Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ

ПЕРШІ БАНКНОТИ НОМІНАЛОМ В 200 ГРИВЕНЬ НЕ МАЮТЬ РОКУ ВИПУСКУ, ХОЧА ВОНИ ВИПУЩЕНІ В ОБІГ З 22 СЕРПНЯ 2001 РОКУ

Відповідно до Постанови Національного банку України від 01.03.2007 р. № 70 “Про введення в обіг банкнот номіналом 200 гривень зразка 2007 року”, яку зареєстровано у Мін’юсті України 05.03.2007 за № 195/13462, з 28 травня 2007 року в грошовий обіг вводяться нові банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року. Вони трохи більші за попередні, які випущені в обіг в 2001 році (точніше з 22 серпня 2001 року), мають рожевий колір і більш захищеними від підробок.

Цей вираз “випущені в обіг в 2001 році” говорить про те, що перші банкноти номіналом в 200 гривень не мають року випуску і так воно і є – зворотній бік купюри не містить жодного року, кожний може переконатися власноруч. Вочевидь коли замовляли їх друк, не знали, коли вони потраплять в обіг. Але це не оправдовує того, що купюра залишилися без року випуску.

Віталій МОСЕЙЧУК

ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                         01.03.2007  N 70

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      5 березня 2007 р.

                                      за N 195/13462

Про введення в обіг банкнот номіналом 200 гривень зразка 2007 року

Відповідно до статей 34 і 35 Закону України “Про Національний банк України”, з метою поліпшення організації готівкового обігу та введення в обіг банкнот з удосконаленою системою захисту Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Увести в обіг з 28 травня 2007 року банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року.

2. Установити, що банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року є законним платіжним засобом на території України, обов’язкові до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів і перебувають в обігу разом з банкнотами номіналом 200 гривень, що випущені в обіг у 2001 році.

3. Центральному сховищу (О.В.Дащенко) здійснювати підкріплення територіальних управлінь Національного банку України, а територіальним управлінням — банків України банкнотами номіналом 200 гривень зразка 2007 року та банкнотами номіналом 200 гривень, що випущені в обіг у 2001 році.

4. Банкам України забезпечувати приймання від клієнтів банкнот номіналом 200 гривень, що випущені в обіг у 2001 році, та зразка 2007 року, а також їх видачу без обмежень у порядку, установленому нормативно-правовими актами Національного банку України.

5. Департаменту готівково-грошового обігу (Н.В.Дорофєєва)

після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.

6. Прес-службі Національного банку України (З.А.Гавриленко)

забезпечити в установленому порядку інформування громадськості через засоби масової інформації про введення в обіг банкнот номіналом 200 гривень зразка 2007 року.

7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу О.М.Толстого.

8. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова В.С.Стельмах

Iнд. 11-1

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Департамент готівково-грошового обігу, управління експертизи, захисту грошей та нумізматики

ЛИСТ

                  23.03.2007 N 11-311/1136-3047

 

                                      Територіальним та

                                      Операційному управлінням

                                      Національного банку України,

                                      Центральному сховищу,

                                      Асоціації українських

                                      банків,

                                      банкам України та їх філіям 

Повідомлення для банків про банкноту номіналом 200 гривень зразка 2007 року

Національний банк України з 28 травня 2007 року вводить в обіг банкноту номіналом 200 гривень зразка 2007 року. Розмір банкноти — (75 х 148) мм. Переважаючий колір банкноти — рожевий.

Лицьовий бік банкноти

Ліворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Лесі Українки, який виконано фарбою фіолетового кольору. Біля портрету, внизу праворуч, — напис “Леся Українка” та роки життя української поетеси фіолетового кольору.

Праворуч від портрета, вздовж верхнього краю банкноти, розміщено зображення малого Державного Герба України та напис “УКРАЇНА” фіолетового кольору.

У верхній частині поля водяного знака, вздовж верхнього краю банкноти, надруковано напис “НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ”, який поділено на зони червоного та фіолетового кольорів. Нижче надруковано підпис Голови Національного банку України і напис “ГОЛОВА”, які виконані фарбою фіолетового кольору.

По середині правого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді двох вертикальних рисок фіолетового кольору.

