Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЕКОНОМІКИ (ЗАГАЛЬНІ)

ДЕРЖПІДПРИЄМНИЦТВО ЗАБОРОНИЛО ВИКОРИСТАННЯ У НАЙМЕНУВАННІ ПІДПРИЄМСТВ ТАКИХ РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ, ЯК КОМА (,), А ТАКОЖ РЯДКОВИХ (МАЛИХ) ЛІТЕР

Відповідно до частини сьомої ст. 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу встановлюються спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації. От Держпідприємництво їх і встановило Наказом від 09.06.2004 р. №65 Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, який зареєстрований у Мін'юсті України 29.06.2004 р. за №792/9391 та чинний з 10.07.2004 р.

По-перше, найменування юридичної особи викладається державною мовою.

По-друге, воно має дві складові - організаційно-правову форму та назву. Наприклад, у найменуванні "Товариство з обмеженою відповідальністю "Політ" слова "Товариство з обмеженою відповідальністю" - організаційно-правова форма, а "Політ" - назва.

По-третє, у назві юридичної особи не можна зазначати організаційно-правову форму, вживати слово "національний" (крім закладів, які отримали його згідно з відповідним Указом Президента). Водночас формально заборона на застосовування слова "національний" стосується лише закладів (установ), але не підприємств. І то це заборона за Указом, а не за Законом.

По-четверте, Держпідприємництво пішло на порушення прав підприємств і стверджує, що не буде реєструвати юридичних осіб, довжина повного найменування яких більше ніж 182 символи (!), а скороченого - більше ніж 38 символів. Цікаво, а що робити повним товариствам з 10 членами, які відповідно до частини четвертої ст. 119 Цивільного кодексу в найменуванні мають містити імена (найменування) всіх його учасників, слова "повне товариство" або містити ім'я (найменування) одного чи кількох учасників з доданням слів "і компанія", а також слова "повне товариство". Якщо в повного товариства 20 членів і всі вони хочуть бачити свої імена в найменуванні, то Держпідприємництво зі своїми 182 знаками наражається на судовий позов. Крім того, найменування командитного товариства має містити імена (найменування) всіх повних учасників.

По-п'яте, при написанні найменування юридичної особи використовуються великі букви українського алфавіту (А, Б, В, Г, Ґ, Д, Е, Є, Ж, З, И, І, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ, Ь, Ю, Я), апостроф ('), дефіс (-), тире (-), знак "№", а також, у разі необхідності, цифри: арабські (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0) та римські (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X). З цього випливає, що рядкові (малі) літери (а, б, в, г, ґ, д, е, є, ж, з, и, і, ї, й, к, л, м, н, о, п, р, с, т, у, ф, х, ц, ч, ш, щ, ь, ю, я) Держпідприємництво забороняє використовувати в найменуваннях підприємств! Однак потім було зазначено, що це витівка комп'ютерів, які у держреєстраторів працюють лише з великими літерами, - найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи, написаному великими та малими буквами, якщо ці букви повністю співпадають.

По-шосте, Держпідприємництво заборонило використання таких розділових знаків, як кома (,), крапка (.) у найменуванні підприємств. Отже, найменування повного товариства "ПОВНЕ ТОВАРИСТВО "СИДОРЕНКО, ПЕТРОВ І КОМПАНІЯ" для Держпідприємництва - порожня назва, бо містить кому.

По-сьоме, цікаво отримати від Мін'юсту відповідь на запитання: "Панове, як ви пропускаєте через державну реєстрацію такі документи?".

Через деякий час Наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва від 17.10.2005 р. №93 "Про затвердження Змін до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу" пункт 2.2 Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу було викладено вновій редакції:
"2.2. При написанні найменування юридичної особи використовуються букви українського алфавіту та такі розділові знаки та символи: лапки (" "), крапка (.), кома (,), дужки /()/, апостроф ('), дефіс (-), тире (-), знак (N), знак оклику (!), знак (/), а також, у разі необхідності, цифри: арабські (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0) та римські (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X). В установчих документах при заповненні реєстраційної картки використовуються прописні букви українського алфавіту (А, Б, В, Г, Ґ, Д, Е, Є, Ж, З, И, І, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ, Ь, Ю, Я)".
 

Тобто тепер при написанні найменування юрособи можна використовувати не лише апостроф ('), дефіс (-), тире (-), знак "N", але й такі розділові знаки та символи, як лапки (" "), крапка (.), кома (,), дужки /()/, знак оклику (!), знак (/). І все одно вийшло недолуго, адже досі не дозволяється застосовувати символ амперсанд (&), тобто назви таких відомих команії як Black&Decker, Procter&Gamble, Metro Сash&Сarry, Marks&Spenser для Держпідприєництва пустий звук і виникає питання чому вони досі не подали на Держпідприємництво до суду, багато IT-компаній використовують комерційне "а" (@), але це теж фактично не дозволяється. Тобто все це не для українських компаній. Чиновники сказалі - "Ніззя !...".

