Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЕКОНОМІКИ (ЗАГАЛЬНІ)

ЕКОНОМІКА ВІРИ

Незадовільний стан економіки, подальше погіршення її стану, злиденність життя, енергетична, екологічна, моральна, соціальна кризи, потребують виявлення стратегічних чинників в державі та людях, які призвели до такого стану. На ці думки також навіюють такі парадокси, як в Україні, яка має ліпші в світі чорноземи, одна з самих бідних за якістю та калорійністю їжа, як в країні, яка може виробляти ядерну зброю сталася Чорнобильська аварія, як в країні, яка має стільки землі немає її господаря, як в країні, яка має і вугілля, і воду, і уран спостерігається перманентна енергетична криза, як в країні, чиї літаки встановлюють світові рекорди фактично немає внутрішнього авіаційного транспорту (наприклад, арбітражний суд м. Києва порушив справу №1/191 від 05.12.96р. про банкрутство Державної авіакомпанії "Авіалінії України" (газ. "Голос України", №8/1996 р.), як в країні з потужною будівельною промисловістю та великими покладами будівельної сировини норма житлової площі для постановки на житловий облік менша ніж в Зімбабве, як в мирній країні може бути спад виробництва більший, ніж за часів Великої Вітчизняної війни і взагалі, як в ЦЕНТРІ Європи може діятися те, що діється у нас.

Як відомо, багатство країни є сукупністю багатства її громадян та держави, а само багатство створюється лише працею або природою (землею), але і в останньому випадку воно само в руках не з'явиться. Але щоб працювати і не бути рабом або кріпаком треба людям мати позитивні зовнішні та внутрішні стимули.

Серед зовнішніх треба виділити: податки, захист та стимулювання державою надбання позитивної власності, захист від державного та приватного рекету, справедлива оплати праці тощо. У нас же кількість податків та інших обов'язкових платежів давно перевищила 30, через них навіть вже можливо банкрутство підприємства чи організації, позови державної податкової адміністрації вже давно мають велику вагу в арбітражних судах, через це держава не може бути гарантом права власності бо вона не стимулює навіть її створення. А низький рівень оплати праці тримається ланцюгами мізерного розміру мінімальної оплати праці (74 грн.), мізерного рівня мінімального неоподаткованого мінімуму (17 грн.), заморожуванням використання "Закону про оплату праці", службовою наполегливістю податкової інспекції тощо.

Внутрішніми мотивами є: совість, хобі, впертість, бажання самовизначитися, інстинкт самовиживання, переконання тощо. Але в кінці кінців державну та іншу політику роблять люди, які в щось вірять і бажають і домагаються цієї віри або бажання досягти. Але серед внутрішніх чинників як раз і треба відмітити віру, яка спонукає людину працювати, бо вона вірить, що через це завтра вона та її діти будуть жити краще, ніж сьогодні, а якщо такого немає, то ми будемо мати те, що маємо. Досить тяжко проаналізувати віру на конкретних людях але на державному рівні це досить просто - це аналіз панівної в цій державі віри в Бога, навіть можна сказати так: "Скажи мені в кого і як ти віриш, я скажу, хто ти".

Як відомо, у світі панують три гілки віри в Бога: христіанство, іслам та буддизм. У свою чергу христіанство історично також поділяється на три панівні гілки: католицтво, православ'я та протестантство, іслам - на дві гілки - сунізм та шиїзм, буддизм також на три - хиняїзм, махаяїзм та ламаїзм. Будемо вважати, що віра людини - це її вільний вибір, який відображає її сутність.

А зараз розглянемо, як добробут країни пов'язаний з вірою її громадян. Спробуємо назвати три найбідніші країни Західної Європи по показнику валового внутрішнього продукту (ВHП) на душу населення: це будуть наступні країни: Португалія, Іспанія та Італія (особливо її південь, Сицилія тощо), назвемо аналогічні країни в Східній Європі (без країн колишнього СРСР) : Албанія, Болгарія та Румунія, в Азії (теж без країн колишнього СРСР): Бангладеш, Афганістан та Непал; в Африці: Чад, Буркіна-Фасо та Сомалі; в Америці - Болівія, Гаїті та Домініканська Республіка. Як бачимо, бідніші країни Західної Європи мають найстарішу історію католицизму, у Східній Європі - одна країна ісламська (Албанія) інші - православні, в Азії - дві країни - ісламські, одна буддиська ламаїстського толку - Непал; в Америці всі найбідніші країни - католицькі.

Візьмемо також по три найбагатші країни з кожного континенту. В Західній Європі це Швейцарія, Люксембург, Норвегія; у Східній Європі - Польща, Чехія та Угорщина; в Азії - Японія, Бруней та Саудівська Аравія; в Африці - ПАР, Алжир та Єгипет; в Америці - США, Канада та Мексика; в Австралії - власне Австралія та Нова Зеландія.

