Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ

РОЗМІР ОБЛІКОВОЇ СТАВКИ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ НБУ ПРОТИЗАКОННО БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ ВІДПОВІДНИХ ПОСТАНОВ В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ

Облікова ставка НБУ має досить вагоме значення в економіці: це і база для ставки рефінансування комерційних банків, основа для нарахування пені, в тому числі і щодо податкових зобовязань, на неї орієнтовані ставки депозитів та кредитів у банках (наприклад, у договорі про надання споживчого кредиту може зазначатися, що відсоткова ставка за кредитом може змінюватися залежно від зміни облікової ставки Національного банку України), до облікової ставки прив’язують розмір пені за невиконання грошових зобов’язань тощо.

З 1 січня 2008 року облікову ставку Постановою Національного банку України від 29.12.2007 р. N 492 “Про регулювання грошово-кредитного ринку” встановлено в розмірі 10% річних (замість попередніх 8%), а з 22 квітня - 12%. А лякає в тій та інших подібних постановах те, що вони не проходять державної реєстрації в Міністерстві юстиції. Незважаючи на те, що облікова ставка НБУ однозначно зачіпає прав та обовязкі громадян (зокрема щодо податків та інших боргів, депозитів тощо), а також має міжвідомчий характер. Адже статтею першою Указу Президента від 03.10.1992 р. № 493/92 “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади” установлено, що з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

При цьому інші нормативно-правові акти НБУ, які підпадають під статтю 1 цього Указу реєструються НБУ, а ось щодо облікової ставки – ні. Хоча облікова ставка може мати більший вплив на громадян та економіку, аніж багато інших, зареєстрованих нормативних актів НБУ.

З іншого боку скажуть,що втрачається оперативність (дійсно, у США ФРС оголошує на засіданнях про своє рішення щодо стаовок, але і в США аналітики вже прогнозують до того рішення її розмір, крім того вони знають, коли буде відповідне засідання і які зміни можуть бути, а у нас цілковита державна таємниця). Панове, але ж облікова ставка, на відміну від валютного курсу, не змінюються щодня. Їі змінюють 2-4 рази на рік а протягом 2005-2006 року взагалі змінювали лише раз на рік. Інший аргумент – це вплине на ринок до її реєстрації, всі підготуються до її впровадження. Добре, адже ми того і намагаємося, щоб вона впливала. Але ж ми не повинні порушувати права громадян щодо державної реєстрації нормативно-правових актів.

Віталій МОСЕЙЧУК

 

ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                        29.12.2007  N 492

Про регулювання грошово-кредитного ринку

Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників у січні-грудні 2007 року, ураховуючи затверджені Кабінетом Міністрів України уточнені прогнозні показники економічного та соціального розвитку України на 2008 рік, а також прогнозні тенденції розвитку грошово-кредитного ринку, беручи до уваги збереження в 2007 році високих темпів інфляції, з метою стримування інфляційного тиску надалі, відповідно до статті 25 Закону України “Про Національний банк України”, Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 N 389, Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити з 1 січня 2008 року облікову ставку в розмірі 10% річних.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Правління Національного банку України від 17.05.2007 N 184 “Про регулювання грошово-кредитного ринку”.

3. Департаменту монетарної політики (Н.I.Гребеник) довести зміст цієї постанови до відома Операційного, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.

4. Постанова набирає чинності з 1 січня 2008 року.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А.В.Шаповалова.

Голова В.С.Стельмах

http://bank.gov.ua/Inf_mat/Of_Pov/2008/21.04.2008_107.htm

Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників у І кварталі 2008 року, прогнозні показники економічного та соціального розвитку України та грошово-кредитного ринку, Правління Національного банку України звертає увагу на те, що незважаючи на цілий ряд монетарних і пруденційних заходів, що були вжиті наприкінці 2007 р. та в 2008 р., темпи інфляції залишаються на досить високому рівні.

Індекс споживчих цін у І кварталі 2008 р. становив 109,7%. Монетарна база в цей період зменшилася на 3,9%, а помірні темпи збільшення грошової маси (на 5,1%) були пов’язані насамперед з активною кредитною діяльністю банків в умовах високого попиту на кредити з боку як юридичних осіб, так і населення.

