Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XV. МАРАЗМИ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ

АКЦІОНЕРНІ ТОВАРИСТВА З КОНТРОЛЬНИМИ ЧАСТКАМИ ДЕРЖАВИ ПРИМУСОВО СКЛАДАЮТЬ ФІНАНСОВІ ПЛАНИ

В Листі від 19.04.2005 р. №31-04200-10-5/6957 “Про заповнення форми фінансового плану” Мінфін надав консультації щодо заповнення фінплану державних підприємств та товариств, які контролюються державою. Але вимагання таких планів у акціонерних товариств Законами про держбюджет є протизаконним.

 

Досі фінплани були лише у держпідприємств

Фінансове планування відроджено на державних підприємствах Законом України від 21.09.2000 р. №1963-III “Про внесення зміни до статті 20 Закону України "Про підприємства в Україні" (див. “Документи для роботи” №44/2000). Саме цим Законом було передбачено, що державне підприємство (крім казенного) самостійно складає річний фінансовий план, який затверджується до 1 липня року, що передує планованому, органом, уповноваженим управляти відповідним державним майном.
Порядок складання річного фінансового плану державним підприємством (крім казенного) встановлює уповноважений Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, яким за останнім Порядком складання фінансового плану державним підприємством (крім казенного) та контролю за його виконанням було визнано Міністерство економіки. Але за Господарським кодексом Закон України "Про підприємства в Україні" втратив чинність з 1 січня 2004 року. І цим кодексом вже не регламентовано процедуру складання фінансового плану для державних та інших підконтрольних державі підприємств.  Але держава, як їхній власник, вправі без явного законодавчого підгрунття, визначати процедуру фінансового планування, однак для акціонерних товариств таке затвердження фінпланів має відбуватися через збори акціонерів.
Однак у Господарському кодексі України статтю 75 було доповнено Законом №2505 пунктом 9 такого змісту:
"9. Державне комерційне підприємство зобов'язане на кожний наступний рік складати і виконувати річний фінансовий план, який підлягає затвердженню до 1 вересня року, що передує плановому. Фінансовий план підприємств, що є суб'єктами природних монополій, затверджується Кабінетом Міністрів України, інших підприємств - органами, до сфери управління яких вони належать". Однак цей обов
'язок стосується державних комерційних підприємств, а не всіх акціонерних товариств з державною часткою, навіть контрольною. 

Акціонерні товариства з контрольними держчастками теж складають плани

Прикінцевими положеннями нової редакції Держбюджету-2005 (стаття 99) у 2005 році господарські організації, в тому числі державні підприємства, а також акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутних фондах яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірні підприємства зобов'язані складати і виконувати річний фінансовий план, який підлягає затвердженню до 1 травня 2005 року, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Таким чином під обов’язок складати річні фінплани тепер потрапили і акціонерні та інші товариства, в яких контрольний пакет акцій належить державі. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 року №95-р «Про складання фінансових планів підприємств» затверджено форму такого річного фінансового плану, наказано до 20 квітня погодження  їх  з Мінфіном та затвердження у строки, встановлені законодавством. Ці строки наразі ще не встановлено (досі подання відбувалося до  1 травня року,  що передує  плановому, а затвердження – протягом місяця після подання). Однак Мінфін вже зараз допомагає складати фінансові плани своїми роз’ясненнями.

 

Новий фінплан – це добре забутий старий фінплан

Нова форма фінплану, затверджена Кабміном є копією фінплану, яка затверджена Мінекономіки Наказом від 27.05.2003 р. № 137 “Про затвердження Порядку складання фінансового плану державним підприємством (крім казенного) та контролю за його виконанням” з деякими новаціями.

Нова форма не передбачає зазначення коду ЄДРПОУ підприємства, його місцезнаходження, організаційно-правової форми (зараз це зазначається в найменуванні підприємств), телефон. Чистий дохід (виручка) від   реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) тепер розподіляється за кодами КВЕД. Окремо виділяється відрахування до фондів керівника підприємства,    управлінського персоналу   та працівників. Запроваджено планування формування доходу від фінансових інвестицій.  У зв’язку зі скасуванням використання коштів від пільг з ПДВ тощо підприємствам, фінплан не містить відомостей про плани використання отриманих коштів, не треба зазначати суми Податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ.

Що робити.

Зауважимо, що в 2005 році фінансовий план має складатися не на 2005 рік, а на 2006, хоча Кабмін вважає інакше. Фінансовий план не містить прив’язки рядків до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, П(С)БО та фінансової звітності, що спростило би його складання та контроль за виконанням. Тому його слід складати буквально з нуля з використанням прогнозних показників попередньої фінансової звітності.

Адміністративної, а тим більше кримінальної відповідальності за нескладення фінансового плану чи його невиконання чинним законодавством не передбачено, але ніхто не застрахований від дисциплінарної відповідальності, якщо вона буде передбачена в контракті з керівником підприємства, яке контролюється державою.

