Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЕКОНОМІКИ (ЗАГАЛЬНІ)

Кабінет Міністрів відніс до групи високого ризику 83% видів господарської діяльності

Частини другої статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності. З урахуванням значення прийнятного ризику для життєдіяльності всі суб’єкти господарювання, що підлягають нагляду (контролю), відносяться до одного з трьох ступенів ризику: з високим, середнім та незначним. Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і періодичність проведення планових заходів, затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).

Для перевірок Держспоживстандарту такі критерії було затверджено Постановою від 27 грудня 2008 р. N 1164. За цією Постановою до групи високого ризику віднесено 83% видів господарської діяльності (151 вид діяльності), до групи середнього ризику лише 7 видів діяльності (4%) і до низькоризикової групи 13% (24 види діяльності). При цьому до суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб’єкти, щодо надання деяких видів послуг. Таким чином господарська діяльність в Україні визнано в переважній більшості своїй високоризиковою. Тільки чому нема пам’ятників та поваги з боку влади підприємцям за такий високий ризик? А все просто – питання в перевірках, штрафах та хабарах. Підприємства з високим ступенем ризику  можна перевіряти не частіше ніж один раз на рік; з середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки, а з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три роки.

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                   від 27 грудня 2008 р. N 1164

                               Київ

Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)

 

Відповідно до статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), що додаються.

2. Державному комітетові з питань технічного регулювання та споживчої політики привести у тримісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

 

Прем’єр-міністр України                                           Ю.ТИМОШЕНКО

Iнд. 33

                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                             постановою Кабінету Міністрів України

                                  від 27 грудня 2008 р. N 1164

 

                            КРИТЕРIЇ,

за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)

1. Ці критерії застосовуються для оцінювання ступеня ризику для безпеки життя і здоров’я населення та навколишнього природного середовища від провадження суб’єктами господарювання господарської діяльності, пов’язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначення періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання ними вимог технічних регламентів, стандартів, норм і правил (крім будівельних, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних і ветеринарних норм і правил) та законодавства України щодо захисту прав споживачів під час розроблення, виробництва, випуску, зберігання, транспортування, використання, експлуатації, реалізації та утилізації продукції, в тому числі під час реалізації товарів у сфері роздрібної, оптово-роздрібної і оптової торгівлі, та продукції на підприємствах громадського харчування, а також під час надання послуг громадянам як споживачам.

2. Ступінь ризику від провадження суб’єктами господарювання господарської діяльності, пов’язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), оцінюється за такими критеріями:

виробництво, випуск і реалізація продукції (виконання робіт, надання послуг), щодо якої нормативно-правовими актами та нормативними документами встановлені вимоги до забезпечення її безпеки для життя і здоров’я та навколишнього природного середовища;

складність і тривалість виробничого процесу, який застосовується під час виробництва, випуску і реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг);

виробництво, випуск і реалізація продукції підвищеної небезпеки (отрути, отрутохімікати, вибухо- та вогненебезпечні речовини тощо);

виробництво, випуск і реалізація продукції, яка може застосовуватися не за призначенням;

введення в обіг нової споживчої продукції або періодичність оновлення виробництва різних видів (найменувань) продукції (виконання робіт, надання послуг);

кількість виявлених протягом року порушень суб’єктом господарювання вимог технічних регламентів, стандартів, норм і правил під час виробництва, випуску і реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг), а також законодавства у сфері захисту прав споживачів під час її реалізації;

строки провадження господарської діяльності.

3. Відповідно до критеріїв оцінювання ступеня ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), суб’єкти господарювання належать до високого, середнього та незначного ступеня ризику.

4. Державному нагляду (контролю) підлягають суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність з виробництва, випуску і реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг), види якої визначені у Державному класифікаторі продукції та послуг ДК 016-97 (v0822217-97, v1822217-97, v2822217-97, v3822217-97, v5822217-97) (далі — ДКПП).

5. До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти, що провадять господарську діяльність з виробництва, випуску і реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг), види якої визначені у ДКПП (v1822217-97, v2822217-97, v3822217-97, v5822217-97) за такими кодами:

1) продукція сільського господарства, мисливства та лісового господарства:

продукція рослинництва — код 01.1;

продукція тваринництва — код 01.2;

продукція змішаного сільського господарства — код 01.3;

послуги в сільському господарстві — код 01.4;

послуги в мисливстві — код 01.5;

продукція лісового господарства та пов’язаних з нею

послуг — код 02.0;

2) продукція рибного господарства та пов’язаних з нею послуг — код 05.0;

3) продукція добувної промисловості:

вугілля кам’яне, вугілля буре та торф — коди 10.1, 10.2, 10.3;

нафта сира та газ природний — код 11.1;

послуги з видобування нафти та газу — код 11.2;

руда залізна — код 13.1;

руда кольорових металів — код 13.2;

камінь будівельний — код 14.1;

