Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXX. МАРАЗМИ, НОВИНИ ФОНДОВОГО РИНКУ

Пайові інвестиційні фонди як засіб оптимізації податку на прибуток. Обіг цінних паперів ПІФів відкритого типу чомусь обмежується

Згідно з нормою пп. 3.2.1 п. 3.2 ст. 3 Закону про податок на прибуток не є об'єктом оподаткування операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб’єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах.

Але застосування цих норм щодо інвестиційних та іпотечних сертифікатів можливе при здійсненні діяльності, що регулюється нормами чинного законодавства про таку діяльність, а саме Законами від 19.06.2003 № 978-IV “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю” та від 15.03.2001 р. № 2299-III “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)”. Наразі ми розглянемо принципи оптимізації при роботи пайових інвестиційних фондів, організація яких значно простіша за корпоративні, які створюються у формі відкритих акціонерних товариств із відповідним контролем та вимогами ДКЦПФР. Мета пайових інвестиційних фондів — принести інвесторові високий дохід на вкладені у ПІФ кошти. У США — на батьківщині пайових фондів — активи ПІФів у 2006 році перевищили $10,4 трлн (78% ВВП Сполучених Штатів). В Україні активи відкритих інвестиційних фондів за підсумками 2007 року сягнули лише 500 млн. грн.

На відміну від депозитів інвестиційні фонди не гарантують фіксованої дохідності, тому можуть приносити як прибуток, так і збитки. Кошти інвесторів інвестфонди вкладають в акції, облігації, депозити, дорогоцінні метали, нерухомість.

Пайові інвестиційні фонди поділяють на три типи: відкриті, закриті та інтервальні. Клієнти відкритих фондів можуть у будь-який момент повернути компанії з управління активами свій інвестсертификат і отримати вкладені гроші плюс дохід, тобто якщо фонд (або компанія з управління його активами) бере на себе зобов’язання здійснювати у будь-який час на вимогу інвесторів викуп цінних паперів. Інтервальні фонди надають інвесторам таку можливість періодично — зазвичай не рідше ніж один раз на три місяці (деякі фонди «відкриваються» для інвесторів раз на рік, це максимальний інтервал викупу). У закритий фонд вкладають гроші на 3-5 років, і в цей період інвестор не може продати свій пай керуючому фондом. Крім того ПІФ може бути строковим або безстроковим, але ПІФ закритого типу може бути лише строковим. Також всі фонди поділяються на диверсифіковані та недеверсифіковані. ПІФом відкритого та інтервального типу можуть бути тільки диверсифіковані ПІФи.

Управління активами інвестиційного фонду на підставі відповідного договору здійснює компанія з управління активами.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Портфель відкритих ПІФів складається з різнорідних активів: акцій та облігацій вітчизняних підприємств, облігацій внутрішньої держпозики та муніципальних, банківських металів і депозитів. У корпоративних облігаціях і на депозитах відкриті фонди тримають до 40-50% активів. В акції вони мають право інвестувати не більш ніж 40% коштів, при цьому інвестувати в цінні папери одного емітента йому можна більше ніж 5 відсотків загальної вартості активів ПІФа.

Відкриті ПІФ вигідні ще й тим, що ризик маніпуляцій керуючої компанії з вартістю паїв невеликий. У відкритих фондах вартість активів перераховують щодня. Керуючі інтервальних фондів і закритих можуть занизити вартість чистих активів перед викупом сертифікатів і, навпаки, завищити під час роботи фонду.

Але  закриті ПІФи серед інвесторів значно популярніші з кількох причин. Закриті ПІФи привабливі як інструмент для стратегічних інвестицій. Такі фонди можуть бути недиверсифікованими і формувати свій портфель тільки з акцій компаній, а також вкладати у цінні папери, що не котируються на біржах, нерухомість, венчурні проекти, здійснювати прямі інвестиції. У разі якщо недиверсифікований ПФІ закритого типу здійснює виключно приватне розміщення цінних паперів власного випуску та активи якого більш ніж на 50 відсотків складаються з корпоративних прав та цінних паперів, що не допущені до торгів на фондовій біржі або у торговельно-інформаційній системі, він вважається венчурним фондом. Активи венчурного фонду можуть повністю складатися з корпоративних прав та цінних паперів, що не допущені до торгів на фондовій біржі або у торговельно-інформаційній системі, або з цінних паперів, які не отримали рейтингової оцінки відповідно до закону. Учасниками венчурного фонду можуть бути тільки юридичні особи. Більше того учасниками пайового недиверсифікованого інвестиційного фонду не можуть бути фізичні особи. Венчурні фонди привабливі також тим, що сплата вартості цінних паперів ПІФів здійснюється тільки грошовими коштами, але оплата у розстрочку допускається виключно для цінних паперів венчурного фонду.

Привабливість закритих фондів також у тому, що цінні папери ПІФів закритого та інтервального типу підлягають вільному обігу на ринку цінних паперів.

А обіг цінних паперів ПІФів відкритого типу чомусь обмежується. Згідно зі статтею 47 Закону від 15.03.2001 р. № 2299-III “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)” відчуження інвесторами цінних паперів ПІФів відкритого типу може здійснюватися лише шляхом їх викупу компанією з управління активами. Відчуження цінних паперів ПІФів відкритого типу третім особам не дозволяється, крім випадків правонаступництва, успадкування та дарування. І це при тому, що фонди відкритого типу, як правило, надійніші.

З більш ніж 650 зареєстрованих ПІФів 80% припадає на закриті інститути спільного інвестування. А головна причина популярності закритих ПІФів у можливості оптимізації податку з прибутку.

При продажу сертифіката інвестор платить податок: фізособи — 5%, юрособи — 25% з отриманого прибутку (оподатковувана база (інвестиційний дохід) — різниця між сумою, отриманою при продажу цінних паперів, і сумою витрат на придбання паїв).

Особливо вигідно працювати із пайовими фондами забудовникам житла-емітентам цільових облігацій. Венчурний фонд викуповує всі облігації за номінальною вартістю, фактично за собівартістю будівництва, і перепродує ці облігації фізичним особам за ринковою вартістю. В результаті прибуток залишається в пайовому фонді, а платити податок на прибуток цей фонд буде лише після своєї ліквідації, яка може відбутися через декілька років (строк його діяльності встановлює компанія-засновник). В підсумку будівельна організація мінімізує податок на прибуток. Аналогічну операцію може провести і будь-яке інвестиційне товариство зі своіми облігаціями.

Віталій МОСЕЙЧУК

З 16 червня інститути спільного інвестування не можуть бути акціонерами банків

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/fond/35_24.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"