У правому нижньому куті банкноти фарбою, колір якої змінюється під час розглядання банкноти під різними кутами зору від бузкового (малиново-фіолетового) на оливково-зелений, надруковано цифрове позначення номіналу “200”.

Частину наскрізного елемента — цифрового позначення номіналу “200” розміщено у незадрукованому “вікні”, що має форму паралелограма і примикає до поля водяного знака у верхній частині зліва.

Вздовж лівого краю короткої сторони банкноти розміщено напис “ДВIСТI ГРИВЕНЬ” та цифрове позначення номіналу “200": слово “ДВIСТI” фіолетового кольору, слово “ГРИВЕНЬ” виконано негативним шрифтом на червоному фоні, цифрове позначення номіналу “200” фіолетового кольору і наповнено негативними хвилястими лініями.

Фон центральної частини банкноти заповнює композиція зі штрихового малюнку Літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки в селі Колодяжному, яке виконано негативними штрихами, і тонового малюнку українського вінка з різнокольоровими стрічками.

Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють захисні гільйошні та антисканерні сітки.

Зворотний бік банкноти

Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є художня композиція, що містить зображення архітектурної споруди — вежі (справа) та лелеки у польоті — по середині банкноти. Композиція віддрукована з переходом кольорів (зліва направо) від бордового у темно-синій. Напис “В’ЇЗНА ВЕЖА ЛУЦЬКОГО ЗАМКУ” темно-синього кольору, виконаний каліграфічним шрифтом і утворює дугу справа від споруди.

Під зображенням лелеки розташовано напис “Київ 2007” бордового кольору.

Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис “УКРАЇНА” бордового кольору, біля правого — напис “ГРИВЕНЬ”, виконаний контурним шрифтом, по краях якого розміщені цифрові позначення номіналу “200” темно-синього кольору.

У верхній частині банкноти, праворуч від центра, курсивом надруковано напис “ДВIСТI ГРИВЕНЬ”, колір якого переходить від бордового у темно-синій.

Частину наскрізного елемента — цифрового позначення номіналу “200” розміщено у незадрукованому “вікні”, що має форму паралелограма і примикає до поля водяного знака у верхній частині справа.

У нижній частині поля водяного знака розміщено цифрове позначення номіналу “200” бордового кольору.

У нижній частині банкноти праворуч від центру розміщено цифрове позначення номіналу “200”, виконане тонкою лінією (негатив).

Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому верхньому куті фарбою чорного кольору та в правому нижньому куті фарбою червоного кольору. Кожний номер складається з двобуквеної серії і семизначного номера.

Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють геометричні фрагменти та захисні антисканерні сітки.

ХАРАКТЕРИСТИКА ЕЛЕМЕНТIВ ЗАХИСТУ

Банкнота надрукована на спеціальному тонованому папері із рожевим відтінком, який відповідає переважаючому кольору зображень, що є на банкноті. Папір не флуоресціює в ультрафіолетових променях (далі — УФ-промені). Склад паперу за волокном — 100% бавовна.

Папір містить багатотоновий локальний водяний знак, світлий елемент водяного знака, захисну стрічку та захисні волокна.

1. Водяний знак — зображення портрета Лесі Українки утворене внутрішньою структурою паперу в різних тонах (світліших і темніших від паперу), що повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти. Зображення розміщено локально з правого краю лицьового боку банкноти та видиме під час розглядання банкноти проти світла.

2. Світлий елемент водяного знака — зображення графічного знака національної грошової одиниці України — гривні, що розміщено в лівій нижній частині зображення портрета Лесі Українки.

3. ЗАХИСНА СТРIЧКА — повністю занурена в товщу паперу полімерна стрічка “Комет” шириною 1,5 мм з магнітним кодом IМТ, видима ліворуч від поля водяного знака під час розглядання лицьового боку банкноти проти світла. За допомогою збільшувального скла на стрічці можна побачити прозорі зображення в прямому та перевернутому вигляді: “200 ГРН”, елемент малого Державного Герба України — тризуб (висота елементів зображення — 1,2 мм) і мікротекст цифрового позначення номіналу “200”. Стрічка має жовтоблакитну флуоресценцію, довжина відрізків кожного кольору — 20 мм. Відрізки флуоресціюючих ділянок, які розміщені з країв банкноти, можуть мати довільну довжину.

