Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXX. МАРАЗМИ, НОВИНИ ФОНДОВОГО РИНКУ

Порядок розкриття інсайдерської інформації діє лише з жовтня 2008 року

Інсайдерська інформація — будь-яка неоприлюднена інформація про емітента, його цінні папери або правочини щодо них, оприлюднення якої може значно вплинути на вартість цінних паперів.

Відповідно до частини другої статті 45 Закону України від 23.02.2006 р. № 3480-IV “Про цінні папери та фондовий ринок” порядок розкриття інсайдерської інформації встановлюється нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Але ДКЦПФР лише через два з половиною років, а саме Рішенням від 22.07.2008 р. № 792 затвердила порядок розкриття інсайдерської інформації (зареєстровано у Мін’юсті України 17.09.2008 за № 867/15558), але чинності це рішення чинне лише з 1 жовтня 2008 року. Цікаво, що попередній Закон УРСР від 18.06.1991 № 1201-XII “Про цінні папери і фондову біржу” взагалі не містив поняття інсайдери та інсайдерська інформація, в якійсь мірі цю роль виконувала особлива інформація про емітента.

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Стаття 44. Інсайдерська інформація та інсайдери

1. Інсайдерська інформація — будь-яка неоприлюднена інформація про емітента, його цінні папери або правочини щодо них, оприлюднення якої може значно вплинути на вартість цінних паперів.

2. Інформація щодо оцінки вартості цінних паперів та/або фінансово-господарського стану емітента, якщо вона отримана виключно на основі оприлюдненої інформації або інформації з інших публічних джерел, не заборонених законодавством, не є інсайдерською інформацією.

3. Інсайдери — особи, які володіють інсайдерською інформацією у зв’язку з тим, що вони є:

1) власниками голосуючих акцій емітента або часток (паїв) у статутному капіталі емітента;

2) посадовими особами емітента;

3) особами, які мають доступ до інсайдерської інформації у зв’язку з виконанням трудових (службових) обов’язків або договірних зобов’язань незалежно від відносин з емітентом, зокрема:

юридичними особами, які перебувають з емітентом у договірних відносинах або прямо чи опосередковано у відносинах контролю;

фізичними особами, які перебувають з емітентом або юридичними чи фізичними особами, пов’язаними з емітентом договірними відносинами або відносинами контролю, у трудових чи договірних відносинах або прямо чи опосередковано у відносинах контролю;

державними службовцями.

Емітент або професійні учасники ринку цінних паперів, які здійснюють операції з цінними паперами цього емітента, повинні вести облік осіб, які мають доступ до інсайдерської інформації.

4. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку визначає, яка саме інформація належить до інсайдерської.

Стаття 45. Заборона використання інсайдерської інформації

1. Інсайдеру забороняється:

вчиняти з використанням інсайдерської інформації на власну користь або на користь інших осіб правочини, спрямовані на придбання або відчуження цінних паперів, яких стосується інсайдерська інформація, до моменту оприлюднення такої інформації;

передавати інсайдерську інформацію або надавати доступ до неї іншим особам, крім розкриття інформації в межах виконання професійних, трудових або службових обов’язків та в інших випадках, передбачених законодавством;

давати будь-якій особі рекомендації стосовно придбання або відчуження цінних паперів, щодо яких він володіє інсайдерською інформацією, до моменту оприлюднення такої інформації.

2. Порядок розкриття інсайдерської інформації встановлюється нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Професійні учасники ринку цінних паперів повинні повідомити Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про операції з цінними паперами у разі, коли є підозра про те, що під час здійснення таких операцій використовується або може бути використана інсайдерська інформація.

3. Дія частини першої цієї статті поширюється також на осіб, які не є інсайдерами, але володіють інсайдерською інформацією і знають чи повинні знати, що ця інформація надійшла від інсайдера.

4. Відповідальність за протиправне використання інсайдерської інформації встановлюється законом.

 

ДЕРЖАВНА КОМIСIЯ З ЦIННИХ ПАПЕРIВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Р I Ш Е Н Н Я

                        22.07.2008  N 792

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      17 вересня 2008 р.

                                      за N 867/15558

 

Про порядок розкриття інсайдерської інформації

Відповідно до статей 44 та 45 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку В И Р I Ш И Л А:

1. До інсайдерської інформації належить інформація, яка визначена рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21.11.2006 N 1344 “Про визначення інформації, яка належить до інсайдерської”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2007 за N 50/13317, до моменту її офіційного оприлюднення шляхом, передбаченим законодавством. Це рішення поширюється на інсайдерів та осіб, які не є інсайдерами, але володіють інсайдерською інформацією і знають чи повинні знати, що ця інформація надійшла від інсайдера (далі — інсайдери).

2. Iнсайдерська інформація розкривається емітентом відповідно до вимог та у строки, визначені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 N 1591 “Про затвердження Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за N 97/13364.

Iнсайдерська інформація щодо зміни власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій розкривається інсайдером, а саме реєстроутримувачами, які ведуть реєстр власників іменних цінних паперів цього емітента, або зберігачами, які здійснюють облік прав власності на акції цього емітента, шляхом подання цієї інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку для подальшого розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. При цьому зазначена інформація не є інсайдерською, якщо вона розкрита емітентом відповідно до вимог абзацу першого цього пункту.

Iнша інсайдерська інформація розкривається інсайдером протягом одного робочого дня з дати отримання такої інформації шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, на сайті фондової біржі та/або на власному сайті професійного учасника ринку цінних паперів.

3. З моменту розкриття інсайдерської інформації зазначеним шляхом така інформація не є інсайдерською. До цього моменту інсайдери повинні виконувати вимоги, передбачені статтею 45 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”.

4. У разі надання інсайдером відповідно до вимог законодавчих актів інсайдерської інформації державним органам у ході проведення цими органами перевірок їх діяльності інсайдер повинен письмово повідомити уповноважену на проведення перевірки посадову особу державного органу про статус цієї інформації та здійснити запис в системі обліку осіб, які мають доступ до інсайдерської інформації, та документально підтвердити факт надання та отримання такої інформації.

5. Емітенти або професійні учасники ринку цінних паперів, які здійснюють операції з цінними паперами емітента, повинні вести облік осіб, які мають доступ до інсайдерської інформації, шляхом відображення персональних даних про таких осіб, а також дати отримання інсайдерської інформації та її виду.

Облік осіб, які мають доступ до інсайдерської інформації, повинен включати відображення інформації про інформування цих осіб щодо внесення даних про них до обліку та щодо наслідків розголошення або використання неоприлюдненої інформації.

6. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Назаренку Ю.М. забезпечити:

подання цього рішення на реєстрацію до Міністерства юстиції України;

публікацію цього рішення відповідно до законодавства.

7. Це рішення набирає чинності з 1 жовтня 2008 року.

8. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Т.в.о. Голови Комісії С.Бірюк

                                   Протокол засідання Комісії

                                   22.07.2008  N 32

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/fond/35_28.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"