Крім того стаття 99 Держбюджету суперечить Закону про госптовариства, адже  відповідно до пункту “а” частини п’ятої статті 41 Закону “Про господарські товариства” до компетенції загальних зборів належить визначення основних напрямів діяльності акціонерного товариства і затвердження його планів та звітів про їх виконання. В той же час не виключна компетенція – статутом може бути передбачено інший орган чи особу, які затверджуватимуть фінплани. І фінплани мають затверджуватися представниками держави та інших акціонерів на кожному акціонерному товаристві окремо, а не за Держбюджетом чи розпорядженнями Кабміну.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


 

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 19.04.2005 р. N 31-04200-10-5/6957

Про заповнення форми фінансового плану

На виконання доручення Кабінету Міністрів України (протокол від 9 квітня 2005 року N 15) Міністерство фінансів України повідомляє наступні методичні рекомендації щодо заповнення форми фінансового плану.

1. Форма фінансового плану затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 року N 95-р "Про складання фінансових планів підприємств" для заповнення державними підприємствами, акціонерними, холдинговими компаніями, іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, та їх дочірніми підприємствами.

2. Показники фінансового плану відображають обсяги планових надходжень та спрямування коштів з метою забезпечення потреб діяльності та розвитку підприємства у планованому році.

3. Рядок 001 "Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" розділу 1 "Доходи" призначено для відображення загальної суми доходу, який планується отримати підприємством від реалізації готової продукції, товарів, робіт, послуг, включаючи дохід від реалізації продукції, робіт і послуг допоміжних, підсобних і обслуговуючих виробництв і господарств стороннім покупцям (споживачам). Дохід наводиться з урахуванням непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо) та без вирахування запланованих знижок.

4. У рядку 002 "Податок на додану вартість" відображається запланована сума податку на додану вартість, яка включена до складу доходу (виручки) від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг.

5. У рядку 003 "Акцизний збір" підприємства відображають суму, яка врахована у складі доходу (виручки) від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг.

6. У рядку 004 "Інші вирахування з доходу" наводять заплановані суми податків, зборів і платежів, що вираховуються при визначенні чистого доходу, зокрема, суми зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння, з надання послуг стільникового рухомого зв'язку, а також заплановані до сплати суми податку з реклами, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат.

7. Показник рядку 010 "Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" визначається шляхом вирахування з доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (рядок 001) відповідних податків, зборів, платежів, знижок (рядки 002, 003, 004).

8. Доходи, собівартість, валовий прибуток (збиток) і спрямування чистого прибутку на розвиток виробництва подається з розбивкою на основні (провідні) для підприємства види економічної діяльності відповідно до Державного класифікатора України ГК 009-96 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД), затвердженого наказом Державного комітету стандартизації метрології і сертифікації України від 22 жовтня 1996 року N 441, з включенням до рядка "за іншими видами діяльності" решти доходів, собівартості, прибутку (збитку). Основні (провідні) види економічної діяльності (до 4-х видів) визначаються підприємством як найбільші за величиною доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підприємства.

9. У рядках 020 - 060 заплановані підприємством суми доходів наводяться без податку на додану вартість.

Показник рядка 020 "Інші операційні доходи" дорівнює сумі показників у рядках 021 - 029. У цих рядках відображаються заплановані інші операційні доходи за їх видами, включаючи дохід від основної діяльності об'єктів соціальної сфери.

10. У рядку 030 наводяться планові суми доходу від участі в капіталі, тобто передбачувані до одержання інвестором суми доходів на його частку у прибутку об'єкта інвестування від запланованого одержання прибутків асоційованими підприємствами, дочірніми підприємствами, спільними підприємствами. Втрати від участі в капіталі, тобто передбачувані втрати інвестора на його частку у збитках об'єкта інвестування, наводяться у рядку 130.

11. У рядку 041 відображаються доходи, які планується одержати підприємством від фінансових інвестицій, облік яких не ведеться за методом участі в капіталі, зокрема, дивіденди від підприємств, що не є асоційованими підприємствами, дочірніми підприємствами, спільними підприємствами.

У рядку 042 наводяться планові дані про відсотки, які передбачається одержати за фінансовою орендою, облігаціями (у тому числі від амортизації премії за випущеними облігаціями) та іншими цінними паперами, депозитами та інші доходи від фінансової діяльності.

Показник рядка 040 "Інші фінансові доходи" дорівнює сумі показників у рядках 041 і 042.

12. Показник рядка 050 "Інші доходи" дорівнює сумі рядків 051 - 055.

Показник рядка 070 "Усього доходів" дорівнює сумі рядків 010, 020, 030, 040, 050 і 060.

13. У розділі 2 "Витрати" (рядки 080 - 170) наводяться показники витрат, що заплановані для отримання доходів, наведених у розділі 1 "Доходи".