пісок та глина — код 14.2;

мінерали для хімічної промисловості та виробництво добрив -

код 14.3;

сіль — код 14.4;

продукція добувної промисловості — код 14.5;

4) продукція харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів:

м’ясо, м’ясопродукти та продукти забою тварин — код 15.1;

продукція рибна — код 15.2;

продукція перероблення овочів та плодів — код 15.3;

жир тваринний та олія — код 15.4;

продукти молочні та морозиво — код 15.5;

продукція борошномельно-круп’яної промисловості та крохмалопродукти — код 15.6;

корми готові для тварин — 15.7;

продукти харчові інші — код 15.8;

напої — код 15.9;

вироби тютюнові — код 16.0;

5) вироби текстильної та швейної промисловості:

пряжа та нитки текстильні — код 17.1;

тканини текстильні — код 17.2;

послуги з кінцевого оброблення текстилю — код 17.3;

вироби з текстилю — код 17.4;

матеріали з текстилю інші — код 17.5;

полотна трикотажні машинного чи ручного в’язання — код 17.6;

вироби трикотажні машинного чи ручного в’язання — код 17.7;

одяг шкіряний — код 18.1;

одяг з текстилю — код 18.2;

хутро та вироби з нього — код 18.3;

6) шкіра, вироби шкіряні дорожні та шкіряне взуття:

шкіра — код 19.1;

вироби шкіряні галантерейні та дорожні — код 19.2;

взуття — 19.3;

7) деревина та вироби з неї:

деревина пиляна, стругана чи просочена — код 20.1;

панелі дерев’яні — код 20.2;

вироби столярні та теслярські — код 20.3;

тара дерев’яна — код 20.4;

вироби з деревини інші, вироби з корку, вироби плетені — код 20.5;

8) продукція целюлозно-паперової промисловості, продукція друкована:

маса паперова, папір та картон — код 21.1;

вироби з паперу та картону — код 21.2;

продукція друкована — код 22.1;

продукція друкована, не введена в інші угруповання, та послуги, пов’язані з поліграфією — код 22.2;

9) кокс, продукція нафтопереробки:

коксопродукти — код 23.1;

продукти нафтопереробки — код 23.2;

10) продукція хімічна:

продукція хімічна основна — код 24.1;

продукти агрохімічні — код 24.2;

фарби, лаки, добавки друкарських фарб — код 24.3;

мило, парфуми та засоби догляду — код 24.5;

продукти хімічні інші — код 24.6;

волокна штучні та синтетичні — 24.7;

11) вироби гумові та пластмасові — коди 25.1 і 25.2;

12) вироби мінеральні неметалеві інші:

скло та вироби із скла — код 26.1;

вироби керамічні — код 26.2;

черепиця та плитка керамічна — код 26.3;

цегла, блоки та будівельні вироби з випаленої глини — код 26.4;

цемент, вапно та гіпс будівельний — код 26.5;

вироби з бетону будівельні — код 26.6;

вироби з каменю — код 26.7;

вироби мінеральні різні — код 26.8;

13) метали основні та металеві вироби, виготовлені заводським способом:

продукція чорної металургії — код 27.1;

труби та трубопроводи — код 27.2;

вироби перероблення сталі — код 27.3;

метали кольорові — код 27.4;

литво — код 27.5;

конструкції металеві для будівництва — код 28.1;

резервуари, цистерни та контейнери металеві — код 28.2;

котли нагрівальні — код 28.3;

послуги з кування, штампування карбування; виготовлення виробів з металевого порошку — код 28.4;

послуги з обробки металів — код 28.5;

вироби ножові, інструменти та вироби металеві загального призначення — код 28.6;

вироби металеві інші — код 28.7;

14) машини та устаткування:

устаткування механічне — код 29.1;

машини загального призначення — код 29.2;

машини сільськогосподарські — код 29.3;

верстати — код 29.4;

машини та устаткування для металургійної промисловості — код 29.5;

прилади побутові — 29.7;

15) устаткування електричне та електронне:

машини конторські та електронно-обчислювальні — код 30.0;

двигуни, генератори та трансформатори — код 31.1;

апаратура електророзподільна та контрольна — код 31.2;

провід та кабель ізольований — код 31.3;

акумулятори та батареї електричні — код 31.4;

лампи електричні та устаткування освітлювальне — код 31.5;

устаткування електричне інше — код 31.6;

компоненти електронні — код 32.1;

апаратура для трансляції та ретрансляції передач — код 32.2;

апаратура приймальна, записувальна та для відтворювання звуку і зображення — код 32.3;

устаткування медичне, хірургічне та ортопедичне — код 33.1;

апаратура контрольно-вимірювальна — код 33.2;

устаткування для керування технологічними процесами автоматизоване — код 33.3;

устаткування оптичне та фотографічне — код 33.4;

годинники — код 33.5;

16) устаткування транспортне:

автомобілі — код 34.1;

