Всі секрети та нюанси Податкового кодексу в одній книзі! Натисни та дізнайся...

Новости и факты России

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VІI. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ ТА БУДІВНИЦТВА

Пеню за несплату послуг ЖКГ поки нараховувати не будуть – механізму нарахування пені немає. Пеня розміром в 0,01%, 0,1% чи 1%?

У місцевих органах виконавчої влади заявляють про неможливість вводити з 1 лютого пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг, оскільки держава не розробила механізм її нарахування та стягнення.http://www.dt.ua/online/articles/74160

З 1992 року за Правилами користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572 (пункт 17), при простроченні внесення вказаної плати стягувалася пеня з розрахунку 1 процент від несплаченої суми за кожний день прострочення, але не більше 100 процентів загальної суми боргу. В пресі пишуть про 0,01%, але такого документа немає, а вищезгадана постанова працювала з 1% до 1996 року, коли її зупиняли Постановою від 12 жовтня 1995 р. N 798. Маразм полягає ще і в розмірі пені – нині кажуть, що вона має бути 0,01%, бо так згідно із Законом України про внесення змін до ст.  2 Закону України “Про тимчасову заборону стягнення пені за несвоєчасну оплату за житлово-комунальні послуги”, який набрав чинності 1 січня 2011 року, але в ньому немає розміру пені! Виявляється 0,1% виникло з проекту Житлового кодексу, який ще не набрав чинності, і йоги цифри вже застосовують. Інші кажуть про 0,01%, мовляв так було до 1996 року (але на конкретний документ не посилаються!), до 1996 року було 1% - дивіться Постанову від 8 жовтня 1992 р. N 572 (пункт 17). Суцільний маразм державного рівня.

Нараховував пеню Ощадбанк — на той момент він був єдиним банком, який приймав у громадян платежі за квартиру і послуги ЖКГ. Зараз документа, який би регламентував її розмір, не існує, оскільки з 2006 року Правила користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями змінили і щодо цих послуг пеня зависла. Але Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджений Постановою Кабміну від 21 липня 2005 р. N 630 містить такі слова “14. За  несвоєчасне  внесення  плати  із споживача стягується пеня у розмірі, встановленому законом, _____ відсотків”. Закону про розмір пені немає, але за Цивільним кодексом розмір пені може прописуватися в кожному договорі і без Закону. Статтею 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що споживач зобов'язаний сплачувати пеню у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги у встановлених законом чи договором розмірах. Однак механізму сплати не прописано.

Тобто на день сплати боргу невідомо яка пеня (в рахунку вказано суму боргу, який невідомо коли оплачується) – сам абонент не повинен її рахувати, і банк не повинен. Пеню за сплачений борг зможуть вирахувати лише в наступній квитанції, однак це право теплопостачальників та інших комунальних служб не прописано ані в договорах, ані в інших нормативно-правових актах. Невідомо який день рахувати за сплату – день сплати в банку, чи день зарахування на рахунок постачальника (ці дні можуть відрізнятися, наприклад, при сплаті боргу ввечері), на який рахунок пеня має йти, яким чином ПДВ нараховується? Тобто законного механізму нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг немає.

Також пеня ця несправедлива, адже постачальники житлово-комунальних послуг не сплачують ані штрафів, ані пені при ненаданні послуг чи наданні їх неякісними. Також немає знижок для користувачів послуг при оплаті наперед...

У Київській міській держадміністрації вийшли із ситуації оригінальним способом, ввівши з 1 лютого 2011 року диференційовані тарифи: для киян, які оплачують рахунки після 20-го числа звітного місяця, тариф буде вищим.

Крім того є суто технологічна проблема - у більшості міст сплата за житлово-комунальні послуги організовано через паперові квитанції, які не вручаються під розписку, а можуть бути втрачені чи навіть викрадені з поштової скрині, а пеня йде... Тут слід теж міняти систему, бо інакше кожний може сказати, що квитанції він не отримав.

Віталій МОСЕЙЧУК

28.01.2011

Українців лякають протизаконною пенею за несплату житлово-комунальних послуг

НАЙКРАЩИМИ ПЛАТНИКАМИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ Є ПЕНСІОНЕРИ, А НЕ БАГАТІ МЕШКАНЦІ

Жодні нормативно-правові акти не передбачають надання знижок користувачам житлово-комунальних послуг при умові попередньої оплати послуг, оскільки все монополізовано та неефективно

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 12 жовтня 1995 р. N 798

Київ

 

Про призупинення стягнення пені

за несвоєчасне внесення населенням

плати за житлово-комунальні послуги

 ( Чинність Постанови продовжено до 1 квітня 1996 року

згідно з Постановою КМ N 31 ( 31-96-п ) від 10.01.96 )

 ( Чинність Постанови продовжено до 1 липня 1996 року

згідно з Постановою КМ N 431 ( 431-96-п ) від 18.04.96 )

( Чинність Постанови продовжено до 1 жовтня 1996 року

згідно з Постановою КМ N 885 ( 885-96-п ) від 02.08.96 )

 

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Установити, що пеня за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, передбачена Правилами користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572, за вересень — грудень 1995 р. не нараховується. Не стягується також нарахована і несплачена пеня за прострочку зазначених платежів за попередні місяці 1995 року за умови погашення наявної заборгованості до 1 січня 1996 року.

Прем’єр-міністр України Є.МАРЧУК

МіністрКабінету Міністрів України                                               В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Інд.35

____________  

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/house/7_109.html


Попередня статтяНаступна стаття

Ваше ім`я:  Захисний код:  <=>
символів залишилось

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея

База акцій, розпродажів та знижок www.darom.info База акций, распродаж и скидок
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100



prikols.dp.ua - Днепропетровский юмористический портал. Юмор, приколы, шутки
Газета "Правовий тиждень"