; централізованого замовлення і фінансування робіт зі створення карти загального сейсмічного районування усієї території України і розробки нормативних документів у галузі сейсмостійкого проектування і будівництва; централізованої інженерно-сейсмометричної служби, необхідної для проведення робіт з визначення сейсмостійкості споруд, а також для формування лабораторної бази наукових досліджень і практичних робіт у галузі сейсмостійкого проектування; єдиного органу (юридичної особи) координації всієї діяльності в галузі сейсмологічного захисту; загальнодержавних мереж комп’ютерного зв’язку, які б охоплювали не лише великі, а й малі населені пункти країни, що стримує модернізацію державної сейсмологічної мережі; інформованості населення, центральних і місцевих органів влади щодо рівня реальної сейсмічної небезпеки і методів зменшення сейсмічного ризику.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПРЕЗИДIЯ НАЦIОНАЛЬНОЇ АКАДЕМIЇ НАУК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                        08.10.2008  N  244

                Сейсмічність і сейсмічна небезпека

                        території України

Заслухавши та обговоривши наукову доповідь заступника директора Iнституту геофізики ім. С.I.Субботіна НАН України кандидата фізико-математичних наук О.В.Кендзери “Сейсмічність і сейсмічна небезпека території України”, Президія НАН України відзначає, що актуальність сейсмічних досліджень обумовлена тим, що значна частина території України піддається впливам власних (місцевих) землетрусів та сильних підкорових землетрусів зони Вранча (Румунія). Західні, південно-західні та південні області України розташовані поблизу потужного Середземноморсько-Альпійсько-Трансазійського сейсмогенного поясу планети.

Сейсмічні райони з прогнозованою інтенсивністю сейсмічних впливів 6-9 балів за шкалою MSK-84 в Україні займають близько 20% території (майже 120000 км. кв.), на якій проживає понад 10 млн. населення. Райони з інтенсивністю 7-9 балів за шкалою MSK-84 складають близько 12% території, де проживає більше 7 млн. населення. До сейсмічно небезпечних районів відносяться території Автономної Республіки Крим, частина Одеської і Чернівецької областей, Карпатський регіон, Кіровоградська, Вінницька, Львівська, Тернопільська області і деякі райони Донбасу. Значну загрозу для території України становлять вогнища підкорових землетрусів із сейсмоактивної зони Вранча (Румунія) і локальні неглибокі землетруси Криму, Закарпаття і Передкарпаття.

Для довгострокового соціально-економічного планування, раціонального землекористування, прийняття адміністративних і технічних рішень щодо забезпечення стабільної експлуатації існуючих споруд і розміщення нових (ГЕС, АЕС, трубопроводів тощо) використовуються імовірнісні карти загального сейсмічного районування (ОРС-2004), які регламентують проектно-пошукові і будівельні роботи в сейсмічних районах. Вони є складовою частиною державних будівельних норм.

Об’єктивні дані для сейсмологічних досліджень, на основі яких формуються науково обґрунтовані прогнозні значення сейсмічної небезпеки, отримують на сейсмічних станціях. Зараз при Iнституті геофізики ім. С.I.Субботіна НАН України функціонує система з 36 сейсмічних станцій. Станція “Київ-IRIS” експлуатується спільно з Альбукеркською обсерваторією (США). У 2008 р. створено ще чотири нові сейсмічні станції: “Пилиповичі”, “Десна”, “Одеса” і “Полтава”.

Останнім часом з’ясувалося, що платформні регіони України (Український щит та Дніпровсько-Донецький палеорифт) не є асейсмічними, як припускалося раніше. Сейсмічність таких слабоактивних регіонів може бути не лише відлунням активних тектонічних процесів у сусідніх регіонах, а й спричинятися великомасштабними місцевими геологічними процесами в земній корі та верхній мантії.

Зазначеними вище дослідженнями на території України займається Iнститут геофізики ім. С.I.Субботіна НАН України з системою сейсмічних станцій, яка фактично виконує роль національної сейсмологічної мережі. Мережа постачає уніфіковані дані про сейсмічні прояви на території України, на основі яких одержують науково обґрунтовані прогнозні значення сейсмічної небезпеки, необхідні центральним і місцевим органам влади, науково-дослідним інститутам інших міністерств і відомств, що працюють у суміжній галузі сейсмостійкого проектування, будівництва, захисту від землетрусів, для забезпечення стабільного розвитку сейсмічних регіонів.