корпуси та причепи автомобілів — 34.2;

устаткування автомобільне — 34.3;

продукція суднобудування — код 35.1;

локомотиви залізничні, трамвайні та рейковий рухомий склад -

код 35.2;

мотоцикли та велосипеди — код 35.4;

устаткування транспортне, не введене в інші угруповання — код 35.5;

17) продукція промислова інша:

меблі — код 36.1;

монети та ювелірні вироби — код 36.2;

вироби спортивні — код 36.3;

ігри та іграшки — код 36.4;

18) електрична енергія, газ, пара і гаряча вода:

послуги з виробництва і розподілу електричної енергії — код 40.1;

вироблений газ та послуги з розподілу газоподібного палива по магістралях — код 40.2;

послуги з постачання водяної пари і гарячої води — включно з холодоагентами — код 40.3;

зібрана та очищена вода, послуги з розподілу води — код 41.0;

19) послуги з оптової та роздрібної торгівлі; послуги з ремонту автомобілів, мотоциклів, особистих і побутових товарів:

послуги з торгівлі автомобілями — код 50.1;

послуги з технічного обслуговування і ремонту автомобілів — код 50.2;

послуги з торгівлі автомобільними деталями і приладдям — код 50.3;

послуги з торгівлі мотоциклами та їх ремонту — код 50.4;

послуги з роздрібної торгівлі пальним — код 50.5;

послуги з оптової торгівлі сільськогосподарською сировиною і живими тваринами — код 51.2;

послуги з оптової торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами — код 51.3;

послуги з оптової торгівлі побутовими товарами — код 51.4;

послуги з оптової торгівлі промисловим обладнанням — код 51.6;

послуги з оптової торгівлі інші — код 51.7;

послуги з роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах -

код 52.1;

послуги з роздрібної торгівлі продовольчими товарами в спеціалізованих магазинах — код 52.2;

послуги з роздрібної торгівлі фармацевтичними, медичними, косметичними та гігієнічними товарами — код 52.3;

послуги з роздрібної торгівлі новими товарами в спеціалізованих магазинах інші — код 52.4;

послуги з роздрібної торгівлі вживаними товарами в магазинах — код 52.5;

послуги з роздрібної торгівлі поза магазинами — код 52.6;

послуги з ремонту особистих та побутових виробів — код 52.7;

20) послуги готелів та ресторанів:

послуги готелів — код 55.1;

послуги кемпінгів та місць короткотермінового проживання інших — код 55.2;

послуги громадського харчування — код 55.3;

послуги з забезпечення напоями — код 55.4;

послуги їдалень, послуги з постачання готової їжі — код 55.5;

21) послуги транспорту, складського господарства і зв’язку:

послуги залізничного транспорту — код 60.1;

послуги наземного транспорту іншого — код 60.2;

послуги з транспортування трубопроводами — код 60.3;

послуги морського транспорту закордонного і каботажного плавання — код 61.1;

послуги річкового транспорту — код 61.2;

послуги авіаційного транспорту, які надаються за розкладом -

код 62.1;

послуги авіаційних перевезень, які не підпорядковуються розкладу — код 62.2;

послуги космічного транспорту — код 62.3;

послуги транспортної обробки і складування вантажів — код 63.1;

послуги транспортної інфраструктури — код 63.2;

послуги туристичних агентств і операторів — 63.3.

6. До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб’єкти, що провадять господарську діяльність з виробництва, випуску і реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг), види якої визначені у ДКПП  за такими кодами:

1) продукція промислова інша:

інструменти музичні — код 36.3;

продукція обробки металевих відходів — код 37.1;

продукція обробки неметалевих відходів — код 37.2;

2) послуги з оптової торгівлі несільськогосподарськими проміжними продуктами, відходами і брухтом — код 51.5;

3) послуги транспорту, складського господарства і зв’язку:

організація вантажних перевезень — код 63.4;

послуги поштові та кур’єрські — код 64.1;

послуги засобів зв’язку — код 64.2.

7. До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб’єкти, що провадять господарську діяльність з виробництва, випуску і реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг), види якої визначені у ДКПП  за такими кодами:

1) послуги посередників у торгівлі — 51.1.

2) послуги із здавання під найм (в оренду) машин і обладнання без операторів, прокат побутових товарів і предметів особистого користування:

послуги із здавання під найм (в оренду) автомобілів — код 71.1;

послуги із здавання під найм (в оренду) інших транспортних засобів — код 71.2;

послуги із здавання під найм (в оренду) інших машин і обладнання — код 71.3;

послуги з прокату предметів особистого користування і побутових товарів — код 71.4;

інші послуги (коди з 72 по 92).

8. Планові заходи державного нагляду (контролю) за господарською діяльністю, пов’язаною з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), суб’єктів господарювання здійснюються в установленому порядку з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на рік;

з середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;

з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три роки.

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/economy/2_74.html


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"