Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

XI. МАРАЗМИ БАНКІВ ТА НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ

ПОВЕРНЕННЯ ЗНЕЦІНЕНИХ ВКЛАДІВ ОЩАДБАНКУ: КРІМ ПРОБЛЕМ З ЧЕРГАМИ, ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ ОТРИМАЛА НАРОЩУВАННЯ БОРГІВ ІЗ ОПЛАТИ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ, ОСКІЛЬКИ ЛЮДИ СПОДІВАЮТЬСЯ НА ЇХНЄ ПОГАШЕННЯ В БЕЗГОТІВКОВУ ПОРЯДКУ ЗА РАХУНОК КОМПЕНСАЦІЙ ЗАОЩАДЖЕНИХ КОШТІВ

Згідно статті 8-1 Держбюджету-2008 встановлено, що у 2008 році компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та у придбані на території України державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, проводиться їх власникам станом на 1 січня 2008 року в готівковій чи безготівковій формі в національній або іноземній валюті за офіційним обмінним курсом Національного банку України у межах залишків на рахунках, але не більше 1000 гривень на вкладника в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення розрахунків з погашення зобов’язань держави за знеціненими заощадженнями громадян понад розмір, встановлений в абзаці першому цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України в рахунок часткової сплати за купівлю товарів довготривалого використання, в тому числі житла, за встановленим Кабінетом Міністрів України переліком груп товарів.

Стаття 33 Держбюджету-2008 року  встановлює, що у 2008 році розрахунки з погашення зобов’язань держави по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадного банку колишнього СРСР та державних цінних паперів колишнього СРСР здійснюються за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом оплати такими громадянами електричної і теплової енергії, природного газу, твердого палива, послуг водопостачання і водовідведення, квартирної плати, в рахунок податкового боргу, у тому числі розстроченого, підприємств (структурних підрозділів підприємств) житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та інших підприємств, що надають ці послуги, за видами податків, визначеними у пункті 42 статті 7 цього Закону, та за рахунок інших податків і зборів (обов’язкових платежів), що зараховуються до Державного бюджету України, а також пені, штрафних санкцій, нарахованих у зв’язку з порушенням податкового законодавства, повернення бюджетних позичок та кредитів, в тому числі шляхом переводу боргу.

Зазначені розрахунки проводяться територіальними органами Державного казначейства України, які відкривають усім учасникам спеціальні рахунки.

Кабінету Міністрів України встановити порядок проведення таких розрахунків та розподілу зазначеної субвенції в розрізі місцевих бюджетів.

Порядок виплат цих 1000 гривень встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2008 № 1 “Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, та облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР і сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР”.

І головна проблема полягає саме в тому, що ця Постанова, судячи з назви, мала би визначити порядок сплати всіх заощаджень, а не лише 1000 грн. В результаті, крім проблем з чергами в Ощадбанку, економіка України отримала нарощування боргів із оплати за комунальні послуги, оскільки люди сподіваються на їхнє погашення в безготівкову порядку за рахунок компенсацій заощаджених коштів.

Крім того викликає занепокоєння коефіцієнт індексації 1 карбованець до 1,05 грн., який не враховує інфляції з 1996 року. Компенсація проводиться не в розрахунку 100 грн. на одну книжку, а в розрахунку 1000 грн. на одного вкладника. Крім того незрозуміла процедура видачі коштів спадкоємцям, які отримали свою компенсацію і мають право і на компенсації по спадку.

Ситуація ускладнюється тим, що Держбюджет-2008 передбачає лише 6 млрд. грн. на компенсацію знецінених вкладів. А це лише 1000 грн. на 6 млн. вкладників (а вкладників може бути і 10-15 млн.). Таким чином безготівкового погашення боргів в 2008 році наразі не передбачається. Кажуть, що інша сума (до 12 млрд. грн.) має надійти від приватизації. Але стаття 22 Держбюджету-2008 наказує Фонду державного майна України забезпечити в 2008 році надходження до Державного бюджету України коштів, отриманих від приватизації державного майна, відповідно до пункту 2 статті 18 та до пункту 2 статті 19 цього Закону, у сумі не менш як 8.602.206,7 тис. гривень. Тобто 12 млрд. грн. не буде.