4. ЗАХИСНI ВОЛОКНА — хаотично розміщені в товщі та на поверхні паперу з обох боків банкноти, невидимі при денному світлі волокна із двоколірною червоно-зеленою флуоресценцією. Довжина волокон 4-6 мм, на 1 дм 2 розміщується 20-30 шт. волокон.

5. ОПТИЧНО-ЗМIННОЮ ФАРБОЮ (OVI) на лицьовому боці банкноти інтагліо друком у правому нижньому куті надруковано цифрове позначення номіналу “200”. Фарба змінює колір під час розглядання банкноти під різними кутами зору: бузковий (малиново-фіолетовий) — під час розглядання зображення перпендикулярно до поверхні зображення; оливково-зелений — під час розглядання його під гострим кутом.

6. НАСКРIЗНИЙ ЕЛЕМЕНТ (СУМIЩЕНЕ ЗОБРАЖЕННЯ) — зображення, всі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла (зображення цифрового позначення номіналу “200").

Окремі фрагменти цифри “200” розміщені у незадрукованому “вікні”, що має форму паралелограма і примикає до поля водяного знака у верхній частині зліва на лицьовому боці та справа — на зворотному боці банкноти. Елемент виконаний на лицьовому боці у зеленому кольорі, на зворотному — у фіолетовому. При розгляданні банкноти проти світла у “вікні” проглядається цифра “200”.

7. МЕТАЛОГРАФСЬКИЙ (IНТАГЛIО) ДРУК — друк, який забезпечує рельєфність елементів зображень, які виступають над поверхнею паперу і шорсткість яких відчувається на дотик (портрет, написи, цифрові позначення номіналу, мікротекст). Є тільки на лицьовому боці банкноти.

Підвищений рельєф мають такі зображення: малий Державний Герб України та написи “УКРАЇНА” і “НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ” вздовж верхнього краю банкноти; напис “ДВIСТI” вздовж лівого краю банкноти; графічні елементи по верхньому краю стилізованого зображення дерева зліва від портрету; елемент для людей з послабленим зором; цифрові позначення номіналу у правому нижньому та лівому верхньому кутах банкноти; по дві групи з 7 штрихів, що розташовані перпендикулярно до обох бічних країв банкноти.

8. ЕЛЕМЕНТ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ПОСЛАБЛЕНИМ ЗОРОМ — рельєфне позначення номіналу у вигляді двох вертикальних рисок фіолетового кольору, яке розміщено по середині правого краю лицьового боку банкноти.

9. ЛАТЕНТНЕ (ПРИХОВАНЕ) ЗОБРАЖЕННЯ цифрового позначення номіналу “200”, приховане в геометричному орнаменті червоного кольору зліва від портрета Лесі Українки. Цифри видимі при розгляданні банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом: темні на світлому фоні — при розгляданні банкноти з короткої сторони, світлі на темному фоні — при розгляданні банкноти з довгої сторони.

10. МIКРОТЕКСТ — написи, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла.

Мікротексти на лицьовому боці банкноти:

напис “ЛЕСЯ УКРАЇНКА 1871-1913”, який виконано інтагліо друком мікрошрифтом (позитив зображення) та розміщено у портреті по верхньому краю коміру справа;

абревіатура “НБУ”, яку виконано інтагліо друком мікрошрифтом (негатив зображення) та розміщено на лінії нижньої межі портрета справа;

цитата з твору Лесі Українки: “БЕРIМОСЬ КРАЩЕ ДО РОБОТИ ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!”, яку виконано офсетним друком мікрошрифтом (позитив зображення); мікротекст обмежує справа незадруковану ділянку в полі водяного знака і повторюється п’ять разів;

напис “Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки в селі Колодяжному Волинської області”, який виконано офсетним друком мікрошрифтом (позитив зображення); мікротекст розташований під негативним малюнком садиби по середині банкноти.