У рядку 080/1 "Наднормативні виробничі витрати" наводяться витрати, пов'язані з витрачанням (використанням) ресурсів на виробництво понад норми, нормативи, розцінки тощо, затверджені уповноваженим органом.

14. У рядку 150 "Податок на прибуток від звичайної діяльності" показується сума запланованого податку на прибуток від звичайної діяльності, яка розраховується з показника рядка 200, скоригованого на розбіжності між валовими доходами, валовими витратами і амортизацією за податковим законодавством і показниками доходів і витрат, включених до рядків 010 - 140 фінансового плану.

15. У рядку 160 "Надзвичайні витрати (невідшкодовані збитки)" також враховується планована сума витрат з податку з надзвичайного прибутку.

16. У розділі 3 "Фінансові результати діяльності" показник рядка 180 "Валовий прибуток (збиток)" розраховується як різниця між чистим доходом від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг (рядок 010) і собівартістю реалізованої продукції, товарів, робіт, послуг (рядок 080).

Показник рядка 190 "Фінансовий результат від операційної діяльності" визначається як різниця між алгебраїчною сумою валового прибутку (збитку) та іншого операційного доходу (рядки 180, 020) та адміністративними витратами, витратами на збут, іншими операційними витратами (рядки 090, 100, 110).

Показник рядка 200 "Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування" визначається як різниця між алгебраїчною сумою фінансового результату від операційної діяльності, фінансових та інших доходів (рядки 190, 030, 040, 050) та фінансовими й іншими витратами (рядки 120, 130, 140).

Показник рядка 210 "Чистий прибуток (збиток), усього" розраховується як різниця між алгебраїчною сумою прибутку (збитку) від фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування і надзвичайного прибутку (рядки 200, 060) та сумою податку на прибуток від звичайної діяльності і надзвичайними витратами (рядки 150, 160).

17. Планований розподіл чистого прибутку здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими та/або розпорядчими актами, які встановлюють для підприємства порядок (розміри) розподілу одержаного чистого прибутку за напрямами використання.

18. У частині II "Джерела формування та надходження коштів і напрями використання" заплановані капітальні інвестиції на модернізацію, модифікацію (добудову, дообладнання, реконструкцію) основних засобів наводяться в рядку 400 окремо від інших капітальних інвестицій в необоротні активи у рядку 390.

У рядку 450 наводиться запланований відтік грошових коштів на погашення залучених коштів без урахування фінансових витрат (витрат на сплату відсотків).

У рядку 460 наводиться запланована до сплати сума податків, зборів та обов'язкових платежів до бюджету, окрім суми планованого погашення податкової заборгованості, яка наводиться у рядку 470.

Сума обов'язкових платежів до бюджету та державних цільових фондів на планований період розраховується за діючим на час складання фінансового плану законодавством.

19. При заповненні частини III "Формування доходу від фінансових інвестицій" у рядках 010 - 140 об'єкти фінансових інвестицій (внесків до статутних фондів) наводяться за юридичними особами (із зазначенням їх ідентифікаційного коду і юридичної адреси), облік інвестицій в які здійснюється за методом участі в капіталі.

У рядках 160 - 240 частини III об'єкти фінансових інвестицій виділяються за: облігаціями внутрішньої державної позики; іншими облігаціями (із зазначенням їх емітента); депозитами (із зазначенням фінансових установ, в яких розміщуються депозити); орендарями, що одержали необоротні активи у фінансову оренду, внесками до статутних фондів інших юридичних осіб, крім зазначених у рядках 010 - 140.

 

Заступник Міністра 

 

В. В. Регурецький 

* * *

 

Додаткове роз'яснення
про заповнення форми фінансового плану

Показники рядка 150 частини III за графами плану доходів дорівнюють показникам рядка 030 частини I за відповідними графами.

Показники рядка 250 частини III за графами плану доходів дорівнюють показникам рядка 040 частини I за відповідними графами.

 ____________

 КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13 квітня 2005 р. N 95-р

Київ

Про складання фінансових планів підприємств

 1. Центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям, до сфери управління яких належать державні підприємства та які здійснюють повноваження з управління корпоративними правами держави у акціонерних, холдингових компаніях, інших суб'єктах господарювання, у статутному фонді яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, та їх дочірніх підприємствах, забезпечити до 20 квітня ц. р. складення фінансових планів на 2005 рік за формою згідно з додатком, погодження їх з Мінфіном та затвердження у строки, встановлені законодавством.

2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям забезпечити проведення моніторингу стану виконання фінансових планів підприємств та інформування про його результати відповідних центральних органів виконавчої влади, а також вжити заходів для дотримання фінансової дисципліни, ліквідації збитковості та виконання програм розвитку підприємств.

3. Мінекономіки за погодженням з Мінфіном та іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади затвердити порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній, інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, та їх дочірніх підприємств.

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 18 

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/budzet/26_6.html


Попередня статтяНаступна стаття

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"

 


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.