В інституті розроблені вітчизняні сейсмологічні апаратурно-програмні комплекси, які за основними показниками не поступаються кращим зарубіжним аналогам. Здійснено часткове апаратурно-програмне переоснащення національної мережі сейсмічних спостережень; створено Національний центр сейсмологічних даних; накопичено значний досвід вироблення методичних прийомів обробки даних інструментальних і макросейсмічних спостережень; створено програмне забезпечення для формування зображень середовища за полями заломлених і відбитих сейсмічних хвиль, що базуються на застосуванні кінцево-різницевих методів продовження полів і фазовій корекції. Розроблені розділи з оцінки сейсмічної небезпеки і створено імовірнісні карти загального сейсмічного районування території України, які увійшли в проект нової редакції Державних будівельних норм “Будівництво в сейсмічних районах України”. Визначено кількісні параметри сейсмічної небезпеки майданчиків ряду важливих і екологічно небезпечних об’єктів на території країни (зокрема усіх АЕС, крім Запорізької), одержано розрахункові акселерограми, які моделюють статистично визначені максимальні сейсмічні впливи на ці об’єкти. Для деяких населених пунктів, розташованих у сейсмічних зонах України, побудовані карти їх сейсмічного мікрорайонування. Розроблені проекти геодинамічних полігонів для Чорнобильської, Південноукраїнської АЕС і території м. Києва, до складу яких входять засоби сейсмологічного контролю небезпечних ендогенних процесів, рівня і складу природних і техногенних шумів, а також несучих властивостей ґрунтів.

Iнститут геофізики ім. С.I.Субботіна НАН України разом з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка забезпечує роботу філіалу кафедри геофізики, яка готує спеціалістів-сейсмологів.

Разом з тим Президія НАН України відзначає, що в галузі сейсмології і сейсмонебезпеки території України є певні недоліки. Це, зокрема, відсутність законодавчого закріплення науково обґрунтованої концепції сейсмічного захисту в умовах України і нормативних документів, які регулюють усі види діяльності в цій галузі; централізованого замовлення і фінансування робіт зі створення карти загального сейсмічного районування усієї території України і розробки нормативних документів у галузі сейсмостійкого проектування і будівництва; централізованої інженерно-сейсмометричної служби, необхідної для проведення робіт з визначення сейсмостійкості споруд, а також для формування лабораторної бази наукових досліджень і практичних робіт у галузі сейсмостійкого проектування; єдиного органу (юридичної особи) координації всієї діяльності в галузі сейсмологічного захисту; загальнодержавних мереж комп’ютерного зв’язку, які б охоплювали не лише великі, а й малі населені пункти країни, що стримує модернізацію державної сейсмологічної мережі; інформованості населення, центральних і місцевих органів влади щодо рівня реальної сейсмічної небезпеки і методів зменшення сейсмічного ризику.

Президія НАН України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Доповідь заступника директора Iнституту геофізики ім. С.I.Субботіна НАН України кандидата фізико-математичних наук О.В.Кендзери взяти до відома.

2. Iнституту геофізики ім. С.I.Субботіна НАН України:

2.1. У рамках виконання “Програми функціонування і розвитку національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах” разом з фахівцями зацікавлених центральних органів виконавчої влади впродовж 2009-2010 рр. забезпечити створення карт сейсмічного мікрорайонування населених пунктів, розташованих у сейсмічних зонах, та розробку методичних рекомендацій щодо практичної реалізації нових державних будівельних норм у проектних і будівельних установах України.

2.2. На виконання рішення Міжвідомчої комісії з питань науково-технологічної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України від 03.04.08 “Про стан забезпечення сейсмічної безпеки та проблеми розвитку сейсмостійкого будівництва в Україні” розробити разом з Мінрегіонбудом України протягом 2009 року проект державної цільової програми захисту населення, будівель та споруд від сейсмічної небезпеки, передбачивши в ній розвиток інженерно-сейсмометричної служби нагляду за будівлями і спорудами та мережі режимних сейсмічних станцій для контролю сейсмічності території країни.

2.3. Спільно з фахівцями Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Міністерства регіонального розвитку та будівництва України взяти участь у створенні протягом 2009-2010 рр. мережі сейсмічних станцій у південних та південно-східних областях України та забезпечувати їх функціонування науково-методичними розробками.

2.4. Спільно з фахівцями Міністерства регіонального розвитку та будівництва України протягом 2009 р. розробити науково-методичну програму для інженерно-сейсмометричних спостережень на типових і експериментальних будинках (спорудах).

2.5. Підготувати у I півріччі 2009 р. пропозиції для Кабінету Міністрів України щодо створення та фінансування загальнодержавної комп’ютеризованої сейсмологічної мережі передачі інформації, яка передбачатиме встановлення зв’язку з усіма, в тому числі малими і віддаленими, населеними пунктами України.

2.6. Протягом 2008-2009 рр. створити госпрозрахунковий Центр мікросейсмічних досліджень для виконання будівельних, ремонтних робіт Кримської мережі сейсмостанцій та забезпечення їх технічного переоснащення.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Відділення наук про Землю НАН України.

Президент Національної

академії наук України академік НАН України Б.Є.Патон

Перший віце-президент — головний учений секретар Національної академії наук України академік НАН України А.П.Шпак

 ____________  

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/house/7_66.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"