Мікротексти на зворотному боці банкноти:

цитата з твору Лесі Українки: “проти вічності неба були ми малі, але небо схилялось над нами”, яку виконано офсетним друком мікрошрифтом (негатив зображення); мікротекст наповнює лінію овалу навкруги зони водяного знака і повторюється сім разів;

цифрове позначення номіналу у лівому нижньому куті банкноти наповнено мікрошрифтом “200” (офсетний друк, негатив зображення, цифри з перемінною товщиною);

дві смуги, які виконані офсетним друком мікрошрифтом “УКРАЇНА” (позитив зображення), розташовані по обидві сторони від слова “УКРАЇНА”, що знаходиться по середині лівого краю банкноти.

11. ОРЛОВСЬКИЙ ДРУК — спеціальний друк, який забезпечує точне збігання фарб на межі двох різних кольорів без розривів і зміщення елементів дизайну.

11.1. ОРЛОВСЬКИЙ IНТАГЛIО ДРУК є тільки на лицьовому боці банкноти та здійснений трьома захисними фарбами: двома фіолетового кольору, однакового у видимій зоні спектра (одна із фарб з магнітними властивостями) і фарбою червоного кольору (портрет, напис “НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ").

11.2. ОРЛОВСЬКИЙ ОФСЕТНИЙ ДРУК є тільки на зворотному боці банкноти та здійснений фарбами семи кольорів (фонові елементи — антисканерна та центральна фонові сітки, геометричні фрагменти, лінія, що підкреслює по низу центральний малюнок та вензель на її лівому краї, підклад під центральним малюнком).

12. РАЙДУЖНИЙ ДРУК — спеціальний друк, що забезпечує поступовий перехід одного кольору елементів без їх розривів і зміщення в інший.

Кількість фрагментів райдужного друку на лицьовому боці банкноти — 3: перехід (зліва направо) рожевої фарби в темно-рожеву у фоновій сітці по середині банкноти, оранжевої фарби в бузкову у фоновій сітці по її середині та в третій зліва стрічці в зображенні українського вінка, світло-фіолетової фарби у синю в крайній стрічці зліва.

Кількість фрагментів райдужного друку на зворотному боці банкноти — 5: кольорові переходи синьо-зеленої фарби у світло-фіолетову (зліва направо), бірюзової в фіолетово-рожеву (від середини до країв), фіолетової в світло-синю (зліва направо) у фрагментах орловської сітки, що створює фон навкруги центрального малюнку, а також бордової в темно-синю (зліва направо) — у фрагментах малюнку в’їзної вежі Луцького замку (зліва) та по середині напису “ДВIСТI ГРИВЕНЬ” у верхній частині банкноти.

13. ОФСЕТНИЙ ДРУК — друк, яким виконано фонові елементи дизайну, антисканерні сітки, мікротексти на лицьовому боці банкноти та всі зображення, крім серійних номерів, на зворотному боці банкноти.

14. АНТИСКАНЕРНА СIТКА — розміщені під різними кутами тонкі лінії захисних сіток з обох боків банкноти, які під час копіювання або сканування банкноти можуть утворювати на копії “муар”.

15. ВИСОКИЙ ДРУК — друк, у результаті якого на папері може залишатися потовщений з країв штриха відбиток фарби і рельєфний поглиблений відбиток (серійні номери на зворотному боці банкноти).

16. ФЛУОРЕСЦЕНТНИЙ ЗАХИСТ — елементи дизайну, що світяться відповідними кольорами під впливом УФ-променів (містяться на лицьовому і зворотному боках банкноти):

захисна стрічка світиться жовто-блакитним кольором під впливом УФ-променів під час розглядання лицьового і зворотного боків банкноти, довжина відрізків кожного кольору — 20 мм; відрізки, які розміщені з країв банкноти, можуть мати довільну довжину;

на лицьовому боці банкноти:

елементи дизайну, виконані фарбою червоного кольору, що світиться оранжевим кольором під впливом УФ-променів, — геометричний орнамент зліва від портрета Лесі Українки, до верхнього краю якого примикає стилізоване зображення дерева; частина слова “НАЦIОНАЛЬНИЙ” в написі “НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ"; елементи дизайну, виконані фарбою зеленого кольору, що світиться блакитним кольором під впливом УФ-променів, — частина суміщеного зображення; друга зліва та друга справа стрічки в зображенні українського вінка;

на зворотному боці банкноти:

фрагменти дизайну, виконані фарбою бірюзового кольору, що світиться зеленим кольором під впливом УФ-променів;

негативне зображення цифрового позначення номіналу, що розташоване у нижній частині зображення в’їзної вежі Луцького замку, виконано невидимою при денному світлі фарбою, що має фосфоресцентні властивості і світиться жовтим кольором під впливом УФ-променів;

серійний номер, надрукований фарбою червоного кольору, що має фосфоресцентні властивості і світиться оранжевим кольором під впливом УФ-променів.