Як бачимо, в Західній Європі серед багатих країн одна протестантська (Норвегія), Швейцарія - католицько-протестантська, але вона є Батьківщиною Кальвіна, засновника кальвінізму, Люксембург - ліберально-католицька; у Східній Європі - Польща - католицька, але має великий досвід антикомуністичного руху, Чехія - в більшості католицька, але має в собі дух протестантського гуситського руху, Угорщина - католицька, але в XVІ ст. вона була протестантською; в Азії - в Японії панує синтоїзм з буддизмом-махаямою, Бруней та Саудівська Аравія - ісламські країни з великими природними багатствами; в Африці - ПАР - протестантська, Алжир та Єгипет - ісламські, які теж мають достатньо природних багатств; в Америці - США - протестантська країна, Канада - католицько-протестантська, а Мексика повністю католицька; в Австралії - усі багаті країни протестантські.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Які ж висновки ми можемо з цього зробити:

по-перше, серед бідніших країн немає жодної протестантської, хоча взагалі серед бідних вони є - Ямайка та Гайана, але у них є перспективи і вони знаходяться в басейні Карибського моря;

по-друге, католицькі країни є і серед багатих і серед бідних, але багаті католицькі країни обов'язково мають досвід боротьби із протестантами або комунізмом;

по-третє, жодна із православних країн не входить в трійку багатих;

по-четверте, ісламські країни є і серед багатих і серед бідних (як католицькі), але багаті ісламські країни тримаються на природних багатствах, наданих Аллахом;

по-п'яте, країни буддизму починають набирати сулу в Азії та світі: Японія, Китай, Тайвань, Корея, Таїланд, Сінгапур, Гонконг тощо. Вони навіть тягнуть за собою одну із двох католицьких країн в Азії - Філіппіни (друга - Кіпр) та ісламську Індонезію.

по-шосте, напевно, К.Маркс був правий, коли казав: "Буття визначає свідомість", тільки в трохи іншій інтерпретації: "Буття визначається свідомістю".

по-сьоме, щоб азіатські країни жили багато, вони повинні бути забезпечені природними ресурсами (Росія, Узбекистан, Саудівська Аравія, Кувейт, Бруней) або мати багату душу (Японія, Китай, Корея, Тайвань, Ізраїль), європейським країнам достатньо тільки останнего за рахунок перших країн. Тим азіатським країнам, які мають і душу і природні багатства дуже тяжко розірватися між двома світами (Росія, Індія, Україна, Грузія, Турція, Іран).

Що надає протестантським та буддиським країнам таких переваг ?

1) Реальний розподіл держави та віри (виключенням тут є тільки Китай, де конфуціанство - це державна релігія із священиками - державними службовцями, але, напевно, не надовго).

2) Віра в силу людини побудувати з допомогою Бога рай на землі або позбавитись від страждань і не тільки в раю після смерті.

3) Надання моральної підтримки тим, хто підтримує незалежність та добробут держави та її громадян;

4) Антиморальність держави та чиновників, які втручаються в особисте життя людини та церкви, їх природні права.

Можна перерахувати і ще багато іншого, але цього достатньо і, головне, у нас цього немає.

Також треба відмітити, що принципи та ідеологія багатьох процвітаючих фірм, таких як ІBM, DELL, APPLE, FORD, MІCROSOFT, PROCTER AND GAMBLE, SONY, TOYOTA, CNN тощо схожа на протестантську (буддиську) ідеологію в кращому сенсі цього слова та і виникли вони завдяки їй.

В Україні зараз своєрідний ренесанс релігії. На її території офіційно діє близько 16,5 тисячі громад 67 конфесій, напрямів та спрямувань. Однак релігія не завжди виступає консолідуючим чинником суспільства. У міжконфесійні та міжцерковні конфлікти втягнуто 65 відсотків усієї релігійної мережі України, мільйони віруючих. На цьому ґрунті виникло понад 600 малих "гарячих" точок. Цьому сприяло і некоректне в недалекому минулому ставлення до окремих релігійних об'єднань органів влади. Негативні наслідки викликає грубе втручання у міжконфесійні справи та майнові суперечки не тільки окремих партій, політиків, а й деяких народних депутатів України, місцевих керівників. (Звернення Президента України Леоніда Кучми до Верховної Ради України 4 квітня 1995 року. Газ. "Голос України", N64 від 6 квітня 1995 року, с. 7-8.). Я поставив собі запитання - якою загальною ідеєю можливо добровільно об'єднати на Україні українців і росіян, Західну Україну і Східну, Крим, Донбас, Закарпаття з іншими частинами України, католиків та православних, да так, щоб не було соціальних вибухів, порушень прав людини, безробіття, інфляції і моральної ерозії. У нас був марксизм, католицизм, комунізм, фашизм, "Біле братство", АТ МММ тощо. Усі економісти рано чи пізно задумуються над цим питанням.

Як вказує ретроспективний аналіз усіх ізмів, проблема була в їх незбалансованості з інтересами окремої людини, для якої (як говорилося в пропаганді чи рекламі) сама система і була створена, тобто вона вимагала більше взяти зараз у людини, а повернути більше потім, і часто густо збирала життя, а чи давала безсмертя - ні, тому і в подальшому такі системи приречені. Але з релігією в позитивному сенсі пов'язано дещо більше. Історія поки знає два типа економічного нересурсного піднесення: американо-європейський та азіатський, і як ми зробимо, так у нас усе і буде.


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"