Як компенсуватимуть вклади в 2008 році – лише 1000 грн. ?

Я спробував було отримати свою 1000 грн. і перевірити дії уряду та Ощадбанку на практиці. І був вражений лицемірством. Звернувся я до Ощадбанку м. Тернопіль 16 лютого 2008 року, а мені запропонували пройти реєстрацію аж 1 листопада 2008 року о 9.30 год. А про період реальної видачі коштів взагалі мовчать. Це ще один доказ нестачі коштів та ресурсів для вчасної компенсацій вкладів. Чому би не приймати документи поштою ?

Вот що пишуть Экономические известия:

С 1 по 14 марта правление Ощадбанка собиралось было приостановить регистрацию вкладчиков Сбербанка СССР.

Но Виктор Ющенко вчера потребовал от Кабмина и Ощадбанка возобновить регистрацию вкладчиков. Требование возымело действие - уже вечером приказ был отменен.

В распоряжении "ЭИ" оказался приказ №49 по всем подразделениям Ощадбанка, которым правление госбанка приостановило регистрацию всех вкладчиков Сбербанка СССР на период с 1 по 14 марта текущего года. В документе сказано, что отказ от регистрации в первые две недели марта связан с необходимостью выплатить 855 тыс. гражданам начисленные им $164 млн.
 

На сегодня зарегистрировано 5,6 млн. вкладчиков Сбербанка, между тем претендовать на выплаты могут только 5,76 млн. человек. Еще один-два дня работы, и этот порог будет превышен. А ведь постановление Кабмина №1 прямо говорит о необходимости проводить выплаты в течение трех дней после регистрации вкладчика.

Соответственно президент ставит госпожу Тимошенко перед выбором - либо признать собственную ошибку и во всеуслышание объявить о несостоятельности выплатить живые деньги всем тем, кто не попал в лимит 5,76 млн. человек, либо найти виновных в срыве процесса выплат. Виноватых можно найти только двух - председателя правления Ощадбанка Анатолия Гулея и главу Минфина Виктора Пинзеника.

Однако Ощадбанк проводит выплаты в рамках бюджетных ассигнований, которые ему перечисляет Минфин. В свою очередь глава этого ведомства Виктор Пинзеник выполняет бюджет, в котором дополнительные выплаты вкладчикам Сбербанка СССР в размере 12 млрд. грн. предусмотрены за счет средств от приватизации.

От продажи госимущества бюджет в этом году еще не получил ни копейки, а ведь существуют также плановые поступления в размере 8,6 млрд. грн. Так что, скорее всего, кресла лишится тот человек, который предложил Кабмину существующую схему выплат.

Председатель правления Ощадбанка Анатолий Гулей сказал, что он не принимал активного участия в разработке схемы выплат вкладчикам Сбербанка СССР.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                     від 9 січня 2008 р. N 1

                               Київ

Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, та облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов’язання СРСР і сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР

 

Відповідно до Законів України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України” та “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Провести у 2008 році виплату громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, правонаступниками яких є відповідно відкриті акціонерні товариства “Державний ощадний банк України” (далі — Ощадбанк) та Національна акціонерна страхова компанія “Оранта”, страхові компанії “Дніпро”, “Оранта-Січ”, “Астарта”, “Орадон” та акціонерна страхова компанія “Оранта-Лугань”, а також в облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, сертифікати Ощадного банку СРСР, державні казначейські зобов’язання СРСР, придбані на території Української РСР, в загальному розмірі 6000 млн. гривень або в його еквіваленті в іноземній валюті, у тому числі:

1) 5 760 млн. гривень — для компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, а також облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР, у межах проіндексованих заощаджень, але не більш як 1000 гривень на одного вкладника;

2) 230 млн. гривень — спадкоємцям вкладників, які померли у 2005-2007 роках і не отримали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень, або іншим особам, визначеним статтею 8 Закону України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України”, у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більш як 500 гривень, а також померлих у 2008 році, в межах залишку проіндексованого вкладу, але не більш як 500 гривень;

3) 10 млн. гривень — спадкоємцям застрахованих осіб чи страхувальників, які померли у 2005-2007 роках і не отримали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень, або іншим особам, визначеним статтею 8 Закону України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України”, у межах залишку проіндексованого страхового внеску, але не більш як 500 гривень, а також померлих у 2008 році, у межах залишку проіндексованого страхового внеску, але не більш як 500 гривень.