Ураховуючи вищезазначене, з метою стримування інфляційного тиску надалі та упередження поглиблення дисбалансу в структурі активно-пасивних операцій банків, відповідно до статті 25 Закону України ”Про Національний банк України”, Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 №389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2.09.2004 за № 1092/9691, зі змінами, пункту 1.2 глави 1 розділу ІІ Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26.09.2006 № 378, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.10.2006 за № 1120/12994, зі змінами (далі – Положення), Правління Національного банку України

постановляє:

1. Установити з 30 квітня 2008 року облікову ставку в розмірі  12% річних.

2. Тимчасово, до кінця 2008 року, призупинити дію абзацу першого пункту 4  постанови Правління Національного банку України від 14.11.2006 № 434 “Про терміни та можливі обсяги проведення Національним банком України окремих операцій з банками, передбачених у Положенні про регулювання Національним банком України ліквідності банків України та вимоги щодо забезпечення, що пропонується банками” (зі змінами).

3. До кінця 2008 року норму, визначену пунктом 3.7 глави 3 розділу ІІ Положення, щодо частоти звернень банків до Національного банку України та максимального розміру кредиту овернайт без забезпечення (бланкового), установлювати відповідними розпорядженнями Національного банку України.

4. Під час розгляду питання про підтримання ліквідності банку шляхом рефінансування враховувати інформацію щодо проведення банком кредитної політики в межах наявних за термінами та обсягами кредитних ресурсів, у тому числі зростання кредитних вкладень в економіку, кредитів фізичним особам і міжбанківських кредитів.

5. Визнати такою, що з 30.04.2008, втратила чинність  постанову Правління Національного банку України від 29.12.2007 №492 “Про регулювання грошово-кредитного ринку”.

7. Постанова набирає чинності з  22  квітня 2008 року.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 8 червня 2004 року N 252

(Витяг)

1. Установити з 9 червня 2004 року розмір облікової ставки на рівні 7,5 %.

2. Установити, що з 17 червня 2004 року Національний банк України може залучати кошти банків і проводити з ними депозитні операції за умови, що сума депозитів на вимогу в загальній сумі залучених банком коштів від юридичних та фізичних осіб не більше 45 процентів (пункт 1.3 глави 1 розділу IV Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України шляхом рефінансування, депозитних та інших операцій, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24.12.2003 N 584 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.2004 за N 97/8696, зі змінами).

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 жовтня 2004 року N 472

(Витяг)  

1. Установити з 7 жовтня 2004 року розмір облікової ставки на рівні 8 % річних.

2. Рекомендувати банкам проводити більш виважену процентну політику і під час визначення ціни за залученими коштами орієнтуватися на такі розміри:

на термін до 1 року:

за вкладами (депозитами) фізичних осіб у національній валюті - 12,5 % річних, в іноземній - 7,5 % річних;

за вкладами (депозитами) юридичних осіб у національній валюті - 6,5 % річних, в іноземній - 4,5 % річних;

на термін більше 1 року:

за вкладами (депозитами) фізичних осіб у національній валюті - 14,5 % річних, в іноземній - 8,5 % річних;

за вкладами (депозитами) юридичних осіб у національній валюті - 7,5 % річних, в іноземній - 6,5 % річних.

3. Виходячи із ситуації на грошово-кредитному ринку, вживати заходів щодо впливу на пропозицію грошей через регулювання відсоткових ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України.

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 серпня 2005 року N 275

(Витяг)

Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних параметрів у січні - липні 2005 року, рівень процентних ставок за коштами, залученими та розміщеними банками, стан використання Урядом бюджетних коштів, а також враховуючи посилення інфляційних чинників і прогнозні тенденції розвитку грошово-кредитного ринку надалі та з метою забезпечення стабільності на грошово-кредитному ринку і створення сприятливіших умов для залучення банками коштів населення, відповідно до статті 25 Закону України "Про Національний банк України", Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 N 389, і Положення про порядок визначення та формування обов'язкових резервів для банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 21.04.2004 N 172, Правлінням Національного банку України, прийнято постанову від 09.08.2005 N 275, якою передбачено:

1. Установити з 10 серпня 2005 року розмір облікової ставки на рівні 9,5 % річних.

2. Установити з 1 вересня 2005 року такі нормативи обов'язкового резервування для формування банками обов'язкових резервів:

строкові кошти і вклади (депозити) юридичних і фізичних осіб у національній та іноземній валюті - 6;

кошти вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб у національній та іноземній валюті на вимогу та кошти на поточних рахунках - 8.

3. Визнати таким, що втратив чинність з 1 вересня 2005 року, пункт 1 постанови Правління Національного банку України від 24.11.2004 N 565 "Про окремі питання регулювання грошово-кредитного ринку".

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_95.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"