17. IНФРАЧЕРВОНИЙ ЗАХИСТ — елементи дизайну, які надруковані фарбами, що видимі та невидимі в інфрачервоних променях (далі — IЧ-промені).

Видимі в IЧ-променях:

на лицьовому боці банкноти:

елемент, виконаний фарбою OVI;

елементи дизайну, виконані інтагліо друком фарбою фіолетового кольору — частина портрета Лесі Українки, ліва частина напису “ЛЕСЯ УКРАЇНКА 1871-1913”, права частина цифрового позначення номіналу у лівому верхньому куті, ліва частина напису “ЗА ПРАВДУ, БРАТТЯ, ЄДНАЙМОСЬ ЩИРО, ЄДИНИЙ МАЄМ ПРАВИЙ ШЛЯХ...”, елемент для людей з послабленим зором;

на зворотному боці банкноти:

серійні номери, надруковані фарбами червоного та чорного кольорів.

Решта фарб, якими віддруковані зображення лицьового і зворотного боків, невидимі в IЧ-променях.

18. Невидимою при денному світлі фарбою, що має фосфоресцентні властивості, світиться жовтим кольором під впливом УФ-променів та має добавку, захисні властивості якої визначаються за допомогою спеціального детектора, виконано негативне зображення цифрового позначення номіналу, що розташоване у нижній частині зображення в’їзної вежі Луцького замку.

19. МАГНIТНИЙ ЗАХИСТ — елементи дизайну, які надруковані фарбами, що мають магнітні властивості:

елементи дизайну лицьового боку, виконані фарбою фіолетового кольору — частина портрета Лесі Українки, ліва частина напису “ЛЕСЯ УКРАЇНКА 1871-1913”, права частина цифрового позначення номіналу у лівому верхньому куті, ліва частина напису “ЗА ПРАВДУ, БРАТТЯ, ЄДНАЙМОСЬ ЩИРО, ЄДИНИЙ МАЄМ ПРАВИЙ ШЛЯХ...”, елемент для людей з послабленим зором;

серійний номер, надрукований фарбою чорного кольору.

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧIВ! У РАЗI ВIДСУТНОСТI НА БАНКНОТI ЗАХИСНИХ ЕЛЕМЕНТIВ АБО ЇХ НЕВIДПОВIДНОСТI ЗАЗНАЧЕНИМ ВИМОГАМ БАНКНОТУ СЛIД ПРЕД’ЯВИТИ У ВIДПОВIДНЕ ТЕРИТОРIАЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ АБО УПРАВЛIННЯ МIНIСТЕРСТВА ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ.

Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу О.М.Толстой

 

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

 N 11-311/1340-5137 від 22.08.2001

                                   Департамент готівково-грошового

                                   обігу, управління організації

                                   виготовлення, експертизи,

                                   захисту грошей та нумізматики

                                   Головним управлінням

                                   Національного банку  України  в

                                   Автономній  Республіці  Крим та

                                   по  місту  Києву  і   Київській

                                   області, територіальним

                                   управлінням, ОПЕРУ

                                   Національного банку України,

                                   Центральному сховищу

                                   Національного банку України,

                                   Асоціації українських банків,

                                   комерційним банкам України

 

Про введення в обіг банкноти номіналом 200 гривень

Національний банк Повідомлення для банків

Національний банк України з 22 серпня 2001 року ввів в обіг банкноти номіналом 200 гривень.

Загальна характеристика банкноти

Банкнота надрукована на спеціальному білому папері, який не флуоресціює в ультрафіолетових променях, з багатотоновим водяним знаком портрета Лесі Українки.

