Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXX. МАРАЗМИ, НОВИНИ ФОНДОВОГО РИНКУ

З 1999 року відсутнє ринкове розміщення ОВДП. Конкурентні заявки задовольняються лише за рівнем їх дохідності, якщо він не перевищує граничного рівня дохідності облігацій незалежно від ринкової ситуації

Згідно з пунктом 1.2 Положення про порядок проведення операцій, пов'язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик, яке затверджено Постановою правління НБУ від 18.06.2003 р. № 248 (зареєстровано у Мін’юсті України 07.07.2003 за № 551/7872) розміщення облігацій здійснюється за критерієм дохідності та має такі форми:

аукціонний продаж облігацій;

продаж облігацій за фіксованим рівнем дохідності.

Аукціонний продаж облігацій проводиться на підставі конкурентних та неконкурентних заявок, які задовольняються за такими загальними правилами:

конкурентні заявки задовольняються лише за рівнем їх дохідності, якщо він не перевищує граничного рівня дохідності облігацій;

за наявності конкурентних заявок, рівень дохідності яких не перевищує граничного рівня дохідності облігацій, неконкурентні заявки задовольняються за середньозваженим рівнем дохідності облігацій;

якщо немає конкурентних заявок, то неконкурентні заявки задовольняються за граничним рівнем дохідності облігацій.

У разі введення обмежень на обсяг розміщення облігацій заявки задовольняються за такими додатковими правилами:

а) конкурентні заявки задовольняються в межах кількості облігацій, що визначається як різниця між загальною кількістю облігацій, які пропонуються для розміщення, та їх кількістю, що може бути придбана за неконкурентними заявками;

б) конкурентні заявки, рівень дохідності яких порівняно з іншими заявками нижчий, задовольняються в першу чергу;

в) конкурентні заявки, які мають однаковий рівень дохідності облігацій, є рівнозначними. Якщо відповідно до встановлених обмежень заявки в повному обсязі задовольнити немає змоги, то вони задовольняються пропорційно кількості облігацій, що зазначені в цих заявках, у межах наявного залишку після задоволення конкурентних заявок, рівень дохідності яких нижчий;

г) неконкурентні заявки задовольняються в межах обмежень на кількість облігацій, що можуть бути придбані за цим типом заявок; ґ) неконкурентні заявки є рівнозначними. Якщо відповідно до встановлених обмежень їх у повному обсязі задовольнити немає змоги, то вони задовольняються пропорційно кількості облігацій, що зазначені в цих заявках;

д) за умови введення коефіцієнтів кратності щодо кількості облігацій, які включаються до заявок з їх придбання, та якщо відповідно до встановлених обмежень заявки в повному обсязі задовольнити немає змоги, то вони задовольняються пропорційно кількості облігацій, що в них зазначена, згідно з правилами, що визначені підпунктами “а" — “ґ” цього пункту, шляхом округлення пропорційної кількості облігацій до коефіцієнта кратності.

Якщо під час проведення аукціонного продажу облігацій учасники подали лише неконкурентні заявки, то граничний рівень дохідності облігацій не може змінюватись більше ніж на 10 відсотків порівняно з тим рівнем дохідності облігацій, що був установлений під час останнього за часом розміщення облігацій, які за умовами випуску та обсягом прав власників аналогічні до облігацій, що розміщуються.

....

2.1. Міністерство фінансів як емітент облігацій здійснює їх розміщення. Відповідно до своїх повноважень Міністерство фінансів:

визначає час та обсяги розміщення облігацій;

установлює терміни обігу облігацій, дати їх погашення та сплати купонного доходу (для купонних облігацій);

визначає форми та шляхи розміщення облігацій, етапи подання заявок на придбання облігацій;

установлює граничний рівень дохідності облігацій, відповідно до якого задовольняються заявки учасників розміщення облігацій;

визначає в разі потреби методику розрахунку цінових умов розміщення облігацій залежно від рівня їх дохідності;

оприлюднює інформацію про результати розміщення облігацій;

оформляє випуски облігацій глобальними сертифікатами;

забезпечує своєчасне погашення облігацій та сплату доходу за ними.

Міністерство фінансів розробляє та оприлюднює орієнтовні графіки розміщення облігацій у порядку, визначеному його нормативно-правовими актами.

