Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXXI. МАРАЗМИ БАНКРУТСТВА

Законодавча колізія з приводу дати офіційної публікації повідомлення про банкрутство

У зв’язку з прийняттям Закону України від 22.09.2011 р. № 3795-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг»,виникла колізія. Зокрема за внесеними Законом змінами частина п'ятнадцята статті 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі - Закон) передбачає, що: "Після офіційного оприлюднення  ухвали  про  порушення справи про  банкрутство  на  офіційному веб-сайті судової  влади України  всі  кредитори  незалежно  від  настання строку виконання зобов'язань мають право подавати заяви  з  грошовими  вимогами  до боржника згідно із статтею 14 цього Закону".

Одночасно згідно з частиною першою  статті 14 цього Закону залишилося правило: «Конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов’язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують». Ось й виникло питання, з якої із дат потрібно відраховувати термін для пред’явлення вимог кредиторів – від друкованої чи електронної?

ВГСУ вирішив цю колізію у своєму Листі від 26.10.2011 р., де надав рекомендацію господарським судам, в якій вказується, що при розгляді справ про банкрутство наразі треба виходити з пріоритету публікації оголошення в офіційних друкарських органах, таких як газети «Голос України», «Урядовий кур’єр».

Проблему вирішено із 19 січня 2013 року Законом України від 22.12.2011 р. № 4212-VI «Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Він виклав Закон про банкрутство в новій редакції, й згідно із його визначеннями офіційне оприлюднення — це оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. А згідно з частиною сьомою статті 6 повідомлення про прийняття до розгляду заяви про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство публікується на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Повідомлення має містити найменування боржника і його ідентифікаційний код, номер справи, найменування господарського суду, у провадженні якого перебуває справа, а також дату першого судового засідання у справі.

 Але згідно із Прикінцевими положеннями положення щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону (воно відбулося 18.01.2012 р.). До набрання чинності цими положеннями офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство здійснюється в офіційних друкованих органах (газетах “Голос України" або "Урядовий кур’єр").

Петро ПАТЛАТИЙ
02.01.2013

Більшість громадян вважає, що в Україні 5 офіційних видань, а насправді їх 9

Визнані боржником вимоги вже не дають права порушувати справу про банкрутство

До 19 грудня 2013 року щодо заяв про банкрутство не було сплати судового збору

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

26.10.2011  N 01-06/1481/11

Про Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг"

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг” (набрав чинності 16.10.2011, далі — Закон), яким внесено зміни до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі — Закон про банкрутство) вважаємо за необхідне звернути увагу на таке.

1. Запровадивши офіційне оприлюднення на веб-сайті судової влади України тексту ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство Закон одночасно залишив без змін положення Закону про банкрутство, пов’язані з публікацією відповідної інформації в офіційному друкованому органі (газеті “Голос України” або “Урядовий кур’єр").

Тому до вирішення на законодавчому рівні питання стосовно врегулювання суперечностей щодо порядку офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство, а також оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом господарським судам у розгляді справ про банкрутство необхідно виходити з пріоритету опублікування оголошення в офіційному друкованому органі (газеті “Голос України” або “Урядовий кур’єр").

Водночас слід враховувати, що відповідно до положень Закону України “Про доступ до судових рішень” всі судові рішення, в т.ч. ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство, підлягають оприлюдненню на офіційному веб-порталі судової влади України. Однак відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня опублікування відповідного оголошення в офіційному друкованому органі.

Системний аналіз положень статті 11 та частини третьої статті 23 Закону про банкрутство дає підстави для висновку, що публікація в офіційному друкованому органі оголошення про порушення справи про банкрутство та оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом повинна здійснюватися у п’ятиденний срок.

2. Зміни до частини другої статті 51 Закону про банкрутство передбачають, що замість постанови про визнання боржника банкрутом, який ліквідується, офіційно оприлюднюватиметься ухвала про визнання боржника банкрутом, що суперечить положенням частини першої статті 22 та іншим статтям Закону про банкрутство.

До врегулювання на законодавчому рівні цих суперечностей необхідно керуватися положеннями частини першої статті 22 Закону про банкрутство, згідно з якими за наслідками визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарським судом приймається постанова.

3. У розгляді справ про банкрутство фізичних осіб-підприємців стосовно зобов’язань боржника — фізичної особи — підприємця, що виникли безпосередньо у фізичної особи на підставах, не пов’язаних із здійсненням таким боржником підприємницької діяльності, а також майна, що перебуває у заставі з підстав, не пов’язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності, господарським судам необхідно враховувати, що відповідно до пункту 2 Розділу II “Прикінцеві положення” Закону дія останнього не поширюється на кредитні договори, укладені до набрання ним чинності.

4. Залишилося невирішеним питання сплати судового збору у справах про банкрутство, оскільки Законом України “Про судовий збір” не встановлено розміру судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство та заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника. Тому у господарських судів відсутні правові підстави застосовувати приписи частини тринадцятої статті 7 та абзацу четвертого частини першої статті 9 Закону про банкрутство у разі несплати кредиторами судового збору.

5. З повним текстом Закону можна ознайомитися у газеті “Голос України” від 15.10.2011 N 193, а також в юридичних інформаційно-пошукових системах, зокрема, “Законодавство” та “Ліга”.

6. Про викладене повідомляється в порядку інформації та для врахування у розгляді справ.

Голова Вищогогосподарського суду України                                                В.Татьков

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/bankrut/31_12.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2018. All rіghts reserved. Тел. (032) 243-43-23, (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв
[an error occurred while processing this directive]


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"