У товщі паперу на відстані близько 15 мм зліва від центру банкноти розміщена захисна стрічка з мікротекстом, яка перетинає банкноту в поперечному напрямі. Розмір банкноти — 133 х 66 мм.

Лицьовий бік

На лицьовому боці банкноти з правого краю розташований портрет Лесі Українки, надрукований сіро-коричневою фарбою на фоні орнаменту синього кольору, який утворено лініями та мікротекстом “НБУ”. У верхній частині синьою фарбою надруковано “УКРАЇНА НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ”. Під гільйоширним візерунком та словом “УКРАЇНА” розташована тонка лінія, утворена мікротекстом слова “УКРАЇНА”, що повторюється. У нижній частині синьою та сіро-коричневою фарбами, що переходять одна в іншу без зміщення ліній, на стилізованій стрічці зображено номінал банкноти “ДВІСТІ ГРИВЕНЬ”. Над стрічкою розміщено напис “Голова Правління банку” і підпис Голови Правління банку. У верхніх кутах цифрами зображено номінал банкноти (зліва — в орнаментальній розетці синього кольору, справа — фарбою синього кольору). У лівому нижньому куті банкноти розміщено знак для сліпих — дві вертикальні паралельні лінії, які надруковані рельєфним друком. На лицьовому боці у двох місцях розташовано серійний номер банкноти, який надруковано горизонтально зліва чорною фарбою, а справа вертикально — червоною фарбою.

Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти, розетки та захисні сітки, які виконані багатоколірним друком з поступовим переходом одного кольору в інший. У правому нижньому куті розташована розетка, надрукована сріблястою фарбою, на якій приховано цифрове позначення номіналу банкноти.

Зворотний бік

У центрі зворотного боку банкноти розташовано зображення В’ЇЗНОЇ БАШТИ ЛУЦЬКОГО ЗАМКУ, надруковане темно-коричневою фарбою. Над зображенням на стилізованій стрічці розміщено напис “НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ”, виконаний фарбою темно-коричневого кольору. Під зображенням на стилізованій стрічці з захисною сіткою вказано номінал літерами “ДВІСТІ ГРИВЕНЬ”. У верхніх кутах в орнаментальних розетках синього кольору та в нижніх кутах синьою фарбою зображено номінал банкноти цифрою “200”. Дизайн зворотного боку доповнюють орнаменти та захисні сітки, які виконані багатоколірним друком з поступовим переходом одного кольору в інший.

Характеристика захисних елементів

1. Водяний знак — видиме на білій площині банкноти при розгляданні її проти світла зображення в різних тонах (світліших та темніших від паперу) портрета Лесі Українки, що утворене внутрішньою структурою паперу, і яке повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти.

2. Захисна стрічка — вертикальна темна смужка шириною близько 1 мм, розміщена в товщі паперу праворуч від центру, видима проти світла, має мікротекст “УКРАЇНА”, що повторюється і який можна прочитати за допомогою збільшувального скла.

3. Суміщене зображення — зображення, розташоване в одному місці на лицьовому та зворотному боках банкноти, всі елементи якого збігаються та доповнюють один одного при розгляданні банкноти проти світла (кільце з орнаментом).

4. Райдужний друк — спеціальний друк, що забезпечує поступовий перехід одного кольору ліній захисної сітки без їх розривів та зміщення в інший (захисні сітки на лицьовому та зворотному боках банкноти).

5. Орловський інтагліо-друк — спеціальний друк, який забезпечує точне суміщення фарб на межі двох різних кольорів без розривів та зміщення елементів дизайну (стилізована стрічка, розташована знизу лицьового боку банкноти).

6. Безперервний друк — спеціальний друк, що забезпечує збігання (продовження) елементів малюнку верхнього та нижнього країв банкноти при їх суміщенні шляхом згинання банкноти в трубку (вертикальні орнаменти зворотного боку).

7. Антисканерна сітка — розташовані під різними кутами тонкі лінії, які при копіюванні або скануванні банкноти можуть утворювати на копії “муар” (захисні сітки з двох боків банкноти).

8. Мікротекст — написи слова “УКРАЇНА”, абревіатури “НБУ” та цифри “200”, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла (лицьовий бік: тонка лінія, яка утворена мікротекстом “УКРАЇНА” і розташована під гільйоширним візерунком та словом “УКРАЇНА”, та орнамент у рамці за портретом ("НБУ"), зворотний бік — захисна сітка (цифра “200") з лівого боку банкноти.