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу

Наказ Державного комітету України з питань
регуляторної політики та підприємництва
від 9 червня 2004 року N 65

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 червня 2004 р. за N 792/9391

З метою запровадження у дію частини сьомої статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо встановлення вимог до написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, що додаються.

2. Департаменту реєстрації та ліцензування Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (Єфремов О. В.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності через десять днів після державної реєстрації його в Міністерстві юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С. І.

  

 

В. о. Голови 

 

К. Ващенко 

 

 ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
від 9 червня 2004 р. N 65

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 червня 2004 р. за N 792/9391 

Вимоги
щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу

1. Загальні вимоги

1.1. Юридична особа повинна мати своє найменування. У найменуванні юридичної особи зазначаються її організаційно-правова форма та назва. Найменування юридичної особи викладається державною мовою.

1.2. Назва юридичної особи може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію щодо мети діяльності, виду, способу утворення, залежності юридичної особи та інших відомостей згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм суб'єктів господарювання, установлених Цивільним та Господарським кодексами України та законами України. Юридична особа, крім повного найменування, може мати скорочене найменування.

1.3. Назва юридичної особи не може містити посилання на організаційно-правову форму (крім випадків, передбачених пунктом 1.8 цих Вимог).

1.4. Найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи.

1.5. У найменуванні юридичної особи забороняється використання найменувань органів державної влади, місцевого самоврядування та історичних державних найменувань, перелік яких установлюється Кабінетом Міністрів України.

1.6. У назві юридичної особи не може бути використане слово "національний" у всіх відмінках, крім закладів (установ), які набувають статусу національного закладу (установи) України згідно з Указом Президента України від 16 червня 1995 року N 451 "Про Положення про національний заклад (установу) України" (із змінами і доповненнями).

1.7. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

1.8. Найменування дочірніх підприємств, підприємств споживчої кооперації та підприємств об'єднань громадян або релігійних організацій можуть містити інформацію, яка вказує на залежність цих підприємств від таких юридичних осіб - засновників.

1.9. Найменування відокремленого підрозділу повинно містити слова "відокремлений підрозділ" ("філія", "представництво") та вказувати на належність до юридичної особи, яка створила зазначений відокремлений підрозділ.

1.10. При написанні найменування відокремленого підрозділу юридичної особи слід додержуватись вимог, установлених пунктами 1.1, 1.2, 1.4 - 1.6, 2.1 - 2.4 цих Вимог.

2. Правила написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу

 2.1. Юридична особа, крім повного найменування (не більше ніж 182 символи), може мати скорочене найменування (не більше ніж 38 символів).

2.2. При написанні найменування юридичної особи використовуються прописні букви українського алфавіту (А, Б, В, Г, Ґ, Д, Е, Є, Ж, З, И, І, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ, Ь, Ю, Я), апостроф ('), дефіс (-), тире (-), знак "N", а також, при необхідності, цифри: арабські (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0) та римські (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X).

2.3. Використання інших символів, розділових знаків у найменуванні юридичної особи забороняється.

2.4. Назва юридичної особи береться у лапки та зазначається безпосередньо після організаційно-правової форми суб'єкта господарювання. Використання лапок у найменуванні юридичної особи не є ознакою для визначення тотожності найменувань.

 Директор Департаменту
реєстрації та ліцензування
Держпідприємництва України
 

 

О. Єфремов 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 16.02.2005 р. N 893

Про найменування юридичної особи

На Ваше звернення щодо написання найменування юридичної особи великими літерами повідомляємо наступне.

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (Закон про реєстрацію) державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації (включення відомостей до Єдиного державного реєстру) без розгляду, якщо, зокрема, документи не відповідають вимогам, які встановлені частиною сьомою статті 8 цього Закону, тобто викладення найменування не відповідає вимогам, встановленим спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації.

На виконання вимог частини сьомої статті 8 Закону про реєстрацію Держпідприємництвом України розроблено Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджені наказом Держпідприємництва України від 09.06.2004 N 65, відповідно до пункту 2.2 якого при написанні найменування юридичної особи використовуються, зокрема, прописні букви українського алфавіту.

Програма АРМу державного реєстратора, яка розроблено з урахуванням вимог Закону про реєстрацію, сприймає найменування юридичної особи як таке, що написане прописними буквами, і, таким чином, повне найменування юридичної особи друкується на свідоцтві єдиного зразка великими літерами.

Враховуючи наведене вище, Держпідприємництво вважає, що не можна вважати зміною найменування написання цього найменування прописними (великими) буквами на свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи єдиного зразка, якщо кожна буква (символ, розділовий знак та ін.) цього найменування відповідає буквам (символам, розділовим знакам та ін.), написаним раніше у статуті суб'єкта господарювання та свідоцтві про державну реєстрацію.

Іншими словами: найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи, написаному великими та малими буквами, якщо ці букви повністю співпадають.

 

Заступник Голови 

С. Третьяков 


____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/economy/2_41.html
 


Попередня статтяНаступна стаття

[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"