2. Заощадження, зазначені в підпункті 1 пункту 1 цієї постанови, підлягають компенсації громадянам України, які є їх власниками на 1 січня 2008 року.

Компенсаційні виплати проводяться власникам заощаджень у готівковій чи безготівковій формі в національній або іноземній валюті за офіційним обмінним курсом Національного банку після внесення в інформаційно-аналітичну систему “Реєстр вкладників заощаджень громадян” даних, необхідних для ідентифікації вкладника при відкритті рахунка.

Обслуговування громадян, пов’язане з внесенням відповідних відомостей в інформаційно-аналітичну систему “Реєстр вкладників заощаджень громадян”, здійснюється безоплатно.

Для внесення даних в інформаційно-аналітичну систему “Реєстр вкладників заощаджень громадян” вкладники подають за місцем знаходження вкладу або за місцем свого проживання (у разі звернення щодо виплати компенсації за цінними паперами) до установ Ощадбанку:

документи, необхідні для відкриття вкладного рахунка фізичній особі відповідно до вимог Національного банку;

заявку-доручення у формі, що затверджується Ощадбанком за погодженням з Міністерством фінансів;

документи, що підтверджують право власності на заощадження.

Компенсаційні виплати проводяться власникам заощаджень через три дні після внесення відомостей про них в інформаційно-аналітичну систему “Реєстр вкладників заощаджень громадян” шляхом зарахування коштів за їх бажанням на поточний чи вкладний (депозитний) рахунок, відкритий в установах Ощадбанку.

3. Для проведення зазначених у пункті 1 цієї постанови виплат Державне казначейство перераховує згідно з розписом видатків державного бюджету на підставі розподілу, проведеного Міністерством фінансів, та необхідних документів, що подаються Міністерством Державному казначейству, кошти у сумі 6000 млн. гривень або в його еквіваленті в іноземній валюті на рахунок Ощадбанку та рахунок Національної акціонерної страхової компанії “Оранта”.

Ощадбанк перераховує кошти, що надійшли на його рахунок, обласним управлінням відповідно до порядку здійснення у 2008 році його установами виплат громадянам України компенсації грошових заощаджень, який затверджується Ощадбанком за погодженням з Міністерством фінансів.

Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія “Оранта” перераховує кошти, що надійшли на її рахунок, обласним та міським дирекціям, а також відкритим акціонерним товариствам страховим компаніям “Дніпро”, “Оранта-Січ”, “Астарта”, “Орадон” та акціонерній страховій компанії “Оранта-Лугань”, відповідно до порядку здійснення у 2008 році дирекціями та компаніями виплат громадянам України компенсації страхових внесків, який затверджується відкритим акціонерним товариством Національна акціонерна страхова компанія “Оранта” за погодженням з Міністерством фінансів.

4. Ощадбанку подавати щодекади до 5, 13 та 23 числа відповідно Міністерству фінансів звіт про проведення у 2008 році виплат громадянам України компенсації грошових заощаджень за встановленою Міністерством формою.

Відкритим акціонерним товариствам “Національна акціонерна страхова компанія “Оранта”, “Дніпро”, “Оранта-Січ”, “Астарта”, “Орадон” та акціонерній страховій компанії “Оранта-Лугань” подавати щомісяця до 10 числа наступного періоду Міністерству фінансів звіт про проведення у 2008 році виплати компенсацій громадянам України страхових внесків за встановленою Міністерством формою.

5. Міністерству фінансів здійснити у разі потреби на підставі пропозицій Ощадбанку та відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія “Оранта” перерозподіл коштів у межах їх залишків з урахуванням відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням виплат.

6. Ощадбанку та відкритому акціонерному товариству Національна акціонерна страхова компанія “Оранта":

забезпечити до 25 грудня 2008 р. проведення виплат згідно з цією постановою;

перерахувати у разі наявності на кінець 2008 року залишку коштів, що надійшли з державного бюджету на їх рахунки для проведення зазначених виплат, але не використаних до 25 грудня, до державного бюджету в останній робочий день бюджетного року.

Прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Iнд. 34

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_97.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"