9. Рельєфні елементи — елементи, виконані металографським друком, утворені фарбою, що виступає над поверхнею паперу, шершавість яких відчувається кінчиками пальців (лицьовий бік — портрет, написи, цифри номіналу, кодоване зображення, знак для сліпих).

10. Приховане (латентне) зображення — зображення номіналу (200), яке стає видимим при розгляданні банкноти під гострим кутом до джерела світла (розетка сріблястого кольору в правому нижньому куті лицьового боку банкноти).

11. Знак для сліпих — рельєфний елемент (дві вертикальні паралельні лінії), розміщений у лівому нижньому куті лицьового боку банкноти, який відчувається кінчиками пальців і визначає номінал банкноти.

12. Захисні волокна — хаотично розміщені в товщі паперу та на поверхні паперу з двох боків банкноти невидимі волокна довжиною близько 4 мм, які в УФ променях флуоресціюють зеленим та блакитним світлом.

13. Флуоресцентний номер — надруковані на лицьовому боці банкноти методом високого друку червоною фарбою вертикально, рівно з однаковим інтервалом між цифрами, серія та номер банкноти, які в УФ променях флуоресціюють світло-червоним світлом.

14. Магнітний номер — надруковані на лицьовому боці банкноти методом високого друку чорною фарбою горизонтально в один рядок рівно та з однаковим інтервалом між цифрами серія та номер

банкноти, які мають магнітні властивості.

15. Прихований номінал — надрукований в центрі лицьового боку в квадраті невидимий номінал цифрами “200”, який в УФ променях флуоресціює зеленим світлом.

16. Флуоресцентний друк — срібляста фарба лицьового боку банкноти, яка флуоресціює зеленим світлом, та елементи дизайну в центральній частині зворотного боку банкноти, які надруковані жовто-червоною фарбою і в ультрафіолетових променях флуоресціюють жовтим світлом.

17. Друк металізованою сріблястою фарбою — кільце навкруги та круг в середині суміщеного малюнка, тонка лінія з внутрішнього краю антисканерної сітки, надрукованої з лівого краю лицьового боку банкноти.

До уваги власників! У разі відсутності на банкноті захисних елементів або їх невідповідності вказаним вимогам банкноту слід пред’явити в установу Національного банку або Міністерства внутрішніх справ України.

Прошу цей матеріал довести до відома всіх комерційних банків.

Опис для преси додається.

Заступник Голови Я.Ф.Солтис

Додаток Повідомлення для преси

Національний банк України з 22 серпня 2001 року ввів в обіг банкноти номіналом 200 гривень.

Загальна характеристика банкноти

Банкнота надрукована на спеціальному білому папері, який не флуоресціює в ультрафіолетових променях, з багатотоновим водяним знаком портрета Лесі Українки.

У товщі паперу на відстані близько 15 мм зліва від центру банкноти розміщена захисна стрічка з мікротекстом, яка перетинає банкноту в поперечному напрямі. Розмір банкноти — 133 х 66 мм.

Лицьовий бік

На лицьовому боці банкноти з правого краю розташований портрет Лесі Українки, надрукований сіро-коричневою фарбою на фоні орнаменту, який утворено лініями та мікротекстом “НБУ”, надрукованими синьою фарбою. У верхній частині синьою фарбою надруковано “УКРАЇНА НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ”. Під гільйоширним візерунком та словом “УКРАЇНА” розташована тонка лінія, утворена мікротекстом слова “УКРАЇНА”. В нижній частині синьою та сіро-коричневою фарбами, що переходять одна в другу без зміщення ліній, на стилізованій стрічці вказаний номінал банкноти “Двісті гривень”. Над стрічкою розміщено напис “Голова Правління банку” і підпис Голови Правління банку. У верхніх кутах цифрами вказано номінал банкноти (зліва — в орнаментальній розетці синього кольору, справа — фарбою синього кольору). У лівому нижньому куті банкноти розміщено знак для сліпих — дві вертикальні паралельні лінії, які надруковані рельєфним друком. На лицьовому боці у двох місцях розташований серійний номер банкноти, який надруковано горизонтально зліва чорною фарбою, а справа вертикально — червоною фарбою.

Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти, розетки та захисні сітки, які виконані багатоколірним друком з поступовим переходом одного кольору в інший. У правому нижньому куті розташована розетка, надрукована сріблястою фарбою, на якій приховано цифрове позначення номіналу банкноти.

Зворотний бік

У центрі зворотного боку банкноти розташовано зображення В’ЇЗНОЇ БАШТИ ЛУЦЬКОГО ЗАМКУ, надруковане темно-коричневою фарбою. Над зображенням на стилізованій стрічці розміщено напис “НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ”, виконаний фарбою темно-коричневого кольору. Під малюнком на стилізованій стрічці з захисною сіткою вказаний номінал літерами “ДВІСТІ ГРИВЕНЬ”. У верхніх кутах в орнаментальних розетках синього кольору та в нижніх кутах синьою фарбою вказано номінал банкноти цифрою “200”.

Дизайн зворотного боку доповнюють орнаменти та захисні сітки, які виконані багатоколірним друком з поступовим переходом одного кольору в інший.

Характеристика основних захисних елементів

1. Водяний знак — видиме на білій площині банкноти при розгляданні її проти світла зображення в різних тонах (світліших та темніших від паперу) портрета Лесі Українки, що утворене внутрішньою структурою паперу, і яке повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти.

2. Захисна стрічка — вертикальна темна смужка шириною близько 1 мм, розміщена в товщі паперу праворуч від центру, видима проти світла, має мікротекст “УКРАЇНА”, що повторюється, і який можна прочитати за допомогою збільшувального скла.

3. Суміщене зображення — зображення, розташоване в одному місці на лицьовому та зворотному боках банкноти, всі елементи якого збігаються та доповнюють один одного при розгляданні банкноти проти світла (кільце з орнаментом).

4. Райдужний друк — спеціальний друк, що забезпечує поступовий перехід одного кольору ліній захисної сітки без розривів зміщення в інший (захисні сітки на лицьовому та зворотному боках банкноти).

5. Орловський інтагліо-друк — спеціальний друк, який забезпечує точне суміщення фарб на межі двох різних кольорів без розривів та зміщення елементів дизайну (стилізована стрічка, розташована знизу лицьового боку банкноти).

6. Безперервний друк — спеціальний друк, що забезпечує збігання (продовження) елементів малюнку верхнього та нижнього країв банкноти при їх суміщенні шляхом згинання банкноти в трубку (вертикальні орнаменти зворотного боку).

7. Мікротекст — написи слова “УКРАЇНА”, абревіатури “НБУ” та цифри “200”, що повторюються і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла (лицьовий бік — тонка лінія, яка утворена мікротекстом “УКРАЇНА” і розташована під гільйоширним візерунком та словом “УКРАЇНА”, орнамент у рамці за портретом ("НБУ") зворотний бік — захисна сітка (цифра “200") з лівого боку банкноти.

8. Рельєфні елементи — елементи, виконані металографським друком, які утворені фарбою, що виступає над поверхнею паперу, шершавість яких відчувається кінчиками пальців (лицьовий бік — портрет, написи, цифри номіналу, кодоване зображення, знак для сліпих).

9. Приховане (латентне) зображення — зображення номіналу “200”, яке стає видимим при розгляданні банкноти під гострим кутом до джерела світла (розетка сріблястого кольору в правому нижньому куті лицьового боку банкноти).

10. Знак для сліпих — рельєфний елемент (дві вертикальні паралельні лінії), розміщений у лівому нижньому куті лицьового боку банкноти, який відчувається кінчиками пальців і визначає номінал банкноти.

11. Друк металізованою сріблястою фарбою — кільце навкруги та круг в середині суміщеного малюнка, тонка лінія з внутрішнього краю антисканерної сітки, надрукованої з лівого краю лицьового боку банкноти.

До уваги власників! У разі відсутності на банкноті захисних елементів або їх невідповідності вказаним вимогам банкноту слід пред’явити в установу Національного банку або Міністерства внутрішніх справ України.

Заступник Голови Я.Ф.Солтис

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_85.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"