 

А до 1999 року були справжні аукціони щодо ОВДП. Згідно з Положення про проведення аукціону з розміщення облігацій внутрішньої державної позики, яке затверджено Правлінням НБУ від 26.01.1996 р.№ 15, порядок проведення аукціону був такий:

3.1. У день проведення аукціону об 11 годині заявки, що надійшли телекомунікаційною мережею від комерційних банків, розкриваються і за допомогою програмних засобів системи “ЛІГА” формується аналітична інформація за формою Р4 (див. додаток до Положення), яка характеризує склад пропозицій з придбання облігацій. У разі розміщення облігацій за фіксованими цінами у формі Р4 містяться виключно неконкурентні пропозиції.

3.2. На підставі даних аналітичної форми Р4 аукціонний комітет приймає рішення щодо допущення заявок комерційних банків до участі у аукціоні. Заявки комерційних банків не допускаються на аукціон за умови невиконання вимог пункту 1.5 Положення.

Недопущення до аукціону комерційних

банків у зв’язку з порушенням встановлених економічних нормативів та незадовільним фінансовим станом здійснюється за письмовим поданням департаменту банківського нагляду Національного банку України.

Рішення аукціонного комітету про

недопущення до аукціону доводиться електронною поштою до відома комерційних банків листом Національного банку України. Заявки цих комерційних банків вилучаються і вони не беруть участі у подальшому проведенні аукціону.

3.3. На підставі заявок банків, що допущені до аукціону, складається аналітична таблиця за формою Р5 (див. додаток до Положення), яка характеризує можливі варіанти встановлення ціни відсікання при продажу облігацій. Аукціонний комітет розглядає можливі варіанти цін задоволення заявок і встановлює одну з них (ціну відсікання) з урахуванням даних щодо:

- загального обсягу реалізації облігацій.

Мінімальний обсяг цього продажу для аукціону, який проводиться з попереднім оголошенням обсягу реалізації облігацій, встановлений у пункті 1.7 Положення;

- розрахункової доходності облігацій;

- встановленої облікової ставки

рефінансування Національного банку України.

3.4. Відповідно до рішення аукціонного комітету формується за формою Р6 зведена відомість розподілу облігацій за їх власниками — комерційними банками, які, відповідно до заявок, що надані, і встановленої ціни відсікання, придбали облігації на аукціоні. Форма зведеної відомості Р6 представлена у додатку до Положення.

Заявки, що не відповідають

ціновим умовам аукціону, відсікаються і не задовольняються.

3.5. Зведена відомість розподілу облігацій за їх власниками передається Міністерству фінансів України, на підставі якої емітентом формуються:

- глобальний сертифікат випуску

облігацій внутрішньої державної позики за формою Р7 (див. додаток до Положення);

- доручення Національному банку України на

задоволення заявок з придбання облігацій внутрішньої державної позики за формою Р8 (див. додаток до Положення).

Глобальний сертифікат складається у двох

примірниках, один з них передається на зберігання до ОПЕРУ Національного банку України.

3.6. У день проведення аукціону (продажу) не пізніше 17 години Міністерство фінансів України надає Національному банку України як генеральному агенту з розміщення облігацій доручення на задоволення заявок комерційних банків. На підставі доручення до 18 години Національний банк України надає повідомлення комерційним банкам — учасникам аукціону (продажу) про наслідки його проведення та про необхідність перерахування коштів за придбані облігації. У дводенний термін після проведення аукціону (продажу) облігацій Міністерство фінансів України надає глобальний сертифікат.

В підсумку розміщення ОВДП здійснюється фактично поза ринком, в результаті бюджет або недоотримує гроші, або переплачує (якщо покупці якимось чином дізнаються про граничний рівень дохідності). Що фактично сприяє корупції.

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                25.06.2007  N 31-23030-03-10/13016

 

                                      Національному банку України

Повідомлення про встановлення попередніх умов розміщення облігацій внутрішніх державних позик, що відбувається 25.06.2007 р.

Міністерство фінансів України встановлює такі попередні умови продажу облігацій внутрішніх державних позик:

на 1 розміщенні облігацій попередній рівень дохідності становить 7.20% відсотків річних;

на 2 розміщенні облігацій попередній рівень дохідності становить 7.70% відсотків річних;

на 3 розміщенні облігацій попередній рівень дохідності становить 7.20% відсотків річних;

на 4 розміщенні облігацій попередній рівень дохідності становить 6.20% відсотків річних;

на 5 розміщенні облігацій попередній рівень дохідності становить 5.70% відсотків річних.

Конкурентні заявки, рівень яких вищий, ніж встановлений рівень дохідності, не задовольняються.

В.о. директора Департаменту

державного боргу В.Ф.Єрмаков

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/fond/35_25.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"